Gaia

Při sledovací misi v lese se strážce parku setká se dvěma přeživšími sledujícími postapokalyptický životní styl. Zdá se, že chlapec a jeho filozofický otec mají své vlastní náboženství a tajemný vztah k přírodě. Jejich existence má mnoho podezřelých aspektů, ale když jsou jedné noci napadeni podivnými post-lidskými bytostmi, zjistí, že v této divočině je větší hrozba. (JasonCZ)

jerenymo

Nápad parádní, zpracování výtečný, vizuální stránka velmi povedená, zvukový podkres žádoucí. Sice konec je takový nedocvaknutý, ale jinak příjemné překvapení. Prostě takový normální houbový čaj. ()

Warhorr

Co to jako má být ? Pokus o filozofický horor ? Nějaké skryté poselství ? Dle toho jak se děj vyvíjel jsem očekával, že dostanu alespoň nějaký survival, nějakou naháněčku v lese. Místo toho tady máme chajdu uprostřed džungle, kde žije fotr se svým civilizací nepolíbeným synem panicem, který má hold občas náruživé choutky. Hlavně pozor, ať se nedostanete do styku s bohyní, matkou přírodou, jinak začnete rašelit a stane se z Vás houba. Je mi úplně ukradený, za jakýho zasranýho hatera budu, tohle je jeden z největších odpadů, který jsem letos viděl. Jedna hvězda za paní kozatou. ()

Flopik

Za mňa teda celkom milé prekvapenie, nakoľko som čakal ohromnú blbosť. 2 lesní strážcovia sa stratia v lese no a dievčina zablúdi do chatky, kde žijú otec so synom.Tí majú svoje náboženstvo spojené s prírodou. Druhý strážca bude mať rýchlejší a horší osud. Do toho ich napadnú veľmi pekné príšery a sama dievčina začne mať problémy s "hubami". Natočené je to veľmi pekne, masky sú fantastické, hlavne teda celé to spojenie človek-huba vyzerá skvelo. Herecky takisto výborné. Dejovo to je už ale zbytočne dlhé a film sa nevyhne nudným scénam. Nemôžem povedať žeby som sa celý čas skvelo bavil a koniec za mňa mohol byť lepší. Je to taký ten Eco horor a Gaia rozhodne nie je hororom pre bežného diváka, ktorí si občas pozrie nejaký hororík. Ja dávam silnejšie 3* a kto rád pozerá niečo nové, môžem odporučiť. ()

ink flo

O pojídání hub nějaký béčkový lesní vyvražďovačky už byly, ale opravdovej ortodoxní fungi horror si teď vybavuju akorát jeden - kultovní 60s japonskej Matango/Attack Of The Mushroom People. Co tu ze začátku vypadá "jen" jako originální monster horror se postupně začne přenášet do více abstraktní psycho(pato)logické roviny. Výzkumnice se svým parťákem mají malé nesnáze ve velkém pralese, během toho narazí na syna a otce survivalistu. Žena tam začne hrát trochu biblickou roli Evy svůdkyně, která chce syna vyvést z ráje. Fajn efekty (nelze nevzpomenout na Annihilation), má to artovej nádech (lehká asociace třeba Hagazussa v některých momentech), pracuje to spíš s úsporností a atmosférou, než že by to tlačilo na pilu explicitností a lekačkama (což bude polovina lidí považovat za přednost a druhá za nedostatek). Velkej plus za hudbu. A jako bonus ten osudovej závěr, kterej ukáže, že role všech zůčastněných byly trochu jiný, než se zdálo......"She was here long before the apes started dreaming of gods." ()

Aurus odpad!

0,5/10. Dobrý nápad ale provedení na piču. Pro mě fakt hodně katastrofální horor který mohl být dobrý a místo toho se z něj stal čistý odpad. Příběh je docela fajn, postavy jsou blbé a nesympatické, hudba je strašná, atmosféra tu skoro není, napětí je zde asi jenom jednou, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu je docela ok. Nedoporučuji. ()

Mackoun

Komornější Anihilace skřížená s Antikristem. Vizuálně povedené a spíše bych to viděl jako psychedelicky mysteriózní drama, než horor. Pár nepříjemných scén se najde, ale nejedná se o žádné tuctové lekačky nebo cíleně budované napětí typické pro hororový žánr, takže by to mohly snést i bojácnější nátury prahnoucí po troše tajemna. Shlédnuto v rámci osobního promítání na laptotu cestou z Chorvatska ve vyhřátém lůžkovém kupé bez klimatizace, takže ideální podhoubí... ()

