V Paríži sa stretne skupina šiestich bývalých agentov spravodajských služieb: Američan Sam (Robert De Niro) je odborník na stratégiu, Nemec Gregor (Stellan Skarsgard), ktorý pracoval pre KGB, je expert na elektroniku. Angličan Spence (Sean Bean) je machrom na zbrane, kým Američan Larry (Skipp Sudduth) je vynikajúci vodič. Koordinátorom je Francúz Vincent (Jean Reno) a celej akcii velí členka IRA Deidre (Natascha McElhoneová). Nikto z celého tímu nevie, kto ich vlastne najal, nikto nepozná motiváciu svojich partnerov a nejasný je aj obsah tajomného kufríka, ktorého sa majú zmocniť. Jediná vec, o ktorej nepochybujú je, že predmetný kufrík je prísne strážený a jeho získanie si vyžaduje profesionalitu, odvahu a schopnosť riskovať aj vlastný život... (TV Markíza)

DooFooS

Tak tomuhle já říkám inteligentní kriminální akční film s uvěřitelnými přestřelkami, navíc s jednou z nejlepších automobilových honiček, jaké jsem měl kdy možnost shlédnout… De Niro a Reno hrají klasicky za jedna, zkrátka, co víc si přát. ()

g.laudeo

První třetinu (příprava, směna u řeky, přepadení kolony, honička) jsem sledoval nevěřícně s vyvalenýma očima...jak to, že mi 12 let unikala taková perla? Dokonalý akční thriller. Postupně jsem se uklidnil, když se film začal měnit ve svižný, napínavý, ale béčkový špionážní film, kde zvraty přibývaly jak na běžícím páse a kde nebyla o klišé nouze - kdo byl dopaden, za chvíli utekl, kdo mířil zbraní na bezbranného ze dvou metrů, byl vzápětí zastřelen. Na finálních 4 hvězdách film udržel hlavně absolutně přesvědčivý De Niro, kterému zdatně asistovali Reno, Natascha McElhone a - byť jen chvíli - Michael Lonsdale. (Dodatek po dvou letech: přidávám pátou hvězdu, film jsem si prostě přes jistou béčkovost druhé půle zamiloval. Těším se tu vždy mimo jiné na moji neoblíbenější filmovou roli Jeana Reno.) ()

x_ander

Parta skvělých herců, fajn automobilové honičky a francouzské prostředí. Nic víc, nic míň. Pro mě tenhle snímek rozhodně není takovým kultem, jako pro mnohé jiné. ()

yazik

Akční podívaná se skvělými herci. Škoda jen těch neprůstřelných dveří u aut a podobných chyb, ale když u toho člověk vypne mozek a nechá se jen unášet dějem, tak se nudit nebude. ()

garry

Skvělá paralela mezi feudálním Japonskem a zhroucením Železné opony. Skupina slepená z nezaměstnaných profesionálů (špiónů, specialistů a zabijáků) z dříve nepřátelských táborů dostane úkol. Nemají zač bojovat (samurajové, kteří přišli o pána). Bojují jen pro žold. Bez ideálů. Nádherná, melancholická atmosféra s nadějí na konci. Sympatický štěk pro Jana Třísku. ()

Fíma

Skvělé obsazení, rozumný děj a jedna akce střídá druhou. Ani chvíle v klidu, honička, přestřelka, pak si chvíli lámat hlavu, kdo zrazuje koho a s kým a pak zase honička, přestřelka atd. a zas znova až do konce filmu. Člověk se u toho nudit snad ani nemůže. Akčních scén je hodně a jsou zatraceně povedené, zvlášť s odstupem si filmu začínám vážit, protože dneska se zdá, že se normální akční film už snad ani nikdy nenatočí. ()

silak_xup

Klasika svého žánru, prostě poctivý film o chlápcích, kteří si už něčím prošli, dokážou při sobě beze slov držet a chránit se ale dokážou se i zradit. V tomto filmu se mě strašně líbí Robert De Niro, ukázkově zde projevuje své charisma, je zde spousta skvělých scén, ať už akčních, tak i ,,tichých´´. Nádherná scéna když v hale totálně ,,odzbrojí´´ mladšího namachrovaného ,,žoldáka´´. Kdo má rád tenhle typ filmů, musí vidět. Poprvé jsem viděl cca před deseti lety a nikdy neomrzel. ()

K1NGSLAYER

Prvních 30 minut bylo opravdu, ale opravdu o ničem. Až na tu podprůměrnou akci, se zde vlastně nic nestalo a jako nezlobte se na mě, ale tohle byl prostě odpad doprovázen příliš hlasitou a nesmyslnou hudbou. Druhá část filmu se ale docela probrala a konečně se začalo dít něco záživného. Nejlepší na tom byly asi ty honičky a díky nim tomu nedám 1 hvězdu. Scénář doufám ani nemusím hodnotit. Čekal jsem, že když jsou v hlavních rolích De Niro a Reno a film má zhruba 80% hodnocení, že to bude aspoň za něco stát a odnesu si kvalitní zážitek i z 20 let starého akčňáku. Někdo mi může argumentovat tím, že je to starý snímek a že jej hodnotím až teď, a že kdysi neměli tvůrci takové vymoženosti jako dnešní filmaři atd., ale já mám v rukávu zase ten argument, že je tu plno dalších filmů (například Heat - o 3 roky starší než Ronin), které jsou tisíckrát lepší. Tohle se prostě nepovedlo. 2 hvězdy dávám za skvělé honičky v autech a za to, že jsem se skutečně pobavil na demenci některých scén (např. když Mikhi střelí Gregora na konci filmu do hlavy a jemu kulka zůstane na začátku čela jako kdyby někdo „strčil špunt do vany“). ()

Aniki

Co k tomuto snímku říci? Tak hlavně nejsem zcela nezaujatý divák, neboť zhruba v té době jsem si pořídil Peugeot 406 a ten ma tedy ve filmové honičce už nějakou "hlavní roli". Jinak je to opravdu snímek bez nosného děje, za to tak hezky evropský, díky prostředí a místu konání. Některé akční scény už kultovní a ve své době to byl film opravdu parádní...že by nostalgie? No bylo mi 28 a svět mi ležel u nohou, takže za pět. ()

david.babick

De Niro a fajn automobilovy honičky..jediné plusy tohodle filmu..zvlášť kvůli De Nirošovi jsem dal tři hvězdy, ale jsou to slabé tři hvězdy..filmu chyběla šťáva a trošku i děj..jooo je jasné, že u akčňáků stačí vypnout mozek a kochat se..ale já se nekochal..když chci vypnout mozek, tak ať to má aspoň styl...a tu styl chybí..chybí tu toho víc než dost..tak nějak jsem dost nechápal jakou má De Niro a Reno motivaci se pořád honit za tím pojebaným kufříkem :-D hudba strašná, záporák (záporáci ?) nuda ! ()

mnx

Jestli je tenhle skvělý film kromě jiných věcí ještě v něčem absolutně nej, tak v autohoničkách. Ty jsou všechny (a že jich tam je) ještě poctivě natočeny, na rozdíl od novodobých CGI akcí, a ten rozdíl je sakra znát. ()

chucky

Nechci se opakovat, ale k tomuto asi nic jiného říct nejde - jde asi o nejlepší automobilové honičky, které doplňuje výborné duo Niro - Reno. ()

rewind

Vynikájící příklad jak se dá udělat i film bez monstrózních efektů a přesto vás neuvěřitelně vtáhne do děje. Dvojce NERO a RENO, kterou sem si do týhle chvíle nedokázal představit pohromadě v jednom filmu - a výledek? Více než překvapující. Skvělé herecké výkony, a ta atmosféra ... mňam ;) Opravdu jenom jeden film z mála na který se klidně kouknu vícekrát a s nadšením. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale

22.09.2020

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (viac)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (viac)