Království zombie: Ashin ze severu

• Južná Kórea 킹덤 외전: 아신 (viac)
Južná Kórea, 2021, 92 min

Tragédie, zrada a záhadný objev přiživují pomstu mladé ženy za ztrátu jejího kmene a rodiny v této speciální epizodě seriálu Kingdom. (mikki089)

HanzoBureshi

Předevčírem jsem shlédl první sérii, včera druhou a dnes tuto speciální epizodu. Tady to začíná z pozvolna a je tu méně akce, ale to mi vůbec nevadilo, protože jsem si to užíval a ten konec byl TOP. Ji-hyeon Jeon byla fakt super. Je sakra lepší než Rambo :D. A teď sakra musím čekat dál, co z tohoto zombie světa dále vyleze, protože tohle je prostě pro mě jak dělaný. Možná to někoho překvapí, ale této epizodě dávám 80%. ()

Sticks

Celkom dobrý film. Čo by som tak vytkol je až prehnane nadužívanie CGI a zmenu Ashin z kladnej postavy na villain. Neviem teda vôbec ako s ňou bude pracované v budúcnosti. ()

Ace.A.T.L.

Hodně zajímavej nápad, na vznik zombíků. Dobře ukázanej, promyšleně rozjetej a když Ashin začne bejt "matkou zombie", dostává to konečně grády. Škoda toho sáááááhodlouhýho středu. Člověk se už už těší, na to, kdy konečně začne nějaký pořádný zlo a dočká se toho až v poslední třetině. Chápu, že jsme museli získat k Asin osobní vztah, aby jsme jí ponali, ale herdek, tohle bylo dlouhý poznávání. Ale je to vlastně jen obohacenej díl seriálu, tak to ve finále člověk pochopí a přijme. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

Kushina

Morbidní, hnusný, smutný. Každá zrada se tomu kdo zradil jednou může vrátit a mstitel většinou nezná slitování. Zvolili špatný krok a doplatila na to celá vesnice, protože Ashin v sobě už veškeré city zabila. 65% ()

Grázl83

Příběhové velmi slabé, závěrečná akce dobře a drsné natočená, bohužel to nestačí na lepší hodnocení z důvody prázdnoty scénáře. ()

Sopholojong

Audiovizualne prepracovane lovenie zombie-tigra (i diviaka) a zaciatok krvavej apokalypsy v sluzbach detinskeho scenara (It's a monster) a "tamankovskeho herectvi". Zbytocny sikmooky spin-off k uz i tak nijako dokonalemu serialu Kingdom. ()

Raziel811

Slabší než seriál, avšak jako bonus pro fandy bohatě postačí. Na rozdíl od seriálu je zde tempo výrazně pomalejší, což věci neškodí, ale ve výsledku se toho ani člověk moc nedoví. Zkrátka prequel, který kdyby vznikl před seriálem, asi by nikoho moc nezaujal, takto díky právě seriálu bude mít asi slušnou sledovanost. I když je otázkou, kolik lidí zná Kingdom..... ()

bigmatko

Kingdom ako seriál ma náramne bavil a je to veľmi podarená Zombie apokalypsa z historického obdobia. Samostatný preqvel o jednej z postáv, ktorá sa v seriály objavila veľmi záhadne iba na konci je tiež výborne spracovaný a posúva samotný začiatok príbehu do úplne inej roviny. Verím že bude aj pokračovanie seriálu ()

CheeseFigure

Tie ázijské názvy ma trocha plietli a neraz som musel vracať na začiatok, aby som sa uistil, o čom je reč. Potom na to, že je to Kráľovstvo zombie, tak sme sa daných zombie dočkali až na konci. Ale stálo to za to. Taktiež mi príde, že sa to volá Ashin, ale samotná Ashin sa stane centrom diania až od nejakej štyridsiatej minúty. Celkom som bol sklamaný, ale potom prišiel ten koniec. A to bol masaker. Nie len to, ale aj samotná Ashin a to, čo sa z nej stalo, bolo trocha až desivé. Taktiež body za naviazanie na zvyšok seriálu. Inak ma to ale veľmi nenadchlo. Nevadí, chuť mi (hádam/dúfam/verím) napraví tretia séria. Nech už je tu! ()

AmunRa

Mrazivý prequel ke korejskému zombie seriálu Kingdeom (2019). Tentokrát ani ždibec humoru, jen zrada, další zrada a pro změnu ještě jedna zrada. A uvnitř tohoto kolotoče dívka, které z politických důvodů vyvraždí rodinu a ona věnuje doslova celý život pomstě. Herecký výkon hlavní hrdinky (Ji-hyeon Jeon) je výborný, ale rozhodně nehraje sympatickou postavu. Není tu mnoho akce ani zombies, ale atmosféra by se dala krájet - spíše tedy horor než akce. ()

akiba

Krása. Korejci jsou mistři rovnováhy a po dvou vynikajících sériích ani tento spin-off neztrácí nic na kvalitě. Funguje jako plnohodnotný samostatný film. I když jsou styl scénáře, etno rámec i gradace příběhu jiné než u obou sérií, krásně s nimi ladí. Kromě úvodní horor scény, celá první třetina funguje jako kupodivu zábavný a přitom precizní historicko-etnografický úvod, aniž by měl divák pocit, že se nudí (podobná věrnost realitě do nejmenších detailů se vidí snad jen u Jména růže a Andreje Rubleva). Je ovšem filmovou slastí sledovat, jak se dívenka, která dlouho nepůsobí jako klasická hlavní postava, mění z pozorovatele – osudem drceného dítěte a zdánlivě pasivní ženy na okraji – v legendární zosobnění pomsty. Žánr filmu se tu obrací z historického dramatu v thriller a horor jatka, kterým vévodí ženský Rambo nekromancer. Korejci jsou mistři kamufláže a je fascinující, jak dokážou zabalit do zombie-hororového kabátku hluboký vrstevnatý film, výborně napsané postavy a herecké výkony, které jsou v západní produkci s takovou kinematografií neslučitelné. Film jde sledovat i jako úvod k celému seriálu, ale  postava Ashin, odkazující k spíš k mýtu o Krysaři než ke skutečném člověku, dává tušit, že třetí série bude  jiná. A právě proto se na ni těším. ()

Oup

Hmm, neviem aký je seriál, ale film má príjemné prekvapil. Prvá hodinka filmu je vlastne tak temno tvorená dráma o pomste, danej politiky klaunov, zasadenie doby aj prostredia veľmi pekne vyobrazené tvorcami, je to o zombie viec menej. No ja by som kľudne prijal viac takýchto filmov. ()