Starosta mesta Kingstown - Série 2

(séria)

Fr

„ODPOČIŇ SI MIKE, ČEKÁ TĚ VELKÝ BOJ“…  Malý unavený Mike. Tři prdele problémů a nikomu se moc nechce mu pomoct s jejich řešením. A přestože se stejně – jak já říkám – 90% problémů vyřeší samo, tak tady to většinou znamená, že má ruce od krve někdo jinej… Takovej příběh, kterej se nedostane pod kůži, což je kurva problém, páč na tom je to postavený. O bezradnosti autorů svědčí třeba i dýlka epizod – 35 minut… Vole…kolikrát bych se radši nechal přejet pluhem…///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Kingstown je postaven na skutečném městě Kingston v provincii Ontario v Kanadě, jehož ekonomika je závislá na věznicích. Rodinná část dramatu je fiktivní… 2.)  Thx za titule „???“ a „Kardamon“.  ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

Spiker01

Slabší než první série, ale pořád jeden obří důvod přát Rennerovi pevný zdraví a očekávat třetí řadu. Snad už to příště SkyShowtime stihne paralelně s premiéru v US, což stále u této platformy není norma. ()

mzss1

[54%] Musím se přiznat že jsem zklamaný. První série mě bavila docela dost. Celé to prostředí společnosti, scény s vězni, a především se skvělým Jeremy Rennerem, bylo super. Zde se to dějově nikam neposouvalo, a i když některé epizody byly jen cca 35 min dlouhé, tak to většinou dost nudilo. 8 a 9 epizoda byla asi nejnudnější. Finále nebylo špatné, přestřelka v domě byla docela solidní, ale nic mě zde neposadilo na zadek. Na druhou stránku jsem zde určitě nenašel nic extra zásadního, ale opravdu se tahle druhá řada táhla jak smrad. Nevím, jestli vznikne třetí, ale asi se do ní moc nepohrnu. Renner je zde opravdu jediný světlý bod. Škoda, přitom první série začala tak nadějně … ()

DwayneJohnson

Totální degradace, první, výborné série. Taylor toho má zjevně až nad hlavu, jinak si tenhle propadák nedovedu vysvětlit. Scenáristicky hloupé, dialogy jakby smet a k tomu za každým druhým slovem fuck, fuck, fuck? Nikdy víc! ()

Necrotongue

Už jsem se o tom zmínil v komentáři / recenzi k závěrečné epizodě této řady, ale tentokrát jsem nebyl tak spokojený jako u předchozí sezóny. Do sedmého dílu bylo přitom všechno na velmi dobré cestě, pak ale přišel jakýsi zlom, děj výrazně zeslábl, stále častěji v něm docházelo na situace, které mi hlava příliš nebrala, a přestože jsem do poslední chvíle věřil, že finále bude opět velkolepé, ukázalo se, že jsem byl přílišným optimistou. Takhle; závěrečná epizoda nebyla špatná, já jsem ale po dřívějších zkušenostech čekal vybroušený diamant a dostal jsem jen smaragd. Jasně, byl velký a krásně broušený, ale uvnitř měl malý (ale přesto patrný) kaz, a to mu rázem ubralo na ceně. Ale i přes veškeré frflání považuji seriál stále za vydařenou záležitost a byl bych moc rád, kdybych se dočkal další série. / Poučení: Když se nedaří, tak se holt nedaří. ()

Ouwen

Nehorázná sračka. Takhle zpackat zajímavej charakter Roberta (swat lídr), to fakt chce mít talent. Nuda, katastrofální dialogy a utahanej děj. Walking dead syndrom. Každej musí říct "fuck" v každý větě, je to absurdní. ()

ledzepfan

Je znát, že to tentokrát nerežíruje a hlavně (z drtivé většiny) nepíše Sheridan. Základní kostra (kterou Sheridan pravděpodobně vytyčil) je vlastně v zásadě zajímavá, ale najednou tomu schází ta autentická tvrdost, houževnatost, nekompromisnost a chytlavost vycházející především z toho, že první série byla jakousi manifestací radikálního postoje jedince (a skupin/y jedinců) vůči masožravému světu stojícímu na chaosu . Najednou je to spíš póza šustící papírem a jakoby rádobySheridan... Ten propad není bůhvíjak obrovský, pořád je to kvalitní seriál, ale to zásadní co dělá Sheridanovku Sheridanovkou, to tam už není. ()

M.i.k.e

první série byla vynikající a i když ani druhá není špatná a stále patří k seriálovému nadprůměru, je na ní hodně vidět, že Sheridan předal otěže jiným a mimo podílení se na scénáři (navíc pravděpodobně velmi malému) ani jednu z epizod nerežíroval. Jinak se totiž neumím vysvětlit, že Starosta prakticky zahodil parádně rozdané karty a místo toho velmi často jen přešlapuje na místě a ani jednou nedokáže nabídnout to co se povedlo první řadě hned několikrát. Sem tam se sice snaží alespoň lehce přiblížit, ale pak jako by se tvůrci lekli a raději hned zatáhnou za ruční brzdu a zase chvilku trvá než se celý vlak rozjede. Miluju Sheridena a mám rád i tuhle sérii, ale pokud by snad případná další řada měla pokračovat v podobném nesheridanovském duchu, tak to snad ať radši nevznikne...70% ()

elanius

(Se2/2024) / Zaregistroval som, že druhá séria má o dosť horšie hodnotenia ako úvodná, ale osobne to tak zle nevidím. Chápem tie výčitky a kritiku, trochu to stratilo tú Sheridanovskú drsnosť a priamočiarosť, ale materiál je to stále extra zábavný. Subjektívne som sa zabavil rovnako, aj keď trochu som si možno občas zafrflal viac. (7/10) ()

Soweek

Starostu potkal bohužel ten samý osud, co Yellowstone, jenom to tento seriál stihnul hned po první sérii. V seriálu se vše neúměrně řeší vraždami, které nikdo neřeší. Tempem úmrtí v seriálu by už celé město dávno bylo dávno v karanténě okupované Národní gardou a zde se prostě každý díl zamete 5 mrtvol pod koberec, jako kdyby o nic nešlo. Drama a příběh jde silně do pozadí a to co bývala dříve chytrá macho konverzačka, je nyní bezduchá akční slátanina. ()

warrenur

Tentokrat mi dej druhej serie prisiel viac do oci bijuci svojou utopiou a naivitou. Inymi slovami, scenar bol obcas lacny. Pripisujem to na vrub i slabsim scenaristom, ale Sheridan ich mohol ustrazit do frasa. :) A ano, ku dnu to potahala nielen zaverecna epizoda svojou, odpustite, prostoduchostou, ale aj macho-vske vystupovanie pana "starostu", ktore som uz prestal pokladat za "cool", ale obcas az detinske. Slabsi priemer posobiaci draho. ()

wege

Bylo to skvělé, ale nemělo to pro mě už to dokonalé kouzlo první série. Nebýt ale jí, i tady bych asi dal 5 hvězdiček. Příběh je to trošku jiný, trošku jinak postavený. Pořád ale s dominantním Jeremym v popředí, který ukazuje své herecké kvality v plném rozsahu. Opět to hraje krásně tělem, jak on jen tím a pár slovy dokáže ovládnout celou scénu. ()

Pete

Druhou řadu již nerežíruje, a bohužel ani nepíše Sheridan, je jí věnována znatelně menší péče, a působí proto vyloženě odflákle. V podstatě všechno, co tu první činilo výbornou, zde není nebo nefunguje, a je to tak tedy podobný kvalitativní sešup, jako třeba u druhé série True Detectiva. Akorát zde už nějaký návrat ke kvalitě ve třetí řadě nečekám. Mike není žádný starosta, všem jen naslibuje, jak se o všecho postará, ale vyřeší leda ho*no. Shitty storytelling by se chtělo říct, ale oni už zjevně neměli ani co vyprávět. Poslední díl sice nabídne pár pěkných přestřelek, trochu napětí a kýžené rozhřešení, ale to už je dávno pozdě všechno vyžehlit. ()

Mamlas

Druhá série je podobná první. Šmejdi z řad policajtů, gangsterů, muklů a budoucích muklů se tam dohadují, kdo má většího ptáka. "Starosta" se to snaží nějak koordinovat. Nevím proč. Vždyť vzájemná eliminace těch dobytků je tou nejlepší veřejně prospěšnou prací, kterou mohou dělat. Příběh jako takový by asi vystačil na jeden průměrný celovečerák. Ale 10 dílů, to je mazec. Samá vata, kecy, pletichy, domácí problémy, zbytečné záběry, zbytečné linky, zbytečné postavy... (22%) ()

smarkus

Musím priznať, trošku ma sklamala druhá séria. Nemalo to správny náboj, dalo sa vyťažiť viac napríklad z vojny gangov a podobne. V podstate to bolo len vykecavanie, minimálne posuny v deji a vôbec by som nečakal že: SPOILER zbytočne dostanú lídrov do basy, a potom len Mayor vyvolaváva, slubuje a nič sa nedeje. Nelogické rozhodnutia a konanie postáv. Záver bol hektický ale na vyššie hodnotenie to nestačilo. Bolo to o kus slabšie ako prvá séria. škoda ()

Kushina

Druhá série v duchu té první. Jen se tu trošku víc vše zamotávalo a lidi začali dělat nelogické kroky, ale na finální dopad filmu to nemělo vliv. Konec trošku otevřený, ale řekl bych, že tohle byla finální série a nemá smysl to více protahovat. Renner je skvělý herec a tohle mu sedlo. 70% ()