Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Davies182

Tak tohle od Abramse asi nikdo nečekal. Největší akční překvapení roku 2006 patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Graduje to opravdu monstrózně, zvraty jsou nečekaně nečekané, a kdybych tohle neviděl v kině, asi bych si do dneška rval vlasy na hlavě (to mi stačí u Batman začíná). Hypermoderní akční jízda pro masy. ()

gogo76

Nech je T.Cruise v súkromí magor aký chce,ale na filmovom plátne mu to klape.MI3 je ukážka toho,ako má vyzerať akčný film.Neviem čo by som mu vytkol.Snáď,len,že toho presvedčivého záporáka,ktorého si zahral Hoffman,mohlo byť na plátne viac.Fantastické akčné scény,dobrí herci a skvelá réžia v podaní J.J.Abramsa/Nezvestní/.Na debut to vážne nebolo zlé.Abrams si nasadil laťku vysoko.Uvidíme,či ju nabudúce preskočí.V rámci žánru,plný počet.90%. ()

Reiniš

Cruise se vrací už po třetí, na pomoc proti záporákovi (vynikající Philip Seymour Hoffman) si tentokrát přizval několik parťáků (Ving Rhames, Jonathan R. Meyers a Maggie Q) a vybral si svou Huntgirl (Michelle Monaghan).Celé mu to zrežíroval televizní bůh J.J. Abrams a my mu můžeme jen poděkovat za nejlepší M:I... ()

Xmilden

Třetí díl a na scénu přichází zřejmě nejlepší záporák série, se kterým se setkáváme hned v prvních minutách. Tenhle díl celkově až na malou návštěvu u Huntů doma šlape od první do poslední minuty jako správně vyladěný závodní motocykl. Hunt se prakticky nezastaví a například akční scéna na mostě je vynikající. Poprvé v sérii jde opravdu často o život a o postavy jsem se skutečně bál. Minule John Woo nedokázal nějak zapojit v akcích celý tým a tohle Abrams naštěstí mění a nutí čtveřici spolupracovat. Poprvé se objeví Benji. Troufnu si tvrdit, že tohle je nejlepší díl série. 90% ()

Real Tom Hardy

"IT'S UNACCEPTABLE THAT CHOCOLATE MAKES YOU FAT!" --------- Konečne je to tu. Poriadna Hollywoodska akčná jazda bez zbytočných rečí, bez de Palmovych príkras a bez Woo-ovych pokusov urobiť z toho niečo viac. Vďaka J.J., nebolo to také ťažké, že? ()

sepp

Tak tahle MI mi nějak utekla a viděl jsem ji až nyní a i po těch letech je to tedy neuvěřitelně svižná akce. Až jsem nevěřil vlastním očím. 9/10. ()

lesumir

Ve filmu je přád se na co dívat, protože se pořád něco děje. Děj se zamotává, všechno se kompikuje a dech nedochází ani na konci, ale to je vono. V tom je pro mě ten zakopanej pes. Po čase z toho stane pouze akční blbůstka o nadčlověku, který je kombinací všech superagentů. ()

darkrobyk

,,Sejdeme se v kanále." Ano, tenhle díl je špinavý a místy syrový. Odkládal jsem ho, jelikož dvojka mě zklamala. Byla to chyba. Konec poněkud překombinovaný a nevěrohodný, což u bondovek bývá. Tedy vpořádku. ()

kinej

Tak mi přijde, že u Mission Impossibel platí, že do třetice všeho dobrého. První díl byl nudný, druhý zase moc přehnaný a trojka je podle mě nejlepší. Hoffman si na roli záporáka smlsnul. Navíc jsem byl celou dobu opravdu zvědavý co je zaječí packa. Od snímku takového ražení čekám hi-tech a akce, zde je obé, navíc vše zasazeno do obstojného příběhu. I když je i agent Hunt svým způsobem Superman, je film reálnější než většina pozdních bondovek, což mu také přičítám k dobru. ()

Jamal

Opravdu seriózní pokračování, kde si ani samotný Ethan Hunt nedokáže pomoci sám. Je ztracen, ví to a je to z filmu cítit jak je bezmocný, jak je bez síly, a to se mi docela líbí. Začínám věřit, že je jako jede z nás, každý má Achilovu patu, zde v podobě novomanželky. Dobrý příběh, dobrá akce, dobrý konec, a konec konců dobrý Tom Cruise. ()

