Starosta mesta Kingstown - Série 2

(séria)

bonovox

Druhá sezóna Starostu je miernym sklamaním. Hlavne cítiť že hlavný tvorca Taylor Sheridan na všetko prihliadal len ako producent a tým pádom chýbajú tu citeľne jeho scenáristické a režisérske schopnosti. Malo to vplyv hlavne na niekoľko menej výrazných dejovych liniek, až moc ukvapené scény a menej razantný záver ktorý pôsobil až príliš náhodne. Za mňa max 70% ()

Sopholojong

Dvesto "fuckov" na meter stvorcovy. Z toho nadavania, sovinizmu, chlastania, verejnych poprav, vazenskych poprav a ojebavania by mal dnes Peckinpah obrovsku radost. Ak som u 1923 bol prilis "usomrany", tak tu opat uvolnim brzdu a nazvem to "Return of the King Sheridan", presne tam kde patri. Grandiozne scenaristicke tempo, herci s kusom dravej, realistickej cloveciny a "pred nicim cuvajuca" rezia. Najdrastickejsie vazenske sceny od... od prveho Kingstownu - odtrhnute ruky, zive pochodne, bodanie mini-kudlami, rozmliazdene ksichty... i tie verejne (najma navsteva SWAT svedka s pedofilnym zabijakom a necakanym twistom je dychvyrazajuca). Vrcholova zaverecna epizoda s paradnymi prestrelkami a jednym skvelym monologom Rennera o Havaji (sen) a Kingstowne (nocna mora). Momentalne najlepsi krimi "gangsta" serial, ktory uz klasiky typu "The Wire", alebo "The Shield" davno poslal do prepadliska dejin. Jeden bod ale odoberam za osmu "chlastacsku" epizodu, ktora (s potacajucim sa ozratym Mikeom) akoby sem nepatrila a za niektore skutocne do oci bijuce logicke kiksy (Renner ako neprestrielny Terminator, naraficenie vrazdy spominaneho SWAT svedka, Mikovi nejde absolutne nikto po krku, i ked sa stretava verejne so vsetkymi "gangstas"). 9/10 ()

tuctovychlap

finále mohlo byť prepracovanejšie, mohlo sa na ňom makať od predposlednej epizódy..takto sa zdslo zbúchané pri troch pollitrákoch v saloone..ale napriek tomu som seriál aj s Jeremym žral..a pokojne by som si dal nášup v podobe tretej série..mňam.. ()

vinducha

Takže se nám Majk zase prostřílel ke zdárnému konci , a opravdu mě zajímá jestli v tom chce pan Sheridan pokračovat , protože se mi zdá , že zde už bylo vyčerpáno vše . Kdo by ještě musel v Kingstnu být zabit nebo zraněn ... ()

BIG.NINE.CF

Bohužel, velké zklamání po skvělé první sérce. Dávám hvězdu navíc, protože Sheridan a Jeremy jsou jedni z mých favoritů, jinak jsou to slabé 3. Další série už doufám nebude, protože tohle bylo utrpení a zbytečné natahování děje, který by šel odvyprávět ve 3 epizodách. FUCK! ()

Tomulka

Vyjednávací pozice starosty se dosti změnila Renner je sice výborný, ale scénář jde trošku do kopru. Všechno se začíná řešit zbraněmi a to je hodně špatně. Čekal jsem, že bude starosta více diplomat, psycholog a tvrdý vyjednávač, ale řešit vše vraždou je nuda. No škoda. Spoiler!!! To že Milo není mrtvý je smutné další serii už nekoukám stane se z toho stejný paskvil jako s Yellostone. Jen střílení a povrchnost :( ()