Parapsychológovia Peter Venkman (Bill Murray), Ray Stantz (Dan Aykroyd) a Egon Spengler (Harold Ramis) sa po prvý raz vo svojich životoch ocitli tvárou v tvár duchovi - a nepodarí sa im ho chytiť. Keďže vďaka tomuto neúspechu prídu o svoje miesta (vyučovali na katedre parapsychológie miestnej univerzity), rozhodnú sa skúsiť šťastie ako „krotitelia duchov na voľnej nohe"! Netrvá dlho a zavalia ich prvé nástojčivé žiadosti o pomoc: V chladničke hudobníčky Dany Barrettovej (Sigourney Weaver) sa dejú čudesné veci, z jedného z najluxusnejších hotelov mesta vyháňa hostí nenažrané slizké zelené monštrum... Paranormálne javy neustále pribúdajú! Zakrátko vedci zistia, že mocnejúca nadprirodzená energia sa zhromažďuje nad vežiakom, v ktorom býva krásna Dana - práve odtiaľ sa totiž krutý sumerský démon Zuul chystá prevziať moc nad naším svetom! (TV Dajto)

Pe4Ce22

Klasika všech klasik kterou nemůže minou žádný skutečný fanda filmu. Na dnešní poměry už to sice není taková pecka, ale film je (aspoň pro moji generaci) plný nostalgie. Nicméně se mi 2ka paradoxně líbí víc a proto dávám "jen" 4 hvězdy. ()

Elanornegra

Nadcasove, vtipne, s vybornym obsadenim, ale Bill Murray s jeho humorom mi sadol, a samozrejme Sigourney... perfektna myslienka, i ked samouzrejme treba to brat mierne s nadhladom.... aj za nostalgiu + hudbu 90% ()

Sadova302b50

Velmi vtipný snímek, u kterého jsem se dost nachechtala a ráda na něj vzpomínám, je tu hodně vtipných scén, ulítlostí a několik naprosto špičkových dialogů. K tomu na svou dobu docela slušné triky. 89% ()

Wiceman

Nestárnoucí klasická, filmová legenda. Jako malej jsem z toho přímo hořel.... no nebudu lhát, i dnes jsem z toho vodvařenej :D Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis, Sigourney Weaver, Rick Moranis a Slimer, to je prostě záruka suprový sajfaj/fantasy komedie. PS: Ghost Blowjob Dana Aykroyda je prostě da best :D ()

sbinda

Viděl jsem to teď náhodou, opět po sto letech jako sváteční poobědovou nabídku Novy. Musím říct jedno, zlaté časy holywoodské. Velmi, ale opravdu velmi povedená atmosféra, která GB I. pasuje na jednu z nejlepších rodinných oddechovek všech dob. Postava Louise, malého souseda účetního, je prostě geniální a je to pomyslná třešnička na dortu zábavného děje. Legendárních komedie s legendárním songem za 90%. ()

Oxytocin

Film jsem zbožňoval jako malej klučina kvůli ději a sci-fi, co představuje. S rostoucím věkem a snad i inteligencí, která však má svoje meze, zjišťuji, že film je velmi chytrý i pro staršího diváka. Když jsem ho nedávno viděl v televizi, uvědomil jsem si řadu dialogů, které jsou opravdu trefné a nezaznamenal dříve. Hláška, zda-li mají jít pracovat do soukromého sektoru - "To nejde. Soukromý sektor chce vidět výsledky (s narážkou na výzkumy ve škole); nebo jak si sekretářka stěžuje, že by chtěla kolegyni či přidat plat a B.Murray jí odpovídá, "že pokud se Vám to nelíbí, tak jistě s Vaší kvalifikací nebudete mít problém najít práci v pohostinství" (chytře jí říká, že je sračka a na nic lepšího nemá a má být ráda, co má). Pro mě zcela úžasná souhra různých elementů, které tvoří výtečnou sci-fi komedii od scénáře, hudby, perfektního obsazení..... prostě všeho. I efekty jsou dobré a koukatelné na dnešní poměry. Těch skvělých záběrů - např. jak po chodbě jde D.Aykroyd a hledá ducha a při jeho neočekávaném spatření mu spadne a visí cígo na rtu... PROSTĚ DOKONALÉ. ()

JancakV

Baví stejně i po těch dlouhých letech. Po shlédnutí "předělávky" z roku 2016, bych přidal téhle skvělé klasice ještě další hvězdu. ()

Zbynek.Vrtal

Naprostá klasika! Co víc dodat. Vizuální efekty, které zdaleka předběhly svou dobu, výtečné masky a legendární soundtrack. Herecké výkony občas pokulhávají, ale snímek obsahuje takové množství kultovních scén, že se jde i přehlédnout. Suchý humor Billa Murrayho neosloví každého, ale i ten k filmu prostě patří. Rozhodně stojí za vidění. ()

r3musko

Na svoju dobu určite pozoruhodné. Ja som tento film prvý krát videl v roku 2020 a musím sa priznať, že to nemalo to čaro. Hlavne na efektoch je poznať vek, čo je škoda, lebo to je film postavený z veľkej časti na efektoch. ()

j00ckie

Docela mě mrzí, že moje první setkání s touto filmovou legendou bylo až teď, protože už naprosto chápu, proč je ústřední píseň filmu tak známá a logo samotných Ghostbusters tak legendární. Protože je tenhle film prostě pecka! Čas se na něm nepodepsal ani trochu, i dnes dokáže pořádně zabavit, i když například pes utíkající městem je z hlediska efektů bolest, tak "slizoun" mi vytřel zrak, na rok 1984 je to paráda. Filmu excelují Murray a Weaver, ale ani zbytek krotitelské party nezaostává a všichni ostatní podávají parádní výkon. A na Danina souseda budu vzpomínat ještě hodně dlouho :) ()

Richmond

Obyčajne dostávam pri pozeraní starých sci-fi alebo fantasy filmov kŕče symbolizujúce nudu. Nie však v tomto prípade. Ivan Reitman naservíroval svetovej populácii skutočne originálny snímok, ktorý vo svojej dobe urobil veľký bum a do roku 1990 bol dokonca najzarábajúcejšou komédiou. Chápem prečo- nevídaná zápletka, hlášky, úžasné kostýmy, skvelé vizuálne efekty a Bill Murray. Film tak ikonický, že si ho nemôžete s ničím pomýliť. If there's somethin' strange in your neighborhood Who ya gonna call? Ghostbusters! 70% 4* ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Když se tě někdo zeptá, jestli jsi bůh, řekni, že jo!" Tři parapsychologové vyzkoušejí své jaderné nástroje pro odchyt zeleného slizkého duchů. Poté se stávají profesionálními lovci duchů, kteří si za svou práci nechají platit. Sigourney Weaver pak ve své lednici objeví jakousi modrou pyramidu z jiného světa a Bill Murray se svým týmem mají o zábavu postaráno. ;) Skvělá duchařská komedie, která má zajímavé triky na svou dobu a vynikající hudbu. Song Ghostbusters, který nazpíval Ray Parker Jr., se nám vryl do paměti asi všem. - 70%. ()

Muffin

S odstupem času musím říct že druhý díl má mnohem lepší scénář. Krotitelé duchů těží z dobrého nápadu a fajn herců. Komediální stránka věci, je ale dost rozporuplná. Zasmál jsem snad jen jednou díky panu Tulimu. ()

Enon

Vůbec mě to nebavilo. Z dnešního pohledu je to jednoduše nezajímavé a hloupé. V té době možná vtipná záležitost se solidním postavami a efekty ale pro nás po roku 2000 je to prostě špatný, snad nejsem sám. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)