Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

Plaque

Veľmi dobré a vtipne spracované. Naozaj som sa bavil a to aj napriek tomu, že som akosi šípil rozuzlenie celej detektívky až príliš skoro. Takže na záver som zostal síce bez prekvapenia a predsa veľmi očarený skutočne podareným seriálom. Teším sa na pokračovanie. ()

wowylgu313

No nechápu přesně proč z toho jsou všichni taaaak mega moc hypovaný :O neříká že to je špatný ale zase jako dělat kolem toho takové bum .. tak takhle... Úplně původní Adamsovu Rodinu jsem neviděl, viděl jsem film z roku 1991 a poté jeho druhý díl. Mockrát. Proto jsem asi k tomuto seriálu trochu zabržděný. Srovnavat se to tedy opravdu nedá a zřejmě ani nemůže. Takže čistě hodnotit tento seriál...? První díl byl super. Takové to co z toho bude... Pak tady bylo šest dílů, které se táhli, bylo to celé takové dětské, nemastné a neslané. Ale jasně nějaké to svoje kouzlo alá průměr si to drželo. No a pak přišel poslední díl do kterého narvali snad úplně všechno od konečně nějaké "akce" zrození zloducha, zničení zloducha. Zvraty, odpovědi , další zvraty a další odpovědi. Pracuje se prý už na druhé sérii. Ano, podívám se na ní ale jen pro to zda to půjde k lepšímu nebo k horšímu z mého pohledu. Dal bych čistý průměr ale nebudu tak přísný a pár procentik na víc tam švihnu... 55% a uvidíme co bude dál ... ;-) dodatek: nevím zda to byl účel, scénář nebo ne (vykreslit takto Wednesday) ale hlavní protagonistka mně fakt srala... někdy mezi 4-5 dílem jsem ji regulérně nenáviděl, choval k ní odpor a nepřál jsem jí už vůbec nic hezkého. ()

Habanera

Rychle návyková záležitost s výbornými hereckými výkony. Jenna je podmanivá vžitím se do role Wednesday. Temnota je její přirozenost a jakýkoliv náznak náklonnosti v ní vyvolává emesi. W má sice vize, ale ony se s ní tak trochu hrají a nepředhazují jí kořist úplně zadarmo. ()

IZFNP

Po úvode s piraňami v plaveckom bazéne som rozmýšľala, či seriál zvládnem, či to nebude moc cringe. Už po 10 minútach som ale obavy zahnala: Wednesday s tvárou Jenny Ortega je uhrančivá, správne weird a bavilo ma všetko na nej. Jej chlapecké interesty oba ujdú a energická spolubývajúca je ideálnym poľudšťujúcim protipólom ku chladnej hlavnej hrdinke. Burtonovské spracovanie nemalo chybu, farby, scéna, kamera, hudba - efektné a vypiplané. Krimi zápletka bola fajn, vhodná, napriek tomu, že odhadnúť ju išlo už v polovici. Keď ide o zvyšok Addamsovej rodiny, cast baví, i keď zaradenie do deja bolo pomerne klišé. Príbuzní dostali primerane priestoru, aby príbeh mladých hrdinov ozvláštnili a posunuli, ale som rada, že focus bol na školou povinných, Wednesday rulez. Projekt, ktorý právom očaril celý svet a ktorého pokračovanie budem nedočkavo vyhliadať. Novinka roku 2022. ()

Viny95501

Wednesday (Jenna Ortega) 100% Zahraná Rola. Trochu som mylel že serial bude reklamne trochu tažit zo svojej značky Adamsovi". Je super vidiet že serial nepotiahla značka ale velmi talentovana herečka. ()

Arigato

Přiznám se, že už jsem seriál viděl podruhé, ale pořád mě hodně bavil, o nic míň než při prvním sledování. Příjemná atmosféra, velice povedený vizuál, nápadité vtipy a celkově si myslím, že si zde každý najde něco svého. Wednesday ctí předchozí adaptace rodiny Addamsů i Burtonovu tvorbu, dokonale maže mezigenerační rozdíly a propojuje diváky celého spektra, tudíž se vůbec nedivím, že seriál sklízí takový úspěch. Jenna Ortega zde svým naprosto dokonalým výkonem bezesporu předvádí sólovou krasojízdu a definitivně stvrzuje, že dokáže zahrát cokoliv. ()

