Parapsychológovia Peter Venkman (Bill Murray), Ray Stantz (Dan Aykroyd) a Egon Spengler (Harold Ramis) sa po prvý raz vo svojich životoch ocitli tvárou v tvár duchovi - a nepodarí sa im ho chytiť. Keďže vďaka tomuto neúspechu prídu o svoje miesta (vyučovali na katedre parapsychológie miestnej univerzity), rozhodnú sa skúsiť šťastie ako „krotitelia duchov na voľnej nohe"! Netrvá dlho a zavalia ich prvé nástojčivé žiadosti o pomoc: V chladničke hudobníčky Dany Barrettovej (Sigourney Weaver) sa dejú čudesné veci, z jedného z najluxusnejších hotelov mesta vyháňa hostí nenažrané slizké zelené monštrum... Paranormálne javy neustále pribúdajú! Zakrátko vedci zistia, že mocnejúca nadprirodzená energia sa zhromažďuje nad vežiakom, v ktorom býva krásna Dana - práve odtiaľ sa totiž krutý sumerský démon Zuul chystá prevziať moc nad naším svetom! (TV Dajto)

kubilov

Jeden z těch "kultů", které mě míjejí. Nikdy jsem nebyl fanouškem duchařin, Sigourney Weaver, ani triků používaných v osmdesátých, jelikož o pár let později už vypadaly spíše směšně. Ohodnotil bych to velmi jednoduše, ničím extra mě to nezaujalo, ale celkem bez problémů a bez nudy se to dalo dokoukat, proto za tři. ()

brzozin

Kdysi mi to přišlo celkem ulítlé, ale dneska musím s odstupem času říct, že jde o v celku inteligentní i když místy crazy komedii. Ovšem naprosté špičky podle mě nedosahuje. ()

anyonecek

Pro člověka mého věku, který tento film viděl dnes poprvé musim říci, že jsem se poměrně dost nudil. V roce 1984 to byl určitě nářez takové efekty, ale bohužel už jsem zvyklej na něco jiného a nemůžu to docenit. I Jako komedie to u mě moc neobstálo, je tam pár dobrých hlášek, ale víceméně nudný film. Hodně mi vadilo i to že si z ničeho nic založili firmu na chytání duchů, jakoby duch byl běžná věc, trochu mi tam asi chyběla normálnější zápletka, toto bylo naservírované mimo můj vkus jakoby do prostřed filmu a úvod chyběl. No čekal jsem více od takové legendy a asi jsem to přecenil. Možná při dalším shlédnutí, které ovšem záměrně neplánuji by se to zlepšilo. ()

Guran

Tak nevím, film není nějak vtipný, kromě na tu dobu slušných efektů ničím neoslní a už vůbec ne příběhem. Na to, že má film tak vysoké hodnocení jsem čekal pořádnou komedii, ale tady se není čemu smát, spíš mi to přišlo, jako film pro děti. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 97%, Audience Score - 88% | FDb.cz - 78,9% | Reitmanův nestárnoucí a nesmrtelný kult, na kterém odrostlo (...a ještě odroste) již několik generací, slavný nejen svou super hudbou a písničkou, ale i přelomovými efekty, starou dobrou partou Ghostbusterů a neuvěřitelnou kopou originální duchařské zábavy..... A Bill Murray je chodící sarkasmus :) 80% ()

horor2

Zábavná komedie o týmu lovců, kteří chtějí natrhnou duchům, monstrům a přízrakům řiť. Klasika klasik, kterou hrají neustále každý rok v televizi :-) Konečná procházka obřího monstra je památná :-) ()

Rutger

Absolutní klasika mého dětství. Dodnes fantasticky zábavná triková komedie,hláškující Bill Murray,nakažlivá ústřední melodie. Podávaná samozřejmě s původním barrandovským dabingem pana Štěpničky. ()

Hatred

Zřejmě z nostalgie nadhodnocený film, který má pár vtipných hlášek a nápad s nevyužitým potenciálem. Ale tak má to tu znělku, že... ()

mrclTV

Taká ľahučká a až prehnane jednoduchá (a silne nekonzistentá, v jednej scéne je Venkman za skeptika a hneď v nasledujúcej scéne sám vedie založenie firmičky?) zábava s vtipmi prevažne pre 8-ročnych, no občas vyskočí aj štipľavejší kúsok pre 18-ročných (tie roky osemdesiate). Len to nie je vôbec pre mňa. Ďalšia kultovka, ktorá ide mimo mňa. Ale ústredná pesnička je neskutočne chytľavá. ()

Hawaj

Ten film mě nadchnul. Naprosto nezapomenutelný Murray, zajímavá Sigourner, totální třeštiprdlo Rick Moranis a zbytek herců už si pamataju trošku míň. Výborný story, super efekty a chytrý a vtipný závěr filmu. Prostě super propojení duchařiny, New Yorku, pekla, zelenýho slizu a nezůčastněného výrazu Billa Muraye, který to naprosto rozsekává. Špičkovej soundtrack tudle perfektní smršť jen zaklopil. ()

Midar

Jde bez debat o pohodový snímek s hromadou skvělých nápadů, hvězdným obsazením a perfektní hudbou. Přesto se ale prostě nemohu zbavit pocitu lehkého zklamání. Krotitelé duchů tak sice poměrně rychle utečou a párkrát vás i rozesmějí, v konečném výsledku se ale taky rychle vykouří z hlavy, a kromě chytlavé hudby ve vás v podstatě vůbec nic nezanechají. Na jeden odpočinkový večer je tak samozřejmě mohu s klidem doporučit, žádné zázraky bych od nich ale raději neočekával. Pokud totiž nepatříte mezi lidi, kteří je viděli jako malí a mají k nim určitý citový vztah, může se klidně stát, že budete z Krotitelů duchů spíše než nadšení, malinko zklamaní. Více zde. ()

ostravak30

Krotitelé duchů přinesli ve své době něco zcela nového. Předně se duchové objevili ve městě. V opravdu velké městě a to rovnou v centru. Žádný opuštěný zámek, chajda někde v horách nebo rozpadající se hornické městečko. Duchové také získali svou novou komediální podobu pro níž na tento film lecjaký divák asi jen tak nezapomene. Bill Murray je komik, to bezpochyby. Nutno dodat, že jeho kolegové mu pouze sekundovali. Rick Moranis je vtipný prakticky již od pohledu a Sigourney Weaver si po Vetřelci, který ji vystřelil mezi elitu střihla čistě komediální roli. Záštitu nad filmem přebírá opravdu slavná hudba, jedna z nejslavnějších filmových melodií vůbec, při jejímž zahrání si ji každý s filmem spojí. Krotitelé duchů spojují víceméně jednoduchou myšlenku - duchy lze snadno spoutat a udržet pod pokličkou a krotitelé působí jako novodobí hrdinové ačkoli nemají žádné svaly a disponují čistě vědeckými mozky. Je to velmi originální komedie a to i na dnešní dobu. ()

koty2201

Značka Krotiteľov duchov je dnes legendou podľa ktorej vznikla už aj videohra. Aj keď filmová séria po dvoch úspešných zárezoch v 80. rokoch, pokračuje až teraz. S tým že štvrtého filmu sa dočkáme tento rok v decembri a ja sa naň mimoriadne teším. Máte pravdu, ženský spin-off do toho nepočítam, pretože to bol krok vedľa a už niekoľká neúspešná výmena za nežné pohlavie, ktoré boli vtedy v móde. Doteraz som túto klasiku nevidel kompletnú, bohužiaľ. Napriek tomu, že Krotitelia bežali v telke za ten čas aj 20x, vždy som bol svedkom pár scén, ale nikdy celého filmu. Staré klasiky ako táto, sa mi hodnotia z dnešného pohľadu ťažko, pretože netuším do akej miery to bol v tej dobe nadčasový film a aké vizuálne triky sa ešte spraviť nedali. Aj tak väčšinu vecí museli natočiť určite prakticky. A práve preto si takéto diela zaslúžia pochvalu a myslím, že na svoju dobu boli Krotitelia natočení technicky veľmi kvalitne. Doteraz netuším akým spôsobom vytvorili duchov, ale pôsobia dosť nepríjemne, tak ako by asi aj mali. Ale samozrejme so štipkou grotesky, pretože o to v tejto komédii aj ide. Takže technicky tomu nemám čo vytknúť. Hudba už je dnes ikonická a nadčasová je určite a vždy si ju rád spievam. Zasadenie deja je tiež neštandardné, pretože nebýva zvykom, že lovci duchov majú sídlo v bývalej požiarnej stanici, ich auto je mierne upravený pohrebák a naháňajú entity vo veľkomeste ako je New York. Takéto niečo nie je bežné ani dnes a je to nezabudnuteľná charakteristika tejto série. Preto som rád, že sa v 4. filme chcú tak trochu vrátiť ku koreňom. Príbeh je pomerne prostý a jednoduchý. Zo začiatku ústredné trio vedcov nikto neberie vážne a vyhodia ich z univerzity. Dokonca im chcú zavrieť aj ich sídlo v hasičskej stanici. Ale nakoľko úspešne bojujú proti duchárskym monštrám, tak si získajú svoju povesť a začne sa im dariť. Až to nakoniec prepukne v záchranu sveta. Musím uznať, že vzhľadom na kratšiu stopáž si tvorcovia poradili s viacerými dejovými linkami. Len to celé občas pôsobí zrýchlene, čo mi možno trochu nesadlo. Myslím, že obsadenie nemusím komentovať. Tie postavy hovoria samé za seba a každý z Krotiteľov a aj vedľajšie postavy sú veľmi atraktívne napísané. A to ani nespomínam herecké výkony. Dovolím si tvrdiť, že pre zopár z nich to bol vrchol kariéry, kedy najviac zahviezdili alebo to kariéru niektorých len odštartovalo. Dnes už legendy ako Bill Murray, Dan Aykroyd, Sigourney Weaver to predviedli famózne. Ale samozrejme, že nemôžem opomenúť aj mená ako dnes už nebohý Harold Ramis, Ernie Hudson alebo Rick Moranis, hviezda komédii hlavne z 80. rokov. Myslím, že som napísal všetko dôležité, takže ak ste Krotiteľov duchov ešte stále nevideli ako ja pred dvomi hodinami, tak to určite napravte. Túto klasiku nesmiete vynechať. Ja sám ich mám ešte mnoho pred sebou. Každopádne som zvedavý na druhý a tretí diel a potom v kine na ten štvrtý. ()

Bilky

Páááni, to bolo ftedy šialenstvo! Ray Parker jr. s ústrednou skladbou ovládol éter a logo GHOSTBUSTERS bolo aj v prezidentskych voľbách! :) Ja som aj dnes ako malý Jojo :) takže za squelú trojku krotiteľov (Rick Moranis je tu ako D`Artagnan), super hlášky, ešte vnadnú "votrelobijku" a super muziku je to u mňa plný počet. Najlepšia komédia nášho rodáka od Komárna. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)