Hypnotic

• Veľká Británia Hypnotic

Jenn cítí, že se v osobním ani profesním životě nikam neposouvá. Pomoc hledá u tajemného hypnoterapeuta, jenže rychle zjistí, že je její mysl zatažená do nebezpečné hry. (Netflix)

BOURQUE

Príbeh bez skutočných prekvapení a nečakaných zvratov. Nie príliš originálny scenár, interpretovaný na úrovni TV filmu. K tomu ešte postavy, ktoré nemajú čo ponúknuť a ani herci/herečky nedokážu do nich vložiť väčší „život“. Jeden z podpriemerných záležitostí Netflixu, ktorá sa márne snaží kombinovať prvky thrilleru a hororu. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

Malarkey

Neřekl bych, že tenhle thriller je tak špatný, abych o něm řekl, že to je totální šrot. Spíš je tu kombinace různých bodů, které spějí k tomu, že z Hypnoticu udělali zbytečnou záležitost. Námět je jak z nějakého braku osmdesátých let, nicméně technicky na úrovni dnešního Netflix filmu. Kate Siegel je třeba dobrá volba, ale spolu s dalšími herci tu z toho dělají spíš telenovelu. Celkově jsou tak dvě hvězdy adekvátní, ale i tak se jedná o hodinu a půl zbytečně promarněného času. ()

Eliott

Nápaditý horůrek o ženě, která se dostane do spárů svého hypnoterapeuta. Krátce poté se začínají dít opravdu divné věci, při nichž je často velice obtížné rozlišit realitu. Dílo je to spíše průměrné, ale dávám plusové body za originalitu neboť jsem thriller na podobné téma ještě neviděl. 55% ()

*CARNIFEX*

Predtým, než sa Matt Angel a Suzanne Coote rozhodli natočiť thriller (rozhodne nie horor) o hypnóze, mali si o nej niečo naštudovať, lebo toto je trošku sajnsfikšn, a nie o fakty opierajúci sa námet. ()

darkrobyk

Příjemný thriller se sympatickou Kate Siegelovou (Jenn) má pomalejší (ale ne nudný) rozjezd. Jakmile se příběh zlomí a Jenn jde o život, napětí se stupňuje až k finále. Ohrožení v autě, zabiják s nožem v bytě a plnící se sen maniaka. Hodnocení odpovídá to na IMDb, ne zdejší mizerné, protože tak špatný tenhle psychothriller rozhodně není. ()

mzss1

[70%] Tak já nevím, ale mě to přišlo v rámci téhle nízkorozpočtové netflix tvorby vydařené. Musí se to brát takové jako to je s tímto ohledem. V áčkových vodách to není, tak proč to hned odjebávat? Navíc mi to námětem dost připomíná knížku NOČNÍ PTÁKK od spisovatele Briana Freemana. To vkládání úkonů v hypnóze. Jenže s tím rozdílem, že zde máme terapeuta se zlým úmyslem, kdežto v té knížce psychiatričku s účelem léčit. No, dost s tím srovnáváním. Hlavní představitelka filmu, kterou hraje Kate Siegel – tak ta mě bavila. Zbytek herců už je takový klasický průměr, včetně terapeuta, u kterého je jasné, že je zřejmě padouch. Logika tu hapruje jen trochu, zejména ke konci; navíc ty hypnotizující povely už trochu ve finále působily přehnaně, ale když člověk vypne mozek a snímek si užije, tak nebude problém. Tu 4* slabší dávám s klidnou duší. ()

kingik

Herečka Kate Siegel pomyslně hypnotizuje pánský poklopec. A tento nenápadný tah je největší devizou. Námět je poměrně neotřelý. Jistý hypnoterapeut se specializuje výhradně na dámskou klientelu, na které praktikuje hypnotické stavy. Jednou z nich je i pohledná Jennifer, ústřední hrdinka, na níž aplikuje svoji podstatně zesílenou hypnoterapii a která se pro něj stane posedlostí. Zásadním problémem filmu je, že pracuje s reálnými prvky a aplikace hororových prvků působí triviálně. V jistém ohledu mu i škodí. Sugesce fobií pacientek, jejímž prostřednictvím je likviduje, je naprosto směšná. Tímto trapným způsobem sprovodí dvě ženy, jedna trpí klaustrofobií (jedná se úvodní sekvenci filmu), druhá arachnofobií. Oproti tomu nápad s šílenou pacientkou, která si trhá vlasy, je později v jedné sekvenci využit skvěle hororově. Takových nervy drásajících momentů má film ale poskrovnu. V roli terapeuta se představí Jason O´Mara a je potřeba si na něj zvyknout. Nemá přílišné charisma a enigmatický rozměr, který film touží vyvolat, už vůbec ne. Takže veškeré hraní bylo na bedrech Kate Siegel, která je perfektní a naprosto svou účastí převyšuje ráz filmu. Dost se divím, že na svoji další hlavní roli ve filmu čekala pět let. Hlavní filmovou rolí se naposledy blýskla v thrilleru Hush. Film se urputně snaží být neprůhledný. Nemusím snad ani zdůrazňovat, že je naprosto zřejmé, jakým směrem se bude ubírat. Terapeut hypnózu zneužívá ke svým záludným plánům, snaží se manévrovat se svojí nejatraktivnější pacientkou, vymývat jí mozek, ta mu vzdoruje až do finále, kdy se konečně odhalí pravý důvod jeho konání. A rozhodně se nejedná o nikterak originální objasnění. Scenárista Richard D´Ovidio v minulosti psal scénáře, které se vesměs dočkaly přijatelné realizace. I tento film je z hlediska režijní realizace snesitelný, Matt Angel a Suzanne Coote se rozhodli po letech tvůrčí odmlky pokračovat ve spolupráci, jejich debut  The Open House si našel cestu k hororovým příznivcům. Film produkoval Netflix a má víceméně televizní syžet. Nechybělo mnoho a jeho místo patřilo víkendovým thrillerům na Prima Love. Méně ohraný námět, porce snaživých režijních postupů a zapamatovatelná herečka v titulní roli, to jsou ty nejpodstatnější důvody ke zhlédnutí. 6/10 ()

Anderton

Solídny psychothriller, ktorý v konečnom dôsledku pôsobí viac ako dlhšia epizóda Twilight Zone, než béčkový netflixovský pásový výrobok s neznámym castingom. Hypnotic obsahuje zopár nervydrásajúcich scén a dve excelentné ľakačky (to je ale aj o tom, z čoho máte fóbie), čo nie je málo, ale ono zase všetko okolo proste na prvotriedny napínavý zážitok nestačí. Možno je škoda, že sa originálneho a v podstate mystery námetu nechytil niekto s väčším citom pre surrealistický vizuál. ()

silentname

"Hypnotic" je v podstate vysoko tuctový thriller, ktorý dokopy nemá nič, čím by dokázal prekvapiť alebo výraznejšie zaujať. Nemusíte dokopy o tom vedieť absolútne nič a budete schopní to predvídať úplne od A do Zet a budete mať pravdu. Je to v podstate nič nehovoriaci film, ktorý môže vstúpiť do klubu všetkých ostatných nič nehovoriach thrillerov, ktorých sa dočkávame každý rok. Je tu pár scénok, ktoré stáli za to vidieť a nemôžem povedať, že by som totálne zabil svoj čas. Nenudilo ma to, nebolo to otravné, postavy boli v rámci možností celkom okey, no film je dokopy len thriller. A nemá žiadny originálny zvrat alebo zaujímavý moment, ktorý by ho vytiahol z úrovne priemernosti. Ak vám to stačí, tak toto vás bude baviť. Ak chcete niečo viac, radšej sa pozrite inde. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

Dosť zívačka s prázdnym obsahom a hypnózou, ktorá určite nefunguje tak, ako nám ju tu stvárnili. Atmosféra sa celkom vydarila, ale tá thrillerová vložka vôbec nie, filmu totálne chýba napätie. ()

SOLOM.

To jsem se takhle nechal ukecat svými přáteli na konci roku, abychom si udělali zase po delší době „pěkný“ filmový večer s trochou toho alkoholu. Výběr filmů nebyl zrovna moc optimální, takže situaci zachraňoval právě ten alkohol, ale v tomto případě ani on moc nepomohl. Netflix a jeho další mysteriózní thriller a rádoby horor přitom nezačal vůbec špatně. Úvodní scénka z výtahu nevypadala zas až tak špatně a hlavní hrdinka mi byla rovněž docela sympatická. Jenomže další dlouhá pasáž moc záživné podívané nenabídla.   Dost se tu mluvilo, spekulovalo, obviňovalo, ale kromě nevhodného jídla atmosféra dost stagnovala. Teprve když se znovu přitvrdilo (scéna s pavoukem v autě, útok šílené ženské s nožem v detektivově bytu), se kvalita zase posunula o pomyslné patro výše a já se začal opět bavit. Ona celková tvůrčí myšlenka nebyla špatná, ale chtělo to přidat více ponuré atmosféry, více akčnějších pasáží – ono všudypřítomné kecaní totiž nebylo žádné terno. Zvláště když tak nějak tušíte, co nebo spíš kdo za tím vším stojí, už skoro od začátku.    Závěr už byl tak nějak z říše fantasmagorie, ale vyloženě špatný nebyl. I zde se dočkáme slušné atmosféry i porce násilí, odhalíme ne zas tak šokující pointu filmu a utvrdíme se v tom, že se nikdy nenecháme zhypnotizovat. Herecké výkony byli ucházející – po této stránce jsem problém neměl. Každopádně aby se z toho stala alespoň průměrná podívaná, tak to mi tu pořád něco chybělo. Zvláště pak ne příliš záživná prostřední pasáž chtěla rozhodně vylepšit. Film neurazí, ale ani moc nenadchne. 40% ()

JASON_X

Nebaví ba odpuzuje mě svět zmalovaných městských amerických paniček z tzv. vyšší střední třídy, které tráví volný čas svých zbytečných životů u psychiatrů, cvičením komerční hathajógy a podobně. Odpuzují mě taktéž většinou i jejich bezduché představitelky (což je i tenhle případ; po mém nedávném Till Death (2021) další film, který zazdila totálně nesympatická pizda v hlavní roli). A znechucuje mě křečovitě prvoplánová vztahová multirasovost, která je u Netflixu už naprostým pravidlem. A když k tomu přihodím i televizní look, plus několik do očí i hlavy bijících nesmyslů (jako třeba policajta, který cizím husičkám na potkání ukazuje tajné policejní fotografie, který se hlavní huse svěřuje při soukromých návštěvách s průběhem vyšetřování, nebo totálně retardované jednání doktorovy postavy), tak i ty dvě hvězdy jsou hodně slabé, i když námět s hypnózou je atraktivní, několik momentů s posthypnotickou sugescí (výtah, pavouk) působivých a scéna s trpajzlicí skvostná. A malý SPOILER: Očekáváte v klasickém závěrečném "one month later" nějakou rafinovanost, nebo nějaký aspoň malý twist? Nedočkáte se. Spotřební TV film na všední podvečer. ()

Morholt

Pokud se jedná o Kate Siegel, tak nemám problém. Jednak mám pro ní slabost a druhak tahle Flanaganova dvorní herečka umí hrát. Jen by si asi měla lépe vybírat. Hypnotic je naivní, hloupý a předvídatelný thriller, který v sobě míchá snad všechna klišé filmů, ve kterých hraje hypnóza hlavní roli. Tvůrcům budiž přiznáno ke cti, že hlavní hrdinka celkem záhy přišla na to, kdo je za její stavy zodpovědný a nechovala se jako tupá nána až do konce. Ale to je vedle již zmíněné Kate jedna z mála dobrých věcí, které o filmu můžu říct. Snad ještě to, že jsem se v cca poslední třetině úplně nenudil. Ale to vše je pořád sakra málo. 40% ()

Astaroth12

Keď som si prečítal obsah, trocha som tušil, že o žiadny horor sa jednať nebude. A tak to aj bolo. Bol to len celkom slušne sa rozvíjajúci thriller, ktorý ma v sebe veľa klišé, ale aspoň rýchlo odsypal.  Je tu niekoľko zvratov, ale ktoré za veľa nestoja, keďže sa jedna o veľmi predvídateľne zvraty. Ale aspoň sa dobre pozerá na Kate Siegel a tak v jej prítomnosti som aj zabúdal, že je je to celková nuda. Podobných filmov som videl niekoľko a tento naozaj nemá čo nove ponúknuť, ale nie je to ani strata času. Len naozaj škoda, že tu nebola ani jedna vypätejšia scéna. Slabé 3*. ()

M.i.k.e

druhořadý spotřební thriller,který působí jako kdyby byl natočen na přelomu osmdesátých a devadesátých let a pak se na něj zapomnělo.Příběh nemá moc čím překvapit a i když tu je patrná snaha o vytvoření alespoň částečného napětí,tak to úplně nefunguje a většinou se úspěšně míjí účinkem.Jediným drobným kladem je tak Kate Siegel,kterou mám rád a do podobných rolí se hodí.Škoda,že je nedostává v lepších filmech...40% ()

bourec

Další důkaz, že Netflix na to, aby nalákal předplatitele nepotřebuje úplně vždy kvalitu, ale hlavně kvantitu. Tohle je film jak vypadlej z osmdesátek. 30%. ()

PROCESOR

Tak do hororu to mělo hodně daleko, ale nějaký napětí tam bylo, to zase jo. Hlavně záleží, jak moc jste ochotni se vcítit do hlavní hrdinky. Asi by to nikdo nechtěl ve skutečnosti zažít, aby nevěděl čemu může doopravdy věřit. ()