Beštia

Doktor Nate Daniels (Idris Elba) zobral svoje dve dospievajúce dcéry na výlet do Južnej Afriky, kde sa zoznámil s ich matkou, ktorá nedávno zomrela. Dúfa, že výlet do divočiny im pomôže aspoň čiastočne zahojiť túto čerstvú ranu. Na výlet do buše si vyberú najlepšieho sprievodcu, rodinného priateľa a zoológa, ktorý pozná každú skalu v tejto oblasti. Spočiatku sa cesta javí ako sen každého milovníka divokej prírody. Nálada sa zmení, keď v domorodej dedine uvidia čerstvé následky besnenia dravca s hrivou. Po bolestivom stretnutí s pytliakmi si mohutný lev vzal do hlavy, že človek je jeho najväčší nepriateľ, a Nate s jeho dcérami to čoskoro zistia na vlastnej koži. V snahe ochrániť svoje územie a udržať si pozíciu pána tvorstva urobí táto šelma všetko, aby votrelcov zo svojho sveta vyhnala. Civilizovaný lekár s dvoma dospievajúcimi dievčatami proti nemu nemá šancu. (CinemArt SK)

LiVentura

Léčí, ale měl by v takové situaci hlavně pořádně střílet a ne se stavět divokému lvu face to face s kudlou v ruce.. ten konec je trochu moc filmový.?! ()

DJ_bart

Lev pustinný (Panthera leo) je savec čeledi kočkovitých a jeden z pěti druhů velkých koček rodu Panthera. Lev je po tygrovi druhá největší kočkovitá šelma. U lvů se projevuje výrazný pohlavní dimorfismus, hlavním a určujícím rysem lvích samců je jejich hříva. Samci váží 150–250 kg a samice 90–165 kg. V divočině se lvi dožívají 10–14 let, kdežto v zajetí se mohou dožít i věku 20 let. Dříve se lvi vyskytovali v celé Africe, ve velké části Asie, v Evropě a dokonce i v Americe, dnes se vyskytují pouze v Africe a v nevelké části Indie. Jsou to společenská zvířata a loví ve smečkách. Jejich nejčastější kořistí jsou velcí savci, především kopytníci. Mezinárodní svaz ochrany přírody hodnotí lva jako zranitelný druh. ()

Shakers

Dve veci prečo sa mi to páčilo. Za prvé: takýto jednoduchý námet, kde skupinku ohrozuje divoká zver mám rád. Za druhé: je tu sympaťák Idris Elba. Samozrejme sú tu aj ďalšie veci, ktoré sa podarili a to je napríklad napätie alebo atmosféra. Niektoré scény majú naozaj šťavu. No na druhú stranu, nájdu sa tu pochopiteľne aj scény, kde len krútite hlavou nad tým, ako uvažujú postavy. Každopádne takých scén tam veľa nebolo. Beštia je len obyčajná jednohúbka na nudný večer, ale bavili ma prelety kamerou na Afrikou, nečakané útoky a aj hudba veľmi pekne dokresľuje dianie. Taký Lovci levou sú oveľa lepší, ale to je trošku inakší film, nie taký priamočiary. No aj Beštia ukáže pazúry a celkom sa na ne oplatí pozrieť. S prižmúreným poškrabaním okom od leva dávam aj tu štvú, pretože mi to naozaj rýchlo utiekalo a videl som aj oveľa horšie filmy na takýto spôsob. 75% - 4* ()

filmfanouch

Islandský režisér Baltasar Kormákur v již v roce 2015 jeden film o přežívání natočil, konkrétně to byl snímek Everest. Ten se věrně snažil zachytit skutečnou tragédii z roku 1996, kdy se osud několika členů dvou nezávislých expedic na Mount Everest zpečetil. Po 7 letech Kormákur opět točí film o přežívání, tentokrát je to ovšem celé trochu jiné. Bestii jde totiž bez problému označit za survivor thriller, nezakládá se na skutečném ději a Himaláje Kormákur vyměnil za prostředí Jižní Afriky. Kormákur si vyloženě vydupal, že se bude film točit v reálných jihoafrických reáliích, jeho cílem poté nebylo titlní bestii vykreslit jako monstrum z béčkového hororu. Angažování poměrně talentovaného herce tak vybízelo k tomu, že by Bestii nešlo vnímat jako regulérní béčko, kdy sám Kormákur sliboval realistický nádech. A s tím je to celé trochu složité. Za scénářem stojí Ryan Engle (NON-STOP), herecky se film může opřít nejen o Idrise Elbu, ale i o šikovného jihoafrického herce Sharlta Copleyho a právě po Everestu znělo angažování Kormákura lákavě. I proto, že se od začátku projevuje Kormákurovo tvůrčí uchopení poměrně schopně. Kamera tak většinu času není statická a je pořád v pohybu, krása Jižní Afriky je víceméně zachycená a celkově Bestie skutečně na první dobrou nepůsobí jako regulérní béčko. Teprve až v průběhu děje se ukáže, že je Bestie ve skutečnosti postříbřené béčko, které je sice po audiovizuální stránce poměrně zručné, největší problém je ovšem právě ve scénáři. I přes táhlé záběry se Bestie v průběhu vyprofiluje jen jako slušně odvedená hollywoodská produkce,  která prakticky ničím výrazná není. Když se na scéně objeví ústřední digitální lev, háček je dle očekávání v tom, že je to očividné velmi nedopečený digitální lev, především při kontaktu s očividně reálnými lvy. Nedochází ani k syrové brutalitě a při maximální snaze o realistické podání v průběhu jen neustále dochází ke kroucení hlavy. Postavy sami v průběhu děje komentují, že se titulní lev chová neobvykle a ani zkušení zoologové něco takového ještě neviděli. Prvotní snaze o realističnost poté nohy podlomuje ještě vyobrazení snahy o to vyhnout se rozdrápání titulní bestií, při které ovšem nebudou kroutit hlavou jen odborníci na přežití, ale i lidé proslulí svým panikářstvím. Háček v průběhu pochopitelně tkví i v předvídatelnosti vývoje děje, kdy je Idris Elba sice nadále sympaťák, který dokáže utáhnout hlavní roli, v průběhu se ovšem ukazuje, že nemá co hrát. A to se ve finále projeví i u víceméně nevyužitého a přitom nadále sympatického Sharlta Copleyho, přičemž k zajímavějšímu prokreslení jeho postavy by stačila jediná očekáváná scéna, na kterou nikdy nedojde. A je to strašná škoda. Víceméně mělce poté působí i snaha o vyobrazení komplikovaného vztahu otce a svých dvou dcer, které sází na marnou snahu o rodinné drama. Na samém počátku se vykreslí zásadní konflikt otce s jednou z jeho dcer, přičemž se ovšem stejně nakonec ukáže, že o tak zásadní konflikt nejde, jelikož na něj jednoduše není čas při snaze o to zachránit si krk před krvežíznivou bestií. Skutečně tak platí, že se na Bestii hezky kouká, kdy kamera Arri ovládaná Phillipem Rousselotem divákovi předává zmíněné sofistikované táhlé záběry, Dle předpokladů má Bestie solidní práci se zvukem a i díky délce 93 minut poměrně snadno uteče. Trochu komplikovaněji se v průběhu jeví práce s atmosférou, kdy je nástup titulní bestie avizován dopředu a přístup k finále si bude u spousty lidí žádat nutnou dávku tolerance. Především v rámci toho, že se v ono osudné finále přetrhne váha mezi audiovizuálně snaživou produkcí a ryzím příběhovým béčkem. Béčko, které se snaží do příběhu nějak zakomponovat zmíněnou rodinnou tragédii, chvílemi i vybízí ke komentáři ohledně toho, jak by se mělo bojovat proti pytláctví a ve finále se to stejně celé vyjeví jako podklady k ničemu, které jen oddaluji diváka od uvědomění si toho, že už na papíře musel celý koncept znít banálně. Přesto se Bestii nevyplatí úplně zatracovat. V případě, že do ní divák investuje svůj čas jakožto do slušného výplachu, kde bude moci vypnout mozek. V jistých momentech totiž Bestie dokáže působit i jako ten typ filmu, který zaspal svou dobu a měl vzniknout někdy v 80. letech, kdy jen nemohlo dojít na digitálního lva. PETA ovšem začíná být přísnější a přísnější a i proto budou dostávat digitální zvířata v budoucích letech víc příležitostí, než živá zvířata. I proto, že jsou poslušnější. Kormákur se opět dokázal projevit jako schopný filmař, pro tento materiál ho ovšem bylo škoda. Bestie není syrová, ani atmosféricky nepříjemná a ani v ní dvakrát nefungují pokusy o rodinné drama. Je to ovšem poměrně zábavná podívaná, kdy je její největší problém v tom, že je nejvtipnější přesně v těch momentech, kdy vtipná očividně být neměla. Minimálně dle toho, že tyto momenty film prezentuje s vážnou tváří. Pokud se někdo dostal až sem na konec textu, nejspíš už tuší, zda bude Bestie pro něj. Nejdůležitější fakt na závěr je ovšem ten, že podobný koncept tu byl nejen tolikrát, mnohokrát dopadl o poznání líp a na druhou stranu mnohokrát dopadl o poznání hůř…. () (menej) (viac)

Big Bear

U tohohle se mi vybavili dnes už lehce zaprášení Lovci lvů. Jeden čas jsem Africe dost holdoval, dokonce jsem měl sen tam jednou dělat v nějakém parku rangera. Napsal jsem tehdy v devadesátkách kvůli tomu dokonce Josefovi Vágnerovi (neplést s hudebníkem Karlem Vágnerem! :-) )  a světe div se, on mi odepsal velmi milým dopisem a zodpověděl otázky co pro to zkusit  udělat. Ten dopis od tohoto vyjímečného člověka mám dodnes pečlivě uschovaný jako vzácnou památku. Josef Vágner zemřel v roce 2000 a zůstala po něm úžasná ZOO ve Dvoře Královém. Já zmoudřel, opustily mne romantické představy sebe sama jak sedím v khaki mundůru s kloboukem na hlavě při západu slunce kdesi na nekonečných pláních Serengeti na střeše landroveru a mhouříc oči do vlnícího se vzduchu, střežím stádo nosorožců před pytláky...  .-). Ale co, bylo to hezký si takhle snít a k mládí to halt patří. Navíc devadesátky byly náhle otevřenou branou do světa a možná kdybych do toho natvrdo šel a poslechl všech rad pana Vágnera, možná bych tam dneska na té kapotě seděl a nebo už bych byl někde zastřelen pytláky a trhán divou zvěří... Kdo ví. Každopádně Afrikou jsem jeden čas žil a hltal knihy nejen Joy a George Adamsonových. Dobře vím, co jsou divoké šelmy zač a že jsou to setsakra nebazpečná zvířata. Však je také evoluce určila být vrcholnými predátory miliony let vývoje. Sám George raději chodil s puškou i se svými nejvěrnějšími mazlíčky, protože dobře věděl, že zatímco on je bere jako přátele, oni jej mohou mít v mžiku za impalu. A pak vyhrává král zvířat. Na tento film jsem byl docela zvědav, bohužel je zde protivník ukázán jako nemyslící pomstychtivá věc, co myslí jen na zabíjení. Samozřejmě, že jsou známé případy, kdy zranění lvi nemohouc si obstarat kořist, šli po snadnějším žrádle - tedy domorodcích co jim zkřížili cestu. Když se takového lidožrouta podařilo zabít, často se zjistilo starší zranění postřelením apod. díky čemuž lev nemohl běhat. A protože člověk uvažuje tak jak uvažuje, z řady takových zmrzačených lovců co se jen chtěli nažrat se stala v očích domoridců pomstychtivá monstra co chodí v noci zabíjet do vesnic. Jedno takové je nám předvedeno i ve filmu, ke konci už to moc není o logice a lev se chová doslova jako šílenec. Bohudíky nestřílel z pušky, to msím ocenit. Rád jsem ve filmu viděl Sharlta Copleye, je vidět, že jej kreveťáci ze skvělého Dictrict 9 už vyléčili !:-). Celkem dávám za tři uspávací střely. * * * ()

pornogrind

Už jsem to psal víckrát ale napíšu to i tady. Já tyhle Animal attacky prostě moc nemusím. Čas od času ale na nějakej film z tohohle ranku prostě přijde řada. Tentokrát jeto Beast. Film vlastně splnil co jsem očekával. Digitální micinu, nudnej příběh kterej oživuje jenom akce a předvídatelnej konec kdy je jasný, že negr s dcerama přežijou a chcípne chudák lev. V tomhle případě bych to ale rozhodně víc přál těm dvoum nesnesitelnejm puberťačkám, který mě vyloženě sraly. Finále lev versus černoch s nožem je trapárna na EN TOU. Od Animal attacků si dám zase na chvíli voraz. ()

Goldbeater

Zkušený islandský režisér Baltasar Kormákur přináší velmi povedenou a na vysoké úrovni natočenou žánrovku s jednoduchou premisou, ale o to efektivnějším provedením. Nemíří to kdovíjak vysoko a funguje to dobře vlastně ve všem, o co se to snaží. Pokud jste si před pár lety dokázali užít třeba Ajovu Kořist, áčkovější Bestie by mohla být klidně něco pro vás. A ono těch kvalitních hororů o zabijácké zvěři jinak zas tak moc není. ()

mzss1

[60%] Viděno v kině. Nazval bych to Lví král: Pomsta šelmy!  Že já vlezu na cokoliv, na kdejakou bejkárnu. ;)) Ale tak co, šel jsem se odreagovat a docela se to i povedlo. Chvílemi jsem u tohoto filmu cítil napětí a chvílemi jsem se trochu i zasmál, jak to působilo jako kravina, ale tentokrát v dobrém slova smyslu. Úvod mě moc nebavil, ani seznámení s postavami, které mě sice neiritovali, ale nudil jsem se. Poté, kdy se jde na věc, tak už zde nuda nehrozila. Prvních asi 20 min od útoku šelmy mě to bavilo, pak už jsem to moc nebral vážně a film si snažil tak jako tak užít. Ona ta myšlenka, že se lev mstí na několik xxx lidí působí dost ujetě. Ale nutno uznat, že celé to CGI a digitální šelmy jsou nasnímány výborně + finální střet Elba vs lev působí sice přehnaně, ale drsně. Takže podruhé si to už nedám, ale to 1 vidění mě neurazilo a nebylo to tak trapné, jak jsem si zpočátku myslel, že bude. ()

kingik

Jedeme do Afriky! Ne na černošky, ale na lvi. Jeden z nich tropí neplechu, tak se Idris Elba bude snažit zatnout mu tipec. Režisér Baltasar Kormákur předložil absolutně nevzrušivý "safari" thriller, kde jakékoliv herectví není potřeba, nebot vše důležité a podstatné obstará krvežíznivý král zvířat ve slušném CGI designu. Hlavní hrdina má dvě nezletilé dcery, které byste okamžitě obětovaly, protože živit a šatit takové dvě ochechule, to se ani nevyplatí. Takže co s nimi - předhodit je lvovi. Jenže ačkoliv má lev během filmu nespočet příležitostí je roztrhat, tak jako zázrakem ty dvě šeredy vždy uniknou smrti. Dalším hereckým přízrakem je Sharlto Copley v roli kamaráda a přemoudřelého průvodce hlavního hrdiny. Nepředvedl vůbec nic a naprosto nechápu, jak nějaký režisér může být nadšen z jeho nijakého hraní s jedním idiotským výrazem v ksichtu. Takže přece jen to relativně nejlepší z hereckého hlediska zůstalo na bedrech nebohého Elby, který předvádí jen uspokojivý průměr, s čímž si naprosto vystačí po celý film. Fandit někomu z lidských postav se prakticky nedalo, takže je dobré se orientovat na lva, který kdykoliv se zjevil, byla šance, že se divák probudí z letargie. Pochopitelně se lev nechoval přirozeně, přece jen by zvíře z masa a kostí nejednalo podle scenáristické fantazie, ovšem to je v rámci filmového dění celkem v pořádku. Vrcholem scenáristické nemohoucnosti je naprosto likvidační finále, které vesměs nudný film posílá úplně do savany poseté exkrementy všech divokých zvířat. Devadesát minut bylo celkem roztahaných a nenapínavých, postavy se chovaly stupidně a žádná scén mně neutkvěla v palici. Příště bych povolal lovce Pampaliniho. Hon na pštrosa, žirafu či hrocha by měl jistě dramaticky menší časový interval a ta dějová předvídatelnost by měla své opodstatnění. Nezajímavý film. A vůbec neobstojí tvrzení, že podobných počinů vzniká pomálu. 4/10 ()

dr.horrible

Myšlienka fajn, vyznenie fajn, Idris ako vždy cool, triky výborné,  záverečný fight super.  Napínák hodne. A k tomu pre istotu niekoľko nezmyslov, aby to náhodou nebolo viac než popcorn.  Ps: Asi po rokoch oprášim Burning Bright. ()

Anderton

Český distribučný názov je lepší než ten originálny, keďže jeho dvojité čítanie (v množnom čísle) sa skvele hodí k tomu, kto tu sú v skutočnosti beštie. Ide samozrejme o pytliakov, levova pomsta je potom iba logickou reakciou. Že si to odnáša nevinná rodina, je len zhoda okolností. Úvodné reči nepovažujem za tak zbytočné ako väčšina, pretože len dokresľujú Kormákurove témy typu bezmocnosť človeka a civilizácie voči silám a nebezpečenstvu prírody. Darmo môže byť manžel špičkový lekár, keď svoju ženu z rakoviny nevylieči. I keď sú triky považované všeobecne za vydarené, mňa síce kvalitne urobený, ale stále digitálny lev nepresvedčil. Ani záverečný súboj, v ktorom je zrazu akosi menej schopný než dovtedy. ()

DwayneJohnson

Objektivně je to možná na víc, ale nějak se tady sešlo moc záporných faktorů dohromady. Herecky toporný Idris, úplné tragické filmové dcery, ještě tragičtější strejda a pak ten lev? Mašina? Ani nevím, jak to nazvat, rychlejší, než gepard o velikosti buvola a hlavně tak strašně digitální, až mi z toho nadskakoval monitor. Prostě pozvolna stupňující se filmové utrpení vrchlolicí soubojem na  férovku, (šelma proti Elbovi) u které jsem se musel chvílemi štípat do stehna, jestli se mi to nezdálo. Bohužel ne a to je moje hodnocení na konci přísnější. Jedna a něco, ať mě nesežere lev ! ()

silentname

"Beast" je síce thrillerom, no dokopy nevie správne využiť svoje elementy na to, aby sme sa dočkali niečoho silnejšieho. Je to predvídateľné, je to staré a najmä to nemá žiadnu väčšiu iskru. Najlepšie scénky sa vo filme objavia na začiatku. Cesta do Afriky, úvodná časť safari a následne výlet do dedinky, kde nájdeme len kopec mŕtvych tiel. Od toho bodu to však prestáva byť veľmi zaujímavé, lebo všetko čo nasleduje sme videli už veľakrát predtým. A rovnako si myslím, že postavy tu občas robia skutočne nesprávne rozhodnutia alebo idú príliš silne do akcie. Niekedy to vyjde, no inokedy je to zúfalé. Najhoršie je ale to, že vieme presne kto umrie, kto prežije a aj keď sa film dočká niekoľko silnejších momentov, výsledok je skôr sklamanie. Atmosféru to občas má, no film nevie vybudovať dostatočný záujem na to, aby som chcel vedieť ako to dopadne. Ku koncu sa ale dočkáme solídneho súboja. Nebudem hovoriť o čo ide, ale za tých pár minút to stálo. Nečakajte ale od filmu žiadne zázraky. Hodnotenie: C ()

PetrPan

Medvědi i krokodýli masakrovali vždy mnohem zábavněji než vrcholní afričtí predátoři, kde snad jen Řev drží nějakou laťku. A  tahle digitální bestie na tom rozhodně nic nezmění.  Pravda, v kinech by dnes podobné survivaly pohledal, ale to je asi tak jediné pozitivum tohohle sponzorovaného Kormákurova výletu do Afriky.  Vadili mi digitální lvi, poněvadž CGI se ani dnes nenaučilo pracovat s komplexními pohyby savců a prostě je neumí a už si začínám myslet, že se to nikdy nenaučí a tak sebelepší a sebedražší animace vždycky vypadá jako trapná sekaná videohra. Díkybohu, že alespoň ostatní zvířata Kormákur neanimoval a při svém výletování natočil i pár fajn záběrů na africkou přírodu, tedy byly-li jeho.  Příběhová vata je snesitelná limonáda, která se pochopitelně dala čekat, stejně jako vymaštěnost všech zúčastněných, byť zde opravdu dosahuje až nebetyčných výšin a s tzv. předem připravenými pozicemi si scénář vůbec neláme hlavu. Tady zastav, tam běž, teď od nich odejdi, přichází lev, řvi, uteč, zalez a zase vylez, řvi...a tak furt dokola.  Kdyby mne ale v závěru Kormákur překvapil a souboj Elby se lvem byl realistický, tedy zhruba třívteřinový, možná bych s hodnocením byl smířlivější a kdyby si pak lvíček šel ještě do bývalé nemocnice vybrat zasloužený dvojitý dezert, možná bych mohl mluvit i o spokojenosti.  Nicméně mne ale opravdu pobavila videoherní lokace Lví skály, kde se lvi vyskytují vždy, když vaše postava tudy prochází a lze se tak na ně spolehnout.  Mimochodem, co se stalo se zraněnou lvicí, neví někdo, jestli ji spravili nožičku? ()

SeBig

Jedna za afriku. Jestli chceš čumět na uřvaný parchanty 90 minut zavřený v džípu a ke konci výskoky odporných Lion kings like CGI "zvířata?" tak prosím. Ale mě tohle téma přijde ohraný už šedesát sedm let. ()

