Ostrov

Dobrodružná romantická komédia Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch rozhádaných manželov skončí niekoľkomesačnou robinsonádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu. Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alica sa chce okamžite vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda nechá odviezť nákladným lietadlom, pretože nič iné mu nezostáva. Ich let však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu. Katastrofa je katastrofa, ale Alica sa ich aj tak rozhodne rozdeliť a rozdelí ostrov na polovicu. Jedna je Richardova a druhá jej. Netrvá dlho a uvedomia si, že ak chcú na ostrove prežiť, musia spolupracovať a tiež sa dohodnúť. (CinemArt SK)

Bohaatstvo

Romantično s jenom pár kapkami krve. Už jenom to mě přesvědčilo dát nadprůměrný počet hvězdiček. A navíc je to herecký koncert o dvou lidech - Plodková, Langmajer. Celý film bez problému utáhli a mně se film prostě líbil. ()

a.mala

Nádherná příroda je asi tak všechno, na co se dá dívat.  Děj bohužel velmi připomíná úžasný film 6 dní a 7 nocí, ale je to jen jeho velmi slabý odvárek, i když Plodková s Langmajerem se celkem snažili, film mě nepobavil, nedojal, prostě nijak neoslovil. Opět jedna česká, zbytečná komedie, která sice moc neurazí, ale také nenadchne. ()

mach333

Scénář by sliboval herecký koncert. Ten se sice úplně nekonal, ale zas tak špatný to nebylo. V porovnání s ostatní českou tvorbou lepší průměr. ()

darius1706

Hele, mně se to líbilo. Jediné, co mi vadilo, že ze začátku oba trochu přehrávali a bylo to spíše křičení, než hraní, ale pak se buď chytli a nebo mi to přestalo vadit. Jinak za českou produkci výborné, kdybychom to samozřejmě srovnávali s lépe financovanými zahraničními konkurenty, bylo by to horší. ()

panfilmu odpad!

Ze správných důvodu se poslední dobou nekoukám na české filmy, no a když udelam výjimku, tak, ejhle, ono se to jen zhoršuje, film Ostrov, je kaše a slátanina. Ani nevím jestli to byla komedie nebo tragédie, ale tragické to opravdu bylo !!! Nejde o herce, ty pro prachy udělají cokoliv, ale ten kdo vymyslel tohle stupidní dílko, by si zasloužil lepáka ! ()

DiDu

Já to nedokoukala. Na film jsem se těšila. Prvních pár minut jsem si říkala, že to docela přirozeně plyne a že tentokrát asi Plodkovou přežiju, ale byl to omyl. Po tom, co pilot zkolaboval jsem byla fakt hodně zvědavá, co udělají, aby to přežili. Neudělali nic. Jakési kouzlo je transformovalo na pláž s totální ztrátou paměti. Plodková se jistojistě praštila hodně do hlavy, což bych chápala jako scenáristický záměr, aby se vysvětlila naprostá absence traumatu a pudu sebezáchovy. Ovšem další nesnesitelná půlhodina řvaní a hádek mě naprosto znechutila. Při prvním náznaku ostychu dvou lidí, kteří sice spolu žijí 20 let, ale chovají se tak debilně, jako by se vůbec neznali, jsem to vzdala. Proč bych měla něčím takovým zaměstnávat mozek a ztrácet čas? Když už tam nešlo o přežití, ale zábavu a romantiku, měl to scenárista říct rovnou a odpustit si ten vztahový hnus. Ráda bych se zasmála, ale prostě nebylo čemu. ()

Gilmak

Již hodněkrát stejný scénář, který je strašně předvídatelný. Viděli jsme to u Harrisona Ford a Anne Heche a dalších. Oddychovka 45% ()

Film_fanda

I když tam byly některé nesmyslné a "náhodné" věci v celkově mně ten film pobavil a přinesl milé okamžiky do všedního dne. Uvažuji jak by to bylo kdybych zůstala na ostrově se svým partnerem. ()

ClassyBitch

Včera jsem se odhodlala a podívala se na český film z nové tvorby. Tohle zvládnu vždycky tak jednou za dva, tři měsíce, protože většinou potřebuju nějakej čas na chemo, abych se uzdravila z tý rakoviny, kterou z toho filmu dostanu. Tentokrát jsem přetrpěla Ostrov s Langmajerem a Plodkovou. Člověk by řekl, že téměř neposratelnej námět, takových filmů už bylo, většinou lehce stravitelný romantický komedie, u kterých člověk žehlí a přiblble se usmívá, možná uroní slzu, když mu to zabrnká na nějakou dávnou do podvědomí zasunutou křivdu. Ale tady nezabral ani námět, ani nádherná lokace, ani herci, které bychom teoreticky mohli s trochou dobré vůle považovat za herce. Jak už to u nových českých filmů bývá, naprosto tragické, nenavazující, zcestné dialogy, absolutní křeč, kdy člověk na těch hercích vidí, jak se jim hlavou honí, že radši měli vzít tu reklamu na hemeroidy... ()

Jitka.007

Po dlouhé době se jedná o dobrou českou komedii. Herecké výkony výborné, scénář výborný (byť je to zajetý koncept). Nemám co vytknout. ()

Hexx

Česká verze Trosečníka přijáchala i k nám, byť alespoň byli dva a ne jeden. Kvůlima provařeným hercům z toho byla celkem solidní podívaná, nebo takhle... nenudil jsem se a s tím jsem taky do toho šel, ač scénář byl předvídaný až hrůza! ()

Kopretina002

Od filmu jsem neměla žádné očekávání a teda musím říct, že mě velmi mile překvapil. Krásná komedie, která vlastně poukazuje na takové "vážnější" téma, jak moc dokáže napáchat špatná komunikace mezi partnery. Také se mi velmi líbilo poukázání na prostředí, ve kterém se film odehrával, kolikrát jsem až hlavním hrdinům pobyt na ostrově záviděla. A až ke konci filmu mi došlo, že se tam víc jak 2 postavy ani neobjevili, o to lepší to možná i bylo. Za mě super film. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna