Dvojice vyšetřovatelů hledají ztraceného studenta a vejdou do jeho domu, kde naleznou sbírku videokazet. Na kazetách jsou děsivé záběry a vyšetřovatelé si spojují souvislost mezi kazetami a jeho zmizením. (Nivenx)

viperblade

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Aniž bych viděl první díl (bylo mi řečeno, že to nenavazuje) jsem se pustil společně se spolubydlícím do tohoto filmu a těšil jsem se na hororové povídky. Tak se na ně podíváme postupně. První povídka: Chlápkovi nahradí jedno oko za robotické, které funguje jako kamera, takže někdo druhý může vidět úplně vše, co vidí chlápek. Bohužel nejen to, protože chlápek začne vidět mrtvé. Tahle povídka měla spád a pár slušných lekaček, nicméně konec byl odfláknutý a ne tak děsivý. 70 %. Druhá povídka: Zombie mám rád, takže jsem byl potěšený, jak tato povídka začala, stejně jako mírou brutality a faktu, že se tvůrci nebáli trochu toho gore. Nicméně mi přišlo, jako by právě ti samí tvůrci neměli koule na to to ukončit trochu temněji a tak zvolili ne zrovna originální a dobrý konec. 60 %. Třetí povídka: Rozhodně nejlepší ze všech. U téhle jediné jsem si přál, aby ji nějaký lepší režisér rozvedl do celovečerního filmu, protože tady je prostor jedině pro zlepšení. Navíc by odpadl i ten poslední záběr (alespoň doufám, že by měli větší rozpočet na lepšího ďábla(?)), kdy jsem si ihned vzpomněl na tuhle starou reklamu. Krom tohoto faktu jsem naprosto spokojený. 90 %. Čtvrtá povídka: Nejhorší ze všech. Zpočátku to vypadá zajímavě a člověk se i lekne, jenže pak díky opravdu debilní kameře a faktu, že se celý příběh odehrává v noci, jsem byl spíše naštvaný, než vystrašený. Navíc ti mimozemšťané nemohli vypadat více genericky. Ztráta času. 30 %. Hlavní povídka: Zpočátku to vypadá zajímavě, postupně to nudí a nevystraší, jen abyste zjistili, že to je rádoby šokující povídka, která, když se nad ní zamyslíte, nedává smysl. 40 %. Shrnutí: Určitě si seženu první díl, protože mi bylo řečeno, že je mnohem lepší. Nicméně s tímto jsem, dá se říct, spokojený. Nebýt poslední a hlavní povídky, jdu pravděpodobně mnohem výš. 60 %. ()

TheEvilTwin

Skupina nesouvisejících hororových příběhů, z nichž některé jsou horší, některé lepší. Doslovněji bych spíš řekl, že všechny jsou výrazně slabší, nevýrazné a ne až tak originální či zábavné (zombies, duchové...), ale Safe Haven je absolutně bezkonkurenční. POV/found footage styl Safe Havenu sedí excelentně, napětí v komunitě v lesích je hutné, atmosféra špinavá a děsivá, nechybí ani gore a právě kamerový styl povídce prospívá nejvíc a dodává ji na autentičnosti. To se ovšem nedá říct o zbytku - ty mě zkrátka nebavily a nepřišly mi až tak zajímavé, zkrátka nic, co bychom už neviděli v lepší podobě. ()

kingik

Vhs meet dvd aneb z extrému do extrému. Šlape to až do poslední povídky s mimozemskými únosy, která je nepřehledně natočená, ale hraje v ní přitažlivá prcina Samantha Gracie. Hodně krve, zběsilostí, šíleností a vše zabaleno, jako fajn hororový dáreček jen pro otrlé diváky. Je to neskutečný atak na pět divákových smyslů. Mé hodnocení: 90% ()

Fr

,,…TEĎ NASTAL ČAS, KDY SÁM NĚCO NATOČÍM.…“ /// Nahrávací čip přímo v oku (to máš kliku pičo! Že vidíš pičoviny? Tož to máš blbý…) … PŘÍBĚHY, kamera tady, kamera tam, kamera na psoj (co je to za slovo?), kamera … (SPOILER! - ne v prdeli nebyla…), duchové, zombíci, někdy trapný, někdy ftipný (černě), krvavý…., ale skoro vždycky ROZKLEPANÝ. Naštěstí se tady nemelou sračky vo potřebě zavostřit, točit tohle či tamto, nikdo nemá čas si vylejvat bolavý srdce či chorej mozek. V podstatě to vodsejpá, jen míra zajímavosti je různorodá. Hold někdo má rád holky a jinej … kurva ti ,,šediváci“ mě udělali radost! Taková snaha mi narvat představu, že jinak tyhle kousky natočit nelze. Dobrá, a co tam máš dál? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu poznat holku, která umí kurevsky dobře (a hlavně hezky!) vyhnat ducha. 2.) Přemejšlím, co natočím (na internet vole, tvý ametérský skopičiny nikoho nezajímaj. P.S: ukaž starou?). 3.) Thx za titule ,,unchained“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

Zeck

Jednička byla přímo otřesná, kdy ani jeden příběh nedával sebemenší smysl a film byl jen diletantským pokusem o vydělání škváry na současném nejvýnosnějším subžánru hororu. Očekávání bylo minimální, ale nějaké to napětí a inovaci trailer k dvojce přesto sliboval. Mírně překvápko se nakonec i konalo, kdy všechny příběhy jsou jasně pochopitelné a svým způsobem originální. Na druhou stranu jsou ale apaticky zahrané a impotentně natočené, takže napětí pro horor tak příznačné, neexistuje. Nenápadně také odpadlo to teatrální tajemno hrající na strunu "real nahrávek" a zůstala jen přiznaná sbírka bizarru, který se místy nemohl brát jinak, než s úsměvem. Největším záporem filmu je pak skutečnost, že dějové linie jednotlivých příběhů jsou nasekané takovým způsobem, že vždy končí v tom nejlepším, respektive v pasáži, která by odstartovávala regulérní celovečerní film. Divák se tedy pomalu začíná sžívat s příběhy a nadrženě tlačí děj dál, a všechno náhle končí záběrem na dva tupé kretény, čumící na zrnící obrazovky. O tom, že obraz kamery vypadává při každé akčnější scéně a všechno se zas klepe jak ulepený zvadlý kokot, čerstvě vytáhlý z pouliční děvky, už ani nezmiňuji. To je evergreen veškerých podobných (levných) filmů. 40% ()

• Natáčení probíhalo ve Frederick County v Marylandu. (Terva)
  • V příběhu číslo 1 je muži do oka implantována kamera, avšak součástí záznamu je i zvuk, přestože mikrofon součástí implantátu nebyl. (ROASTER)
  • Pracovní název filmu byl S-VHS. (Terva)