Píše se 20. leden 1942. Je mrazivý den, sněží a nikdo netuší, co se zanedlouho odehraje v domě u jezera Wannsee nedaleko Berlína. Major SS Adolf Eichmann osobně dohlíží na to, aby pohoštění i nápoje připravované pro skupinu očekávaných nacistických pohlavárů byly bez jediné chybičky. V limuzínách s osobními šoféry se postupně sjíždějí nejvýše postavení muži Třetí říše někteří v uniformách SS, jiní v oblecích vládních úředníků, další ve zcela nenápadném civilu. Posledním z patnácti pozvaných je Reinhard Heydrich obávaný šéf hitlerovské policie a říšský protektor. Už ve chvíli, kdy vkročí do vstupní haly, vzbuzuje mezi ostatními hosty zároveň obavy i respekt nejen proto, že má nejvyšší hodnost, ale zejména proto, že sám maršál Göring rozhodl, aby Heydrich svolal tuto tajnou schůzku a vyřešil na ní veškeré podrobnosti konečného řešení židovské otázky. V následujících devadesáti minutách právě tito muži rozhodnou o osudu milionů lidí v celé Evropě. A když konspirační setkání skončí, konečné řešení začíná. (oficiálny text distribútora)

Sašenka165

Naprosto... strašné, hrozivé a nevím co ještě. Partička Němců se jednoho dne sešla na "párty" a tam dojednala téměř bez mrknutí oka, že vyhladí židy. Herecké obsazení je skvělé a myšlenka filmu dokonalá... ()

nascendi

Nikdy som o konferencii vo Wannsee nepočul, ani nečítal, čo je pri mojom slabšom záujme o históriu pochopiteľné. Aj keď sa väčšina filmu odohráva v jednej miestnosti, nemusí sa vnímavý divák obávať nudy. V postupnom zjednocovaní stanoviska je možné nájsť vzdialenú podobnosť s filmom Dvanásť rozhnevaných mužov, i keď v jednom prípade rozhodovala reálna moc a v druhom argumenty. U Konferencie vo Wannsee na mňa najviac zapôsobilo, že tam prebiehala diskusia, prezentovali sa názory, argumenty a divák si uvedomoval, že touto takmer akademickou debatou sa približuje dohoda, ktorá bude stáť životy väčšiny európskych Židov. Jedinou drobnou výhradou, ktorú k tomuto zaujímavému filmu mám je, že by sa možno našli herci, ktorí by sa viac fyzicky podobali stvárňovaným osobám. Aj keď by neboli herecky tak na výške ako napr. Kenneth Branagh, Colin Firth a Stanley Tucci. ()

Slarque

Dramatická rekonstrukce jednoho až děsivě rychlého a věcného jednání. Napětí by se chvílemi dalo krájet, a to se prakticky celý film odehraje v jedné místnosti. Působivý a velice autenticky vypadající film. ()

Arsenal83

Dôležitá udalosť, o ktorej máme zachovaný jeden jediný záznam od ríšskeho sekretára Martina Luthera, účastníka konferencie, ktorý nejak "zabudol" svoj papier zlikvidovať. O ničom viac nevieme a tak súhlasím s užívateľom JASON_X, že všetko je len fikcia. Nevieme, ako to celé prebiehalo, ako sa presne títo páni zhovárali, no a Heydrich tu podľa mňa vôbec nie je zahraný verne. Celá konferencia trvala len 90 minút, čiže dokonca aj tento film je dlhší. Podľa mňa sa v reáli toľko nesporili. Slovo Führera bolo hlavné, len si to odsúhlasili. Môj názor. Ale film samozrejme potreboval nejakú drámu. ()

klerik

Neviem či je konferencia ten správny výraz, ale film je to veľmi zaujímavý. Ani sa mi nechcelo veriť, že išlo o celovečerný film, tak rýchlo všetko ubehlo. A pritom ide len o niekoľko rozhovorov za jedným stolom. Branagh, Tucci a Firth bravúrne zvládajú svoje úlohy. Napriek tomu, že všetky postavy považujú židov za najväčie zlo sveta, tvorcovia dokázali pútavo zobraziť rôzne prístupu ku konečnému riešeniu... ()

Chrustyn

Vzhledem k tématu, hodně mrazivá konverzačka, kde se parta nenávistných Němců domlouvá na konečném řešení "židovské problematiky".  Výborná sestava převážně britských herců a skvěle napsané dialogy, které jsou i přes téma poutavé a ukazují co s lidmi okáže udělat pocit neomezené moci nad lidskými životy. ()

Jinny

Adolf Eichamann, možná poloviční Žid, pěkný bastard, ale v téhle sešlosti ten asi nejsympatičtější. Doktor Stuckart, autor zákona na ochranu německé krve, který chce Židy vybít, ale jen podle zákona. A především "náš" Reichsprotektor Reinhard Heydrich, asi ten nejbezohlednější ze všech, nadárijec. Film pro všechny, které štve ten moderní německý pohled, který i v nacistech hledá něco lidského a soucitného. Konference ve Wannsee se rozhodně nepodřizuje pitomé politické korektnosti. ()

Ivoshek

A mně se to líbilo. Nejlepší je Kenneth Brannagh jako Heydrich, ale postavy Eichmanna, právníka, nebo šéfa sekce pro čtyřletý plán jsou taky zajímavé. Na to, že se to celé odehrává na malém prostoru a vlastně je to dramatizovaný záznam porady, je tam pořád co sledovat, ať už co do obsahu, nebo co do interakcí jednotlivých lidí mezi sebou. Za pozornost stojí hlavně logika, s níž k otázce přistupují, protože Židů se chtějí zbavit všichni, ovšem někteří by to rádi udělali legálně, jiní až někdy později a jiní zas hned a brutálně. Když se to tak vezme, neliší se to jejich alpinistické chování vlastně moc od leckteré porady středního managementu někde v korporaci... ()

špaček421

Patnáct rozhněvaných nácků. Škoda přílišné typové podobnosti většiny herců, díky čemuž se mi mnozí pletli, mnozí účastníci se ani nedostali nijak moc ke slovu. ()

Dharter

Jestliže si uvědomíme, že SUMeřané byli taky SEMité de facto, lépe pak lze vstřebat myšlenku, proč (sionistická loutka) Hitler, a jeho Thule Society, se tak zajímali o semitské Hyksósy. ✔ ()

Necrotongue

Napíšu pouze krátkou noticku.Pro mě velmi zajímavé téma,ale veškerý možný zážitek byl v zárodku zašlapán obsazením Kennetha Branagha do role Reinharda Heydricha.Soudnost veškerá žádná.Příště by mohl hrát Hitlera Gérard Depardieu.Nedokázal jsem se přes tu totální nepodobnost přenést. ()

becki_tu

"Slovo vůdce je nad psaný zákon." Výborná rekonstrukce tajné schůzky vysoce postavených mužů Třetí říše, vládních úředníků a šéfů bezpečnosti, která se odehrála v konferenčním sále domu u jezera Wannsee, kde byla projednávána otázka vyhlazení ("deportace") Židů v celé Evropě. Je až děsivě mrazivé, jak dokázalo pár lidí (většinou studovaných právníků) rozhodnout o osudu statisíců až miliónů lidí. Celou chladnou atmosféru jednání ještě umocňují vynikajicí herecké výkony všech zúčastněných. Silné strhující drama, kde se sice "jen" mluví, ale pro zainteresované v tomto tématu je to velmi zajímavé i poučné. Radši ani nedomýšlím, co by se dělo, kdyby Třetí říše nakonec nepadla... ()

JASON_X

Tahle maškaráda samozřejmě není žádný faktografický hraný dokument o mýty opředené konferenci ve Wannsee, nýbrž britsko-americká filmová představa o konferenci ve Wannsee. A to z toho prostého důvodu, že jediný dochovaný protokol z celé schůze je příliš stručný, heslovitý a nekonkrétní => o tom, o čem se tam konkrétně mluvilo, se lze jen dohadovat => všechny dialogy ve filmu jsou výplody scénáristů. Německý Die Wannseekonferenz z roku 1984 jsem jen proklikal na YouTube, ale na první pohled dopadl mnohem lépe, už třeba jen proto, že se v něm mluví německy a ne anglicky (což mě u Conspiracy celou dobu silně rušilo). A mimochodem Branaghova žoviální kreace Heydricha je naprosto nechutná urážka dobrého vkusu i divákovy inteligence. Seriózním zájemcům o historii doporučuju radši věnovat deset minut četbě Lutherova záznamu, než ztrácet čas tímhle dílem. Ovšem není to zase tak nebetyčný průser, jako třeba dementně tendenční paskvil Hitler: The Rise of Evil s Carlylem, takže jednou, při deštivém večeru, se to dá jakž takž vydržet. ()

Morholt

O tomhle filmu se dá hovořit jen v superlativech. Firth, Tucci a Branagh podávají fantastické výkony a když k tomu přidám Iana McNeice jako neskutečně odpudivého Bormannova nohsleda Klopfera, vychází mi pět hvězdiček. Jediná chyba je, že ten, kdo se v období II. světové války neorientuje, bude tápat, ale to je jen kosmetická chyba na kráse. 100% ()

Shaqualyck

Nečekejte hrůzyplné záběry z koncentračních táborů, tohle komorní drama dává vyniknout nacistickému svinstvu "jen" v rovině verbální. Na působivosti to snímku ale ani v nejmenším neubírá, spíš naopak. Vznešená mluva, vtípky, bažanti na víně, zástupy služebnictva. Tohle ale není setkání aristokratické smetánky, na kterém by se probíraly barvy zahradního nábytku. S odporně chladnokrevnou samozřejmostí se zde rozhoduje o milionech lidských životů, přičemž nad obsahem většiny dialogů zůstává skutečně rozum stát. Silné téma, skvělí herci (Stanley Tucci!!!)...užitečné opáčko z dějepisu pro všechny, kteří ve škole nedávali pozor, ale samozřejmě nejen pro ně. ()

Genero

Patnáct rozhněvaných mužů, hromada zasrané administrativy a jeden neprůstřelný plán. Netřeba připomínat, o čem je děj – to ignorantovi nevysvětlíte a popírač holocaustu vám to stejně sveřepě popře. Nebudu se tady okázale a velkohubě stavět do role kovaného židofila, ale jsem vážně rád, že těm nacistickým zmrdům utnuli tipec alespoň pět minut po dvanácté, Adolf si prostřelil hlavu, když mu přišel účet za plyn a ještě tolik lidí si po válce mohlo říct: Jsem žid a zdráv. Film je to bezpochyby mrazivý a ruku na klopu, i zvrhle zábavný. Přesto bych si briefing nacistických papalášů klidně nechal líbit jako rozhlasovou hru, v níž by mi ke spokojenosti stačil Kanyza, Soukup, Alfréd Strejček a šustění papíru. On kysličníkem árizovaný Branagh představující Heydricha je podobně šťastná volba, jakou by byl Morgan Freeman v roli Hermanna Göringa. ()

5150

"Nebudeme sterilizovat každého žida a čekat až umře. To by byla fraška. Mrtví muži nedělají děti, mrtvé ženy neotěhotní. Smrt je tedy nejspolehlivější forma sterilizace." Trailer - www.youtube.com/watch?v=b-hNro_toec ()

m.krudenc

Vynikající film, kdo neviděl jako by nebyl. Konečné řešení židovské otázky. Tahle hrozná věta dostala na uvedené konferenci svou podobu, kterou Adolf Eichmann začal hned realizovat. Je neuvěřitelné s jakým klidem dokázalo pár lidí rozhodnout o osudu statisíců. Tohle by se mělo povinně pouštět těm mladším (a nejen jim). Výborné herecké výkony přidávají na autenticitě, ze které mrazí. Snad jen jediná chybička Reinhard Heydrich vypadal (vizáží) úplně jinak (vysoká blonďatá svině http://cs.wikipedia.org/wiki/Reinhard_Heydrich). ()