Ostrov

Dobrodružná romantická komédia Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch rozhádaných manželov skončí niekoľkomesačnou robinsonádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu. Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alica sa chce okamžite vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda nechá odviezť nákladným lietadlom, pretože nič iné mu nezostáva. Ich let však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu. Katastrofa je katastrofa, ale Alica sa ich aj tak rozhodne rozdeliť a rozdelí ostrov na polovicu. Jedna je Richardova a druhá jej. Netrvá dlho a uvedomia si, že ak chcú na ostrove prežiť, musia spolupracovať a tiež sa dohodnúť. (CinemArt SK)

j.sorensen

Co na tom, že to stojí za starou bačkoru, štáb s herci si užil krásnou dovolenou v exotický zemi a ještě za to dostanou pěkně zaplaceno. No řekněte, kdo jinej to má? Třesu... ()

wowylgu313

Přesně dávám ... 70-75% , tak hnedka za startu... určitě je to "horší" respektive mnohem méně realističtější verze filmu 6 dní a 7 nocí .. ale! Slovo horší je v uvozovkách. Protože tahle "survivor" komedie alá česká produkce je něčím zajímavě zvláštní. Ač je tu viditelné že vedle kameramana a celého štábu stálo i spousta průvodců a "domorodců" co říkali kam herci můžou a nemůžou. I tak to neztratilo takovou tu svou krásu. Lokace na ostrově tu jsou víceméně tři, pořád se opakující. To omezení bylo znatelné. Langmajer a Plodková se postarali o scénu na kterou se krásně koukalo. Vlastně taky kdo jiný když veškeré herecké role zde mají jen oni dva. Vše bylo zahaleno do takového easy módu. Pád letadla byl vlastně jen zvuk, drama scény byli střihem přenesené rovnou na ležící polohu s krví. I přes ty všechny dejme tomu "chyby" to bylo vlastně vtipné a příjemné. Upřímně? Kdyby to reálně takto pohádkově fungovalo po ztroskotání na ostrově. Zůstal bych tam a nikdy by jsem se nechtěl vrátit zpět mezi lidi ... ;) Komedie/Romantika a mírné drama. Po delší době potěšení z české scény. ()

blondboss

Česi opäť raz ukázali, že v poli romantických komédií produkujú jednu žumpu za druhou s výnimkou niektorých podarených snímkov. Langmajer a Plodková si spravili exotickú dovolenku, popri ktorej sa zahrali na Toma Hanksa a tvárili sa, že dokážu potiahnuť "two man show". Kopec klišé a predvídateľnosti, trápne dialógy a navyše do toho nesympatický Langmajer, pri ktorom sa bojíte, že na vás vyskočí už pomaly aj z chladničky. Toto sa veru nepodarilo. Tú druhú hviezdu pridám za krásnu prírodu a scenériu. 35 % ()

Luswani

Od začátku byl děj naprosto jasný. A žádné překvapení se nekonalo. Rozhádaní manželé, kteří se vlivem nestandardní situace dají znovu dohromady. To se ani nedá považovat za spoiler, protože tohle musí být jasné každému už po prvních minutách filmu. Scénář a zejména dialogy velmi slabé. Plodková, Langmajer. Zvláštní, že tito průměrní herci jsou tak často obsazovaní. Líbila se mi kamera a exotické prostředí. Od tohoto filmu jsem nic nečekal a taky jsem nic extra nedostal. Průměrný snímek k žehlení.  40% ()

koza3

Nic nového na poli romantických filmů na opuštěném ostrově. Určitě oceňuji český počin něco takového vytvořit. Muselo to být náročné, ale i zábavné pro tvůrce. Každopádně Jana Plodková není moje krevní skupina, ale Langmajera mám zase rád, takže dávám takové nějaké lepší dvě hvězdy. ()

ZHODNOTITEL

Šest dní, sedm nocí. Když je něco dobré, tak se to kopírovat nemá. Chápu, že takové téma asi nemá potenciál něčím víc překvapit, ale proč pak něco takového znovu točit. Ani ta vizuální stránka nebyla kdovíjak poutavá. Už úvodní 3D titulek OSTROV na úrovni PowerPointové prezentace dá tušit, že si s tím nikdo nelámal hlavu. U TV Prima bych řekl, že dlouhodobě platí heslo - hlavně to natočit. O čem to bude a jak to bude vypadat je jedno - těm našim to stačí. Kdyby to byl televizní film, tak budiž ještě. Ale jako film pro kina je to zatraceně málo. ()

ajaju

Jako dobrý, pobavilo. Ale proboha proč ty louče(pochodně)jako to vyrobil s kapesním nožíkem louče, které vypadají lépe jak s obchodu a hořeli celý den,protože měli na ostrově obchod s lampovým olejem. ()

fimler

Odporná stereotypizovaná sračka, která opravdu pobaví pouze generaci našich rodičů. Postavy napsané otřesně, nechápu, jak se vůbec může tento scénář dostat do užšího výběru a získat jakoukoliv dotaci na vznik od ČR. Postava Plodové představuje onu hloupou manželku, která má u sebe toho schopného muže, který ví a umí vše. Čistá hrůza to poslouchat i sledovat. Filmů u nás vzniká málo a tento tu za mě prostor mít nemá. Zbytečné a trapné. Je mi smutno i za samotné herce. Z Thajska uvidíme jednu lokaci a poté možná na minutu dvě další, na více budget nezbyl, ale řekněme, že aspoň něco originálního. Rudolf Havlík by měl přestat psát vlastní scénáře a raději se naučit lépe režírovat. Amen. ()

