Obliekate si železný oblek, ste zelený od zlosti, uhryzol vás pavúk, hráte sa na netopiera alebo máte nejaké iné superschopnosti? Tak sa pripravte na to, že komédia Badman si z vás bude celú hodinu a pol nemilosrdne uťahovať. Skrachovaný herec Cedric je lúzer na pohľadanie, odsúdený životom na večný neúspech. Od priateľky dostane kopačky a jeho kamoši, sestra aj vlastný otec už nadobro stratili nádej, že by raz z neho niečo mohlo byť. Keď však Cedric dostane vo filme hlavnú úlohu superhrdinu Badmana, začne sa v jeho živote blýskať na lepšie časy. Teraz konečne nadišla jeho veľká chvíľa a má šancu všetkým to ukázať! Cedrica nová filmová rola úplne pohltí, jeho nezvratný osud večného smoliara však opäť zasiahne do hry. Cestou domov z natáčania má autonehodu a stratí pamäť. Keď sa preberie, je stále oblečený ako Badman a presvedčený o tom, že je skutočným neohrozeným superhrdinom s jasným poslaním – zachrániť svet. Môže sa niekto ako on postaviť zlu, chrániť slabých, nakopať zloduchom zadky a neublížiť si pri tom? Môže konať dobro napriek svojim vrodeným sklonom všetko pokašľať a nič neurobiť poriadne? Tak či onak, Cedric sa vydáva na akčnú misiu plnú bláznivých situácií, trapasov a šialených náhod. Byť hrdinom je super, ale nevinné deti a ženy by sa mali pred ním radšej niekde skryť. (Bontonfilm SK)

Hollohlaway

Tahle parta opět výborně. Takových narážek a gagů a přitom uctivě neuctivých, že to horko těžko člověk stíhá sledovat. Celkové vyznění filmu tím sice trochu trpí a roztříštěnost je místy trochu zdržující, ale bavil jsem se skvěle. ()

blackkocour

Žabohuby si ukousli až moc velký kus vytření prdele homohrdinům za každou Notre, až se nám vytratil pud sebezáchovy. Le Mrdvel alá Badman dopadla až moc bizardně, ale tohle se mi líbilo o šmrnc více.. ()

Raccoon.city

Táto partička jednoducho komédie vie a je zárukou kvality. Škoda že Elodie Fontan tentokrát nedostala toľko priestoru ako v NICKY LARSONOVI. Z filmu cítiť akúsi paralelu k filmu Kick-Ass čo tak trochu aj naznačuje záverečná hudobná intro téma (Marius Vries - Flying Home) ktorá zaznie počas začiatku záverečných titulkov kde sú hlavný hrdinovia znázornený komiksovými kresbami. Presne táto zaznela v Kick-Ass ako Jetpack Scene music. aj pri konci filmu Kick-Ass'2. ()

xLIGHTx

Kvalitné, bláznivé, komediálne antidepresívum od Philippa Lacheaua (alias "Krocana/Moriaka" ;) a opäť zábavná šleha z rúk jeho tvorivého teamu. K tomu veľa dobrých nápadov, nejedna pôvabná dáma a podarené skeče a gagy.  Francúzska komediálno-parodická reakcia na vlnu pretlakovej, masovej, komiksovej US nadprodukcie sa podarila parádne (reakcia najmä na Batmanov, Jokerov, Kapitána Ameriku, Hulka/She-Hulk atď.). Vhodne vybrané songy do šialených scénok pasujú veľmi trefne. (Hoci asi dva skeče sú tak absurdné a nereálne, že je to skrátka dosť cez čiaru. Na druhej strane, nekazí to príjemný dojem z filmu a ani nijako to zase tragicky nenarúša koncept snímky.) Zvažujem za 4,5 Kärchera ;), teda 4,5 hviezdy (alebo 5). Zatiaľ asi za tých päť hviezdičiek (ak by som to zmenil neskôr náhodou na štyri, tak sú to riadne silné štyri), inak možno kvapôčku nadhodnocujem, ale imho taká vtipná výbušná zmes sa žiaľ, tak často dnes akosi nevidí. (PS Aktuálne tvorcovia natáčajú/natáčali Alibi.com 2.) ()

sedm.1

Philippe Lacheau u mě na maximum zabodoval již s Nicky Larsonem, a tak jsem si byl v podstatě téměř až jistý, že i v případě Super-blba se bude jednat o ultimátní útok na mou bránici, a i když to tedy tentokrát oproti Larsonovi zas až takový nářez není, tak se i přesto jedná, co se vtipnosti týče, o několik parníků nejzábavnější jízdu za hodně dlouhou dobu. Lacheau si tedy v tomto případě bere na paškál superhrdinské filmy a očekávaně zde servíruje nekompromisní lavinu narážek a parodování všemožných komiksových postav, včetně přímo několika scén, a funguje to na výbornou, a to nejen díky jeho postavě, která je opět nekompromisní hovado, ale hlásí tu v podstatě i úplně všichni ostatní, a to tak, že je to chvílemi až opravdu pořádný úlet, nicméně se to celé pořád drží v mezích únosnosti, bez toho, aby to byť jen jedenkrát sklouzlo k čemukoliv trapnému, což vzhledem k obsahu zápletky je až neuvěřitelné, ale Lacheau prostě umí. Každopádně ani tentokrát se dost častokrát nevyhnul jemu tak blízkému sexistickému vtipkování, které se ovšem nemusí u mnoha diváků setkat v současné hyperkorektní době úplně s kladnou odezvou, za mě je ovšem i to naprosto v pořádku a i za to má tento tvůrce ode mě bezmezné uznání. Když už jsem jinak zmiňoval zápletku, ta sice působí nenáročně možná až příliš, ale to není žádná zásadní výtka, je záživná, a to v tomto případě považuji za dostačující natolik, aby mi to výsledný dojem nikterak nenarušilo. Lacheau se tak zkrátka tentokrát se Super-blbem neutrhl ze řetězu až tolik jako s Larsonem, nicméně i tak se jedná o zatraceně vtipnou divočinu, která nejspíš mnoho rozumbradů rozladí svou jednoduchostí, ostatní ale zaručeně královsky pobaví. ()

iXtr3m3

Po Alibi.com druhý najlepší zárez od bláznov okolo Philippa Lacheaua, ktorý Nickyho Larsona odsúva až na tretie miesto. Brutálne gagy, pri ktorých mi až ksichtom trhalo od toľkého smiechu, premakané pomrkávanie na najslávnejšie komixové značky od DC a Marvelu, dokonca aj akcia stála za to, jednoducho must-see titul ako sviňa. Odporúčam všetkými desiatimi a musím znovu skonštatovať, že v poslednej desaťročnici niet lepšej komediálnej party ako je Philippe Lacheau, Tarek Boudali a spol. a to myslím v rámci celosvetovej produkcie. A mimochodom je to ďaleko lepší komixový film, ako posledný Batman a to som skalný komixový fanúšik, ktorý väčšinou napere komixom plné palby. ()

Silwer

Takova neurazejici blbina..musite u toho vypnout a obcas se zasmejete..Je tam teda vic vtipu pro ty blbejsi,ale da se vyzobat aspon neco… ()

jakeer

S veľkou nevôľou som pri kupovaní lístkov do kina prijal fakt, že film je dabovaný. Akoby nestačilo, že francúzske komédie nemám rád. Keď to začalo, pozerali sme na seba, že aké je to trápne a debilné. No ono to bolo napokon až tak debilné, že to bolo neskutočne zábavné. Beriem to tak, že všetky hviezdy sa dnes večer spojili, aby ma tento primitívny humor pobavil. Napriek tomu, že dej bol veľmi jednoduchý, oceňujem prekvapivý twist či pomerne dôvtipné uzavretie (takmer) všetkých liniek, ktoré sa na začiatku hoc aj nenápadne otvorili. Doma som si na nete hneď objednal vysávač Kärcher. ()

Knowho

Pokud vám to nedošlo do ted tak už musí- Francouzi prostě umí udělat kvalitní komedii. Letošní komedie Super-Blb naprosto geniálně naráží na novodobé Marvelovky a DC filmy, které vládnou kinům a jsou velmi populární. Samotná myšlenka příběhu, kdy hlavní postava jménem Cedric (Naprostý looser) získá roli superhrdiny Badmana a po autonehodě ztrátí pamět a myslí si, že právě on je opravdový hrdina Badman. A to je prostě skvělí. Obvzlášt doporučuji pro fanoušky komiksovek, protože těch narážek na nejenkomiksové filmy je tady víc než dost. 9/10 ()

Litvicek

Já jsem čuměl. Byl jsem kurva překvapený. Tyhle parodické komedie z ráže Žhavých výstřelů, Bláznivé střely a jiných, mi neskutečně sedí. Dělat si legraci a dělat si legraci i sám ze sebe, to je paráda sledovat a tohle výborně bavilo a já se smál jak debil. Na francouze tedy vynikající počin. 4 hvězdy - Tohle si budu rád pravidelněji pouštět. ()

janesX

Super-Blb je jedna z tých bláznivých komédií, pri ktorých sa až tak nezasmejete. Aj keď určite niekomu môže sadnúť a pár vtípkov tu vyšlo, Philippe Lacheau (aj keď vôbec nepopieram jeho scenáristické a režisérske schopnosti) žiaľ ako komik nie je žiadny Jim Carrey. Ten postavil laťku v týchto komédiách možno až neprekonateľne vysoko, aj keď nezabudol som ani na klasické francúzske komédie a teda viem, ako to aj Francúzi s komédiami vedia (či vedeli?). Plusom je iba milý, nepredvídateľný príbeh, krátka stopáž a to je asi tak všetko. 55%. ()

Disease

Nová komedie, která má blíž ke starým kouskům s Belmondem než k moderním konverzačkám. Kdyby nebylo rozpačitého začátku, kdy jsem musel používat polštářek trapnosti, dal bych plný počet. Od havárie se to totiž neskutečně rozjede. ()

mosnak

"Superblb je totální sračka." : říká moje žena :-D a ja s ní souhlasím. Vydržel jsem 40 minut a něco tak ujetě trapneho jsem dlouho neviděl. Jestli tohle má být francouzský komediální hit poslední doby, tak potěš klobas - 17% ()

cskomando

Philippe Lacheau opět v dalším povedeném kousku po francouzsku. Oceňuju, že právě Francie se ujmula parodie na velkolepé filmy (Batman, Avengers, X-Men, Spider-man a možná ještě jiné). Konečně můžeme spatřit jinou tvorbu než tu klasickou americkou jízdu. Vtipných scének je zde dost ( dokonce i slušně pojaté bez zvratek, sr*ček apod. nechutností - což je dnes skoro umění), prostě to šlapalo jak má. Né každý má ten "dar či schopnost" zastupovat roli režiséra, scénáristy a ještě herce najednou. Nevím jak moc se lišil dabing od původních titulků, budu doufat, že téměř nijak. Celý děj je založený na ztrátě paměti, díky níž Philippe udělá ze všech přítomných doslova superblbce. ()

Pawlisman

Super blbost aneb francouzský kameňák? Když už je ejden for jakž takž lusnšnej, tak v tom moři traapnosti nenajdete sílu se pousmát. Aaachjo, kdo to zde hodnotí za milovníky Kameňáků? ()

Flopik

Pri tejto komédii je nutnosť poznať aspoň trocha Marvel a DC, pretože potom sa budete váľať od smiechu a plakať na zemi. Takéto niečo tu ešte snáď nebolo, urobiť si srandu naozaj zo všetkých superhrdinov a do toho znova nechať vypáliť Notre dam ? No prosím, Badman má všetko. A pozor, on nevykráda a neparoduje len filmy ale aj soundtracky a tak tu zaznejú hity Avengerov, Kick Ass a mnohé ďalšie. Správne krátke, sprosté a extrémne vtipné. Highlighty písať je nemožné, celá táto komédia je highlightom. Hrozne by som chcel dvojku lebo takto som sa už dlho nenasmial. 5* top komédia a na túto partiu sa pozriem aj v iných filmoch. ()

bozka10

OUI!Tak toto vyšlo.Philippe Lacheau má už za sebou niekoľko dobrých vecí,ale teraz to uvaril tak, že mu zato posielam plnú palbu.Takúto pohodičku som si v kine už dlho neužil a pár krát som sa že ozaj zasmial.Bláznivá komédia, ktorá v pohode funguje aj ako superhrdinský film.Bavil som sa prakticky celý čas.Zamňa suverénnych 5/5. ()