Halo

• USA Halo (viac)
USA, (2022–2024), 14 h 35 min (Minutáž: 40–61 min)

Tvorcovia:

Steven Kane, Kyle Killen

Pablo Schreiber, Natascha McElhone, Charlie Murphy, Shabana Azmi, Björn Freiberg, Olive Gray, Bentley Kalu, Natasha Culzac, Yerin Ha, Kate Kennedy (viac)

Master Chief John-117 vedie svoj tím elitných Sparťanov na ceste za kľúčom k záchrane ľudstva alebo jeho zániku - Halo. (SkyShowtime)

goauld

Tak máme HALO za sebou a je čas bilancovat. (v podstatě budu "kopírovat" názory ostatních, což však ukazuje na společný názor "na věc") První díl a poslední byl asi z těch nejvydařenějších, kdy se opravdu "něco dělo". Zbytek byla jen vata ve stylu "Mandalorian" (někam se letí, hodně keců, akce pomalu žádná - pouze intriky a řešení nějakých "vedlejších linek"). Co se týče Máster (kuchtíka) Šéfa, tak celkem nechápu, že ON (vyvolený) NEMUSÍ nosit helmu, narodíl od ostatních spartanů. Důvod nikde nevyřčen. Na 26století používají lidé celkem primitivní zbraně (tak nějak neduh z dob SG-1 ;-)), ačkoliv smečka má zbraně "poplatné době". A když už jsem u tý smečky - na to, že má podstatně vyvynutější zbraně, tak je spartani "vybíjejí" jako kuželky ;-) A ted ta holka... Jak by řekl Milouš Jakeš - je to sice milá holka, ale už 5x každý měsíc bere 200 tisíc... každý měsíc... já bych řekl: krásy moc nepobrala, navíc je votravná jak výběrčí činže a tak nějak neví co chce (nejdřív je silně "antihumánní", paxe zabouchne do Máster Kuchtík Šéfa a NAJEDNOU je z ní ochránkyně lidstva... čím to je, že tomuhle "scénáři" nevěřím ani jaxe jmenuje?? ;-)) a ten konec :-) taky "srandovní" jak ten šéfík k artefaktu (zase) přišel, vzal a odešel - jako by se nic nestalo. No... a ted pozitiva (kterých moc není - nicméně v dnešní době "nicoty") jež dominuje visuální stránka díla: ANO - jak lodě, tak "Smečkové" postavy byly vyobrazeny super, avšak... co dnes v 21století čekat jiného, že ;-) , dále "doktorka" skvěle zahrála svou roli zákeřnice a swiňky v jednom. Zajímavá byla i Cortana, která se "naučila" emoce. A závěrem?? To HALO je ta "krajinka", kde se holčina a 1170ka schází?? ()

melmoth

Ťažko súdiť, čo vykryštalizuje z tohto ambiciózneho počinu po videní jedinej časti. Nemalý počet ľudí, ktorí pilot Halo videli, kritizuje signifikantný odklon od predlohy. Ako divák neznalý hry som s prológom spokojný. Dajte Master Chiefovi šancu, prvý diel Halo si ju zaslúži. Viac tu ()

Nedos.

V kancelářích Paramnountu:Přátelé, máme tu čest zfilmovat jednu z těch skvelých herncíh serií, tak jak to uděláme? Scénaristé: Na zaprdenej písečnej planetě žije jakási Kwan Ho, kterej smečka zabije rodinu, Kwan bude nesympatická, škaredá a otravná kráva..... Mno a pak už to šlo jenom do hajzlu.... ()

Hexx

Tohle mi sedlo. Zábavné, nenudilo, děj se vyvíjel jasně a bez nesmyslných zápletek nebo marných dějových linií. Skvělé zobrazení budoucího světa, parádně propracovaný vizuál různých planet do detailů, ale hlavně... skvostná výprava - ano, dnes je to už standard, ale přeci jen zde musím vyzdvihnout. Doufám, že se dočkáme druhé série, jinak nebudu rád a po takovém zjištění budu půl dne nevrlý :D ()

ChuckOnly odpad!

Chief coby vedlejší postava v neo-marxistickém braindead škvárů o stronk wahaman a jejich dobrodružstvích, to vše za doprovodu idiockých dialogů a hnusné CGI.... HARD PASS? GET WOKE GO BROKE... ()

ArchAngel_

Já jsem tedy docela spokojený, nečekal jsem moc a je to o hodně lepší. Chief má hloubku a uvěřitelný původ, jsou tu zajímavé zvraty a postavy, technické zpracování velmi dobré, herní momenty skvělé :) Takže doufejme, že to hateři nezazdí a nezkazí nám pokračování. Souhlasím ale s tím, že by si tvůrci seriálu měli nastudovat herní předlohu a nechlubit se veřejně tím, že herní předlohu neznají ... celkově 80% ()

Farao607

Vizuálně parádní, ovšem zbytečně moc a moc jen kecací. První a poslední díl tak jak bych si představoval. Ostatní jen natahovací ()

hypnos11

Hru jsem nehrál, přesto (nebo právě proto) se mi seriál (resp první série) líbil hodně. Příběh velice zajímavý, obsazení jakbysmet, celkově jsem moc spokojen. Samozřejmě to má chyby, jako občasné nesmyslné chování některých postav, nebo díry ve scénáři, příapdně občas docela předvídatelný děj, ale u posledních několika epizod jsem k tomu byl jak  přikovanej. Od chvíle, kdy se to nevěnuje té podružné příběhové linii, to je snad i na 5*. Mimochodme, nevím, jak to dělá (asi kouzla a čáry), ale Natasha McElhone tu vypadá snad ještě líp, než zamlada. ()

Caesarion

Hned od startu za mě pecka. Hra je fenomén a tohle asi není veledílo, ale jsou tam fakticky výborné momenty. Vše začne totální jízdou a hned od prvního dílu se to docela veze. Občas drhnou nějaké fáze a v ději trochu hapruje logika. Myslím, že je tu samozřejmě prostor pro zlepšení, ale akční scény a bojové sekvence jsou jak dějové sekvence ve videohře a za mě jsou občasné 3d vizuální FPS prvky vážně parádní a rychlé. Takhle nějak bych si to představoval. ()

ilegal1983

No neviem cim to je ale po prvej serii som nadchnuty.Asi som viac naladeny na scifi a preto mi to mozno sadlo tak dobre,ba dokonca viac ako Mandalorian pretoze Star Wars nie je to prave orechove..Neni som fanusik hry,obcas sa ku mne nieco o hre dostalo ale len po troskach.Serial ma prekvapil a vlastne okrem zvuku(vymente prosim toho zvukara) nemam co vytknut.Spoko efekty,vizual a spravna volba hlavneho hrdinu dlho rezonuje.Uvodna epizoda dobre navodi zapletku z coho si vyvodite rozne dalsie scenare.Ostatne by sa dalo povedat ze epizody s Kwan HA su slabsie ale to uz posudte sami.Osobne mi najviac smakovali epizody Liebesmana.Skoda absencie anglickych titulkov v poslednej epizode pri reci umluvy.Paramount+a moj prvy serial od nich co ma nasliapnute naozaj slusne. ()

Freiherr

Z mého pohledu nadprůměrně kvalitní sci-fi seriál, který zdaleka není jen o akci, ale nabízí zamyšlení především nad tím, zda jsme ochotni pro dosáhnutí "vyššího dobra" dopouštět se menšího zla. V zásadě se drží pár témat, které tak může řešit do hloubky. Trikově povětšinou moc pěkné. A finále mně upřímně strhlo. Příjemné překvapení. ()

JancakV

4* jsou možná víc než si zaslouží, ale plusové body má za nostalgii, kdy jsem HALO hrál a vizuál seriálu i akce samotné mi vyvolaly vzpomínky. Úroveň jednotlivých dílů kolísá, ale nikde nepadá pod průměr. ()

Hansolo35 odpad!

TOHLE 70%?! Vím, že Halo je hra, ale nikdy jsem jí nehrál. No na tohle se nedá moc koukat. Všechno CGI, absolutně nesympatické postavy, hloupý děj, nuda. ()

darius1706

Dokoukal jsem první sérii a přiznám se, že mě dost překvapuje poměrně nízké hodnocení řady diváků. Jedná se o sci-fi na základě hry - už to stačilo, abych k tomu přistupoval se značnou nedůvěrou, tyhle pokusy nekončívají dobře. Hru jsem nikdy nehrál, přestože jsem si jí před časem pořídil, tak jestli kvůli tomu... Každopádně - ano, jsou tam hluchá místa, linka té asijské dospívající protivné slepici mi celkem pila krev, ale v zásadě to je slušné sci-fi se slušnými efekty, slušným příběhem, hlavní hrdina mi sedl hned napoprvé, jak si sundal helmu a vlastně většina z nich mezi sebou funguje celkem dobře. No to, jak je v dnešní době vzácné narazit na slušné sci-fi i jako film, tak tohle bylo velmi slušné. Na plný počet je to s odřenýma ušima a spíše proto, abych tvůrce podpořil, ale na 4 hvězdy je to naprosto s přehledem. ()

alien6694

prva seria bezva akcia zapletka atd ale ako pozeram 2 seriu  uz to nieje ono akoby 2 seria nieco stratila .... pisem len taky strohy komentar a skusim dopozerat 2 seriu a tak ohodnotim a editujem tento koment ale zatial fakt nuda ()

AJensen

70% Hrozně bych chtěl tu show nemít rád, ale tak nějak to nejde. Vizuálně se tomu nedá moc vytknout (až na šíleně přeexponovanou závěrečnou bitvu). To, že MC sundavá helmu jsem zkousnul (ale mám rád i starého Dredda se Stallonem, tak si to přeberte😅) a vzhledem k tomu, že show sleduje MC skoro i na záchodě, tak dává smysl, že nemá na sobě celou dobu Mjolnir armor. Příběhová linka Kwan mi nevadila, protože v sobě měla Sorena (víc postav alá ODST/Reach bych v budoucnu uvítal). Za to linka Makee je otravná stejně jako její představitelka. Celkem nechápu změny v bohatém lóru univerza, za těch 20 let a milión knih/comicsů/her měli z čeho vybírat, nebylo potřeba psát si vlastní děj. Nejsem takový fanda, abych většinu změn poznal, ale proč třeba změnili Blue team na Silver team opravdu nechápu. Jinak první série je celkem lore heavy, strašně se tu kecá a akce je v celé sérii tak 10 minut (e1,5,9). Podtrženo, sečteno, dalo se to... druhá série snad bude akčnější a první děkuji, že mě donutila znovu nainstalovat MCC kolekci. ()

jerzy1976

Hru vůbec neznám,  ale zápletku a postavy jsem si průběžně googlil. Jako sci-fi seriál se mě to líbilo a to i po 2.sérii. Těším se na tu třetí. ()

Cornelius

1. sezóna: Perfektní. Akční. Herní. Pochopitelné. 2. sezóna: Romeo a Julie? Adam a Eva? Apokalypsa a následné tvoření nového světa? / Po první sezóně jsem měl chuť si hru zahrát. Ve dvojce to sklouzlo do intrik, romantiky a hledání pravdy. / První sérii jsem si rád zopakoval před shlédnutím druhé. Druhou jsem však dokoukal jen pro úplnost. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba

11.09.2022

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (viac)

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Studio Paramount v rámci prezentace pro investory oznámilo kupu novinek, a jelikož je toho opravdu hodně, asi se do toho rovnou pustíme. Tou největší zprávou je čtvrtý Star Trek. Nové pokračování… (viac)