Boj s obry

(festivalový názov)
  • USA I Kill Giants (viac)

Mladá Barbara Thorson (Madison Wolfe) je úplnou outsiderkou své generace, navíc poblázněnou do světa Dungeons & Dragons. To má bohužel za následek, že Barbara nemá žádné kamarády a ani pochopení svého okolí. Barbara se proto začne do svého světa fantasy a magie uzavírat čím dál tím častěji, což jednoho dne zapříčiní, že svoje vysněné tvory začne vídat ve skutečném světě. (UncleMorty)

Gogo333

Při sledování filmu jsem si vzpomněl na perfektní A Monster Calls a kvůli tomu jsem začal ty filmy srovnávat. Bohužel I Kill Giants postrádá silnější příběh a postavy, celkově takové utahané. Zoe nemusim, takže to filmu taky nepřidalo. Koukat se na to dalo a chvílema to i zaujalo, ale prostě proti A Monster Calls to neobstojí. 60% ()

Zombiepod

Po celú dobu som čakal, kedy konečne nerdská hrdinka začne zabíjať tých obrov, a keď už konečne v závere na to prišlo, nestálo to veru za veľa. Viem, pointa filmu stojí niekde úplne inde, pretože dej je sústredený na nesympatickú, zamindrákovanú, asociálnu teenagerku, ktorej zomiera matka, a ona sama chce preto bojovať s celým svetom. V takomto podaní je to fajn, soundtrack vybratý pekne a herci hrali poctivo, no podobných filmov už pár bolo, a lepších, ktoré zahrali na city omnoho viac. I Kill Giants je len akýmsi nemastným - neslaným odvarom žánru, v ktorom sa aj tých pár svetlých momentov topí pod hladinou priemeru. Priestor nedostali ani vedľajšie postavy, ktorých dôležitosť v príbehu mala byť podľa mňa o dosť väčšia. Odfláknutá fantasy dráma, od ktorej som očakával naozaj niečo viac. ()

laik_60

Dobre, tak ja to prezradím hneď na začiatku. Je to celkom slušná psychologická dráma, príbeh dievčaťa, ktoré sa nevie vyrovnať so skutočnosťou, že jej mama je na smrť chorá a umiera. Škoda len, že vo filme sa to dozvieme až v poslednej tretine. Chce to len trpezlivosť a pozorne sledovať herecký výkon mladej Wolfovej (mimochodom celkom slušný), za čo mierne zvyšujem hodnotenie filmu bližšie ku štvorke. ()

Eliott

Film mi přišel velice milý a udržoval si svou tajuplnost až do konce tak dobře, že bych i rád věřil tomu, že mladá hlavní hrdinka s obry bojovala doopravdy (i když závěrečný ,,souboj" s obrem za moc nestál). Každopádně se mi líbilo i závěrečné rozuzlení, které bylo hezky zpracované a dokonce i trochu emotivní. V komentářích jsem tu slyšel trochu kritiky na hlavní postavy, no mně se mladá lovkyně obrů neznála nijak nesympatická, byla to sice taková nerdka, ale byla svá a velice silná osoba. Nejnesympatyčtější osoba podlě mě byla její malá kamarádka (jméno už nevim). Celkově film hodnotím moc dobře, což jsem sám nečekal. Na film jsem šel koukat s tím, že se pravděpodobně rozhodnu na konci mezi 2 nebo 3 hvězdami. ()

venison

Film "I Kill Giants" je o chlup slabším odvarem "Volání netvora: Příběh života" jen v holčičkovském podání.. Příjemné lehce děsivé prostředí mlžného útesu.. Kruté děti, komplikovaná sestra, uhlazená kamarádka, lehce vlezlá školní psycholožka nakládají malé Barbaře plný kotlík traumat, která se snaží řešit prostřednictvím imaginárního světa, kterej je prostě boží.. Žádný poníci jen krvelačná obří monstra.. Průměrný filmový počin spíše pro dospělého diváka.. ()

• Inspirováno komiksovou novelou z roku 2008 „I Kill Giants“, kterou napsal Joe Kelly. (UncleMorty)