Arsenal83

Idris naháňa digitálneho leva a digitálny lev naháňa jeho a všetkých naokolo. A hoci má niekedy úskoky skôr ako pes než ako kráľ zvierat, vy mu vlastne fandíte, lebo tvorcovia tomu levovi zobrali ešte aj čuch, asi mal opuchnutú sliznicu. Animácia celkovo veľmi slabučká, ako by mal film už tridsať rokov. ()

Chrustyn

Kamerové cvičení v kulisách béčkového monster hororu. Hezky vypadají kombinace dobrodružného hororu, která nedokáže pořádně děsit ani napínat, ale vypadá lépe, než by se mohlo na první pohled zdát. Nenudí ani v divákovi nic nezanechá. ()

korbitch22

No to je kombo jako prase, neskutečný rutinér Kormákur který má tržební potenciál asi jako automat na kondomy ve Vatikánu se spojí s dalším naprosto neprespektivním hercem jakým je Idris Elba a ještě se pustí do žánru, který je mu naprosto cizí. Sice považuju Elbu za výtečného herce který má charisma, hlas i herecké schopnosti možná větší, než Will Smith nebo Denzel Washington, ale má neskutečný pech na výběr rolí. Hora mezi námi, Betonový kovboj, Temná věž a další. Naprosto žádný komerční potencíál a možná poprvé by mě nevadila rasová pičoidní politika a přál bych mu roli Bonda. Charisma na to má a když hrál Bonda buzerant z reklamy na slipy Calvina Kleina, proč ne Afroameričan. Jinak k filmu jako takovému, typická animal horor rutina. Animal survivaly jsou prostě debilní a na hlavu padlé, jinak by nebyly zábavné. I Spielberg v Čelistech udělal ze žraloka něco, co se realitě podobá na míle daleko, takže čím víc chcete být zábavní, tím větší hovna ve scénáři děláte¨i když případy šílených zabijáků jsou léta známé. Bohužel těch imbecilních scén je tady hromada. Nechám dcerky spát u rozbitého okna a v klidu sám jsem schovaný v bezpečí v zadu. Nebo když se před lvem schoval metr nad něj na strom a lev ho neviděl to sem už prskal smíchy. Ale to prostě asi k tomuhle žánru patří a jelikož mám rád animal survivaly, dokážu se nad to tak nějak povznést. Efekty jsou na dnešní dobu už bída, pár lekaček, žádné výživné gore, žádný roztrhaný těla, žádný ukousnutý hlavy. Kormákur je artový nudař takže jeho rozhodnutí točit tohle nechápu. Když nechce šokovat výživným gore, ať si své stereotypní rodiné klišé podle šablony točí někde v poušti s opuštěnou paničkou a netahá do toho chudáka hladového a nasraného lva. Největší prdel je, když Banji řekne, že dva lvi chrání svoji smečku a vy v 15. minutě filmu víte, že to skončí přesně na tomhle místě a lev zabiják bude vlákán k hodným kočičkám aby ho snědli. Tvl já fakt musím už psát ty scénáře. Tohle jde do kin. Bože. Film od první minuty odsouzený k naprostému přehlídnutí, opovržení či zapomenutí. Co by mě jako herce Elbových kvalit vůbec vedlo brát roli v předem odsouzenému braku? Kdybych tuhle nabídku dostal teď já, neřeknu půl slova. Možná bych i vylízal nějakou vyžilou produkční, ale tohle? No comment. 3* asi snad jen fakt z lásky tomuhle žánru. 49%. ()

Marze

Film proste vi co je a nic moc nekomplikuje.Je to dietni filmove jidlo, jen honicka. Jednoducha zapletka zanrovky o preziti. Pekna prace s kamerou a to pocasi! Vsechno vypada skutecne, vykony hercu jsou dobre. Prekvapeni nejsou, postavy delaji v hroznych situacich nepodarena rozhodnuti. ()

Stanislaus

Bestie nabízí vedle starších Mělčin a Kořisti jiný kus světa a jiného predátora, přičemž je na tom kvalitativně jako zmíněné animal horrory. Vizuální zpracování lvů je opravdu působivé stejně jako záběry z denní, ale i noční divočiny. Divák sice od počátku tuší, jak film nakonec skončí, i tak se ale tvůrcům podařilo mě udržet téměř celou dobu v napětí. Co mi na Bestii vadilo, bylo chování a (hloupá) rozhodnutí některých postav. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér