Jamesa Bonda (Pierce Brosnan) pri tajnej misii medzi Severnou a Južnou Kóreou zajmú. Našťastie, Angličania majú v zásobe kórejského zajatca, ktorého ponúknu na výmenu. 007 sa okamžite presunie do Londýna, kde ho na šermiarsky súboj vyzve miliardár – darebák Gustave Graves (Toby Stephens). Bondova misia pokračuje na Kubu, kde sa zoznámi s Jinx (Halle Berryová), agentkou CIA. Bond sa po niekoľkých peripetiách dostane do ľadového paláca na Islande, kde už očakáva ničomník Graves, jeho pobočník Zaa (Rick Yune) a Gravesova asistentka Miranda Frostová (Rosamund Pikeová). Najmä však je tu zbraň, ktorá môže zničiť celý vesmír, čomu však musí Bond zabrániť... (TV JOJ)

Salvator

U každého filmu s 007 je třeba přimhouřit oči. V tomto případě je ale lepší je někdy zcela zavřít.Nad akcí i dialogy typu "svou zbraň nosím vždycky vzpřímenou" nebo "ještě nejsem hotová, pomůžete mi?". Pierce Brosnan sice nebyl nejlepším Bondem, přesto se měl dočkat lepšího rozloučení. ()

BrMikes

I přes otřesné efekty a počet zvratů jak z telenovely, jsem si film asi užil víc než předchozí Jeden svět nestačí. Záporáci mi přišli mnohem zajímavější než z minulého filmu. Všichni zúčastnění hrají obstojně a akce (pokud nemá extrémně špatné efekty) je taky obstojně. Suma sumárum CGI na nic ale jinak fajn. ()

Radek273

Nápady tvůrců opět velké, ale efekty jsou buď moc dobré, nebo naprosto průměrné a tím nedostatečné. Ono mít velké oči je fajn, ale když to neumíte dostatečně pokrýt trikově, posílá to snímek strmě ke dnu! K tomu navíc do očí bijící nesmyslnosti..! Co se ale týče Halle Berry nebo Rosmaund Pikeové, to jsou prostě kočky, a není žádný důvod, proč kvůli nim snižovat hodnocení. Ba spíš právě naopak! ()

albiebennett

Solidní bondovka, i když si myslím, že byla nejhorší z těch 4, které Brosnan natočil. Nicméně i tak to bylo celkem solidní rozloučí s Bondem, který už byl trochu starý, avšak oproti Moorovi stále mladík. Líbilo se mi herecké obsazení, avšak největším defektem jsou jistě CGI efekty, které vypadají i na svou dobu opravdu strašné, zejména scéna, kde Bond surfuje s padákem. Zároveň je je to bondovka, která určila následují trend , kterého se zhostil Craig  a to je zvyšování akčních scén, oproti straším bondovkám je to znát. ()

kolly13

Slabota chemie i zbraní. Přehršel nepřesností (nepřesné scény v akční bijáku jsou neomluvitelné) a pitomin. A do toho reklama. ()

JesterKruger

Tak na tohohle Bonda se dá dívat. Dal bych 2,5*. Ty efekty to ale celé kazí, a tak jsem musel své hodnocení hodit na rovné 2*. Po Goldfingeru který jsem zhlédl mě Bond nějak nezaujal. Jak scénářem, tak hlavní postavou. Obětoval jsem se ale ještě pro jeden díl, ale chtěl jsem vyzkoušet díl, který bude mít jiného představitele. Tak jsem si vybral díl s Piercem Brosnanem, protože mi někdo řekl, že to má dobrý děj, ale ty efekty nejsou v pořádku. Chápu, že se tento film někomu líbit bude, ale u mě je Bond hodně rozporuplná série. Dnes neumírej je pro mě takovým filmem, který vás chvílemi nudí, a chvílemi se na to dá dívat. Sem tam vás potěší dobří herci, ale efekty to pak celé pokazí, a ke všemu se musím přiznat, že mě konec hodně unudil. ()

PTuranyi

Klasická bondovka so všetkým čo k tomu patrí. James tentokrát začína v Servernej Kórei kde mu nevyjde obchod s diamantami. Zato zažije naháňačku na vznášadlách, "zlikviduje plukovníka Moona" a urobí diamantové akné istému Zaovi. Žiaľ padne do zajatia. Zaova stopa vedie na Kubánsku plastickú kliniku. Tu sa stretáva s americkou agentkou Jinx a pokračuje po diamantovej stope na Island. Akčná jazda pokračuje šermiarskym súbojom (+Madona), v ľadovom hoteli a naháňačkou po ľadovom jazere. Najprv na svojom novom aute a potom na raketovom pána Gustava Gravesa, ktorého pravú identitu odhalil. Ten pripravil kozmickú zbraň Ikaros. Tú sa mu samozrejme podarí deaktivovať zároveň s likvidáciou Gustava Gravesa aka. plukovníka Moona. Tento film stavil viac na akciu a efekty ako na humor. Keď humor tak iba čierny alebo sexuálne narážky. Prípadne narážky na iné bondovky (Jeden svet nestačí, Diamanty sú večné).  70% ()

ap2001

Ten šavlový souboj byl vynikající, poctivou filmařinou, zato ona digitální břečka v závěru notně pošramotila Bondovo renomé. ()

Xylobalsam

Tentokrat se tolik nepovedl pribeh ani triky, nemluvim o nemoznych vecech, ktere Bond predvadi (serfovani na kusu umele hmoty po padu ledovce), ale posledne jmenovane k nemu neodmyslitelne patri. Cely pribeh mi prijde pomerne dost utahany, je to mezi dvojkou a trojkou,nicmene, protoze je to Bond, davam vyssi. ()

Hicks

Čeho je moc, toho je příliš. Akční scény jsou i v bondovském měřítku moc přehnané a příliš překombinovaný děj je také krokem vedle. Brosnan odvádí svůj standard, ale Berryová jako bondgirl je snad špatný vtip. Zdá se mě, že bondovská série vykazuje sestupnou tendenci. Jediné, co mě potěšilo, je Bondův návrat k Astonu. Aston Martin Vanquish V 12 je totiž absolutní maso! ()

Lada

Od tak drahého filmu bych očekával dost dobré počítačové triky a ne něco co bylo k vidění už v osmdesátých letech.Bylo to docela zklamání,už asi stárnu. ()

007jimbeam

Poslední bondovka je spíše průměrným akčním filmíkem než klasikou. Některé scény jsou doslova přitažené za vlasy, např. Bondovo neviditelné auto. Velkým problémem je i samotná zápletka, která je hned od začátku jasná - všichni po několika minutách filmu jistě přijdou na to, kdo je oním zrádcem. Naopak mezi podařené patří, jak sexy HalleBerryová (Jinx) vystupuje z Karibiku. A to stejně "smyslně" jako kdysi Ursula Andressová na ostrůvek Crab Key, z kterého chtěl Dr. No ovládnout svět. Možná se tak někdy dočkáme příštího Bonda v ženské podobě :o) ()

Elissabet

První Bond kterého jsem viděla se stal i mým nejoblíbenějším. Je to opravdu skvělý film (taky je to Bond ne...a špatného Bonda by si nikdo nedovolil) a myslím si, že i když někomu nesedne určitě si zaslouží uznání. Pierce je skvělý herec což se tady v roli tajného agenta určitě pozná. Halle Berry as. Jinx je stejně dobrá jako Bond akorát trochu hezčí a umí líp skákat ze skály, ale nikdo není dokonalý. Prostě skvělý Bond, dobře natočený, dobře obsazený a i dobře koukatelný. ()

Woyczek

Prostě Bondovka. Co dodat - rychlá auta, technický hračičky, spousta žhavých slečen, frajer co se ze všeho vylíže - Pierce Brosnan sází jednu hlášku za druhou - pokud jste to někdo viděli a vnímali v originále, nemohla vám uniknout spousta slovních hříček. Prostě Bondovka - a mezi ostatními bondovkami je to průměr. Hotovo. ()

embee

Pro mne osobně jedna z nej Bondovek. Pierce je prostě nejlepší Bond, charizmatický a vtipný, excelentně zahraný záporák Tobyho Stephense prostě nemá chybu a jejich společná šermířská scéna mě dostává a můžu na ni koukat pořád dokola. Halle zde ukáže své skvělé tělo v bikinách. Pro milovníky blondýn je tu krásná Rosamund. Film je hodně akční a má spád. Pouze Madonnin herecký výkon opět nic moc. Celkově - vždy se ráda podívám znova. ()

DejnaDee

Bondovky mám vcelku ráda, nejraději ty se Seanem Connerym. Bondovky s Piercem Brosnanem, ale stojí především na jeho charizma, protože se už pomalu stávají spíše Science fiction. Je zde hodně zajímavých efektů, plno šílených zbraní, bláznivé honičky, ale i hodně nereálnosti a nesmyslů. Tato bondovka tím přímo přetéká. Musím, ale pozvednout skvělé herecké obsazení - Pierce Brosnan je úžásný jako vždy, Halle Berry je sexy a Toby Stephen je přímo ukázkový zloduch. ()

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)