Království zombie: Ashin ze severu

• Južná Kórea 킹덤 외전: 아신 (viac)
Južná Kórea, 2021, 92 min

Tragédie, zrada a záhadný objev přiživují pomstu mladé ženy za ztrátu jejího kmene a rodiny v této speciální epizodě seriálu Kingdom. (mikki089)

C0r0ner

První polovina není kdovíco, ale funguje bezvadně jako historický výlet do někam do Koreje, druhá polovina zase naopak solidně šlápne na plyn a mrtvolami se fakt nešetří. K tomu excelentní postava Ashin, takže za mě spokojenost a asi se kouknu i na seriál. 75% ()

Lenka.Vilka

A mě to bavilo. Sice je to ze začátku dost náročnější na zorientování a udržení pozornosti, ale na druhou stranu, ten příběh je prostě fajn. Ashin je dobře napsaná postava. A jak se postupně děj dostává ke svému konci, houstne atmosféra a všechno to do sebe hezky zapadá. Moc mě tedy bavilo jak dětství Ashin a jak poznala celý příběh květů života. A co v návaznosti na to všechno dělo. Takže film ve výsledku dobře funguje jako prequel seriálu a zároveň jako průvodce do třetí série. Ne, nebuďte blázni, nekoukejte na to bez znalosti seriálu. Nedělejte podobnou blbost ;) ()

Juto

Tento špeciálny spin-off je o niečo pomalší, ale stále je to výborné. Posledná pol hodina má vynikajúce grády. 7/10 ()

Martrix

Tohle měl být pilot pro celý seriál, nejen pro třetí řadu. Není totiž pravda, že se děj odehrává souběžně se seriálem. Ale nevadí i tak to funguje. A to přestože po dvou opravdu nadupaných sériích plných akce a zombíků, byla většina diváků natěšená na nášup v podobném duchu. A ono nic...je tady příběh o malé holce a jejím otci, zvědovi v utajení, intrikuje se, zrazuje...klasické, ale opět velmi dobré historické drama, jak to Korejci prostě umí. Ale znova se nevyplácí tvůrce podceňovat, protože vše parádně graduje a nakonec se krom těch zombíků vyloupně postava, která má vaši plnou pozornost. Přestože se obecně ví, že co se pomsty týče jsou v tomto ženy minimálně stejně dobré jako muži, ve filmu je pomstychtivých zlých holek vcelku málo. Ale když už se zadaří... . Ashin je pomstou prosycená a protože tohle není Hollywood jde o postavu krásně vyprofilovanou, skvěle obsazenou a zahranou a navíc dostatečně sympatickou, aby jí člověk fandil...a to přestože je opravdu mrcha a rozpoutá peklo na zemi. Naposledy jsem obě řady Kingdeom sjel snad za dva dny. Pokud bude třetí řada stejně kvalitní jako její pilot, budu zase po hodně dlouhé době netrpělivě očekávat každý nový díl. Jestli jste seriál neviděli, klidně se do toho pusťte, tento film je výborný úvod. Korejci jsou jednoznační vládci zombie žánru, společně s Vlakem do Pusanu je seriál Kingdeom best zombárna ever. ()

VasaX

Klasický road revenge twist na původní seriál Kingdom,který sám o sobě je skvělý. Ve filmové verzi už to tak úplně nefunguje, celou dobu jsem měl pocit že téma i zápletka tu hodinu a půl dotahují na sílu jako já dnes posledních 10km na kole, což bylo přesně o 10km víc, než by mi bylo příjemné. A tak je to i s Ashin ze severu. Není to špatný, jsou tma části, co si musí člověk vyloženě protrpět a "sladké finále" tak už moc sladce nechutná. ()

drackula

Zaujímavý prequel k seriálu. Príbeh je klasická cesta za pomstou bez väčších ambícií, avšak celé je to skvele spracované. A záver je totálny masaker. 70% Netflix ()

kklepkaa

Oproti seriálu příběhově lehce slabší, ale jsem zvědavá, jak to zamíchá s hlavním příběhem. A mám pocit, že tady nabralo slovo "pomsta" daleko hlubšího významu :-D ()

psychoJoa

Asijský film se zombie? Ano prosím! I když neznám seriál, ke kterému má tento snímek patřit, sledování jsem si užila - výprava je sice pomalejší, ale stálo to za to! ()

Maynard.

Chjo, to se člověk těší na rákosnickou řežbu samurajských mečů vs zombíci a toho se dočká pouze cca 8 minut na konci filmu. Do tý doby sem měl co dělat, abych se 1.v těch čunchangovskejch jménech vůbec jakž takž zorientoval 2. abych to u telky nezapíchnul.... Moje očekávání nebylo skoro ani z půlky naplněno, což je škoda. A při tom nápad zasadit zombíky do starý Ásie výbornej. Seriál neznám vůbec, ale po skouknutí tohodle se do něj nikdy ani pouštět nebudu. ()

kenkaku

Tak v první řadě, znalost seriálu vůbec není nutnost. Spojení se seriálem zprostředkovává jen jediná scéna vysvětlující “jak doktor ke kytince přišel”. Mě osobně to přišlo dokonce jako nevýhoda. Opět se totiž ukázalo, že ani autoři nejsou schopni udržet svá vlastní pravidla. Přece jen. Srna sežere zombie-kytku = zombie-srna (OK). Zombie-srnu sežere tygr = zombie-tygr (OK). Zombie-tygr sežere vesničana = mrtvý vesničan (WTF!? Sem jako nedával u seriálu pozor nebo co?). To, že sprintbie pobíhají po obrazovce jen pár minut, považuji spíše za plus (jejich výskyt je urážka žánru sama o sobě) a bordel v postavách (někdo vykosí někoho a pak zase někdo někoho - všechno šikmooký a stejně oblečený, takže motiv zůstal někde v rýžovém poli) také ničemu nepomáhá.Vizuálně je vše naprosto fenomenální. LOL faktor zajistila pipka na závěr jak s PĚTI šípy v toulci zamachuje na 12 jezdců na koních (vybavených také luky mimochodem). ()

bozka10

Po skvelom seriály je tu filmová odmena Ashin ze severu,pre fanúšika zombie a špeciálne Kráľovstva zombie povinná jazda, ktorá nijak extra nezaostava.Masky tradične parádne, miestami to trochu nudilo, o kvapku viac zombikov by som uvítal,ale bonus v podobe fightu so zombie tigrom bol luxusný. ()

Flopik

Čakanie na tretiu sériu je naozaj zdĺhavé, tak nám netflix pripravil predstavenie neznámej dievčiny z konca druhej série. Nemôžem však povedať, že by som bol zato rád nakoľko ma tento film veľmi nechytil. Prvá hodina ma proste nudila, nezáživné, nesympatickí herci, žiadna akcia. Áno, v kingdeome sú tiež prvé dve časti podané skôr príbehovo, ale tam ten príbeh baví a potom dostaneme extrémny masaker. Tuto dostaneme zo zombíkov len naozaj málinko. V poslednej pol hodine sa to síce rozbehne, ale nemá to tie správne grády. Ashin som čakal ako kladnú postavu, takže aspoň týmto som prekvapený a som zvedavý čo predvedie v seriáli, potenciál rozhodne má. Tí ktorí nevideli seriál, rozhodne nepozerať... na 90% sa budete nudiť a nepoberiete súvislosti. Ja mám seriál ohromne rád, tuto však nemôžem inak ako za 2*. ()

warrenur

Tak to nie virus, ale fialova kvetinka robi z mrtvol zombikov. Pomerne tuctovy revenge filmik s rozpoctom a vypravou klasickeho korejskeho historicaku. Netrapili slabe triky a ani typicke pomale pohlady, lahostajnost a hrana cool-ovost, ktore korejci jednoducho musia. :) Len je to pre mna, zial, uz opozerane. Prosta zabava, nic viac. 55% ()

Kopi1

Nelítostná Ashin a její cesta za pomstou. Tento origin se povedl, stejně jako seriál si zachovává svoji kvalitu a co funguje právě v seriálu (napětí, akce, svět), tak funguje i zde. Radši bych ale dal přednost nové sérii než jednotlivému filmu a jelikož má být další film ze světa Kingdom, tak si na další sérii zřejmě počkáme ještě dlouho. ()

CaptainCzech

Seriál mám rád a tohle jsem bral jako super doplněk při čekání na další řadu. Bohužel úplně zbytečný film, kde nám vlastně bylo akorát řečeno, jak se doktor původně dostal ke květině, kterou oživil krále. Snímek je extrémně zdlouhavý a herci pro mě nevýrazní. Postavy stejný a nikoho jsem si nebyl schopný zapamatovat. Ashin jako charakter je slabá, její zabijácký mód mě nebavil, ale uznávám přerod kdy jí totálně mrd*o. Pokud chcete zombie řežbu, tady se toho nedočkáte (všeho všudy tu jsou tak 10 minut). Každopádně chválím atmosféru a napětí, které je tu skvěle převedeno ze seriálu. Za mě silnější 2* ()

Maximilianus

Fajn prírastok ku Kingdom svetu. Je to v podstate ako seriál, len viac spoznávame jednu zo seriálových postáv, ktorá, verím, ešte niečo ukáže aj v seriáli. 7,2/10. ()

Hemlock

Tak tohle mi neuvěřitelně sedlo a nebýt pomalejšího rozjezdu, neváhám a dám bůra - jihokorejci mi svojí zombie tvorbou dělají radost a vedle kvalitního seriálu je Ashin ze severu jako třešnička na dortu. Solidní čtverec a doporučuji. ()

xxmurphyxx

Seriál som zatiaľ nevidel a preto som určité veci išli mimo mňa a zážitok nebol až taký aký mohol byť, čo je ale moja chyba. Film je určený predovšetkým fanúšikom seriálu, no na druhej strane si myslím, že dokáže navnadiť aj ľudí ako ja, ktorí ho ešte nevideli. Aspoň na mňa to zafungovalo. Inak po technickej stránke mu nie moc čo vytknúť, tempo je pomalšie a prakticky dve tretine slúžia ako taký rozjazd na to, čo príde, takže niekoho to môže nudiť. Ale odporúčam zotrvať, nakoľko záver má riadne grády a perfektne človeka navnadí na to, čo bude následovať. ()