CZRohlik

Očekávání byly po zaregistrování toho enormního úspěchu pochopitelně vysoký a... úplně to nevyšlo no. Celá premisa působí zpočátku fajn a Burtnův styl i cast se mi k tomu neuvěřitelně hodili. Je až škoda, že to dopadlo takhle. Když už jsem nakousl ten Burtnův styl tak ten šel rozpoznat, ale s tím jak se do role režiséra dostávali i jiní tak už samotná atmosféra a celkový zpracování jen a jen upadalo. Hlavní postava je castem velice povedená, problém je, že je tak neuvěřitelně špatně napsaná až mi to drásá nervy. První a ta hlavní věc je, že jsou tvůrci prostě bezradní jak na ni naroubovat nějakej typ humoru. A oni se fakt snaží, ale prázdný narážky na mučení prostě nefungujou, tím spíš, když se snaží nějaké vraždě zabránit (tohle mimochodem platí pro celou její rodinu - rodiče, který vykolejí fuckin vražda). Abych, ale seriálu nekřivdil tak jeden dobrej joke se přece jen najde - ono když máte tak uzavřenou a bezemoční osobu jako je Wednesday tak chcete, aby byla stavěná do situací přesně opačných jejímu charakteru... Bohužel ten joke tu byl jeden a jiná podobně vtipná interakce jejího charakteru s prostředím tu prostě není. Vývoj Wednesday je taky pozoruhodná záležitost. Ne, že by se z ní postupně stávala empatičtější a otevřenější postava... nenenene, bude radši pendlovat mezi nepodmíněnou empatií a naprostým nezájmem o druhý, protože takhle se má postava v průběhu jakýhokoliv příběhu vyvíjet:) nehledě na ty stupidní woke narážky, který do zbytku scén vůbec nepasují. Zbytek postav jsou vcelku nudný a plochý. Všichni se tam baví o citech přitom se od začátku seriálu vztahově vůbec nikam neposunuli a taky kvůli snad nulové chemii Wednesday s doslova kýmkoliv to působí hrozně uměle a nuceně. Taky je vtipný jak jí to všechno u autorit prochází, protože... nevim nějaký debilní vysvětlení se přece najde. Prostředí školy na mě taky nijak nepůsobí, je tam jen aby tam bylo, všechno je to jen tak na oko a vůbec to nepůsobí jako by to tam žilo... No a po tom všem ještě přijde tak nechutně přepálený a zároveň líný finále! prostě bomba... takhle bych na to mohl nadávat ještě další hodinu, jediný co řeknu je, že Jenna Ortega není hot a s tím se loučím :) 6/10 ()

hruska.32

Původně jsem si myslel, že seriál nemá co nabídnout... mýlil jsem se. Seriál je hravý, zábavný a míří chytře na dnešní publikum (čísla mluví za všechno). Ale není se čemu divit. Záhada na škole á la Harry Potter od Tima Burtona? Prostě se to povedlo a Jenna Ortega si to kradla pro sebe❤️. Jediná vada na kráse je CGI a závěr. Ale to nemění nic na tom, že budu očekávat příchod druhé série s velkým očekáváním. Snad se nic nepokazí! ()

Lex.San

Bavilo mě to víc, než jsem sám čekal. Charakter hlavní hrdinky bránil sérii sklouznout do klasického young adult citového veletoče. A bylo pěkné vidět, že přátelství není bezednou studní, ze které lze jen brát, že má své hranice, přes které vlak nejede. Jo, nevidím důvod, proč si v budoucnu nepustit druhou sérii - 4* (8/10) ()

Kinofil

|| TV-14 || Netflix/MGM Television || Rozpočet: N/A || Konečně příjemné překvapení z nabídky Netflixu 2022. Od Wednesday jsem nečekal prakticky nic a nebýt extrémně nadšených ohlasů, úplně by mě to minulo. A to by byla strašná škoda! Wednesday je totiž velice originální, zábavný, nápaditý, skvěle zrežírovaný a napsaný seriál. Na jednu stranu sice kopíruje x populárních prvků ze všerůzných filmů a seriálů, na stranu druhou si to dělá po svém a chce se odlišit. Tim Burton si mimo jiné splnil sen a na seriálu je poznad zkušený tvůrce, byť sám o sobě nepředvede nic převratného a má na kontě daleko víc lepších, typicky "burtonovských" děl. No a pak je tu obzasení. Jenna Ortega se pro roli Wednesday jednoduše narodila a na svých ramenou nese celý seriál. Její výkon je naprosto fenomenální, originální a zábavný, díky čemuž i slabší epizody nespadají někam k průměru, ale stále si udržují úroveň. Zároveň během osmi epizod prochází pozvolným polidštěním osobnosti a každé její malé pousmání na jinak kamenné tváři zahřeje u srdce, což zúročuje hlavně finále. Příběhová stránka pak není sama o sobě nic extra originálního, ale detektivní zápletka s pátráním po mýtickém monstru je velmi nosná a připomíná třeba některé díly Harryho Pottera, kdy díky ní objevujeme okolní svět a nové postavy. Každá epizoda tak má, co nabídnout a seriálu nikdy nedojde dech. Po filmařské stránce je to lahůdka: málo CGI a když už, tak je chytře využito (Věc), hezké kulisy, kostýmy, halloweensko-vánoční atmosféra a precizní kamera a práce se světlem. Za slabší stránku považuji Elfmanovu a Baconovu hudbu, která mě nijak nenadchla, byť do burtonovského díla pasuje. Pak je tu taky poněkud slabší vedlejší obzasení Addamsovi rodiny, kde nebýt známých jmen, vůbec by v příběhu nemuseli být. To však neplatí o Enid, ředitelce, šerifovi a dalších postavách, které nejsou jen pěšáci v příběhu, ale projdou si větším či menším charakterovým vývojem. Wednesday je zkrátka dobře odvedená, poctivá práce, kde se sice na jednu stranu obávám o kvality druhé série, na straně druhé se ale nemůžu dočkat. 95%. ()

Elessar.

Premýšľam, pozerá sa to dobre aha pozerá sa to dobre. Je to proste trend a ja rozumiem prečo. No oveľa radšej si pustím tie staršie verzie. Ale nejako to šlo do stratena hoci hej vyzerá to dobre ()

muti

Wednesday predčila mine očakávania a to som počul samé chvály. Pre niekoho je to taká teen drama z Netflixu, ale podľa mňa má viac plusov. Áno, sú tam rôzne plot holes aj si seriál sám protirečí (odporúčam pozrieť si pitch meeting na YouTube), ale celkovo to krásne ladilo, ako Dúhová a čiernobiela spolubývajúca. Detektivna a literárna rovina sa mi páčila. Niektoré veci boli docela nevyužité (riaditeľka meňavec), ale to až tak nevadí. Seriál odsýpa svižným tempom, vzťahy s rodičmi (hlavne s matkou) sú uveriteľné, vedľajšie postavy sú zaujímavé, vtipné, hlavne v protiklade so stoickym výrazom hlavnej hrdinky. Teším sa na druhú sériu, latka je nastavená vysoko ()

Fin_429

Když to vidíte poprvé, tak je to delikatesa, ale když se později znovu s mladší sestrou kouknete na první dva díly, už to taková lahůdka není. Už to není takový Burtonovský, lehce odlišitelný počin, už je to jen low-cost detektivka se špatným CGI. Vadí mi zde ale více věcí. Lehce se dá odvodit, kdo by mohl být vrah. Celé je to jedno velké klišé, které se k tomuto prostě nehodí. Opravdu nelahodí mým očím, když vidím, že se největší sadististický bezcita líbá s nějakým náhodným člověkem, kterého jen tak náhodou potkal. Ano, jen tak náhodou. Příběh a postavy jsou extrémně jednoduché a nezajímavé stejně, jako jejich interakce. Ach jo. Co ale stálo za to, bylo stvárnění hlavní postavy Jennou Ortegou, jinak celý casting stál za nic. Za to 5/10 ()

Scanerior

Wednesday mi neskutečně sedla díky svému humoru, poměrně zajímavému vývoji hlavní dějové linky a samozřejmě i díky postavám. Kromě poslední epizody, která se snaží být možná až zbytečně akční, tak je tu poměrně poklidný potemnivší děj, který je prokládám nenuceným štiplavým humorem, který je absolutně geniální. Epizody si navíc drží vysokou laťku od začátku až do konce, ačkoliv zmiňovaná poslední epizoda už je taková slabší v určitých chvílích, ale to nijak extra nevadí. Celkově, pokud se to pokusím shrnout slovy hlavní hrdinky, je sledování tohoto seriálu srovnatelné s trýznivým mučením. ()

rionka

moc pěkný rozjezd, symbolika a střety světů, pak to začalo bobtnat temnotou... hele ale chci víc dílů!!! Ortega je super cute. Čtvrtá hvězda je za Elfmanovic hudbu. ()

Maraboy

Jenna Ortega je zde absolutně skvělá, temná a zábavná, ta role jí vyloženě sedí a jako Wednesday je úžasná. Mám rád Burtonovu práci s barvama, je to vždy vizuálně skovostné, kamera, kompozice, kulisy, kostýmy, na vše se nádherně kouká. Seriál mě chytnul od prvního dílu a nepustil. Tohle si říkalo o binge watching. Parádní kousek zábavy, co jsme dostali před koncem roku. 90% ()

HanzoBureshi

DETEKTIVKA VE SVĚTĚ ADDAMSOVÝCH... to je prostě něco, co jsem musel okamžitě vidět, no a slupnul jsem to jak malinu. Jenna Ortega nezklamala a bavila mě celou dobu a tato role ji sedla jak zadek na hrnec. Už kvůli ní jsem to musel vidět, protože to co předvedla v letošních hororech Vřískot a X, to bylo něco úžasného. Jelikož je to seriál o Wednesday, tak jsem rád, že i ta rodina měla i nějaký prostor. Co se týče obsazení celé rodiny Addamsových, tak všichni byli taky skvělí, hlavně C. Zeta-Jones, kterou jsem snad naposledy spatřil v Zorrovi. Co se týče příběhu, ten byl geniální, už kvůli vraždám, příšerám, záhadám, a do toto bezcitnost hlavní postavy, to všechno nádherně funguje. Asi mám jen jednu věc a to, že hlavního záporáka jsem hned poznal v polovině série, protože se tato tajemná postava objevovala zbytečně většinu času, kvůli ničemu a nazbyt a když pak starosta řekne jednu větu, tak je to na 100% jasné, takže to snad muselo každému dojít. Co se týče vizuálu, projekty pana Burtona nemají chybu, ty barvy jsou úžasné. Jen vždy chyběl ten dobrý scénář, kromě teda Osamělé díry, která se mi líbí a vlastně taky je tomuto seriálu dost v něčem podobný, takže jsem rád za nějaký pořádný děj, protože dnes se většinou sazí jen na ten vizuál. Bylo fajn slyšet nový soundtrack a v něm ty hudební prvky z minulých projektů. Jsem rád i za nějaký ty jumpscary, které se dost povedly. Škoda jen, že to nevyšlo o měsíc dříve na Halloween, to by bylo možná lepší, už kvůli sledovanosti, protože chci ihned další sérii!!! Někdy jsem na remaky alergický, protože nemám rád, když se nějaký nový remake přizpůsobí nové a to aktuální době, ale tady se naštěstí moderní technologie moc nepoužívá (až na pár výjimek) a za to jsem rád, protože ta představa, že by Wednesday vysílala a nahrávala na TikTok, to bych si radši vydloubnul oči a vymazal paměť, a tak doufám, že ta aktuální doba do toho nebude výrazně zasahovat, protože Addamsova rodina patří od 60. až do 90. let. A Kromě té mé dost předvídatelné předtuchy, jsem snad na nic nenarazil a jsem mega spokojený, možná i letos pro je to pro mě nejlepší seriál z dílny Netflixu. Jen se modlím, aby se v budoucnu Wednesday neměnila ve veselou postavu a ty výjimečné projevy veselosti byly opravdu a opravdu jen výjimečné. Jsem prostě velký fanoušek Addams Family. Mé hodnocení: 10/10 ()

Jemes

nečekal jsem, že se mi to bude až tak líbit, ale z velké části na tom má zásluhu právě herečka, která ztvárnila hlavní roli. Role ji neskutečně sedla, což bylo i na škodu, protože pak bylo až moc vidět, jak jiní herci se moc do těch rolí nehodí ( víc bratr její a otec ). Jako největší mínus celé řady vidím to, že už v skoro v půlce seriál jsem věděl, kdo je záporák a příšera o jeden díl navíc byla taky jasná. Takže co bych ocenil v případné další řadě je víc tajemna a více propracovaný příběh hlavně v tom směru, že člověk nebude vědět do posledního dílu, kdo je kdo :) ()

Tomko87

Nejak som už neveril Burtonovy, hlavne keď je pod Netflixom, neveril som že malá Wen dokáže utiahnuť celý serial. Po prvej časti som bol nadšený. Konečne Burton, na ktorého som čakal už dekády. Jenna Ortega dala malú Adammsovú na pána. Takto. Ak sa Tony Starr narodil pre Homelandera, tak Ortega pre Wenesday. Síce som čakal viac temného humoru, ale chápem. Dnešná doba a Netlix. Toto nie sú filmy. Už teraz sa teším na druhú sériu. Btw., Wen a jej tanec, ten už nevytrieskam z hlavy ani bohovy. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty