Snivokraj

• USA Slumberland (viac)

Mladá dívka Nemo (Marlow Barkley) s pomocí velkého stvoření, napůl muže a napůl netvora, cestuje do mystické země ve svých snech, aby hledala svého zmizelého otce. (TommyZR)

vincchuppo

Od animáku "Soul" za mě nejvíc touchy fantasy pohádka za poslední dobu. Hodně se mi to líbilo a bylo to silný. Jason jako totální exot ze světa snů mě bavil. Myslím, že by si měl vybírat víc takovýchto střeštěných divno-rolí, sedí mu to. Moc hezký film. ()

RAFT

Režisér Lawrence natočil rodinný film.Divka nemo cestovala do země s netvorem při hledání svého otce.Každopádně je film pro mladší tak, 10-14plus.Jinak pěkná podivaná akorát si myslím že, za týden už si na film nevzpomenu . Každopádně režisér má navíc co natočil film constantina který , je dost pecka , tak zbylé jeho filmy nic moc a to se sním táhne několik let. Už aby natočili pokračováni Constantina . Za mě 60 % ()

oldy

Rodinná fantasy pohádka,která mi přišlá víc smutna než srandovní. Překvapivě byla docela dobrá než jsem myslel. 6/10 ()

papadoce

Snivokraj je taký ten typický “detský” film, ktorý by si žiadne dieťa nepustilo samé a aj tak sa také stále točia. Už úvod sa mi nepáčil. Smrť rodiča patrí k životu, bohužiaľ, ale podľa mňa nepatrí do rozprávky pre deti. Príbeh sa určite mohol začať aj o dosť ľahšie. Každopádne Marlow Barkley je skôr neutrálna detská herečka, nijako zvlášť sympatická, ale vôbec nie na facku a to príbehu pomáhalo. Aquaman to bral vážne a chcel ukázať svoj komický talent (má nejaký?). No dobre, musím uznať, že ten Momoa to hral ozaj dobre. A Chris O’Dowd bol smútok sám. Bohužiaľ, chýbala tu nejaká pekná žena. Ja viem, ja viem, detský film. Bleee. Toľko k hereckému osadenstvu. Teda ešte Kyle Chandler, ktorému taká rola sedí, ale bolo ho pramálo. Film oplýval dobrými špeciálnymi efektami, za čo dám jednu zaslúženú hviezdu. Celkovo ma to ale sprvu moc nebavilo. A keď som si pozrel kto je režisérom, tak som bol ešte viac sklamaný. Od režiséra Constantine očakávam rozhodne iné bomby od začiatku do konca. Neviem vlastne presne povedať čo tomu chýbalo. Proste ……. niečo. Niečo waw, niečo zapamätateľnejšie než len Aquaman s rohami. Mal som dojem, že posledný dobrý film z tejto kategórie bol Nekonečný príbeh. Čo sa pointy týka, tak v tretine mi docvaklo o čo ide, ale to nevadilo, práve naopak, myšlienka to bola poučná. Veď koľko z nás pretrhalo putá s niekým kto mu bol blízky a už nenašlo cestu späť. Časom si proste zvyknete nechávať tie správne slová pod jazykom. Aj ja mám svojho Flipa 🥺. Za to dávam druhú hviezdu. Toto spravil Lawrence hlboké, ale treba na rovinu priznať, že toto je venované skôr dospelým somárom, než deťom bez viny. A práve v tomto momente si ma film získal. A tretiu hviezdu a vôbec nie z ľútosti dám tomu Aquamanovi, lebo som mu to uveril. Záver je dojemný a chytil ma za srdce. Toto sa im skutočne vydarilo. S odretými ušami, ale práve záverom som to doškrabal na štvorku. Trojka by bola taktiež spravodlivou, ale keďže som si uvedomil stratu môjho Flipa a zároveň som pred rokmi nečakane stratil to, čo stratila Nemo, tak zaokrúhľujem nahor. Netflák sa ozaj zlepšuje. Žite život, nesnívajte naprázdno. 70%. ()

tkey

Podíval jsem se na to jen kvůli Jeníkovi Momonů a vlastně to vůbec nebylo špatný. V dnešní době, kde se dělá jen remake, remaku spinoffu na základě tweetu je tohle vlastně pěkná změna. Jasně, ani tohle není 100 procent originál - ahoj Petře Panů, ale aspoň trochu originálního nápadu tam je. Navíc je tam pár méně či více skrytých lekcí i pro dospělé, takže nemusí rodičovstvo krvácet z očí při nuceném sledování hororu, jak Dipsy zase rve anténku Poo 🙂 ()

Mykhaluu

K dokonalosti to mělo daleko. Ale nejde o dokonalost. Příběh, který řeší katarzi ztráty blízkého člověka, je zde ve filmu zvládnutý takříkajíc fantazyjně... 😉 Jedině Agentka Greenová byla jakási podivná, ale jinak jízda. Tak oprava, s dětmi bylo sledování s dabingem. Originální znění rehabilituje Flipa i Agentku Greenovou. Takže plnotučné hvězdy! ()

Habanera

Milý rodinný film s dobrým příběhem a vhodně vybranými herci. Všichni působí přirozeně až na Momou. Ten je nesnesitelně afektovaný, chvílemi připomíná Cpt. Hooka, který však na rozdíl od Filipa měl úroveň. ()

Dzoumen

Chcete si zpříjemnit večer s rodinkou? Přesně tohle je film pro tyhle případy. Snivokraj mě zaujal, ale rozhodně jsem od toho moc neočekával. Film velice rychle okouzlí svojí hudbou a vizuální stránkou. Herci skvělý Jason Momoa a mladá herečka Marlow Barkley. ()

blazma

Neuvěřitelné čemu se Jason Momoa upsal. To spíš vypadá na film pro vyhořelé herce než pro vycházející hvězdu, která se objevovala v poměrně velkých projektech. Nic tedy ve zlém. Rozhodně ten film nemá takové kvality, aby to bylo zajímavé a nečekal jsem, že takový herec bude chtít hrát v rodinné, dětské komedii. Každopádně to pořád plní roli právě tohoto typu žánru a dětem se to rozhodně líbit bude. ()

Setanta

Fantasy snímek, který funguje překvapivě skvěle v nefantasy rovině. Jason Momova je sympaťák, ale herecky na tohle nestačí, škoda. Nápady fajn, ale dech nevyrazi. Jenže mě to několikrát rozbrečelo. I loved it! Škoda jen toho prokecu od burea hned na začátku, bez něj by to bylo lepší. ()

Ironhead

Možná je to i tím že jsem po všech reakcích a trailerech čekal hrůzu a tudíž má očekávání byla skoro na nule, ale já jsem byl vcelku mile překvapen a docela se i slušně bavil. Největší potíž tohohle filmu je obsazení ústřední dvojky, která to prostě tak úplně netáhne, nemá potřebnou "buddies" chemii a mohlo být rozhodně lepší. Momou mám vcelku rád, ale sem tak nějak nesedí, děsně přehrává a moc dobře mu to nejde. Marlow Barkley je zas často tak trošku toporná mladá herečka. Nicméně jako dobrodružný rodinný film především pro děcka to myslím funguje vcelku dobře a i když příběh ničím moc nepřekvapí, tak ani nenudí a má svojí neochvějnou snadno pochopitelnou logiku. Tady lepší tři hvězdičky, na čtyři to zase opravdu nebylo. btw... prase bylo fakt COOL, asi proto že na rozdíl od podobných Disney postaviček, nemluvilo *palec nahoru* ()

Maraboy

Tak jako, pro děcka asi dobrý, ale pro mě tyhle CGI fantasy pohádádky moc nejsou, navíc ani příběh mě moc nebavil. Určitě to má svoje kouzlo, které na mě ovšem nějak nezafungovalo. 30% ()

Kushina

Za mě to byla krásná pohádka o citech. Fakt nádherně vyobrazené to, že není důležité to, o čem sníme a co si přejeme, ale co je realita a měli bychom tou realitou žít co nejvíce, protože sny jsou sice fajn, ale nejsou skutečné. Momoa zahrál roli taktéž skvěle, dostává se do popředí mých oblíbených herců. K filmu jako takovému snad jen fakt, že to byla až moc pohádka, ale ta pohádka tomu dala kouzlo. 70% ()

Draconian

Příjemné překvapení. Rodinné fantasy, které si na nic nehraje. Příběh o holce, které zemře táta a ona se s ním chce vidět alespon ve světě snů je poměrně jednoduchý, ale funguje skvěle. Stejně jako humor či krásná vizuální stránka filmu. Světy snů jsou nápadité a hudba také solidní. Vlastně jediné co mi zpočátku přišlo trochu "prkenné" byl Jason Momoa...nicméně nakonec i jeho vcelku chválím. Není to nic převratného ani extra originálního, nechybí tu klasická klišé, ale vše je docela v normě. I když snímku nechybí emoce, naštěstí není přeslazený. Výsledek je pohodový a milý film, jež je prostě zábavný od začátku do konce. Pěkných 75% P.S. Asi jdu dělat prodavače klik, když si týpek může dovolit takovej bejvák. ()

Thalin

Už od začátku je jasné, že je to zaměřené na mladší publikum a proto je to naivnější, barevnější a Momoa praštěnější, místy až přehrávající. Ale sedí to tam. Efekty se k filmu naprosto hodí a nemá to ani hluchá místa. Já podle ukázek čekala ujetý výlet do říše snů, nenáročnou oddechovku, možná tak trošku pohádku pro děti. A to jsem dostala, takže si nestěžuju, docela mě to bavilo. ()

babuška

nevěřil bych že se momoa hodí do takovéhle role, ale mýlil jsem se, zahrál to parádně, ta holčina také, výprava úžasná, trikově paráda, i dospělí jsou snílci a tak by to mělo být a proto nám to typ těhle filmů má připomínat ()