Ostrov

Dobrodružná romantická komédia Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch rozhádaných manželov skončí niekoľkomesačnou robinsonádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu. Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alica sa chce okamžite vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda nechá odviezť nákladným lietadlom, pretože nič iné mu nezostáva. Ich let však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu. Katastrofa je katastrofa, ale Alica sa ich aj tak rozhodne rozdeliť a rozdelí ostrov na polovicu. Jedna je Richardova a druhá jej. Netrvá dlho a uvedomia si, že ak chcú na ostrove prežiť, musia spolupracovať a tiež sa dohodnúť. (CinemArt SK)

kenkaku

Ona 41 a on 56… sakra komu tady pořad chcete cpát, že ženská v 21. století se bude zahazovat s chlapem +15 let (a jako bonusový vtip se pokoušíte někomu nakukat, že by on ji vyměnil za JEŠTĚ MLADŠÍ - o deset!?). Už jen tenhle sci-fi koncept mě hluboce urážel. A když potom ještě přijde ten komický pád (černá obrazovka a žbluňk), naprostá ignorace základních potřeb pro žití (několik dní neřešili jídlo ani vodu, hlavně že se rubali) a záchrana - je mí fuk, že to vykecám - podle vzkazu z lahve (jako kouzelné proudy mezi ostrovem a pevninou jedna báseň… a když už by v nějakém vesmíru tohle klaplo, identifikace odkud to vlastně připravilo by fungovala jak?). No fuj zase. ()

klukluka

CK HAVLÍK tentokrát vyrážela za sluníčkem a thajská mise podle mě dopadla o poznání líp, než Minuta věčnosti- vedlejší produkt předešlé dovolené na Islandu. Kolik manželství by se asi dalo podobným způsobem, kdy jsou manželé bezvýhradně odkázáni jeden na druhého, zachránit…? Myslím si, že kdybychom se v rámci toho ještě navíc proměnili v Langmajery v Top Gun bundě, tak by se rozvodoví soudci mohli postavit do řady na pracáku. Úspěch zaručen. U přísných ČSFD recenzentů Ostrov sice propadl, myslel bych si nicméně, že v kinech tahle sladká limča bodovala. Já k ní mám taky výhrady, ale dobře udělaná komerční věc může mít svoje kvality. A tohle je ten případ. P.S.: Ta řeka s vodopádem na takhle malým ostrově nejspíš cirkulovala na elektřinu. ()

Prochy38

Pro mě velmi milé překvapení s naprosto luxusním obsazením. Ano, dalo by se ledasco vytknout, ale nenechal jsem si to detaily pokazit. Chyběla mi časová linka, tedy, jak dlouho tam vlastně byli. Nádherná příroda, kvalitní a příjemná kamera, super lokace a ti dva neměli chybu. Oproti zde toliko srovnávaným filmům se scénář drží především konverzace a vývoje jejich sinusového vztahu. Spokojen, zasmál jsem a rád kouknu kdykoliv znovu. ()

filipvrbik

Není to vyloženě katastrofa, ale táhne se to a je to celkem nuda. První polovina byla celkem fajn, ale pak tomu došel dech. Na to, že to je české, tak to celkem jde, bohužel konec je hrozně o ničem...40% ()

mira007

Asi první česká variace dvou trosečníků na pitoreskním exotickém palmovém ostrově a já musím ocenit už jen to, že tvůrci udělali něco jiného než romcom odehrávající se v Praze nebo na malebné české vesnici plné dementů. Za produkční stránku 1* a jsem uchvácen, protože se na to prostě dobře kouká. Problém je samotný scénář, kdy ti dva ztroskotají a nic se tam neděje, dokonce to skoro není ani vtipný ( ikdyž ono stačí k mírnému úsměvu už jen samotná existence Langoše) a celkově mi přišlo debilní to klišé, že ON je za toho rozumného, ikdyž nevěrníka, zatímco ONA hystericky uřvaná pipina, která má občas dotazy na úrovni mateřské školy a musí jím být zachraňována. ()

bobstock

Langoš s Plodkovou nikdy nebudou Douglas a Turner na opuštěném ostrově a Havlík s Oberfalcerem určitě nechtěli tvořit real survival na hraně života a smrti. V rámci filmařské zahraniční dovolené kdesi do Thajska ucházející v lokaci. Zbytek už je opět skvěle ušetřená práce zvlášt při pádu letadla, kdy neuvidíte ani prd. Oba protagonisté jsou již vyplavení s těžkými pohmožděninami na luxusní pláži s jednou slepicí. WARNING SPOILERS: Spíše než přežití zde řeší manželské problémy, jídla je prej dostatek a svoji budoucnost nechávají na nechtěně prodloužené dovolené.  S přibývajícím časem si vše vyříkají, rány fyzické a duševní zázračně mizí a dvojice si to vlastně náramně užívá a strašně jim to sluší. Zmateně poposedávám,  protože mi to postrádá smysl koukat na spoko lidi čekající Thajce, který se vynoří z lesa a odveze je na loďce.WTF.. 40% ()