Mamutol

Byl jsem nepřímo donucen se koukat na tento naprosto zbytečný neromantický, nedobrodružný film a komedie se ani náhodou nekonala. Jedna hvězda za Thajsko, jinak odpad. Langoš už je hodně okoralá placka a Plodková není herečka. Sorry jako. Uff ... ()

pafka

Myslim, ze nejvetsi nestesti tohodle filmu je v porovnani s filmem s temer stejnym oribehem Sest dni. Ano, ten lesi byl, ale tohle je preci neco jineho. A Lngmajer-Plodkova jak se ukazalo je skvela dvojice, kde to vsechno vztahove mezi nima funguje jak zni ve scenari a vy tomu verite a lapete dalsi a dalsi sceny a tesite se z nich. Nevite, jak to dopadne a casem treba u zacnete tusit. Ten film je velmi uveritelny, realie dokonale a k tomu dva herecke koncerty. No co chtit vic? Mozna ze by se do scenare toho mohlo dostat vic a nekdy i vic oritlacit na pilu. Ale to mluvim o peti hvezdickach. Zkratka zacatek byl velmi vlazny, to je snad jedine, co bych mohl vytknouť. Skvela zabava. ()

chrustie

Filmy s Langošem mám rád (až na pár vyjímek). Tentokrát zase nezklamal. Děj je předvídatelný, ale zase nijak neurazí. Na večerní nenáročné zkouknutí, bez hledání logických přehmatů, ideální. ()

Arigato

Vztahová terapie rozhádaného manželského páru na tropickém ostrově, jenž si mimo jiné ze souboje o přežití udělal luxusní zážitkovou dovolenou. Tím, že ve filmu figurují pouze dva herci, mají pochopitelně více prostoru, potažmo tedy existuje i více prostoru pro chyby, kterých zde nebylo málo, třebaže nemusely být ze strany Plodkové a Langmajera. Ani jednou jsem se nezasmál, což si myslím, že je u komedie stěžejní. Většinu filmu tvoří ustavičné hádky, které jsou sem tam proloženy nějakým tím slabším vtipem. Ani z dobrodružné stránky to nefungovalo. Vše je hned vyřešeno, ošetřeno, postaveno, a k žádnému napětí vůči hlavním postavám prakticky ani dojít nemůže. Pomineme-li fakt, že scénář je do velice značné míry „inspirován“ zahraniční produkcí, děj působí poměrně slabě a finále je vyloženě odfláknuté, hraničící s deus ex machina, byť je ospravedlněné těmi pár pokusy s lahvemi, které by reálně neměly žádnou šanci. Ale dobře, náhoda je blbec. Marketing v tomto případě zafungoval lépe, než samotný film a exotickou dovolenou si všichni jistě užili. ()

Prubner

Prý komedie, jo ? Pro mě nudný a nenápaditý film, který z vděčného (byť neoriginálního) námětu nedokázal vytěžit téměř žádný humor. Vytěžil jen banální dialogy a nezajímavé situace. Díky rozumné délce film sice uteče docela rychle a Langmajer s Plodkovou taky leccos zachraňují, ale podle mě tento film nemusel vůbec vzniknout a nikomu by nechyběl. Havlík už poněkolikáté selhal. ()

smarkus

Jednoduchý film, ktorý som pustil žene k žehleniu... Pekné prostredie ale už od začiatku viete ako to dopadne. Aspoň herci mali platenú dovolenku pri mori. Ale úplná tragédia to nie je. Slabé 3* ()

Siki10

Příjemně koukatelná komedie o dvou hercích,vtipná je jen ta 1.část ta druhá spíše dobrodružno romantická.Prostředí super ale na Thajsko jen jeden had a žádný pavouk..???Nereálný v džungli,kde nejsou lidi :-) Ale i přesto 4 hvězďáky. ()

Grimaldi

Mám rád Langoše, dobrodružné filmy a návštěvu Thajska plánuji už pár let. Očekával jsem tak, že by mě snímek v rámci možností českého filmu mohl zaujmout a snad i pobavit. A to se mu k mé radosti povedlo. Ne úplně humorem, který ve vás probudí maximálně mírný až střední úsměv, ale tím, jak si po celou dobu stopáže hlavní herecké duo dokáže udržet vaší pozornost. Je příjemné zase jednou v české produkci vidět normální lidské postavy, které nemají černobílý charakter. Nebýt náhlého, uspěchaného konce a trošku neuvěřitelného dostání se na ostrov, asi bych si film v budoucnu pustil znovu. Takhle pro mě Ostrov zůstane jako taková v pohodě jednohubka, kterou jsem díky vícero náhodám spatřil v kině. ()

Nikcza

Prvoplánový český film. Moc nechápu, proč se my Češi vyžíváme v tom, když se někdo hádá. A ještě se tomu smějete, když na to koukáme. Je to vlastně smutné. Film o nesmyslných hádkách a popichování. Film nemá nápad. Ničím nezaujal. Tohle téma jsme na plátnech viděli už několikrát. Navíc po prvních deseti minutách je jasné, jak to skončí. Upřímně jsem moc nečekala, když jsme na to šli do kina. Ale výsledek byl ještě horší. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna