Parapsychológovia Peter Venkman (Bill Murray), Ray Stantz (Dan Aykroyd) a Egon Spengler (Harold Ramis) sa po prvý raz vo svojich životoch ocitli tvárou v tvár duchovi - a nepodarí sa im ho chytiť. Keďže vďaka tomuto neúspechu prídu o svoje miesta (vyučovali na katedre parapsychológie miestnej univerzity), rozhodnú sa skúsiť šťastie ako „krotitelia duchov na voľnej nohe"! Netrvá dlho a zavalia ich prvé nástojčivé žiadosti o pomoc: V chladničke hudobníčky Dany Barrettovej (Sigourney Weaver) sa dejú čudesné veci, z jedného z najluxusnejších hotelov mesta vyháňa hostí nenažrané slizké zelené monštrum... Paranormálne javy neustále pribúdajú! Zakrátko vedci zistia, že mocnejúca nadprirodzená energia sa zhromažďuje nad vežiakom, v ktorom býva krásna Dana - práve odtiaľ sa totiž krutý sumerský démon Zuul chystá prevziať moc nad naším svetom! (TV Dajto)

Anderton

Pôjdem proti prúdu, ale mňa najobľúbenejší film našeho rodáka príliš nepobavil. Asi je to tým, že v 12tich som videl 2x dvojku, ktorú som zbožňoval a k tomuto staršiemu dielu som sa dostal až oveľa neskôr. Triky mi pripadajú trochu archaické aj na svoju dobu, hlášky sú fajn, ale nahlas som sa nezasmial ani raz. Chodiaca socha slobody je oproti tomuto oveľa silnejšie kafe. Keď pozerám na hodnotenia, ktorých tvar v 90 stupňovom uhle pripomínajú profilovú mapu vysokých tatier, nie som v mojom skeptickom hľadisku jediný. Film som videl v pôvodnom znení, pre našinca má asi špecifické kúzlo práve český dabing. ()

Frajer42 odpad!

Ryzí ukázka toho, kterak vzpomínky na dětství dokáží znehodnotit zdejší hodnocení. Tento snímek je ryzí sračka, jejíž jedinou světlou stránkou a důvodem, proč se nachází v červených číslech, je doba vzniku. Když se ti stejní diváci koukli na novodobé pokračování, tak se jasně ukázala opravdová pozice snímku ve filmovém světě. Během sledování jsem opravdu trpěl. Triky jsou pochopitelně debilní. Scénář je nezajímavý a rovněž debilní. Vtípky absolutně nefungují a věřte nebo ne, jsou taky debilní. Pokud před zhlédnutím nevypijete něco extrémně alkoholického, tak budete pravděpodobně během sledování znuděni obdobným způsobem jako já. Rovněž jsem si nemohl nepovšimnout cíleného rasismu vůči černému členovi týmu a můj dojem nevylepšil ani fakt, když jsem viděl hloupého pána, který způsobil duší katastrofu. Pán byl shodou okolností zrzoun. Abych zakončil komentář pozitivně, tak si dovolím pochválit ústřední světoznámou melodii. Na odpadu ovšem vůbec nic nemění. ()

Kothy

Klasická duchařská komedie s Billem Murraym a Sigourney Weaver. O vtipné scénky a hlášky není nouze. A ta znělka je taky parádní. :) "Nekřižte paprsky!" ()

boshke

Nechápu, jak jsem se k této klasice mohl dostat až ve svých třiadvaceti letech. Zároveň asi bohužel nechápu, co všichni na této klasice vidí. Jo, má to svoje světlé momenty, má to svoje vtipné momenty, má to dobré ústřední herce, ale moc si nedokážu představit konstelaci, kdy bych si to dobrovolně pustil znovu. Check a jdeme dál... 70% ()

swamp

Naprosto skvělý film, na který se kdykoliv rád podívám znova. Bill Murray je nejlepší. :) "If there's something strange in your neighborhood.. Who ya gonna call? GHOSTBUSTERS!" ()

Slartibarkfast

Výborná komedie v čele se skvělými herci. Vědecky uchopené pchychično je ve filmu mnohdy až vesele ztvárněno. Člověk se nenudí a musím říct, že na tenhle film stále vzpomínám s dobrým pocitem. 90% za skvělou klasiku a Billa Murraye ()

nascendi

Už som niekde spomínal, že ducháriny, upírske a im podobné filmy znášam iba vo forme komédií alebo paródií. Dalo by sa očakávať, že Ghostbusters budú pre mňa tým pravým orechovým. Vo svojej dobe zažili veľký úspech, ktorému však v súčasnosti už dosť dobre nerozumiem. Hitovka je notoricky známa, Sigourney je pôvabná, na niektorých vtipných nápadoch som sa aj pobavil, ale keďže mi chýbajú nejaké nostalgické spomienky na prvé premietanie, tak je výsledný dojem iba mierne nadpriemerný. ()

nash.

Klasika žánru. Originální, svižná a především zábavná duchařské komedie, nabitá nejen triky, které, na rozdíl od dnešních filmů, podívanou neokupují, ale slouží jí, ale také spoustou skvělých dialogů ("To je ložnice, tam se nikdy nic nestalo." - "To je ovšem škoda." :-). Vynikající Bill Murray si film sice ukradl pro sebe už v úvodní scéně testu s elektrickými šoky, nicméně Rick Morranis a kolegové Aykroyd a Ramis mu zdatně sekundují. ()

Willy Kufalt

Hollywoodská sci-fi a fantasy natočená od konce 70. let výše procházejí až na velmi malé výjimky totálně mimo mě, na filmy nabité velkolepými hlasitými efekty a triky si nepotrpím. Tak jsem doufal, že právě v případě Krotitelů duchů by mohla u mě padnout jedna z těch výjimek, podobná možná v něčem i skvělému Návratu do budoucnosti, ale nemohu si pomoct... ta zápletka plná nadpřirozených příšer v nejrůznějších stupněch od legračních duchů až po monstrózní obry mě minula natolik, že jediným pozitivem kromě toho, že film se úplně vážně nebere, zbylo jen herecké obsazení. Na levitující Weaverovou zapomenout nelze a Murray s Aykroydem mě v první polovině dokázali pobavit, ale asi mi chybí ty správné buňky na paranormální jevy, neboť příběh této klasiky mi s přibývajícími zvraty připadal jako těžkopádný a neukočírovaný nesmysl, i na žánr fantasy. Nehledě na to, kolik prostoru tvůrci místo skutečného humoru věnují „bum-bum-prásk“ efektům, jež už stihly narozdíl od hereckých výkonů nekompromisně zestárnout. 40% ()

Bachy

Zhlédnuto po letech a hned je to za plný počet. Ghost Busters jsou naivní, vtipní a krásně ujetí a hlavně neuvěřitelně nápadití a originální. Weaverová nebo spíše Zool už nikdy nebyl/a taková kočka jako v prvním díle kultu krotitelů. Bill Murray je králem komiků. Jeho lidskost a stále stejné rozpoložení je kouzelné a on sází jednu hlášku za druhou. Jasně, že je to klišovité a čekatelné, ale tak je to prostě záměrně. Aykroyd vypadá s cigaretou a tou zvláštní bouchačkou jako nejlepší akční hrdina všech dob a do toho jim hraje tak skvělá titulní písnička. Jako dítě jsem film viděl nespočetněkrát, ale až jako větší jsem si ho zamiloval. ()

Rocky62

Nadčasová klasika, jejíž komediální náboj nemá takovou průraznost, jak jsem čekal, ovšem i tak je ve filmu štědrá porce zábavy. Nechybí chemie mezi herci, sympatická kráska a efekty, ač jsou úsměvné, mají i po letech své kouzlo a každý by měl ocenit tehdejší práci s nimi. 75% ()

Chrustyn

Jedna z komediálních klasik, kterou zná úplně každý. Film má svoje kouzlo i po letech, geniální znělku, kvalitní triky a skvělý výběr komediálních herců ale nikdy mě nechytl natolik abych mu dal vyšší hodnocení. A docela mě to mrzí. ()

LaciLC

Stopercentná nostalgia, spomínam len v dobrom. Rodák Ivan Reitman natočil film, ktorý v sebe miesi prvky komédie, sci-fi a hororu a dal tak vzniknúť fenomenálnej snímke, možno jednej z najzásadnejších z rokov osemdesiatych. Úžasný humor, nadčasové triky, ale predovšetkým výborní herci a ich absolútne dokonalé postavy. Osvedčení komici Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis a bezkonkurenčný Rick Moranis sú trefou do čierneho, prekvapí však Sigourney Weaverová v mierne nezvyklej komediálnej polohe. Jeden z (mnohých) filmov môjho detstva, ktorý mi dal o.i. aj jednu z mojich obľúbených filmových piesní. Vždy keď ju začujem, mám neuveriteľnú chuť na film. Väčšinou neodolám... a to je len dobre.:) ()

marhoul

Znám paní, která nikdy neviděla Marečku, podejte mi pero! , což nepochopím, ale pak si uvědomím, že já nikdy neviděla Krotitele duchů a třeba Proč?, čili klídek. Krotitelé jsem vymákla o víkendu v bedně a ohromně se bavila! Obejdu se bez obligátního: ve své době to musela být pecka, protože Ivan Reitman, rodák z Komárna, natočil senzační, nadčasovou zábavu, která zaslouženě baví obecenstvo přes pětatřicet let. A to je skvělé! ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)