Gaia

Při sledovací misi v lese se strážce parku setká se dvěma přeživšími sledujícími postapokalyptický životní styl. Zdá se, že chlapec a jeho filozofický otec mají své vlastní náboženství a tajemný vztah k přírodě. Jejich existence má mnoho podezřelých aspektů, ale když jsou jedné noci napadeni podivnými post-lidskými bytostmi, zjistí, že v této divočině je větší hrozba. (JasonCZ)

Morholt

Já to chápu tak, že Země už toho má dost a bere si kontrolu zpátky. Nicméně to nedělá pomocí tsunami a vybuchujícíh sopek, ale zkrátka jednoduše lidstvo absorbuje. Jakkoliv nemám rád ekologické agitky, tak ten nápad se mi líbil. Vlastně si nevzpomenu, kdy naposledy jsem v posledních letech viděl něco natolik originálního. A je fajn, že se toho chopil sice nezkušený, ale evidentně talentovaný režisér. Jetsli se film může o něco opřít, tak je to vizuální stránka věci, která je naprosto úchvatná. Pro milovníky lesů je to doslova žrádlo.  Dalším plusem je  obsazení, které mi sice co do jmen nic neříkalo, ale herci prostě umí. A konečně jsou tu výborná houbo-monstra, která na mě udělala dojem a vůbec bych se nezlobil, kdybych se s nimi ještě někde potkal. Malým mínusem jsou artové hrátky, ale ty se dají i díky výše zmíněnému snadnou překousnout.  85% ()

BoPo

Ekologické posolstvo má Gaia viac než zrozumiteľné. Ale film ako taký? Artový Bažináč? Vizuálne veľmi pekne urobené, tvorcovia si v tomto smere dali naozaj záležať, ale čo sa týka strašidelnosti predsa len skôr na úrovni Sněhurka a lovec. Teda nejaké zásadné hororové vyznenie nečakajte. Chýbala tomu komplikovanejšia zápletka a hlavne vyšší stupeň tajomnosti a temnosti. ()

Astaroth12

Že to nie je pre každého som pochopil veľmi skoro, ale i tak si zaslúži minimálne 60%. Lebo nielen je originálny, ale je i zaujímavý a má i slušne prevedene monštier. Ja som to hltal. V tejto dobe, zákazov a príkazov príde niekto s niečím tak zaujímavým, že i človek za života môže byt prospešný. A načo chopiť pre šampiňóny alebo hlivu do billi, keď si ju môžete otrhať z nôh. Separovať treba i keď sa jedna o človeka. To splynutie s prírodou je fenomenálna extáza. Štyria herci, jedno, dve , tri monštra a nejaké to spolužitie dvoch organizmov, ktoré splynie v jedno. Parádna vizualizácia a ešte krásnejšie podanie. Troška mi vadilo to pomalšie tempo, ale kašlať na to, idem do plných i keď musim mierne nadhodnotiť. ()

honajz2

HOROROVÝ VÝBĚR, ZEMĚ Č.16 - JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA - Vědomě nadhodnotím, ale jen proto, že je to originální (což se v dnešní době skoro nevidí) a že to má dost ujetý nádech, což se pak časem začne potvrzovat stále více. Jinak to ale nemá tak silnou (psycho) atmosféru, jak bych čekal, pak mi taky vadí, že se tu začne naprosto bez nějakého úvodu a okamžité hození do děje tomu moc nefunguje a také mi zde chybí výraznější konec. Prostě se jen stane to, na co všichni časem čekají. Ale jinak to má něco do sebe a taky je vidět, že to netvořil žádný idiot. Ona to sice je taková jednoduchá ekoagitka (když se v ní člověk moc nepitvá, jinak je nedotažená), jenže v tomhle případě s tím vůbec nemám problém, jelikož spíš než o agitování je ten film kreativní ukázkou toho, co by se mohlo stát, kdyby se Země už fakt vytočila. Tohle by ani mírumilovného Šerana nenapadlo, ten chtěl jen špatné lidi poslat do nižších sfér. A zapůsobilo to na mě, některé scény nejsou vůbec hezké a ještě se na tom podepisuje fakt, že houby nesnáším a ani je nejím. Fungovalo to, takže nadprůměrné hodnocení prostě musím dát. Slabé 4* ()

M.i.k.e

osobotý indie fantasy horor u kterého není jasné co je realita a co halucinace,ale rozhodně se mu nedá upřít fajn vizuál a solidní atmosféra...60% ()

C0r0ner

Viděl bych to na inspiraci v Annihilation, nicméně dějově je to o několik levelů níže. Příšery, námět a zpracování jsou bezva, ale obsahově a především poselstvím mě to teda dost minulo. To místní kolektivní hodnocení tady přesně odpovídá mému dojmu. 55% ()

dubinak

Tohle bylo milé překvapení a je fakt, že až do nedávna, kdy vyšlo britské In the Earth by se Gaia nedala moc s čím srovnávat. Oba to jsou nově tzv. eco horory, které se teď v kinematografii budou asi dál objevovat, jelikož je příroda a její moc poslední dobou palčivým tématem ve všech koutech světa. Gaia se mi zapíše do paměti svým artovým umem a kvalitním zpracováním efektů a rovněž hutnou atmosférou. Jako uvědomělý horor to funguje velice dobře. Proto mi to i celkem uteklo, napínalo mě to a například i monstra se mi po dlouhé době někde líbila. Zaujme to i prostředím a sympatickou hlavní hrdinkou! Suma sumárum je to kvalitní a hlavně originální, svěží horor s artovými prvky, a na to se moc často nenaráží. ()

Martrix

Zlověstný ekohoror, který ovšem není tak úplně mimo mísu. Navíc je technicky velmi dobře zpracovaný, takže ta fungicidní hrozba vypadá věrohodně. Velká škoda, že se to nejlepší nekoncentrovalo do snesitelných devadesáti minut. Spíš než jakýsi náboženský fanatismus a nenávist konzumu, bych upřednostnil plíživý fatalismus. Na Monique Rockman se velmi pěkně kouká, takže tam bylo vše v naprostém pořádku, stejně jako v případě neskutečně vyzáblého Carel Nela. Za zmínku stojí i skvělá kamera a režie. Jaco Bouwer má velký potenciál. Se solidním scénářem a pod dohledem zkušeného producenta, by jistě zabodoval mnohem víc. ()

griph odpad!

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Houby houby houbičky? Začínáme v lese, to je určitě pozitivum, jsou tu nějací domorodci, říkám si hej hej not bed.. No jo, ale on Jožin z bažin zachvíli zhebne, takže hned je hlavní postava v píči, princezna zase ztratí svůj střevíček, domorodci ji najdou a dostane zjebano, že jim rozbila past, v tom že už ji našli ztratil film dramatičnost toho, jak by hezky mohli na oběť čihat a ulovit, nakonec místo toho aby zandali nějaké rituály a třeba s ni udělali guláš, tak ji jdou ošetřovat nožičku, trochu demence, když ona je pro ně ohrožení. Pak teda nechápu proč princezna furt snila, protože se tam probouzí pomalu častěji než ve Hromnice o den více.. Tak princezna ukáže chudákovi malému svou galerii, ten to nechápe, takže přiběhne otec a nasraný odhodí mobil pryč, asi proto chtěl pak syna obětovat.. Jinak ty scény, nejsem si jistý, ale to vážně mrdal strom? Jako ten strom vypadal trochu jako vagína, ale uhh.. Obětování se nepovede, z princezny je houbí víla a synek si dá fastfůd, fakt "dobrý" film. Ještě jsem nezmínil ty hřiby, no je to píčovina, jediný kdo to asi ocenil byli maskeři, protože měli aspoň, co dělat. :) ()

oveckaoa odpad!

A máme tady další odpádek v roce 2021 v tomhle případě s příchutí hřibů. Ženská s chlapem jedou kamsi do pralesa ženská tam cosi/kohosi vidí tak tam jde a vpadne do pasti chlap dopadne hůře jelikož někoho uvidí a později umře. Ženskou objeví dva retardi a dají jí jakési houbičky po nich jí z těla začnou růst houbičky. Stupeň debility je zde na 100 procent a všechny ty tupé seriály na Nově a jinde (Slunečná, Ordinace, Ulice a kdoví co ještě) mají lepší herce a herecké výkony než tady.  Posuďte sami ženské to roste z těla v některých scénách ji to bolí v některých ne řeknete si bude z tama chtít co nejdříve odejít a jít do nemocnice , aby se vyléčila chyba lávky ona je tak blbá, že tam chce zůstat. Nahání jich tam jacýsi mutanti budou chtít jít do bezpečí někam? nebudou vůbec jim to nevadí a budou kousek od nich. Pointa je teda co? že nás příroda donutí dýchat výpary z hřibů a pak z nás vyrostou? a to nás tak sejme všechny nebo čím jste retardovanější tím máte větší šanci přežít (jak ten kluk) ? . 0 procent Neztrácejte s touhle sračkou čas a nervy. 2 hvězdy ještě pochopím , ale výše ani omylem. ()

hanagi

Film si běží svým pomalým, znepokojivým tempem až do očekávaného finále. Vypadá ovšem fantasticky a zvláště ty snové scény jsou esteticky vytříbenou lahůdkou. Že na nás musí být Gaia, bohyně, či matka země, už dlouho naštvaná je jasné, ale moc nás to netrápí... A až se u nás ve Chřibech začnou ztrácet houbaři..., budu vědět, která bije. ()

bizz_mjc

K vyššímu hodnocení se nakonec uchyluju hlavně pro zajímavý originální námět, který sice chtě nechtě připomene Last of Us, ale rozvádí ho dál, resp. na něm staví svou mytologii s vírou o naplnění apokalypsy. Ale tykokso, takovejhle film z Afriky? Po všech stránkách včetně té vizuální (lehce arty, ale žádná tlačenka) není co vytknout. ()

borec999

Ďalšia festivalová/artová blbosť, v ktorej atmosféra alebo nejaký hororový potenciál úplne zmizne po príchode ústredného monštra obrasteného kvetinkami a hubami v 20.minúte. Odtiaľ som Gaia dopozeral len zo zotrvačnosti a nádeje, že ponúkne niečo lepšie. Žiaľ, minimálne po hororovej stránke určite neponúkne. No a aj keď po tej príbehovej odovzdáva celkom aktuálne posolstvo o nehoráznom plytvaní ľudstva, s ktorým sa vlastne plne stotožňujem, tak to nevytrhne celkový negatívny dojem z filmu a fakt, že som sa pri jeho sledovaní nesmierne nudil a pozastavoval nad tým, čo za blbosť som si to zase raz pustil. Iba pre fanúšikovu artu. 15% ()

HonzysKISS

Nevěděl jsem, že se budu dívat na film podle hry The Last of Us. Dost dobrý. Především naprosto parádní práce s kamerou. V jednu chvíli dala v reálu pěkný pocit stísněnosti. Vrazi vypadali vážně dobře, masky se povedly. A ta příroda, ty zvuky, supr. Občas jsem myslel, že ten bordel se děje venku v reálu mimo TV. Akorát musím přiznat, že jsou v tom chvíle, kdy jsem se celkem nudil. Ale ten bizár za to stojí. Jo a dobrý kozy. 80/100 ()

Corpsegrinder

Je velká škoda že se film vydal přesně tou cestou kterou jsem nechtěl. Začíná to slibně, hlavní hrdinka je hezká, design místních houbařů je bezchybnej (Last of Us?) a je to i hezky natočeno, a proto je škoda že drtivou většinu stopáže sedíme v nudný chatce kde se filozofuje o životním prostředí. Ano chápu poselství filmu, ale mohli na to jít trochu míň doslovně, a trochu přitlačit na hororovější stránce filmu. Eko-Věc už tu byla ve formě Annihilation, ale i tak tohle mělo potenciál. ()

Spacecore

Již tradičně zvedám na pět hvězd, i když film byl na suverénní čtyři, kvůli příšerně podhodnocenému hodnocení zdejších porotců. Rozhodně solidní horror, který má skvělou atmosféru, ale funguje to i jako chytrý art. Mnohovrstevnatý film, který ale není těžké pochopit nebo si interpretovat. Je zábavné ho sledovat a uvízné v paměti. Rozhodně překvapení poslední doby. ()

bozka10

Kvázi eko filmy nemusím,ani tento mi nesadol.Strašidelné mi to neprišlo vobec, vizuálne to bolo síce pekné,ale horor o nasranom hríbe a vychrtlom ekomaniakovy mi nič nehovorí.Medzi 2-3.A nasraný hríb vyzeral jak clicker z Last of us. ()