Fiftis

Samozrejme nechýba množstvo explózií a kaskadérskych kúskov. Ani kamere a strihu nie je čo vytknúť. Filmy tohto žánru sú pre mňa viac menej oddychovkou. No Mission Impossible u mňa rozhodne vyhráva nad agentom Jej Veličenstva a trojka ma o tom presvedčila. ()

Shakers

J.J Abrams opäť nakopol špionážnu sériu a dal tomu presne to, čo malo jednotka a presne to, čo chýbalo dvojke. Ethan Hunt je späť a už po tretí krát sa púšťa do (najnebezpečnejšej) nemožnej misie. Abrams dal tomuto tretiemu pokračovanie rovnako skvelé akcie ako ostatný, Palma, či Woo v predošlých dieloch, takže o skvelé akcie sa netreba strachovať, že by sme si ich neužili. A ako bonus pridáva v závere dramatickú adrenalínovú notu, na ktorej operuje skvelý Philil Symour Hoffman (najlepší záporák celej serie). Čo sa týka celkového hereckého obsadenia (Rhames, Monaghan, Meyers, Crudup či Fishburne), tak je rozhodne o dosť lepšie (a dokonca aj ich postavy) ako v dvojke. Hudba od Giacchina sedí tento krát viac ako v dvojke od Zimmera a skvelo dopĺňa jednotlive scény. Mission Impossible III je teda opäť adrenalínová jazda, kde nám J.J Abrams pripravil Cruisa v najlepšej forme. 90% - 5* ()

DJ_bart

Oproti jedničce a dvojce totální raketovej vzestup – ať už z hlediska práce s napětím, dynamický akce, nebo maratónů mašinky Tomáše. Nehorázná střela. ()

ajuska

Akčňák se vším všudy, který perfektně šlape. Je tam samozřejmě sem tam nějaké to klišé a řekněme méně uvěřitelná scéna, ale v tomhle žánru to určitě nevadí. I když akční filmy zrovna moc nemusim, tak tohle je fakt nářez, který nenudí a stojí za vidění. ()

lamps

Efektní adrenalinová jízda, která využívá velmi jednoduchý děj k nepřetržité prezentaci stylové a velmi realistické akce, přesně tak, jak bychom si pod značkou MI vždy přáli - především přestřelka země-vzduch na mostě patří k tomu vůbec nejlepšímu v daném okruhu filmů. Konec sice překvapí leda svou nepřekvapivostí, ale jinak funguje Abramsovi takřka vše, od zmíněné strhující akce, odpudivých záporáků (labužnický Hoffman) či žánrového soundtracku (zdálo se mi to, nebo mi jeden šanghajský motiv skutečně tak připomínal Silvestriho Predátora?) až po veledůležitý prvek Ethanova hlubokého vztahu k životem ohrožované manželce, díky němuž bylo na pořadu dne konečně i osobnější a hmatatelnější nebezpečí než jen "zničení světa".... Poctivě nadupaný biják, chytře upgradující zažitá žánrová měřítka na vyšší, byť výhradně vizuální, zážitkový level. 80% ()

Pepinec

Ty vole, tak nejdřív jsme si museli zvyknout na desetiminutovou sekeru, pak na dvanáct sponzorů následujícího úžasňáckýho pořadu, teď na mě nějakej uslintanej budhistickej hňup co dvacet minut šišlá "uš to sašíná", abych se jako milostivě šel vychčit, usekávaj nám titulky, do klíčovejch scén jsou schopni narvat klidně dvě rotující upoutávky na zlevněný spodní prádlo, no a předevčírem mi málem jeblo definitivně, protože to se vedle Ethana Hunta najednou objevilo plešatý Soukupovic superstárovský hovado s paličkama v ruce a začalo do Mission Impossible bubnovat... Tak já teda nevim. Vypadalo to na docela fajnovou planetu, ale ňák se nám to tu sere... ()

JohnnyD

JJ Abrams konečne doviedol sériu plnokrvne do nového tisícročia. Síce tu nie je až taká opulentná akcia ako v najdivokejších scén(k)ach predošlých filmov, no čo i len veľká scéna/pasáž vo Vatikáne vo svojej komplexnosti a stýlovosti tromfne oba predošlé filmy. Abrams navyše skvelo inovuje trademarky, takže gumové masky už nie sú také komické ako v predošlých filmoch. Príbeh je menej céčkový, i keď škoda toho McGuffina a nudnej romantickej línie. No hlavne úplne tu kraľuje Phillip Seymour Hoffman. Hoci nemá veľa priestoru na herectvo, jeho charizma z neho robí jednoznačne vo svojej dobe najlepšieho záporáka série. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)