Policejní tým S.W.A.T. vyšetřuje záhadnou VHS kazetu a objeví zlověstný kult, který má předem nahraný materiál, jenž odhaluje děsivé spiknutí. (mikki089)

Astaroth12

Mňa tato časť príjemne prekvapila. Vôbec nič som od nej nečakal, lebo i keď prvá časť ma celkom bavila, jej pokračovania už tak nie. Ale tu sa tvorcovia prekonali. Lebo hned prvá poviedka nás zavedie do kanálov a tak tu je slušná ponurá atmosféra, temne tajomno i slušne spracovaná zrúdička. Škoda len toho, že obraz je úmyselne otrasný a to mi vadilo pri každej poviedke, okrem tretej, tam bol vynikajúci. Druha poviedka nás zavedie do márnice a i keď toho tu moc vidieť nie je, tak je neskutočne atmosférická a príbeh je celkom podarený. Tretia o šialenom doktorovi, jeho stvoreniach a policajnej jednotke bol rozhodne najlepší. Bolo tam veľa krvi, akčných scén prepracovaných transformerov. Tá mi naozaj sadla najviac, ako keby som sa vrátil do mestečka Silent Hill. Štvrtá bola slabšia. Pojednáva o nejakej vojenskej militaristickej jednotke, ktorá má nejakú tajnú zbraň. Nič sa tu zaujímavé nedeje až do finále. Tam je slušný zjav monštra i niekoľko gore akčných scén. Tak nakoniec som bol spokojný aj s ňou. Posledná poviedka, keď to tak môžem nazvať je celkom divná. Lebo na ňu poukazujú útržky v predošlých poviedkach a na konci je už len jej vyvrcholenie, ktoré som celkom nepochopil. Ale i tak spokojnosť, naozaj som nečakal, až také celkom vyrovnané poviedky. Myslel som, že keď bude aspoň jedna v pohode budem rad a, že skoro všetky boli také, tak to má prekvapilo. ()

maddy

Po 7 rokoch sa to nikam moc neposunulo. Found footage už definitívne vyšlo z módy a V/H/S/94 túto formu nikam neposúva. Ale poporade, prvý segment s názvom Storm Drain od neznámej Chloe Okuno síce mierne pripomenie zasadením do špinavých tunelov v kanalizácii slušný austrálsky The Tunnel, ale jeho kvality ani zďaleka nedosahuje. V závere síce Storm Drain ponúka viac ako slušný dizajn monštra, ktoré evokuje Aliena, ale práve v tomto momente začne byť kamera zbytočne rozostrená, zrnitá, trasúca sa a celá potenciálne zaujímavá hororová scéna končí po pár sekundách, čo je problém prakticky celého V/H/S/94. Navyše tento segment má nadbytočný a dosť debilný záver po závere, ktoré to celé skôr zhadzuje a titulnú neherečku v hlavnej úlohe, ktorá to celé nedokáže vôbec dôveryhodne predať. (5/10) / Druhý segment Empty Wake od známejšieho scenáristu (The Guest, Blair Witch), no nie tak známeho režiséra Simona Berretta trápia podobné problémy ako predošlý príspevok. Námet s príbehom odohrávajúcim sa počas jednej daždivej noci v pohrebnom úste s jednou divnou truhlou je síce potenciálne zaujímavý, ale padá na tom, že toto prostredie nedokáže náležite vyťažiť. Opäť tu je skôr neherečka v hlavnej úlohe, trištvrtiny času sa nič nedeje a na konci to ponúkne iba rutinné pár minútové naháňanie sa po jednej miestnosti s mŕtvolou bez hlavy. (5/10) / Tretí a najzaujímavejší segment The Subject od z tejto zostavy najskúsenejšieho hororového režiséra Tima Tjahjanta (The Night Comes for Us, Killers, May the Devil Take You) je síce typickou variáciou na frankensteinove monštrum, kde šialený vedec tvorí akýchsi robo-človekov, ale je to prehľadne natočené, dostatočne akčné a i keď si tá hororová zložka tentoraz berie dovolenku na úkor akcie, tak to stále dokáže mať správnu, ľahko zvrátenú atmosféru. Nič svetoborné, ale aspoň jemné osvieženie v rámci VHS série. (6/10) / Štvrtý segment Terror od málo známeho Ryana Prowsa, ktorý doteraz natočil až jeden film (Lowlife) ma skôr presvedčil, že od tohto režiséra už nič viac vidieť nepotrebujem a jedná sa o objektívne najhorší segment V/H/S/94. Má neskutočne otravné postavy, aj v takejto krátkej stopáži neskutočne nudí a nemá žiadne tempo, nedarí sa mu budovať akúkoľvek atmosféru, ani najmenší záujem o to čo sa tu deje. Navyše sa opäť zbytočne dlho čaká na akékoľvek intezívnejšie dianie, ktoré prichádza doslovne až v poslednej minúte, kedy som bol týmto segmentom už tak otrávený, že som bol rád, že konečne končí (3/10). Celé to ešte rámcuje Holly Hell, ktorý je však zbytočne rozohraný medzi týmito príbehmi, absolútne však nefunguje ako spojivo medzi jednotlivými segmentami, kvôli tomu, že z neho divák vidí vždy len pár sekúnd, a tak nedokáže akokoľvek zaujať a v závere pôsobí len ako zbytočné naťahovanie stopáže, ktoré tu byť vôbec nemuselo. Nebudem hodnodniť. Vo výsledku sa tak nejedná o ten najhorší prírastok do V/H/S série, tým stále ostáva Viral, ale čakal som rozhodne viac. 94tka trpí hlavne tým, že väčšina segmentov je málo intezívnych a pútavejšie hororové dianie ponúkajú až niekde v samotnom závere pred ich koncom. Taká V/H/S/2 bola v tomto oveľa zaujímavejšia, hororovo vďačnejšia a aj nápaditejšia. Pri 94 som mal pocit, že ani vzniknúť po tých rokoch nemusela. Séria si svoje časy akej takej internetovej slávy užila v čase, keď boli found footage populárne a ak by ostala ležať ľadom, tak by bolo pravdepodobne lepšie. Evidentne už nemá veľmi čo v roku 2021 ponúknuť. CELKOVO: 5/10  () (menej) (viac)

AffectedFace

Začnu tím nejlepším segmentem "The Subject" - Neboli totální vrchol celého filmu, kterej zdominoval naprosto všechny svojí brutalitou, zkřížením lidí s roboty, šíleným doktorem, hnusotou prostředí, surovostí a nezrnivou kamerou, fanoušek gore bude štěstím bez sebe. Timo v tomhle umí chodit ze všech nejlépe. Druhej nejlepší bude určitě "Storm Drain", kterej vypraví o reportérce, která si udělá menší výzkum do kanálu, kde o tísnivější pocit z pohledu diváka není nouze. Čistá nechutnost po celou dobu! Třetí, už horší segment, kterej ale stejně má něco do sebe, díky prostředí a fakt dobrým úhlům kamery - "The Empty Wake", což byl parádní nápad chycený za horší scénář, čistě taková krátká odstrašující povídka před pohřbem. Na předposlední místo bych dal "Terror", u kterýho jsem se hodně rozhodoval, jestli si zaslouží třetí nebo čtvrtý místo. Tématikou docela zajímavý a brutálně nekompromisní s mnoha klišé o rasistech v Americe, kteří mají svého "otroka" zavřeného v kleci a v loopu se na něm každej vyřádí, než přijde něco horšího. Nejhorší segment je určitě "Holy Hell", kterej měl bejt určitě vystřihlej, leč je to naprosto nepřehlednej blivajz všech možných sraček se slušným gore. Nejhorší na tom je, že běží mezi různými segmenty, takže se v něm ve finále skoro úplně ztratíte, obzvláště po výborném Subjectu. ()

Trevor

Prvý z tejto série som si vybral diel 94 a pravdu povediac ostal som celkom príjemne prekvapený, jednotlivé príbehy ako poznamenal Arsenal83 majú rôznu kvalitu, mňa osobne asi najviac bavil Terror. Nad niektorými príbehmi sa človek trochu pousmeje avšak ak to berie ako retro návrat k roku 1994 tak môže byť spokojný. ()

M.i.k.e

s touhle sérií nemám zkušenosti a i když mě její nejnovější přírůstek nepřesvědčil,abych se podíval na zbytek,nejsem vzhledem k nulovým očekáváním zklamaný.V/H/S 94 je pološílená béčková záležitost se solidním osmdesátkovým feelingem a místy slušnou atmosférou.Její jednotlivé části/kapitoly mají sice kolísavou úroveň,ale u žádné z nich sem se vyloženě nenudil a to je mnohem víc než sem (ne)čekal...50% ()

dubinak

Ta "propojovací omáčková" povídka byla klasicky o prdu, jak už jsme z V/H/S sérií asi zvyklí. První povídka z kanálu atmosférou celkem udržela pozornost a nabídla funny finále, nicméně o žádný zázrak se nejednalo. Druhá povídka z pohřebáku bohužel spíš nudí a čekání na zvrat se táhne dlouho a mám z ní skoro podobné pocity jako z té předešlé. Třetí povídka je asi jednoznačně zdejší hit a řemeslně je to jedním slovem lahůdka, která zdálky připomíná Frankeinstein's Army s Rodenem, ovšem s mnohem lepším zpracováním, a dozajista tomu celému zvedá kvality právě tento příběh. Ta poslední povídka o amerických, republikánských buranech byla pak už jen takový neuctivý výsměch předešlé asijské chuťovce. Přemýšlela jsem chvílemi nad třemi, ale nakonec budu přísná. ()

Sludger

Do hororového sveta prichádza nová časť antológie krátkometrážnych filmov pod menom V/H/S. Práve táto sága priniesla jeden mimoriadne skvelý „kraťas“ (Safe Haven) o tajomnej sekte, ktorá oživila Satana. Práve tento režisér Timo Tjahjanto sa zúčastňuje aktuálneho projektu s jedným kraťasom, nádej na vyššiu kvalitu po nepodarenej poslednej časti (V/H/S: Viral z 2014) je reálna. Prekvapí niektoré dielo svojou originalitou? Poďme si ich postupne prebrať. 1. príbeh - Storm Drain: Dosť strelený (dobrým spôsobom) nápad, ktorý sa postupne vyvinie do nečakaných rozmerov. Je to creepy, atmosferické a kvalitné. (8/10) 2. príbeh - Empty Wake: Príbehu škodí dlhý rozjazd, ktorý obsahuje zbytočne veľa vaty a kľudne desať minút mohlo ostať v strižne v koši. Zápletka je z veľkej časti predvídateľná, no samotné prevedenie prekvapí a záver je fakt lahôdka. (7/10) 3. príbeh - The Subject: Je to tu. Nové dielo od Timo Tjahjanto začne už od prvého záberu svižne, originálne a s veľkými očakávaniami. Šialenstvo postupne graduje, až sa z toho vyvinie hotový Gorefest v najlepšom slova zmysle. Námet spája samotné gore s cyberpunkom do úplnej dokonalosti a kľudne môžem povedať, že nič lepšie som v tomto roku nevidel. Šťavnatá lahôdka. (10/10) 4. príbeh – Terror: Opäť nastáva podobný problém ako pri druhom príbehu. Strašne dlho trvá kým sa dostaneme k veci. Je to síce výborný nápad, no vyvrcholenie je strašne krátke a neužil som si ho naplno tak, ako v diele číslo dva. (6/10) 5. príbeh – Holy Hell: Ide vlastne o hlavný príbeh, ktorý obkolesuje zvyšné kraťasy. Prepadovka SWAT vojde do záhadné komplexu budov, kde postupne naráža na dosť creepy veci. Tento príbeh mal veľký potenciál, no čo s ním nakoniec spravili ma relatívne sklamalo. Odpískali to na veľmi lacný spôsob. Škoda. (5/10) ()

oveckaoa

Povídkový horor ostatně jako celá série Vhs. Povídka 1 je o reportáží o krysím muži o žije kdesi ve stoce. Dobré prostředí blbý konec 60 procent Povídka 2 je  o ženské co točí na pohřbu záznam akorát mrtvému dojde jen jeden příbuzný začne mlet jakési sračky a mrtvý ožije. Opět dobré prostředí blbý konec 60 procent Povídka 3 je o šíleném věci co dělá pokusy na lidech a dává jim železné vylepšeniny. Nejlepší povídka tohle bych bral i jako celovečerák  80 procent  Povídka 4 je o teroristech co unesli upíra berou mu krev dávají ji do bomby co pak chtějí odpálit v budově lidi vylezou ven  a spálí je to jelikož jsou upíři tady ani nevím jak by to fungovalo, ale ani se to řešit nemusí jelikož jim ten upír uteče a povraždí je 4 z 10 Povídka 5 je o swat jednotce co jde na zátah na jakési sektisty nejhorší povídka 2 z 10 Celkově 60 procent ()

Wade

Hodím sem komentář ve stejném stylu jako k předešlým filmům ze série VHS. Storm Drain : Příběh o městské legendě Ratmanovi mě bavil a určitě k tomu přispělo i skvěle vybrané prostředí kanalizace. Za mě zábavné s fajn závěrem. 78% Empty Wake : Stejně jako u předchozí části znovu dobře zvolené prostředí, protože pohřební ustav a ještě ve špatném počasí je super.  Celkově fajn atmosféra s podařeným finále a nevadil mi ani pomalejší rozjezd příběhu. 75% The Subject : Timo znovu ukázal že on prostě umí. Hodně mi to připomnělo Frankenstein's Army (013).  Jednoduše prostě skvělá gore šílenost. 85% Terror : Přiznám se, že tahle povídka mě moc nebavila a i když finále bylo fajn stejně to o moc nevylepšilo. 50% Holly Hell : Povídka rozprostřená do celého filmu, která mě fakt hodně bavila a to hlavně i díky tomu jakým stylem byl natočena. Finále pěkně zakončilo nejen příběh samotný ,ale i celý film.. 85% Celkové hodnoceí : Po té hrůze z roku 2014 neskutečné zlepšení a další skvělý dílek do VHS série a já chci určitě další.  75% -- 7/10 IMDb ()

zsn

VHS má vždy potenciál, proto nechápu, jak pitomé příběhy zde vybrali. Krom pohřebního domu, který ve mně doslova vyvolával rigor mortis, bylo vše ostatní na hovno. ()

JamesSi

Série VHS je pro mě prostě skvělé Guilty Pleasure a nemohu říct, že jsem si tenhle díl neužil. I když mám nějaké vítky, tak je to jistě nad úrovní VHS: Viral. Zaprvé bych chtěl zmínit, že VHS nesleduju jako vysoký art, ale abych se prostě bavil nad stupidníma rozhodnutíma postav a přemštěným násilím. První povídka je o příšeře jménem Ratman a je to prostě fajn začátek. Nic těžkého. Občas mi to připomínalo i Too Many Cooks, Tima a Erica a podobné skeče inspirované starými lokálními televizemi. Jasně postavy jsou tupý a framing device nedává smysl, ale fajn. Druhá povídka Empty Wake je o pohřbu na který nikdo nepřišel a první půlka je celkem nuda. Posledních pár minut je ale dobrých. I když by si snesla prokrácení, šlo by to. Třetí povídka od spoluautora Raidu je asi nejlepší. Jsou tu zajímavé postavy, akce, násilí apod. Prostě šílenej doktor na útěku. V nejlepších momentech to připomínalo first person filmy jako Hardcore Henry nebo starší japonské kyberpunky jako Meatball Machine. Čtvrtá povídka je asi nejhorší, nejen protože je nudná, ale i trochu urážlivá. Nápad povídky? Co kdyby Oklahoma City Bomber a jeho milice měl k dispozici upíří krev. Jako nápad je stupidní a ty narážky na skutečnej terorismus jsou fakt otravný. Jako doslova tam řeknou, že ve vládní budově, kam jedou je dětská daycare - což je doslovný odkaz na Oklahoma City Bombing. A jaká je povídka, která to váže dohromady? Nic moc, ale neuráží. Lepší než vraždící zmrzlinový stánek z trojky, jedničce a dvojce se nevyrovná. Chci, aby co byl nejrychleji další díl. Tahle série je fajn. Lepší než 3, horší než 1 a 2. ()

BoredKid

STORM DRAIN (Chloe Okuno) **** / EMPTY WAKE (Simon Barrett) **** / THE SUBJECT (Timo Tjahjanto) **** / TERROR (Ryan Prows) *** / HOLLY HELL (Jennifer Reeder) ** ()

borec999

The Subject(Timo Tjahjanto)-95%, Storm Drain (Chloe Okuno)-75%,Empty Wake (Simon Barrett)-60%, Holy Hell (Jennifer Reeder)-50%, Terror (Ryan Prows)-40%. Podobne ako vo VHS 2 aj tu Tjahjantova poviedka jasne vyčnieva nad všetkými ostatnými. The Subject ako príbeh o bláznivom doktorovi ktorému sa podarilo skrížiť človeka a stroj a vytvoriť z nich ultimátne vraždiace monštrá predstavuje nehoráznu nálož krvi,gore a odrezaných končatín so zbesilým tempom a asi jedinú poviedku s úplne prehľadnou kamerou. Perfektná chuťovka pre všetkých milovníkov podobných krvákov. Z ostatných príspevkov stojí za zmienku ešte prvý, atmosferická poviedka Strom Drain( ktorá hovorí o mýtickej bytosti Raatma žijúcej v kanáloch, kam ju príde v snahe o vytvorenie senzačného novinárskeho článku vyhľadať mladá novinárka s kameramanom) a ako tak ušla aj 2. poviedka z pohrebného ústavu (tá funguje pokým sa nezjaví onen mŕtvy, ktorý je viac na smiech ako scary). V závere však VHSke 94 ľahko dochádza dych- 4. poviedka Terror je nevýrazná, dejovo zmätočná a dosť nudná a rámcová poviedka je taktiež dosť o ničom (vlastne asi ako každá vo VHS sérii). Celkovo teda za lepšie 3* a 60%- po spriemerovaní všetkých príspevkov mi to na lepšie skrátka nevyjde. ()

Corpsegrinder

Bezpochyby nejhorší díl kde za zmíňku stojí klasicky asijsky ujetá variace na Tetsuo a Frankensteinovo armádu. Zbytek povídek je jen směsice nudy, amatéřiny a nechtěnýho komedianství. ()

TERRORDROME

Na tejto sérii je pozoruhodné že prvý diel bol najhorší a odvtedy sa to stále len zlepšuje. Tento diel ponúka konštantný prísun morbídnej zábavy. V prvom príbehu nájde reportérka v kanáloch zmutovaného ratmana grcajúceho hnus čo vás buď rozleptá, alebo premení na kultistu. Druhá poviedka je síce vcelku bez pointy a nejakého ukotvenia, ale byť v noci počas búrky zavretý v pohrebnom ústave s rozpadajúcim sa zombíkom s polovicou hlavy je štýlové. Zlatý klinec prichádza neprekvapivo s Timom Tjahjantom a jeho cyberpunkovým  fps masakrom, kde šialený doktor vyrába biomechanické monštrá. Keď tam vtrhne komando ktorého naštvaný veliteľ tiež s brutalitou nemá problém, bordel sa môže vytúrovať a kusy tiel plachtia vzduchom ako na majstrovstvách v atletike. Kamera miesto hlavy, zbraň miesto ruky a vôľa žiť, to je to o čo tu beží. Akurát to vyberanie mozgu vyzeralo naivne, predsa neleží v lebke len tak položený a naviac pokiaľ viem tak je príliš mäkký aby ste ho proste len tak vzali do ruky. Ale to je asi fuk. Všeobecne najslabšie hodnotená je posledná historka o amerických rednek nacistoch u ktorej dosť dlho nie je jasné čo sa tam vlastne deje, ale nakoniec je z toho tiež pekný bordel s cool rozďaveným upírom ktorého krv na slnku vybuchuje. Spojovací príbeh o swat týme na záťahu proti nejakým sektárom začína dobre, ale pointa skôr vyšumí do stratena podobne ako v minulom diely. Nevadí, bolo to celkovo naozaj dobré, za mňa palce hore. ()

E´Tonno

No takže štvrté pokračovanie V/H/S určite nepatrí medzi najhoršie poviedkové horory: Storm Drain o reportáži v tuneloch - 55%, Empty Wake o príprave pohrebu - 65%, The Subject o skĺbení technológie s človekom - 80%, Terror o militantnej skupine - 50% a rámcový Holly Hell o prepadovke - 40%. ()

Spacecore

V/H/S jedničku a dvojku mám rád. Dal jsem jim ve výsledku 3 hvězdy, ale to byl asi nějaký balanc průměru kvality jednotlivých povídek, ale faktem je, že se v té sérii vyrojily moc povedené segmenty a oba dva ty díly jsem ukazoval ženě, takže jsem je viděl dvakrát a i to o něčem svědčí. Viral byl sranec, ale to fanda found footage jako já překousne. Found Footage je specifickej žánr a i když si lidi myslí, že ho tvůrci využívají jenom na efekt (za málo peněz hodně muziky) faktem je, že je to spíš baví jako samostatný subžánr hororu se všemi specifiky. No, ale to jsem odbočil. Čtvrý díl je fajn v kontextu toho, že je právě found footage značně vyprahlý a vyčerpaný. Před lety bych tomu dal míň, ale v době, kdy vyjde dobrej found footage horror za pár let je to fajne. Žádná jobovka, ale některé momenty potěší. Ratman byla vcelku prdel. Krátce jsem pracoval v pohřebním ústavu právě jako ceremoniář a tak mě potěšila i druhá povídka. Třetí ač si říkala o ovace, tak ve výsledku nezaujala tolik. Vadilo mi stupidní chování zásahové jednotky. Ale jinak jako efektivní, chápu, že to tady všichni vychvalují do nebes. Čtvrtá povídka byla totální slabota a proto nemůžu dát 4 hvězdy. Byl jsem při koukání po noční a držel jsem se, abych nevytuh. Hrůza. Kdyby místo této povídky nasadili nějakou epesní, hodnocení by se rapidně zvedlo. No a propojovací povídka byla fajn než přišel její konec s divným, hloupým vyústěním. Takže tak. ()