Ostrov

Dobrodružná romantická komédia Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch rozhádaných manželov skončí niekoľkomesačnou robinsonádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu. Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alica sa chce okamžite vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda nechá odviezť nákladným lietadlom, pretože nič iné mu nezostáva. Ich let však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu. Katastrofa je katastrofa, ale Alica sa ich aj tak rozhodne rozdeliť a rozdelí ostrov na polovicu. Jedna je Richardova a druhá jej. Netrvá dlho a uvedomia si, že ak chcú na ostrove prežiť, musia spolupracovať a tiež sa dohodnúť. (CinemArt SK)

Enon

Jsem opravdu rád, že tu konečně máme českou komedii s Langmajerem, která je koukatelná, ba dokonce i zábavná. Ze začátku jsem byl dost skeptik, jenomže během sledování jsem usoudil, že se fakt nejedná o vůbec špatný film. Po scénáristické stránce to sice trochu drhne a v některých momentech herci lehce přehrávají, ale myslím si, že nikdo nečekal žádný Oscarový scénář, jelikož se jedná primárně o komedii, takže tohle neberu jako velký prohřešek. Langmajer a Plodková tu mají fakt dobrou chemii a film tahají na svých bedrech. Všechny dialogy, co spolu ty dva vedou jsou překvapivě dost vtipné a velmi zábavné. Rozhodně nemůžu říct, že bych se jen chvíli nudil. Pokud by vám ovšem nesedla celková vtipnost, stejně stojí za to film vidět, jelikož příroda a prostředí, ve kterém se film odehrává jsou vážně fascinující. Místy jsem si až říkal, jestli stále sleduji českou komedii. Jsem příjemně překvapen a filmu dávám 70%. ()

Jirkacek

Českou komedii s hořkým nádechem a jednoduchým názvem Ostrov z roku 2023 jsme si pro jeden večer vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, když jsme měli chuť na nějakou nedělní romantiku. Musím předeslat, že jsme se docela trefili, neboť jsme se sem tam zasmáli a těch 100 minut uběhlo překvapivě rychle. A to ve filmu hráli v podstatě jen dva herci, protože další dva muži se v záběrech objevili jen na pár vteřin a dcera našich hlavních hrdinů pro změnu zase jen na displeji mobilního telefonu. Děj se bez zdlouhavého úvodu začal odehrávat v exotické destinaci, kde trávili dovolenou manželé Richard (Jiří Langmajer) a Alice (Jana Plodková). Během pobytu se pohádali a Richard manželce oznámil, že se s ní chce rozvést, protože měl rok poměr s doktorkou Lenkou, kterou jsme ve filmu neviděli. Po hádce se rozhodli, že  z dovolené odletí předčasně, ale o svátcích se Richardovi povedlo sehnat pouze malé vrtulové letadlo, které nad oceánem havarovalo a pilot Jimmy Holiday (Ted Otis) zemřel. Moře vyplavilo trosky a české manžele na opuštěném ostrově, kde si nejprve vyléčili zranění a pak začali shromažďovat věci, hledat vodu, budovat přístřešek a vůbec museli dělat takové ty věci, když lidé ztroskotají jako Robinson Crusoe. Hlavně se ale museli ti dva dát zase dohromady a spolupracovat, aby společnými silami přežili. Zároveň doufali, že jim někdo přijde na pomoc, čemuž Richard šel naproti tím, že rozdělal signální oheň, pověsil červené šaty své ženy na nejvyšším bodě ostrova nebo hodil do moře láhev se vzkazem. Vůbec mne překvapilo, že se choval jako zkušený trosečník, zatímco jeho manželka spíše jen přežívala. Jak to dopadlo, to už neprozradím, ale český film natáčená v Thajsku rozhodně nebyl vůbec špatný a docela mne pobavil. A tomu odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, český film Ostrov ode mne získal tři ostrovní hvězdy ***. ()

Radovan.Long

Dalo se to dodívat do konce ale čekal jsem trochu smysluplnější vývoj.Za mě zklamání,přitom oba hlavní protagonisty mám moc rád ale absolutně bez šťávy.Jen * ()

mdf

Já bych řekl,že místo diváků se nejvíc bavil štáb při natáčení v Thajsku. Když na to někdo ty peníze dal, 2 hvězdy za ty lokace, jinak je to obyčejný brak. ()

Olivvaxaf

Jedno klišé za druhým… Největší problém byl ale v kameře… Kamera byla dobrá chvílema perfektní ale když mělo začít vzrůstat napětí kamera zůstala naprosto stejná jako předtím… ke konci jsem ani necítil emoce k postavám… mohli nám dát třeba flashback zpátky za jejich dcerou atd… dobrý pokus… ()

Marrakech86

Jedna věc se mi tu opravdu líbila to kamera a samotné prostředí,  ostatní jako samotný příběh a hlavní postavy, tak to byla opravdu nuda, vlastně se tam moc nedělo. Spadli s letadlem a to co potřebovali se záhadno objevilo a letadlo vlastně zmizelo, ale kola se objevila na pláži :))) Trosečníci zvládli vše levou zadní a během hádek se usmířili a dali se znovu dohromady ()

horskejvlk

Nevím proč bych mělo být zábavné dívat se na rozvádějící se manželé kteří ztroskotají na exotického ostrově a znovu se do sebe zamilují. Inspirace s tématem dva se nesnáší ale okolnosti je spojí až k lásce plus exotické kulisy : moře, krásné pláže a azurová obloha je podobnost s “Sedm dní a sedm nocí” je i vizuelně podobnost Harrisonem Fordem. Annou Hetchie je více než zŕejmá, no proč ne, rozdíl je v tom že česká verze je znásilněná, trapná a nudná. Vlastně mě film nudil chyba byla zřejmě ve scénáři ale i námětu. Pokus českého filmu být v exotické destinaci je chvályhodný ale lepší námět i scénář je základ úspěchu bez toho jsou to jen vyhozené peníze- jediné pozitivum a jednu hvězdu dávám že mě film naladil podívat se originál tj. Sedm dní a sedm nocí. ()

lineker

Když do takové " podívané" jdete s tím, že vůbec nic nečekáte, můžete to kdykoliv vypnout, prostě si nastavíte laťku vkusu proklatě nízko, může se stát, že se dostaví překvápko. A opravdu. Film, který je na letní pohodu. Nesnaží se být vtipný za každou cenu a navíc do hezkých lokací dosadil dvojku, které věříte jak tu nenávist, tak tu lásku. ()

Tomgunses

Dobrý, Langoš a Plodková to udělali hezky mile. Neurazilo mne to. Sice tisíckrát omletý námět, ale po Česku příjemně udělaný a tak proto a za potápěčský brýle 75 % ()

negativ

Taková letní pohádka plná klišé a nelogičností, urputně násilný šťastný konec a samozřejmě Langmajerův nahý zadek (to mě ale pobavilo a vsadím se, že to byl jeho nápad), jak jinak. Ale vyloženě zlé to není a neurazilo, jako většina českých slátanin z poslední doby. ()

Korpy22

Tenhle film mi dává všechno co jsem od nej čekal. 2 hodiny sledování Langmajera s Plodkovou jak ztroskotají na ostrově a prožívají si obnovu vztahu. Jako bych tenhle námět už někde viděl.  Tenhle námět můžeme sledovat v české verzi, a spousta lidi se v tom zhlédne a bude jim to připadat vtipné. Mě tento film nepřipadá ani vtipný, ani zajímavý. Co ale ocenit musím je kamera a herecké výkony, které se dali očekávat že budou dobré. ()

Evan7

Skôr vzťahová skoro komédia. Pár vtipných scén a hlášok, pekné scenérie, medzi postavami to fungovalo, ale tá romanca ku koncu ma už nebavila. ()

Helenaprazak

Mně to bavilo. Na rozdil od mnoha českých rádoby komedií z posledních let, se mi Ostrov líbil a bylo tam více scén a dialogů, které mně fakt rozesmály. Plodková je skvělá a Langmajer taky a hezky k sobě ladí. Ve filmu je takový zvláštní styl humoru, možná je to tím, že se naprosto banální příběh (on se s ní chce po dvaceti letech manželství rozvést, protože už ho to s ní nebaví a našel si jinou) odehrává z úplně nejméně pravděpodobného důvodu v nejméně myslitelném prostředí. Pusťte si to, pobavíte se. ()

Hansolo35

Jasně, je to Šest dní a sedm nocí, ale není to zase tak strašný. Jen mi to přišlo divně sestříhané. Komedie to ovšem zrovna není, ale postavy umí zobrazit emoce. I když nemám Langmajera příliš v lásce (je poslední dobou snad v každém našem filmu), tak hrát umí. Při pádu letadla, "setkání" se zvířaty, byly vidět finanční limity...asi sušenky daly málo peněz 😉 ()

gerdi14 odpad!

Jak tohle někdo může natočit ? Já tomu prosté nerozumím..to se opravdu u nás nechtějí točit kvalitní snímky?? Opravdu herci musím hrát v takových nesmyslech? vždyt to nedává hlavu ani patu.. Toto je TV film tak akorát na TV barandov.. a ani možná tam. To není ani jako oddychovka u piva u TV na gauči, to je tak špatný, že se to nedá ani dokoukat, tak strašně hloupý, nesmyslný, zbytečný že mi to hlava nebere. ()

lazurkovaa.k

Nebýt obsazení v podobě Plodkové a Langmajera, tak si v polovině filmu vydloubnu oči. Začátek byl od prvního momentu trapný, ale pořád máte to nutkání filmu dát šanci. Jenže pak se to propadne na takové dno kdy vás opravdu drží tenké nitky v podobě dvou geniálních herců, kteří v této romantické komedii hrají. Jak říkám, po té 50 minutě už jsem na film koukala čistě ze zajímavosti, jaké podají herecké výkony v dalších minutách. A byl výborný. Oba herci opět zahrály roli perfektně. A myšlenka byla taky dobrá, jen v praxi, už to to samé není. Nesmyslné zvraty, z kterých se mi zamotala hlava, stejně jako z úplně zbytečných a nesmyslných pokusů o pobavení diváků. Např. Langmajer chodil třeba 10 minut s holým zadkem po ostrově. A to opravdu úsměv nevykouzlí. Od tohohle filmu jsem čekala tedy víc. Mrzelo mě, že jsem na něm nebyla v kině, ale když jsem ho z domova zkoukla na VOYO, lítost z mého ošizení o požitek filmu, ještě ráda zmizela. ()

Pettte69

A to ty dvě hvězdy jsou těžce s odřenýma ušima! Nerozumím, co to je za módu posledních asi 20 let točit takové povrchní srágory. Námět je dobrý, a dalo by se z toho vytřískat sakra hodně. Problém filmu je, že chce být vším. Komedii, i dramatem a to jen vlastně tak na oko. Kdyby to bylo drsné drama, bylo by to super. Kdyby to byla střeštěná komedie bylo by to super. Takto je to jen další v řadě nudných plochých filmů. A to se nebavím o paradoxech, když ztroskotá letadlo a posupně jim tam příliv donese defakto všechno. Čekal jsem už jen televizi. Langošovi nerostou ani vlasy, ani vousy a Plodková vystřídá asi 15 šatů a v 50% záběru vypadá líp než ve skutečnosti. Tak si nepředstavuji trosečníky...👎 ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna