X

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

Arsenal83

Niekoho možno vystraší stará babka v nočnej košeli a s vidlami v rukách, ale ja by som čakal od hororu trochu viac. A určite by som zrýchlil tempo, keďže skoro hodinu sa tu rieši len porno a Kid Cudi vo vizáži plantážnika si tu vrzol s každou nedámou. Nakoniec to bolo z toho filmu ešte to lepšie, lebo súložiaci pár zo záhrobia mi k šťastiu tiež nechýbal. ()

PetrPan

Chyběly mi XXX kozy, ale pozorný divák (tedy já) se dočká černého XXX péra. Absence převelikých melounů se ale dá odpustit, přece jen ty přišly do módy až o něco později. V sedmdesátkách se uctívaly bobři. To "y" není gramatická chyba, ale učím se ctít genderovou identitu.  Ovšem bobříci se tu plní taky pouze mimo záběr.  Čili čistě z ouchylného hlediska jsem se dočkal holé stařecké prdele, nějaké té bradavky a černého kokota. A koukám, že jsem vám tak shrnul i herecké obsazení. Chybí tedy už jen krokodýl, nikoliv Dundee, ale  při útoku zásadně Digitál.  Jako krvemil, střevomil, okavenmil ale i třeba praskohlavomil jsem se svých chvilek rozkoše dočkal. I když střeva byla jen hovězí a oko zapíchnuté vidlemi. Nechápu proč Ti West neobsadil skutečné  staříky, dokážu si v takové roli představit třá Roberta de Nira a   Jennifer Lawrence, ta už má taky přes třicet. Tři, páč si nechávám prostor pro Westovu příští poctu pornohororu.  Jako trojka tohohle dvoufilmu (Pearl taky zkusím...zhlédnout samozřejmě!) by to nebylo špatný. ()

Malarkey

Pokud očekáváte vzorový slasher, tak zde jste správně. Partička mladých idiotů na jedné straně, pár důchodců s nesplněnými sny na druhé straně. K tomu sex, krev, rock and roll a překvapivě hodně slušné filmařské řemeslo, kde režisér a kameraman má slušné oko na dobrý záběr a k tomu povedenou dobovou atmosféru. ()

Fr

„JSI UNÁŠEJÍCÍ, VRAŽDÍCÍ, SEXUÁLNÍ ĎÁBEL...“   Kluci a holky s pornofaktorem „X“ vyrážej natočit film, kterej z nic udělá milionáře. Inu což… tam na farmě jednoho starýho, ošklivýho zmrda, se fakt budou dít věci… Takový… jako bych opravdu koukal na dobovej (nejen porno) film. Což je super! Děj? No nějakej je, ale je to slasher, kde 100letej stařec s 200letou bábou… má to zajímavou předehru, pitoreskní závěr, mrtvoly… prostě vo tom tyhle věci jsou!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jaký by to bylo, kdyby se ke mně přitulila Helenka Vondráčková. 2.) Přestal jsem píchat starou. (A mám farmu).  ///  Thx za titule „Arilka“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

JASON_X

Atmosféru okolo natáčení poloamatérského předVHSkového porna trefili tvůrci vcelku věrohodně, ale přesto mě první polovina filmu dost nudila. Protože mě ani jedna postava "filmmakerů" vůbec nezaujala, byla pro mě taková předehra zbytečně dlouhá. Objektivně na tomhle retro slasheru oceňuju některé jeho prvky, jako třeba párek gerontů (hlavně vilná babizna byla hustá), krokouše za barákem, nebo dvojroli Mii Goth, ale subjektivně mě moc nebavil a mastil jsem při jeho sledování na mobilu paralelně jewely, což je u mne neklamná známka podprůměrné filmové záživnosti. ()

• Deň po premiére filmu X (2022) na festivale South by Southwest scenárista a režisér Ti West prezradil, že počas povinnej dvojtýždňovej karantény COVID-19 vo svojom novozélandskom hoteli napísal pred začiatkom produkcie tohto filmu prequel Perla (2022). Spoločnosť A24 videla scenár a dala filmu zelenú ešte pred ukončením produkcie. Spýtal sa hviezdy Mii Goth, či chce zostať na Novom Zélande a nakrúcať pokračovanie, a ona ochotne súhlasila. Prequel sa dostal do kín neskôr v roku 2022. (molcan2)
  • Brittany Snow v jednom z rozhovorov hovorila o natáčaní nahých scén: "Myslím, že sme si veľmi verili, pokiaľ ide o naše postavy a časť nahoty vychádzala z tejto sebadôvery, ktorú naše postavy vyžarovali. Pripadalo mi to takmer nevyhnutné, pretože nielenže sme nakrúcali porno, ale naše postavy by sa v tom cítili veľmi dobre." Snow povedala, že film "bol cvičením v tom, aby som sa cítila sebavedome, pokiaľ ide o moje telo. Bola som na seba dosť hrdá." (molcan2)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

05.04.2023

V současné době se velká studia předhánějí v tom, komu se podaří vytvořit úspěšnější provázané komerční franšízy, a tím pádem většina filmů a seriálů, které něco vydělaly či přilákaly hodně diváků do… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD