Starosta mesta Kingstown - Série 1

(séria)
USA, (2021–2022), 8 h 46 min (Minutáž: 47–66 min)

Scenár:

Taylor Sheridan

Jeremy Renner, Taylor Handley, Dianne Wiest, Derek Webster, Michael Reventar, Tobi Bamtefa, Hugh Dillon, Aidan Gillen, Kyle Chandler, Michael Beach (viac)

Soweek

Sheridan prezentuje svůj x-tý počin o tvrdých chlapech a nemilosrdných rozhodnutích. Prakticky se to nijak neliší od ostatních Sheridenovo počinů, ale otázkou je, zda vůbec změnu chceme. Jeremy je po vzoru Wind River rozhodně víc cool s cigárem v puse než s lukem v ruce. Kulisy maloměstského vězeňského centra rozhodně nejsou okoukané a chlapské porovnávání čúrákú je nesmrtelné. Takže další sérii prosím co nejdřív! ()

Ouwen

Nejdřív zmíním to, že místama je to dění fakt hodně over top v porovnání třeba s Shield, které bylo místama až dokumentární. Nicméně jakožto někdo, kdo miluje Banshee, tak mi stačí když dostanu kvalitní herecké výkony se zajímavým námětem, výborné dialogy a důraz na detaily. Jo a takovej bonbonek - špičkové akční scény. Já teda fakt nepočítal s tím, že se to zde bude hemžit taktickou CQB akcí. Je zde fakt hardcorová SWAT jednotka. Jsem naprosto fascinovanej, kolik detailů mají co se týče výbavy. NOČNÍ VIDĚNÍ, chrániče na uši, tlumiče, oslepující granáty, hafo zásobníků. Výborná byla i koordinace a jejich vzájemná komunikace, a zbraně zde opět působí jako šrotovací mašiny (scéna, kdy mukl otevře poklop aby dostal dávku z plného automatu co mu roztrhá tělo patří k nejdrsnějším, které jsem kdy na plátně viděl, to mi fakt zvedlo žaludek) a ano, je zde tedy hodně gore, krvavé průstřely a zbraně jsou i hlasitý. Lacike věděl moc dobře, proč mi tohle doporučit ;-) a mimo akci je zde vrstevnatej děj, herecké výkony (ano Jeremy Renner v každé scéně při každým dialogu a mimice absolutně dominuje), jsou fenomenální a to platí i o samotném audiovizuálu, hodně pestré na barvy, ale né moc přestylizované, furt to má dost syrovou, až urbanovou atmosféru. Dialogy mají místama filozofickej nádech a slovní přestřelky umí vzbudit solidní napětí. Jediné co mě (až na pár výjimek) nebavilo, byla hudba, která mě občas rušila a pár drobností (nějaké zbytečné scény, trhliny ve scénáři apod) - jinak ale můžu v klidu doporučit tuhle jízdu. Je to nařachané detailama, kvalitní filmařinou a i zajímavými charaktery. ()

Necrotongue

No vida, zase jsem byl jednou spokojen a můžu říct, že se mi teď s výběrem zadařilo; už třetí seriál v řadě, k němuž jsem měl spíše jen drobné výhrady. Pravda, sedmá epizoda byla tou, v níž si Taylor Sheridan vybral svou slabší chvilku, ale přesto bez mučení přiznávám, že se mi první sezónou seriálu postaral o kvalitní zábavu a na jednotlivé díly jsem se těšil. Hlavně mě potěšilo, že se nejednalo o záležitost z vězeňského prostředí, která by fungovala podle léty osvědčeného mustru, tady jsem vlastně až do konce nevěděl, co mám přesně čekat, a to mi udělalo radost. Takže ano, první sérii jsem si užil a určitě půjdu i do té další. / Poučení: Pokud chceš jít na medvěda s lukem, měl bys mít pro jistotu Legolasovy schopnosti. Ale i tak, opravdová jistota je kulomet. ()

elanius

(Se1/2024) / Rovno poviem, že očakávania boli vcelku vysoké. Extra produktívny Taylor Sheridan vyprodukoval ďalší seriál a tentokrát sa z westernu presúvame do policajno-gangstersko-väzenskej drámy. Na papieri to znie nadupane. A prvá séria vôbec nie je márna. Prvých pár dielov mi trochu trvalo zorientovať sa vo vzťahoch a dynamike rôznych frakcií, ale ku koncu série už všetko do seba zaklaplo. Herecky aj príbehovo tomu šéfuje Jeremy Renner a výber to bol dobrý. Prva séria je drsná, mačovská a napínavá zábava. (85%) ()

M.E.K.Y

Po první sérii můžu napsat, že Sheridan si udržuje velmi vysokou kvalitu i v dalším počinu. Občas je to sice s hluchými místy, ale vždy se to nakopne někam dál a nestojí to na místě. Hlavní postava v podání charismatického Rennera v pohodě seriál utáhne + do toho pár zajímavých vedlejších postav (jeho bratr, máma, Iris). Konec série ve vysokém tempu a poslední tři díly jsou vrcholem. Další syrové a nekompromisní vězeňské drama/thriller co stojí za pozornost. Zatím spokojenost. ()

• Když jdou bratři lesem vykopat peníze, povídají si o tom, kam by šli, kdyby opustili město. Mike (Jeremy Renner) řekne, že by nejraději šel lovit zvěř někam do Wyomingu. Ve filmu Wind River (2017) ztvárnil Rennner postavu lovce právě v této oblasti. (Guilemot)
  • Když Mike (Jeremy Renner) pronásleduje dealera drog, je nucen zastavit u semaforu na červenou. Přitom si můžeme všimnout, že následuje ulice „Sheridan st.“, což je narážka na tvůrce seriálu Taylora Sheridana. (Guilemot)