Wolfsmadchen

"Mykologicko-ekologický art horor" jak vtipně pojmenoval tuhle nádhernou surrealistickou filmovou báseň InJo a já s ním souhlasím. A taky vizionářský. Až  se Matka příroda definitivně naštve a pošle na nás místo covidu houbové mutace, budou lesy plné "pánů tvorstva" už jen tiše obrůstajících mechem a houbami a směřujících tak konečně k symbióze s přírodou.  Melancholický, hrůzně krásný film. ()

Rockerman

Zajímavý art-environmentální horor. Škoda, že nejsou více k vidění ti "houboví" lidé a ve druhé půli to trochu ztrácí na zajímavosti. Každopádně jde o neotřelý pohled na doslova splynutí s přírodou. A Stefan se pak přenese z jedné do druhé, mnohem nebezpečnější džungle. ()

JB2203

Výtvarně opulentní dílo podmanivého vizuálu a dokonale ztvárněné vegetativní estetiky. Zásadní chybou ovšem z mého pohledu je, že byl film jaksi nadbytečně opatřen zvukovou stopou, respektive, že se nenašel někdo soudný, kdo by z oné zvukové stopy vymazat veškeré iritující, proklamativní dialogy, které pod kuratelou scénáristických klišé nutí bezbranného diváka uvažovat o tom, co se mu vlastně pokouší tvůrce skrze své postavy sdělit. Jako že je lepší se nechat obrůst mechem a šlahouny, nežli žít ve světě mobilních telefonů? A nebo, že nás matka Země už brzo pozře za to, že se přežíráme ve fastfoodech? Už si ani nepamatuju, co všechno tam ten zarostlej nešťastník vykřikoval. Takže s vypnutým zvukem za 5. S vypnutým mozkem za 4. Jinak za 3. ()

septic

ročně vzniká tolik filmů, ke kterým každý má přístup, že i lidi bez citu pro filmografii jsou rozmazlení. Nenazvat Gaiu alespoň slušným filmem je rouhání a vrcholný nevkus. Člověk, který takový film nazve nudou, nemá vůbec právo podobný snímek hodnotit a může se dívat na Pacific rim, Fast and Furious nebo podobnou kokotinu, kde je pointa, aby si lidé kvůli akčnímu prvku neuvědomovali debilitu scénáře ()

helraiser

Hodně povedený lesní monsters horor s parádní ztvárněním monster a slušnou atmosférou. Prostředí je opravdu top a od okamžiku kdy se objeví monstrum tak to už jede na plný pecky a až do konce si divák už nevydechne. Pro mě osobně opravdu velké překvapení. ()

Brooks

Prazvláštny, halucinogénny patvar ekoagitky a zombie hororu z atmosferických Juhoafrických lesov, ktorý ma bavil i nudil zároveň. Nič pre konzumného diváka, skôr pre fanúšikov divnejších žánroviek. 3* ()

Mamlas odpad!

4 šmudlové chodí po lese a jsou v chatě. Nuda jako svině. A když už promluví, tak samá hovadina. Nedívatelná blbost. S přeskakováním dokoukáno za 15 minut, protože děj = 0 a k tomu absolutní nuda. (1%) ()

SAINTS

Slučný ekohoror s tajomnou atmosferou.Tento indie horor sa dotyka enviromentalizmu,,greckej tragedie a kultu prežitia,ale uplne neuspokoji,je to priemerny film.Filmu nechybaju uchvatne vizualné efekty.Vyvoj postáv,je trocha nezmyselny.Otazkou je tiež prečo Gabi neodišla preč a napriek všetkemu tam zostavala?Mohla predsa kedykolvek odist.Aj ked je film dlhy a miestami až priliš pomaly uputal moju pozornost. ()

Pitryx

Pro mne byl začátek rozhodně zajímavý, protože jsem netušil o co go. Pak když se ukázalo, že je to asi postapo (mimochodem to bylo jen naznačeno mezi řečí), už to tak zajímavé nebylo. Pár efektních záběrů, krásná příroda, ale dějová nuda k uzoufání. Naštěstí je sem tam scéna, která mne probrala z polospánku, takže jsem to dokoukal až do konce. Podruhé na to koukat nebudu, takže mých třicet procent je konečné slovo. ()