Království zombie

Královstvím se šíří podivné zvěsti o nemocném králi a korunní princ se stává jedinou nadějí lidu v boji proti záhadné chorobě, která zemi pomalu zachvacuje. (Netflix)

TheEvilTwin

Tak tohle je průser jako kráva, první 2 díly jsem si řekl, že na rozjezd se to dá, jenže všechny 4 další jsou úplně ve stejném tempu, bez jakékoli výraznější akce, vyvrcholení děje nebo nějakého dějového vývoje. Skvěle zvládnutí zombie, draví a drsní a jejich rychlé stahování ze světla do stínu bylo luxusní, ale zbytek prostě děs. Člověk má někdy dokonce problém rozpozna t a zapamatovat si názvy lidí a měst, ve kterých se děj odehrává. Poslední díl měl dobrý náběh a skončí to tím, že se bude muset čekat na další řadu, abychom viděli závěrečný boj se zombíkama. Nejnudněji strávených 6 hodin za poslední měsíc, katastrofa, nuda a utrpení. Někoho tyhle korejské prostředí a lidi berou, ale mě teda vůbec ne. Herectví tak umělé a bez emocí, až hrůza... ()

M.i.k.e

nemám až tak rád asijské historické palácovky, kde se sice intrikaří o 106,ale jinak se v nich až tolik neděje...jenže stačí přidat hordu zombie a intrikařit jen v pozadí a hned je to jinačí kafe. Kingdom opět skvěle vypadá, ale přidává k tomu i povedenou survival akci a jelikož má jen šest dílů, není tu moc prostoru pro hluchá místa. Na druhou řadu pokud bude se podívám rád...70% ()

Malarkey

Korejská variace na Hry o trůny. Tvůrci tu totiž naprosto perfektně zkombinovali zombie masakr středověkého světa na Korejském poloostrově a politických intrik, které jsou zajímavé, baví a spolu s různorodými postavami dokáží vyvolávat sérii emocí. Vůbec se mi tu totiž nestalo, že bych se v postavách třeba ztrácel. U každé bych si dokázal najít jak silné, tak slabé stránky. Největší sranda to byla vlastně v momentě, kdy se tu projevovalo chování královské rodiny, vysokých úředníků a politiků vůči obyčejným lidem. Až z toho mám pocit, že si tvůrci trošku utahovali z tehdejší doby, ale i ze současnosti, protože to byl místy solidní extrém. Často jsem u toho vzpomínal na naše politiky, kteří si také tak rádi ukrajují z ekonomiky naší země. V naší zemi je to také hodně zajetým tématem. Království zombie toto všechno nabízí a navíc to zaobaluje do krásných kulis středověkých pevností a tamní přírody, že je navíc neustále na co koukat. Plus, až uvidíte tu akci, tak mi věřte, že nebudete chtít lepší. To je prostě nářez. Přemýšlel jsem, proč tomuto seriálu nedát pět hvězd a vlastně jsem nenašel jediný důvod. Po dvou sériích tedy převládá totální nadšení a jsem zvědavý, co se bude dít dál. ()

PavelVanekArt

Technicky hodně dobrý, scenérie, hudba, kostýmy, záběry na Japonskou krajinu. Postavy taky nejsou zrovna nejhorší, nakažení konečně jinak vymyšlení, jenom mi celkem pokulhávala akce, které bylo málo a byla celkem utahaná a neefektivní. Pár dobrých řezů katanou tam bylo, ale nic, co by stálo za zmínku. Víc mě bavila politická linka přilběhu a absolutně nechápu, jak to mohlo takhle někdy existovat. Ve výsledku celkem příjemnej seriál, kterej rychle utekl, ale zrovna tenhle se mohl táhnout a víc zabrat, hlavně u cíle. 4* a.k.a 75% ()

InJo

Takhle nějak by nejspíš vypadala Hra o trůny, kdyby jejími tvůrci byli Akira Kurosawa a George Romero. Brutální mocenské intriky a nadupaná zombie řežba v jednom. To vše v exotických kulisách feudální Asie. Člověk by nevěřil, jak krásně tyhle elementy můžou jít dohromady. Nářez! S01: 80 %; S02: 80 % ()

• Seriál je adaptací webového komiksu „Království bohů“, jehož autorem je Kim Eun-hee a kreslířem Yang Kyung-il. (HanzoBureshi)
  • S ústřední mužskou rolí seriálu, vycházejícím z jihokorejské manhwy 'Country Of God' (신의 나라), bylo zprvu spojováno jméno jihokorejského herce Joong-ki Song, který ale nabídku seriálových tvůrců z blíže nespecifikovaného důvodu odmítl. V roli seriálového korunního prince se tak objevuje herec Ji-hoon Jo. Ten se tak v případě seriálového úspěchu objeví ve všech třech avizovaných sériích. (Conspi)
  • Natočit každou epizodu stálo více než 1,78 milionu amerických dolarů. (MeanWhile)