Snivokraj

• USA Slumberland (viac)

Mladá dívka Nemo (Marlow Barkley) s pomocí velkého stvoření, napůl muže a napůl netvora, cestuje do mystické země ve svých snech, aby hledala svého zmizelého otce. (TommyZR)

Trixinka

Solidní fantasy film s originálním nápadem. Bohužel místy pokulhávalo provedení, ať už to byl pitvořící se Jason Momoa stylizující se do hereckého projevu Johnnyho Deppa, nebo příliš málo využitý svět snů. Hlavní představitelka Marlow Barkley byla dobrá, jen to chtělo možná z její strany více emocí projevit. Postava Chrise O'Dowda byla ovšem parádní, jeho zpočátku nudný chlápek s klikami dozná pěkný vývoj, a tak nějak i dává vysvětlení, proč se někteří lidé chovají tak jak se chovají - prostě se jejich snové já neprobudilo. Prostředí bylo krásné, fantasy obrazy fungovaly skvěle, jen velká škoda toho promarněného potenciálu ve světě snů. ()

Enšpígl

Musím říct, že mě Netflix překvapil, protože film má krásné fantasy kouzlo díky vizuálně hudební stránce. Škoda, že si Jason Momoa trošku hraje Johnnyho Deppa, ale na druhou stranu Marlow Barkley byla docela dobrá. Některé nápady byly ve filmu opravdu na wau, ale jako celek mě to přišlo trošku ve stylu vlnobití, někdy mě to spláchlo, jindy nechalo na suchu. ()

Malarkey

Francis Lawrence má zřejmě pro fantasy světy slabost. A musím se přiznat, že jsem za to moc rád. Snivokraj je totiž hezký film. Není to pecka, ale v rámci žánru je to určitě solidní záležitost. Škoda, že to fantasy prostředí snů se tu nedá úplně uchopit, byť místy nabízí hrozně hezké prostředí. A přitom to tu začíná filmově naprosto tradičně - jednou rodinnou tragédií. To si ty emoce k hlavním hrdinům uděláte hned, říkáte si. Na Jasona jsem si ale chvíli musel zvykat. stejně tak i na Chrise, který tu opět hraje jednoho ze svých domněle nudných týpků. Divák si pak po shlédnutí musí říkat, kde jsou ty časy, když se na scéně objevil Jack Sparrow a všichni okamžitě věděli, komu ten film patří. Dnes je to všechno komplikovanější, ale jak jsem řekl na začátku. Za každý fajn fantasy film jsem rád. ()

dO_od

// Chtěl jsem být tolerantní a přejít to jako blbinu pro děcka, ale pak jsem se podíval na jméno režiséra, a co má v budoucnu dělat za projekty, a ne – takhle fakt ne. V krátké době Netflix vydal další fantasy, a opět je to ošklivé (jak CGI, tak kostýmy, tak design), bez duše i srdíčka (film je bolestivě umělý a silné téma ztráty rodiče absolutně neprobouzí jakékoli emoce), s mizernými hereckými výkony (osobně nenávidím i pitvořícího se Deppa, takže tady to Momoa coby jeho klon fakt nemohl vyhrát), navíc to vykrádá zhruba milion lepších děl (Sandman, Řada nešťastných příhod, Počátek) a aby toho nebylo málo, tak to má opět dvě hodiny. Nejlepší na celém filmu je tak už klasicky Kyle Chandler, který jako obvykle dostal asi pět minut screen timu. Něco mi říká, že pro Lawrence jsou časy Constantinea a Já, legenda nenávratně pryč. 4/10 ()

