Nadosmrti

• Česko Nadosmrti (viac)

Ema je manželka Marka Webstera. Právnika, ktorý sa pred rokmi zaoberal jej prípadom, keď sa stala obeťou násilnej lúpeže. V predvečer výročia sa Ema rozíde so svojím milencom Tomom, manželovým kolegom. Pri večeri dostane Ema od manžela náhrdelník, ktorý pre ňu dal vyrobiť, hoci sa dohodli, že výročie bude bez darčekov. Ona má pre neho pripravené lístky na Super Bowl. Mark ich s vďakou odmietne. Keď odchádzajú z reštaurácie, Mark jej povie, že má pre ňu ešte jedno prekvapenie. Ema nájde vo vrecku svojho kabáta čiernu šatku. Mark ju so zaviazanými očami vezie autom tmou do neznáma. Keď zídu z cesty, Ema si zo strachu šatku stiahne. Prichádzajú k domu pri jazere. Všade okolo domu sú zapálené sviečky, cesta z lupienkov ruží a pripravené odkazy. Ruže ju vedú do spálne, kde ju čaká Mark s prípitkom. Mark sa jej ospravedlní, vie, že v poslednom čase to medzi nimi nebolo celkom v poriadku, ale rád by jej dal ešte jednu šancu. Keď sa Ema ráno zobudí, je jej veľmi zima. Zistí, že je k manželovi pripútaná kovovými putami. Mark si sadne vedľa nej, spýta sa, ako sa vyspala, a vyhlási, že je čas vstať. V tej chvíli sa strelí do hlavy. Ema zostane ležať v posteli celá od krvi s manželovou mŕtvolou, ku ktorej je stále pripútaná. Pokúsi sa prestreliť reťaz, ale v zbrani bola len jedna guľka. Odtiahne mŕtvolu do skrine, v ktorej sú len jej svadobné šaty, ktoré ukrývajú trezor. Keď sa chce dostať na prízemie, spadne zo schodov a mŕtvola Marka spadne na ňu. Vlečie ho cez dom na svojich svadobných šatách. V kabelke hľadá svoj telefón, ale ten je utopený vo váze s ružami. Kľúče od auta nájde v odpadkovom koši. Oblieka si manželove zakrvavené šaty, namiesto topánok si nohy zabalí do látky šiat a mieri do garáže. Naloží mŕtvolu do auta, podarí sa jej naštartovať, ale čoskoro motor zhasne. Zistí, že vypustil nádrž. V aute začne hrať hudba a prenikne k nej jeho hlas. Vydesí ju to, ale je to len nahrávka. Mark jej vysvetlí, že ho povolali preč a on by sa nemohol pozerať, ako si ona žije šťastne až do smrti... Uviaznutá a izolovaná uprostred zimy musí teraz žena bojovať s najatými zabijakmi, aby unikla zvráteným plánom svojho zosnulého manžela. Podarí sa jej prežiť? (TV JOJ)

vurhor

Během prvních 20ti minut jsem měl chuť si z té nudy a utahanosti vystřelit mozek z hlavy, ale následně přijde velice příjemný a překvapivý obrat, který mi zabránil vytáhnout tu pistoli ze šuplíku. Till Death je z nějakého důvodu klasifikován jako horor, kterým však není ani trochu. Je to zcela čistý a nezaměnitelný thriller, který se může chlubit slušnou kamerou, občas napětím a hlavně i dobrým námětem, který je hlavním tahounem celého filmu - Megan Fox je v zasněženém domku uprostřed mrazivého ničeho želízky připoutaná k mrtvole svého manžela, přičemž v celém domě není absolutně nic, čím by si dopomohla se od něho odpoutat. A tak divák sleduje nasranou hlavní hrdinku, která za sebou přes celý dům táhne mrtvolu svého "milého", jak se snaží z téhle lapálie zoufale dostat. V poslední třetině se ale do hry zapojí další záporné postavy, čímž se z filmu rázem stane lehce banální house survival podívaná, která už však nemá ono skromné kouzlo toho hlavního nápadu. Je to škoda, protože části, kde je jenom připoutaná Fox, dodávali filmu na originalitě a jedinečnosti, byť samozřejmě chápu, že utáhnout to na 90 minut tak, aby to neztratilo napínavost, může být velká výzva. Ale režisér evidentně umí točit, tudíž si určitě mohl dovolit být krapet odvážnější. Ve výsledku vcelku slušný thriller, který však nevyužil dostatek svého potenciálu, který se skrýval právě v onom zajímavém námětu. Lepší 3* ()

Phietros

Kdo by vymýšlel takový plán na svojí ženu, aby se pak zastřelil? Ale budiš, nebylo by to pak zajímavé, ale proč ho aspoň neodstřelil sniper?! Každopádně si dokážu představit to psycho po romantické noci, když se probudíte a vedle Vás se frajer odpráskne. Nikde v domě není nic ostrého a Vy se musíte vypořádat se situací a ještě s těžkým tělem. Asi bych mu tu ruku zlomil, minimálně palec, ale ok je to film a nějaká zápletka tam musí bejt. Každopádně Megan to zahrála uvěřitelně, ikdyž už ze svého sex apelu ztratila, tak je to pořád kus! Místy mi za ní byla i zima a po příjezdu instalatérů, kdy to odskáče její milenec který dorazil chvíli před nimi se vše přiostří a je to one woman show! Lepší průměr, za mě 65% ()

Praxis

Megan se ten den fakt nepovedl. Nejdřív si ustřelí hlavu její starej, kterýho pak musí vláčet všude sebou a pak po ní jdou ještě dva zabijáci, přičemž jeden je jouda a druhej jí před pár lety pobodal. Fakt nahovno den, víš co. Venku je navíc mega zima, asi tak mínus padesát, ale Megan tam pobíhá bez bot a v tričku. Prostě pohoda. Jo a ještě vůbec neumí hrát, jen se hezky tváří. Napínaček je tam docela dost, ale někdy to připomíná trochu Sám doma. Už chybělo jen Harry jdu do baráku. Ale jo, já se královsky bavil. 75% ()

Xmilden

Nemůžu si pomoct, ale já bych zkrátka tu cizí ruku zlomil a střepem odřezal kůži a šlachy. Botoxová Megan Fox se po letech připomenula tímto divácky vděčným kouskem, který je ze své podstaty napínavý. Jenže má to několik ALE. Proč musíme sledovat dejme tomu 20 úvodních minut, kde je tempo pomalé, nic zvláštního se neděje a herci mají veliký problém diváka neotrávit natolik, aby film nevypnul. Dobrá, takže se dostaneme za tu velkou nudu. Pak už to zajímavé začne být, ale občas taky dosti hloupé. Když se pomstít, tak rozhodně ve velkém, říkám to i já, ale Till Death se zrovna dvakrát nepovedl. Koukat navíc na Megan Fox, u které by si divák snadno pomyslel že jsem propadla z nějakého pornokanálu, začíná být čím dál náročnější. 55% ()

SOLOM.

Manželské krize nejsou ničím výjimečným, stejně tak ani z toho plynoucí nevěry. Není proto divu, že se k tomuto tématu dost často uchylují i filmoví tvůrci a já pevně věřím, že podobný osud jako prožila hlavní hrdinka, by asi nechtěl zažít nikdo z nás. Její protějšek se nehodlal uchýlit jen k domácímu násilí, ale vymyslel zvrácený plán pro svou pomstu. Což samozřejmě divák dokáže ocenit, protože sledovat ženskou připoutanou ke svému manželovi po většinu filmu (to už tu bylo několikrát), není zrovna dvakrát velké terno, pokud si pro vás nepřipraví několik dramatických chvilek a stupňující se atmosféru.    A tady se to myslím povedlo (alespoň částečně). Počáteční zoufalá snaha osvobodit se ze svízelné situace (když jsou odstraněny všechny ostré předměty, zničen mobil, auto nepojízdné, atd…), se záhy promění v zoufalý boj o holé přežití. A to díky příjezdu dvojice násilníků, z nichž jeden má s hlavní hrdinkou nevyřízené účty z minulosti a i oni byli součástí nebožtíkovy pomsty. Začíná hra na schovávanou, vygradovaná finální konfrontací „tváří tvář“. Vše je okořeněno trochou toho násilí, nechybí ani krev, menší porce gore, ale ani pár situací u kterých si budete ťukat na čelo. Přece jenom těch „šťastných náhod“ ve prospěch Emmy tu bylo až moc a některé byly i dost nereálné. Ale zase to dopomohlo k navození vcelku snesitelné atmosféry.    Hlavní pozornost na sebe strhla Megan Fox, kterou rozhodně nepovažuji za bůhvíjak skvělou herečku, ale tady podala slušný výkon. Zamlada to byla celkem pěkná ženská, no po děckách a životním stylem co vede, se to na ní začíná projevovat (co se vzhledu týče). Zbytek osazenstva si však taky nevedl vyloženě špatně. Takže i po této stránce docela spokojenost. K dobru musím připočítat i vhodně zvolenou lokaci. V tom vedru co teď panuje, mi byla zima stejně jako hlavní hrdince  - tedy alespoň během sledování tohoto filmu. Takže ve finále to vidím na slušnou průměrnou podívanou. 50% ()

• Tento film se překvapivě podobá příběhu románu „McTeague: A Story of San Francisco“ od Franka Norrise, který poprvé vyšel v roce 1899. (Johnny.ARN)
  • Natáčanie prebiehalo v bulharskej Sofii v štúdiách, pretože sneh vo filme je falošný a vyrobený z papiera. (Real Tom Hardy)