mosnak

Možná, ale fakt je on možná... kdyby to někdo natočil před 30 lety, tak by to bylo pro tuzemskou smetanku terno. Takhle je to jen další film s Langošem (+ moře, palmy, slunce, ostrov...) a trošku spatne obsazenou (do této role) Janou Plodkovou. Na tento film jdete s pocitem, že už jste něco podobného viděli a hlavně... dopředu víte, jaký to bude mít konec. 39% ()

jarmik

Ostrov (pláž) byl krásný, ta nerozvádějící se rozvádějící se dvojka byla fajn, ale ve scenáři bylo pár kopanců. Pár… Když to srovnáte s jinými slavnými filmovými trosečníky, hlavně s Hanksem (v rámci lehce komediálního dramatu) a Fordem s blondýnou (v rámci akční komedie), tak to prostě bylo slabý. A nebylo to o rozpočtu. Prostě to byli jen po nevěře překvapivě rychle se usmiřující manželé a ostrov, ze kterého se dalo vytěžit tolik, byl nakonec spíš jen na české poměry drahou kulisou. Mohli celou dobu sedět třeba v Riegráčích na lehátku. ()

Massaro74

Pohodová letní česká komedie z exotického Thajska, pouze o dvouch hercích (Langmajer, Plodková), nutno podotknout, že herecky skvělích. Krásná příroda a pláže, humorné dialogy, manželské hádky a na závěr romantické usmíření.. Film se hodně podobá americké verzi Šest dnů a sedm nocí s Harrisonem Fordem a Anne Heche. ()

petikacka

Jak jsou české romanticko-dramatické komedie úpa tragické, tak Ostrov mě velice velmi mile překvapil. Nebylo to pitomé ba naopak dosti vtipné a výměny názorů mezi Langošem a Janou Plodkovou musí být odkoukány ze života páč ty dialogy vůbec nešustili papírem a ta chemie mezi nimi byla naprosto uvěřitelná. Bavila jsem se od začátku do konce. Za mě usměvavých 85% ()

kakadu

Film na jedno shlédnutí, který stojí pouze na dobrých hereckých výkonech Jiřího Langmajera a Jany Plodkové.  Jedná se víceméně o pohádkový příběh pro dospělé, mnoho věcí nedomyšlených. Avšak na odreagování dobré. ()

TostTom

Další hloupá romantická komedie, která nepřináší nic nového. Zcela upřímně jsem se celou dobu nudil a úsměv na tváři jsem při tomhle skvostu neměl ani jednou. Jedna hvězdička za Langoše, jinak velká bída. 1/10 ()

Bozvav

Krásná lokace, omšelý příběh, ale hezky podaný. Jedna, či dvě dojemné scény, sem tam vtipný moment, ale jako celek málo dějových zvratů na to, aby to utáhlo divákovu pozornost 95 minut. Je mi jasné, že když dva skončí na opuštěném pidi ostrůvku, tak není moc prostoru pro akci, ale já ústřední dvojici ty emoce nevěřila. Ani strach, ani radost a ve finále ani tu zlost, či lásku. Pominu li to, že do té kraksny, zvoucí letadlo bych nesedla, ani kdyby mi za to platili. Za mne 55%. ()

Olík

Na první dobrou si asi řeknete, že Ostrov bude další z nekonečné řady rádoby vtipných romantik, kterých se v současné době točí, víc než je potřeba. Langmajer si pojede tu svoji jednu polohu. Nejdříve se bude s Plodkovou štěkat, pak spolu budou šťastní až do smrti. Jen to celé bude v atraktivnějších lokacích, než jsme většinou zvyklí. Mysleli jste přesně takhle? Tak jste nebyli daleko pravdy. Pominuli fakt, že se hlavní hrdinové ztroskotají na „kouzelném“ místě, kde po ranách až do masa nezůstávají ani jizvy, jde o celkem snesitelné dobrodružství. V určitých momentech víc vztahové drama, než komedie, ale určitě fajn dovolená pro celý filmařský štáb ()

CaptainCzech

Potenciál to mělo, bohužel se to vůbec nepovedlo a za mě zklamání. Langoš a Plodková jsou fajn herci, ale jejich postavy jsou charakterově hrozně nesympatický. Příběh ujde, ale střih a návaznost scén je tragická (V jedné scéně oteklá a fialové půlka hlavy, ve druhé téměř nic a ve třetí už zase jako ve scéně číslo jedna). Ta silnější 1* je za to že jsem se několikrát zasmál, bohužel to ale bylo nad absurditou tohoto snímku. Škoda. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna