Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Redix

Prey je určitě po jedničce a dvojce, nejlepší predátor. Filmu bych vyčetl akorát dvě věci. SPOJLERY 1. Nechápu proč Indiáni mluví anglicky. Wtf? 2. Na to jakou má Predátor výzbroj, ho nakonec sundá indiánka která vlastně neumí ulovit ani Jelena. Zajímavé. Jinak je to pěkně natočené a i "design" Predatora se docela povedl. ()

Vabr

Překvapuje mě, jak velký zájem je o nového Predátora. Náhodou se tedy jedná o velmi povedený tah od Disney+. Bohužel u mě se zas tak velká sláva nekoná. Indiáni jsou sice sakra originální téma samo o sobě, ale moc nezabodovali. Téměř hodinu sledujeme, jak loví, pohybují se po lesích a tak, ale to mě popravdě moc nebavilo. Neustále jsem vyčkával ten epický příchod Predátora, který si mezitím mašíroval zvířátka. Pak, když se konečně dostaví na scénu, by měl nastat ten pravý masakr, ale opět nic. Já nevím, ale to jeho zabíjení na mě moc nezapůsobilo. Značná část killů je natočena takovým kamerovým úhlem, že nám ten gore doslova odepřou, a ty, co vidíme, jsou samozřejmě, jó, taky gore, ale já chtěl asi zkrátka trochu víc. K tomu ten příběh mi přišel takovej docela plochej. Chybělo mi v tom něco smysluplnějšího, když už tam (za mě) nebyl ten gore, který tak všichni všude vychvalovali. Zkrátka Predátor přiletí na planetu Zemi, narazí na Indiáni a ty začne kosit do té doby, než je sám zabit? To je málo. Ona i ta jeho smrt je ve výsledku taková málo epická a ikonická. Jako vyvrcholení skoro až chabá. Za mě se tedy jedná o sice fajn zhlédnutí, ale nevidím zde žádný důvod hodnotit lépe. Abych pravdu řekl, přijde mi, že je to i docela nadhodnocený oproti například Halloweenu. Vyhodnocení: Ale určitě omrknu i předešlé díly ()

moviechecker

Oceňujem nápad vložiť dej do doby osídľovania Ameriky. Krajina a príroda úžasná, ale prvých 40 minút bolo neskutočne nudných. Potom sa to trochu rozbehlo, ale ten nudný dojem zo začiatku vo mne pretrval, takže max. 3 hviezdičky. ()

mrHoracio

Predátor a indiáni? Na první pohled zvláštní kombo, ale funguje to vic než dobře. Dan Trachtenberg servíruje fosforující krev, Komanče, tomahawky, francouzský osadníky a monstrum z nebes. Po prvním Predátorovi je to suveréně nejlepší díl. A jeden z nejlepších streamů za rok 2022. Škoda, že si to divák neužije na velkém plátně… Více v recenzi. ()

papaguy

Všechna krev, nebyla to až taková hrůza, jak jsem čekal. Ubírám body za použití Indiánů pro béčkovou holywoodskou komerční zábavu, přidávám za skvělou kameru a ženskou hrdinku. ()

Kingjiri

Zasazení děje Predátora do westernový doby 18. století mi nejdřív přišlo jako dost ujetý a měl jsem obavy, jak to celý bude fungovat. Nakonec musim uznat, že to byl vcelku fajn nápad. Aspoň jsem zase viděl trochu jinej predátoří biják. Byl jsem taky rád, že se tvůrci neohýbali žádný hlavní zásady predátořího univerza, takže predátor vypadal a hlavně se choval tak, jako vždycky. Akce bylo dost a tempo vyprávění bylo svižný od začátku do konce. Jediná výraznější vada na kráse byly mnohdy až předigitalizovaný vizuální efekty (třeba ten medvěd byl až hnusnej a usekaný končetiny taky nevypadaly nějak extra přesvědčivě). Moc jsem neočekával, ale dost jsem překvapivě dost. Za akci, svižnej děj, hudbu a atmosféru čtvrtá slabší hvězda. ()

Epero

V celku fajn akčné béčko. Hororové ani veľmi nie, hoci sa tak označuje. To ale nevadí, je to skôr akčné a má to pár dobrých akčných scén. Pri nich je pozitívum, že s predátorom chvíľu dokážu bojovať a dokonca ho aj zraniť ostatné, vedľajšie postavy. Nezničiteľné bytosti sú vždy nudné a otrasné spracovanie „Predátor: Evolúcia“ to len potvrdilo. Tam je to vždy len o tom, že utekajú a umierajú, kým na záver nenájdu nejakú ultimátnu zbraň, čo nezničiteľného nepriateľa zničí. Tu je ten boj fajn, strety s Predátorom sú svižné a napínavé.                 Celé to ubíja ale hlavná hrdinka, ktorá je totálne nesympatická. Áno, hrdina musí byť trochu tvrdohlavý, aby sa mohol vydať na svoju „cestu hrdinu“ z ktorej ho odhovárajú. Ale ona je vyslovene drzá potvora, čo sa ani nesnaží jednať nejako slušne, ale ako decko si presadzuje svoje. Je povýšenecká a scenár jej samozrejme nahráva na woke nôtu, kde všetci muži okolo nej sú hlúpi, zahadzujú ju a posmievajú sa jej. Nehovoriac o bielych mužoch, ktorých stretneme neskôr, tí sú vyobrazení ako tá najnižšia špinavá zberba. Celé to zaklincuje ona sama, keď jej matka povie, že je dobrá v toľkých veciach, tak prečo chce byť lovkyňa. Odpoveď? Lebo mi to nechcú dovoliť. To je dôvod rozmaznaného decka. Nie hrdinu, ktorý chce chrániť svoj kmeň, alebo pomstiť niekoho koho stratil, alebo ktorý hľadá odpoveď na závažnú otázku ktorá je ukrytá v divočine. Nie, nič také, proste lebo jej to nechcú dovoliť. A to, že je vo všetkom super dokonalá, je len čerešnička na torte. Nie je tam žiadny konflikt ani nejaký vývoj, pretože je vo všetkom dokonalá a všetko jej ide lepšie než ostatným. Takže jediná náročná prekážka je súboj s Predátorom. Je lepšia lovkyňa, aj stopárka ako ostatní, ktorí sú „z povolania“ lovci a stopári. Ktorí dokonca povedia že lovec nepoužíva návnadu, ale loví. Takže podľa filmu sa pravý lovec len tak bez plánu poneviera, kým náhodou nenarazí na korisť. Vylepší si sekeru a v priebehu pár minút dokonale ovláda techniku hodu sekerou s povrazom. Ani ju len nepotrestajú zato, že si neplní povinnosti, keď sa túla sama kade chce a trénuje so zbraňami, čo v kmene ktorého prežitie závisí od lovu a zberu by malo mať nejaké následky. Ešte aj predátor spadá do skupiny neschopných mužov, keď zabudne ako fungujú jeho vlastné zbrane. V jednotke boli z neho vystrašení ostrieľaní vojaci, Arnie bol na pokraji fyzického a psychického vyčerpania, keď ho dostal a ona je len trochu zadýchaná, stále rovnako sebaistá. Ale napriek primitívnej zápletke a nesympatickej hrdinke je to fajn béčko, kde človek môže vypnúť mozog a trocha sa pobaviť akciou. ()

Rockerman

V těchto fantasmagoriích jen těžko hledat logiku a věrohodnost, ale nejnevěrohodnější není ten zabiják z vesmíru, ale to že pastelkoruká indiánská dívenka se v těch dobách nestará o pořádek v týpí, ale loví a samozřejmě se pere a přemáhá protřelé lovce, chlapy. Když ale odhlédnu od toho "povinného" genderového vyrovnání, pak musím konstatovat, že je to velmi dobrá, šťavnatá podívaná, která baví minimálně stejně, jako klasika s Arnoldem. ()

DAPDO

Za mě to strčilo do kapsy Predátora s Arnoldem i Gloverem dohromady. Apačové, divoká příroda, medvědi, pumy - šlo mi to pod nos líp, než tuny vystřílenejch nábojů a komando zabijáků. ()

deLaFere

Nic moc jsem nečekal, takže ani nejsem moc zklamán. Hloupý komix. Kmen Komančů musí plesat nad věnováním tohoto hollywoodského spektáklu. Arnie by proti tomu děvčeti neměl šanci. Aby nebyly raněny city pologramotných Američanů milujích Williama Codyho a Bufallo Billa, byli použiti Francouzi, kteří byli známí tím, že měli k indiánům mnohem vřelejší vztah než anglofonní kolonizátoři. Dvě hvězdy jen z nostalgie. PS: Indiánský jazyk nelze použít, protože negramoti z USA by nestíhali číst titulky. Ono tady už to není o moc jiné. ()

Daiker

Konečně pořádný Predátor...... Nemám co vytknout..... Prostředí, akce, hudba, herci vše šlape...... Bojové scény byly dostatečně krvavé..... HULU si to pohlídalo a dalo nám skvělého Predátora..... Nevím proč to pořád někdo srovnává s prvním filmem..... Je to sice klasika, ale už je to pro mne minulost, ke které se nerad vracím.... ()

tomik99

Dostal jsem to, co jsem čekal, tudíž nemohu být zklamán. Lesní honička, která nabídne spoustu zvířat a jednoho Predátora, jak se mezi sebou navzájem loví a zabíjejí. Děj je opravdu prostý, nicméně v tomto ohledu bych se divil, kdyby vypovídal i o něčem jiném. Důležité ale není, o čem film pojednává, ale jak je natočen. A to za mě Dan Trachtenberg zvládl na jedničku. Akční scény jsou přehledné, převážná většina je točena během dne, takže i docela dobře vidíte, co se děje. Malinko jsem měl problém s indiány, kteří se mi neskutečně pletli. A kromě hlavní hrdinky jsem je od sebe nedokázal patřičně rozeznat, ale to přisuzuji jako mou chybu bílého muže. Fajn oddechovka, která není zbytečně natahovaná. Hodina a půl utekla opravdu rychle. ()

Torgal

Takýto formát vidím ako svetlo na konci tunela pre klasické akčné značky, ktoré už nedokážu pritiahnuť do kina davy, ktoré by zaplatili ich gigantické rozpočty. Treba zmenšiť merítko, dať látku na hranie talentovaným tvorcom a pustiť ju na stream. Predátor medzi indiánmi je osviežujúci a vďaka zanietenému režisérovi má boj technologicky zaostalých indiálov proti mimozemskému lovcovi lebiek grády za ak by sa nehanbil ani legendárny prvý diel so Schwarzeneggerom. Žiadne budovanie mytológie, žiadny boj o osud sveta, len jednoduché my proti nemu v divočine. Vďaka úspornej stopáži navyše všetko krásne odsýpa. V tejto škatuľke fakt nemám čo veľmi kritizovať (možno len okato digitálne zvieratá). Príjemné prekvapenie. 8-/10 ()

LyBerion

Za mě nejen po delší době nejlepší film s tématikou Predátor/Vetřelec, ale za mě nejlepší Predátor vůbec. Obrovská škoda jen že kvůli exkluzivitě Disney se snímek zatím nedostal do kin. Záběry a scény prostředí, do kterého je snímek zasazený by si velké plátno určitě zasloužil. ()

Komar55

Velice precizní snímek, kterému jeho kratší stopáž nijak neškodí, ba naopak. Je to moje první zkušenost s predátořími filmy a musím uznat, že zasazení filmu do indiánského prostředí kmene Komančů byl vynikající nápad. Film rychle odsýpá a příběh je sice trochu jednodušší, ale extrémně napínavý a kulervoucí. 9/10 ()

misbos

Puma je čajíček - aneb - k prolomení sociálních vzorců prvobytně pospolné společnosti je zapotřebí emzák. Nechme stranou, že v reálu by tuhle gucci indiánku ani nenapadlo chtít bejt lovec. Na podobné šifty je třeba přebytek použitelné energie, následný technický rozvoj, následné tři prdele volného času pro určité vrstvy společnosti, následná možnost myšlenky "...co bych tak ěště... ". Na to sekyrka na špagátu nestačí. Nicméně, tohle ani nemá ambice být reál, takže... plácám zbytečný moudra - hold přebytek energie. Po tom posledním predátořím průseru působí tohle jako veledílo. 4. ()

bararich8

Wow, tohle bylo překvapivě zábavný a rozhodně nenudilo. Jasně, celé je přitažené za vlasy a ta holka má z pekla štěstí a kdo ví co ještě, ale jinak jak dobrý. Akce je hodně drsná a ničeho se neštítící a finální souboj je celkem lahůdka. Navíc vybrané prostředí a doba je celkem originální a hodně tomu pomohla. Velká spokojenost, 4* ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023