Ostrov

Dobrodružná romantická komédia Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch rozhádaných manželov skončí niekoľkomesačnou robinsonádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu. Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alica sa chce okamžite vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda nechá odviezť nákladným lietadlom, pretože nič iné mu nezostáva. Ich let však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu. Katastrofa je katastrofa, ale Alica sa ich aj tak rozhodne rozdeliť a rozdelí ostrov na polovicu. Jedna je Richardova a druhá jej. Netrvá dlho a uvedomia si, že ak chcú na ostrove prežiť, musia spolupracovať a tiež sa dohodnúť. (CinemArt SK)

sofiapetra

Po první čtvrt hodince bylo jasné o čem to bude a jak to dopadne. A že k zasmání se tam toho moc nenajde. Což se přesně stalo, takže mě vůbec nemrzí, že jsem zhruba tak hodinku nemilosrdně přetočila. Tak snad si štáb aspoň užil hezkou dovolenou. ()

ilemas

Letní kino Bystrc. Vstup volný. Kvůli vedru, ne kvůli filmu jsem se zašel podívat do letního kina a vychutnat si letní atmosféru. Celý film naprosto o ničem, nechápal jsem, čemu se diváci furt smějí, já se kochal pouze exotickou přírodou. Věřím, že lépe bych si film vychutnal v pohodlí domova s vychlazeným pivkem na domácím kině s parádním zvukem. Pak bych možná hodnotil více. Zvuk dělá hodně, zde to bylo jen překřičené mono, kde mnohdy nebylo Plodkové, když křičela na Langmajera ani rozumět. ()

M.i.k.e

když vezmu v potaz jaká více či méně toxická díla u nás v posledních letech vznikají v rámci žánru romantické komedie je Ostrov vlastně naprosto v pořádku. Je tady vidět, že Havlík není úplný blázen a vztahová linka rozhádaného páru, který si k sobě na pustém ostrově opětovně hledá cestu funguje slušně i přes svojí průhlednost a předvídatelnost (včetně toho, že postavy se chovají docela rozumně a uvěřitelně). V čem Ostrov dost skřípe je ona survival linka, protože hlavní hrdinové (potom co se vyléčí ze zranění po pádu) na ostrově nijak nestrádají a i když se divák nedozví jak tam jsou dlouho, prakticky nic jim nechybí. Langmajer je navíc obdoba MacGyvera, takže je schopný vytvářet prakticky vše od různých zlepšováků až po nábytek. Nicméně o tom tenhle film není a cílová skupina pro kterou je určen to zcela jistě nijak řešit nebude...60% ()

Aljak

Podľa popisu to síce vyznievalo ako typické klišé, ale napokon to bolo celkovo milé prekvapenie. Aj keď bolo asi jasné, kam celá vzťahová dráma speje, tak musím uznať, že toto herecké duo v podobe Langmajera a Plodkovej ma po takmer po celý čas bavilo, a výsledkom bolo to, že Ostrov patrí medzi tie lepšie komédie, ktoré z českej produkcie za posledné roky vzišli. Okrem toho, prostredie, kde sa film točil, bolo naozaj pôsobivé a celkovo mám pre takéto scenérie slabosť. Záver trochu zbytočné klišé, ale inak to malo väčšinu času skôr nevraživú atmosféru, ktorá dej celú dobu hnala vpred. 4* ()

William_

2/10. Ostrov je esencí všeho, co je na naší současné kinematografii špatně. Dva frekventovaně obsazovaní herci v tom nejvíc klišé příběhu co může existovat. Ani nádech jakési exotiky v podobě (nutno přiznat) nádherného ostrova filmu nepomůže dostat se z prachbídného podprůměru, na který si konzumenti v českých kinech asi zvykli, akceptují ho a jsou ochotni za něj platit. I proto jsem nadšený, když se v našich luzích a hájích objeví světlé výjimky jako filmy ze stejného roku jako Ostrov a to třeba Invalida, #annaismissing nebo Bod obnovy. Všechny 3 filmy Vám doporučuji více, než ztrácet čas další "Langmajerovinkou". ()

Langy10

Krásné prostředí, dobří herci, ale ten suchý, až otravný humor? Katastrofa. Neškodný spoiler:   Jsem ztroskotaný na ostrově a řeknu své partnerce pojď obhlédnout místo a ona mi odvětí (se šrámama na obličeji) -takhle přeci nikam nemůžu.    Jako vážně se tomu smálo celé kino? V tomhle duchu se víceméně nese celý film. A to nemluvím o tom, že to docela solidně zkopčili z filmu 6 dní a 7 nocí s Harrisonem Fordem. 40% ()

BarryLyndon

Čekal jsem to horší. Místy to mělo katastrofalní dialogy. Jinak to bylo docela OK. Kupodivu to bylo silnější ve vážnější a survival note a to tak že o hodně. Možná by to mohl být signál pro tvůrce vykašlat se na rozverné komedie... Co bych pochválil je krásná výprava a vizual v reálných kulisách. A asi nejlepší část filmu ke hudba. Taková 5/10 se ctí ()

bourec

Oba dva herci mají dispozice tenhle film utáhnout. Sice Jana Plodkova nemá u mě stejnou startovní čáru jako Langmajer, ale i ona se stim popasovala dobře. Ta půlhoďka jiskření mezi manželskou dvojicí je celkem svěží, a vlastně i vtipná. Pak se sice film trochu sveze do romance, ale jako celek úplně v pohodě. Celkově mírná pochvala. 60%. ()

Streeper

Řekněme si na rovinu, že je to vykrádačka. Ale když tohle dám stranou a budu se na to dívat jako na "český originál", tak se jedná o jeden z těch povedenějších českých filmů. Nejvíc jsem ráda za to, že si tvůrci odpustili takové ty české typické trapné fórky. Tenhle snímek jede na klasických vtipech, občas i na vážnost a funguje to. Jen jsem moc nevěřila chemii mezi Jirkou a Janou. ()

zette

Myslim, ze za posledni dobu se jedna o jednu z tech lepsich ceskych komedii. Hodnoceni mi prijde trochu podhodnocene. Hlavni dvojice i diky hereckemu obsazeni je sympaticka a koukatelna. A prostredi je taky divacky atraktivni. Jasne, vtipnych situaci mohlo byt vice, ale nenudil jsem se. ()

Martrix

Komedie? Humor postavený na bezmoci a marnosti? Šklebení se lidem v manželské krizi, která je tak silná, že i v takové situaci jakou je ztroskotání na ostrově, generuje absurdní zlobu a pichlavost? Díky tomu je postava Alice vykreslená jako blonďatá fifi zhrzenka, která svého muže dlouho vysírá i nad rámec své naštvanosti. Vcelku klišíčko....byť s podobnými ženami mám i já zkušenost. To nikdo neumí napsat ženskou postavu, aniž by z ní dělal kravku? Richard je naproti tomu vcelku typický zástupce svého genderu. Trouba, který neumí komunikovat a časem zapomene, že má vedle sebe milující ženu. Mou optikou nepůsobil(výjma začátku) jako takový debil, aby měl dostávat až takovou čočku. I když...dynamika vztahů je zapeklitá. A když máte něco odžito, najdete si v tom všem i kus(kousek) vlastní zkušenosti. Škoda, že se nenajde schopný scénárista, který by podobnou situaci přetavil v kvalitní drama, které by humor pouze prosvětloval. Ten nás totiž obklopuje i v nejtěžších chvílích a když se vhodně zakomponuje, je takový příběh mnohem víc autentický. Motto takového filmu by pak mohlo být stejné jako na zlatonce, kterou věnoval Brumbál Harrymu: Otevře se až na konci. Jenže v Ostrově ta vztahovitost dlouho hnisá, chvilku se to léčí a pak se to zvrhne v podivnou selanku. Výsledkem je ušmudlaná komedie s nadmnoha dramatickými momenty. Laxně to lze shrnout: Když necháte dva rozhádané lidi dostatečně dlouho na pustém ostrově, nakonec se usmíří. A to jak uznáte, je dost neobjevný a tak nějak zbytečný příběh. PS: Havlík chrlí jeden takový nemastný, neslaný film za druhým a lidi na to chodí jak o život...aby tomu nakonec dali nízká hodnocení. Tomu říkám absurdistán. ()

HorrFi

Za mě zatim nejlepší Havlíkovo film.. kdyby mi někdo před 10lety řekl, že v roce 2023 uvidim českou survival komedii, asi bych si řekl že jsem právě mluvil s jasnovědcem a bláznem zároveň, ale ono se to opravdu stalo, nicméně jak už tady někdo zmiňoval - Havlík se asi inspiroval filmem Šest dní a sedm nocí ()

Sabrewulf

Jediné plus tohoto filmu je to, že nejde vyloženě o průser a to je tak asi všechno. Dobré to taky není. Ona to vlastně není ani komedie, vtipu je tam pomálu a nějaké výrazné drama se taky nekoná, takže proč to vůbec vzniklo? Aby si herci užili dovolenou, že? Šest dní a sedm nocí není vykradené jen konceptem, oni si drze kradou i velmi podobnou scénu s taháním hada. Plodkovou nemám rád a Langmajer mi s tou svojí jedinou hereckou polohou (mluvení klidně a pološeptem) už úplně leze krkem. ()

jedna_vrana

Nie je to ani vtipné, ani napínavé, ale hlavne tomuto Robinsonovskému čakaniu na záchranu chýba logika - opustený ostrov bol zázračný, vždy v príhodnej chvíli vyplavoval ďalšie a ďalšie poklady pre prežitie dvoch stroskotancov. Film je postavený na dvoch hercoch a ich vzťahových dialógoch a krásnom thajskom zálive. Usudzujem, že vďaka tomu si filmový štáb natáčanie užíval. A to je asi tak celý prínos do kinematografie. Hlavné postavy síce svoje úlohy zvládli, ale nakoniec pre mňa len ďalšia rýchlo zabudnuteľná nuda. ()

Lachtaan

Propršené večery si žádají své oběti a mezi nimi se najdou i rozhodnutí věnovat hodinu a půl až příliš jednoduché "primácké" komedii, která bude náramně zapadat do nedělního primetimu této konzumní české stanice, moje srdce si ale opravdu nezíská. Prapodivný mix snahy o survival a vztahovou romanťárnu skřípe ve vícero momentech, než je u mě snesitelné a nezachrání to ani snaživá Jana Plodková, která sice hrábne po kdejaké roli, ale stále jí nejsem ještě tak přejedený jako jinými, mnohem horšími českými herečkami. [viděno na Netflixu 5.8.2023] ()

Johnny.ARN

Dvaja manželia, obaja na facku svojím správaním, po dvadsiatich rokoch už spolu nevedia existovať. Cestou domov z dovolenky s nimi jebne lietadlo. Namiesto pokusu o záchranu sa stále hádajú. Niekde po polke pobytu na ostrove sa síce hádať prestanú ,ale nebol by to český film, keby tam nespravili nejaký zvrat. Prostredie je síce fajn, ale je to jedna pláž, voda a kúsok džungle, čiže pozerať to v sychravom jesennom počasí super, no nič viac. Snáď si aspoň všetci užili natáčanie a poriadne sa vydovolenkovali. 2 z 5 ()

Mrkvič

Romantická slabší komedie. O dobrodružství bych radši pomlčel. Na filmu je hodnotné snad jen to, že tam máme své herce a jsou v krásném prostředí. Být ve filmu nějaké neznámé tváře, stačilo by to stěží na jednu hvězdičku. Dvakrát jsem se lehoulince pousmál a to je na komedii příšerně málo. Během filmu mě napadla spousta filmů, ani ne moc dobrých, ale pořád lepších ve spoustě věcí. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna