The Open House

Po smrti svojho otca musí Logan Wallace (Dylan Minnette) zabudnúť na svoj sen o úspešnej kariére športovca. S matkou sa musí odsťahovať do domu v horách, ktorý patrí ich známej. Opustený dom by mohol vyzerať ako ideálne miesto na zahodenia starostí za hlavu, lenže problém je v tom, že okolo Logana sa po príchode do nového príbytku začínajú diať čoraz desivejšie veci a je jasné, že miesto, kam s matkou prišli, nie je až také idylické, ako sa zdalo. (Marceloo)

Davies182

Zívačka s fackou, která na konci probere spíš jak rána kladivem. Strašně nudnej "horor" (čti drama) s opravdu PŘEKVAPIVOU pointou! Zajímavě rozehraná hra s diváckými očekáváními z toho dělá víc než hloupej průměr, a jednoduše nemám srdce, dát tomu míň hvězd. Za finální nápad prostě tleskám ve stoje. ()

Marze

Je to takové vágní, hodě vaty. Horové ingredience chybí nebo jako špatně pospojované a neztotožnil jsem se s postavami. Autor měl prostě malou představivost. Než vytvoříte temnou stránku příběhu, musíte mít jako základ funkční příběh. Bez hororové hudby by mohl film fungovat jako domácí drama. Stokrát opakovaný motiv kdy se do velkého domu v horách se přistěhují nováčci, se kterými si pak pohrávají nadpřirozené síly temna. Nízkorozpočtový film působí levně. například většina záběrů ve velkém domě je ve stále stejných místnostech. Jsou zde nelogičnosti (Logan stoupne na dřevěný schod, který se pod ní propadne, v dalším záběru na něj stoupne jeho matka Naomi propadnutý není a v dalších záběrech zase je. Nebo nová sousedka se různě objevuje a mizí a nevíme proč. Film patří mezi ty s otevřeným koncem, což je trochu zklamání. Má také nudný střih. Záběry jsou příliš dlouhé. Příjemná je gradace příběhu v závěru. ()

lukasch

Netflix zklamal, tohle vůbec nefunguje. Na horor to není strašidelné, na thriller to není napínavé. Asi to byl těžký art, protože film neměl skoro žádný děj a záporák ani jeho motivace nebyly vůbec vysvětleny. Diváku, domysli si to sám. Asi to něčemu nastavuje zrcadlo nebo tak něco. BTW: Na 911 (nebo naši 112) se dovoláte i bez SIM karty. ()

Morholt

Po většinu stopáže nechávají tvůrci diváka hádat, zda se jedná o strašidelný dům či o home invasion a tahle hra na schovávanou mě docela bavila. Film si udržuje prakticky po celou dobu příjemně nepříjemné napětí a navíc mi sedli i herci. Jak již osvědčený Minnette, tak mě neznámá Piercey Dalton. Proti samotnému rozuzlení jsem nic neměl, ale zoufale mi tu chybělo nějaké vysvětlení a vzal bych zavděk i tím nejpitomějším. Každopádně se i tak jedná o celkem solidní debut a je fajn, že Netflix dává šanci i mladým režisérským puškám. 60% ()

Forsberg11

Ja som spokojný. Veľa sa od toho čakať nedalo, ale nakoniec je to pomerne napínavá a miestami aj desivá záležitosť. A aj keď to celé nakoniec aj tak nedáva zmysel, je to aspoň profesionálne natočený horor, žiadna amatérska sračka s roztrasenou kamerou. Potešila aj prítomnosť Dylana Minnette, ktorý sa mi po 13 Reasons Why začína stále viac páčiť. Do hororov sa tento chalan jednoznačne hodí. 60 %! ()

• V jednu chvíli ve filmu Logan (Dylan Minnette) poslouchá album „Dreams in the Rat House“. Existuje příběh HP Lovecrafta s názvem „Dreams in the Witch House“, kde je krysa nedílnou součástí děje. (KGBelik)