monolog

Prvních dvacet minut jsem si říkal, že to vypnu. Bylo to zdlouhavé a nudné. Dovolím si říct, že prostřihat by tomu neuškodilo. Ale pak se holčička dostane do snového světa a začne jízda. Jen si bohužel myslím, že sny nebyly vůbec využité tak, jak by si zasloužily. Vlastně celkem uvidíme všeho všudy snad jen 7 snů a to některé velmi okrajově. Herecké výkony jsou fajn. Mělo to úžasnou poetiku, obzvlášť Chrisova postava. Smutný strýček, jehož největší přátelé jsou kliky od dveří... Když se nad tím člověk zamyslí, tak vlastně by to mohlo vysvětlit spoustu věcí. Třeba proč se tolik lidí chová, jak se chová. Zapomněli se vzbudit a jejich lepší já zůstalo ve snu. Na světě potom žije jen stín jejich dávného ducha, šedivý, nudný a bez jiskry. Na to, že je to podle komiksového stripů z novin z roku 1905 se to fakt povedlo. Jen se opět musel chlapeček přebudovat na holčičku kvůli genderové vyváženosti... Jak smutné. ()

filmfanouch

Snivokraj je přesně ten typ filmu, který je nejideálnější z paměti dostat nejrychleji možným způsobem. Svět s potenciálem je totiž spláchnut ve vizuálně kýčovitém podání, s tvůrcem za kamerou, který umí, ale tady jde proti sám sobě a především zápletkou, která v průběhu popírá sám sebe a opět vyvolává pocit, že Netflix ještě nezačal najímat dramaturgy ve velkém. Pár světlých momentů, které dokonce koketují alespoň s polovičním naplněním potenciálu, sami o sobě tento film nezachrání.... ()

misterz

Aj Jason Momoa má nárok na úlet... Dejovo síce nič moc, nuda ako Brno, ale oslovil ma aspoň krásny námet, ktorý mi pripomenul perfektný Faunov labyrint. Keď je niečo v reále zlé, často sa utiekame do krajiny snov, kde sa zdá byť všetko lepšie, alebo kde je možné nájsť riešenie. Taká utópia, ale zahreje pri srdci. Slabší priemer. 55/100 ()

Anderton

Nakrútiť detské fantasy bez toho, aby pôsobilo vizuálne negýčovo a nepôsobilo ako "taškařice" je celkom umenie a Lawrence to, aspoň podľa môjho vkusu, bez problémov dokázal. Občas si spomeniete na Karla Zemana, občas na Inception, občas sa zasmejete vydarenému fóriku (prebudenie mníšky, fotenie vo výťahu). Ide o príbeh s antagonistom - radcom, ktorého úlohou je byť iný ako hlavný hrdina a ktorý je aj zaujímavejší. To sa podarilo podľa toho, ako máte radi Momou, možno film kvôli nemu odsúdite. Atmosféra je skôr melancholická a rozprávanie, aj napriek množstvu vizuálnych hodov, pomalšie, čo ma príjemne prekvapilo. A záver dojal. ()

Chrustyn

Až překvapivě funkční a příjemně hravá fantasy o cestě skrz sny, za setkáním s mrtvým otcem. Vizuálně zajímavé, tempem svižné a i ten přehrávající Momoa je fajn. Jen se to v divákovy neudrží déle než do druhého dne a je zde málo atrakcí, hodných zapamatování. ()

Arsenal83

Celkom pekná fantasy vizualizácia. Cieľovka zejme bude tak deti v predpubertálnom veku a tým to myslím stačí. Film pobaví a že Momoa hral Sparrowa bolo skôr na osoh. Šlo mu to a hlavne dokázal, že tá deppovská poloha nie je tak náročná, ako by sa zdalo. ()

Marze

Tema rodicovstvi, divy detskeho sveta, ztraty, traumatu a posunuti se v zivote. Pribeh a herecke vykony jsou solidni a vizual okouzlujici. Pusobi to vic mysticky nez magicky. Sny jsou popisovany jako svet bez dusledku  Neni to nejhorsi film a muze podnecovat vasi predstavivost a brnkat na vase srdecni struny. Nakonec me to vycerpalo a uspalo. Ale rodice film mohou pouzit jako chuvu na dve hodiny. ()

Stanislaus

Na úvod musím říct, jak mě překvapilo, že je Snivokraj adaptací příběhů, jejichž vznik sahá až do roku 1905. Samotný film mi svým zpracováním, atmosférou a tematikou místy hodně připomínal Pevné pouto (k tomu přispělo i to, že je Marlow Barkley - alespoň v mých očích - podobná Saoirse Ronan), Volání netvora a Boj s obry. Z vizuálního hlediska jde o nápaditý film plný líbivých CGI momentů, kde se mi nejvíce líbily sekvence s "motýlím snem" a chobotnicí. Filmu by určitě neuškodila o něco kratší stopáž. Novačka Marlow Barkley byla opravdu sympatická a uvěřitelná, z "dvojice" Flip/Philip mě více zaujal Chris O'Dowd. Lepší tři hvězdičky! ()

BMW12

Dobrodružné fantasy filmy miluji, a tak jsem se těšil i na Snivokraj. Příběh začal hezky, prostředí majáku se mi líbilo a Kyleovi Chandlerovi a Marlow Barkley to spolu ladilo jako otci a dceři. Pak přišel pro mě šok, nečekal jsem, že se to takto vyvine. A následně už skáčeme do Snivokraje. Nebylo to špatné, ale čekal jsem od filmu více, zajímavější a napínavější děj. Jason Momoa mi jako herec nevadí, mám ho celkem rád už od Hvězdné brány: Atlantidy, ale zde až moc přehrával a jeho výkon se mi úplně nelíbil. Přišlo mi, že se snažil napodobit Johnnyho Deppa a jeho extravagantní filmové postavy. ()

BrooksW.Here

"My name's Flip. This is the world of dreams... Slumberland." Takže, máme tu novinku od režiséra Ja, legendy a Constantinea, čo by sa len mohlo pokaziť? Nuž, je tu toho dosť... Síce je Slumberland vizuálne veľmi pekne spracovaný film, ale keď sa na to pozriem zo strany scenáru, tak je tu množstvo dier, ktoré vôbec nemuseli vzniknúť. Čo ja viem, napríklad Jason Momoa si viditeľne svoju úlohu užil, ale na druhej strane mi ani jedna z jeho hlášok neprišla vtipná alebo zaujímavá, väčšinu filmu som sa nudil, aj napriek tomu, že je to prekombinovaná omáčka, ktorá detské publikum bezpochyby zaujme (ale mňa to teda neoslovilo ani trochu). Príbeh je o cestovaní po svete snov a ja sám som sa niekoľkokrát pristihol, pri tom, ako sa do ríše spánku vydávam, ale napokon som to vydržal až do konca... Už nemám nič viac, čo by som k tomu dodal, dávam 4/10. "No dream lasts forever. Sooner or later, it's time to wake up." ()

Lacike

Trailer som ani nedopozeral, takže ani neviem, prečo som si to pustil. Tentokrát sa mi to ale vyplatilo. Dostal som nádhernú variáciu na Petra Pana okoreneného nejakými prvkami z Nočnej mory (aj keď tvorcovia Nočnej mory sa najskôr inšpirovali pôvodnou predlohou tohto filmu). Hneď od začiatku si ma získali postavy a hltal som dobrodružstvá neskutočne roztomilej ústrednej hrdinky a jej vtipného parťáka v rôznych snoch. Áno, je to predvídateľné a minimálne v polovici filmu budete vedieť odhadnúť ako jednotlivé línie vyústia a kto je vlastne kto. Ale ktoré rozprávky predvídateľné nie sú? Hlavné je, že postavy fungujú dokonale, vrátane rôznych komických figúriek. Humor nie je trápny a v niektorých momentoch film aj zvážnie. Finále je dokonalý doják, ktorý na mňa fungoval bezchybne. Snáď len na všetkej tej akcii ma štvalo, že pôsobí klaustrofobicky, jak keby ju komplet natočili v štúdiu pred zeleným plátnom. Takže to vyzerá tak, že postavy stoja v strede a uhýbajú sa všemožným predmetom, ale ani na chvíľu som nemal o hercov strach. Po akčnej stránke mi tu proste chýbal aspoň jeden vau efekt. Aspoňže CGI je špičkové a vizuál pekný. Takže celkovo je to veľmi vydarený žánrový mix s dobre funkčným zaujímavým fikčným svetom. 8/10. ()