Gaia

Při sledovací misi v lese se strážce parku setká se dvěma přeživšími sledujícími postapokalyptický životní styl. Zdá se, že chlapec a jeho filozofický otec mají své vlastní náboženství a tajemný vztah k přírodě. Jejich existence má mnoho podezřelých aspektů, ale když jsou jedné noci napadeni podivnými post-lidskými bytostmi, zjistí, že v této divočině je větší hrozba. (JasonCZ)

Mamutol

Ze začátku to vypadalo jako klasický thriller o přežití v divočině, ale pak se film nadechl a já jenom zíral, kam až sahá fantazie scénáristy a umění režiséra. Příroda kdysi dávno stvořila člověka a v tomto fantasy filmu si jej zase bere zpět. Takže když na vašem těle náhodou začnou růst žampióny, choroše, lysohlávky a jiné houbičky, tak nepropadejte panice, klidně si je otrhejte, šup s tím na pánvičku, klepnout na to dvě tři vejce a máte večeři jak z michelinské restaurace. ()

xxmurphyxx

Po In the Earth druhý ekologický horor v krátkej dobe, tento raz z Juhoafrickej republiky a na vyššom kvalitatívnom levely. Ako prvé musím vychváliť bezkonkurenčný audiovizuál, ktorý je nie len nádherne natočený a ozvučený, ale hlavne kreatívny, plný zaujímavých nápadov dotvárajúcich celkovú atmosféru. Veľa sa tu stavia na makro záberoch sústrediacich sa najmä na flóru a postavu Gaby a dunivom basovo založenom ambientnom zvuku obohatenom a rôzne divné, hororové živočíšne tóny, perkusie a tóny primitívnych hudobných nástrojov domorodej Afriky. Postáv tu je len pár ale každá z nich má svoje miesto v príbehu a ani jedna nepôsobí len ako nejaké krovie. Dej alebo skôr hlavná pointa je zaujímavý rovnako ako postavy zmutovaných obyvateľov ale má jednu chybu. Myšlienka ani spracovanie mutantov nie je z hlavy tvorcov filmu. Podľa môjho názoru je to ripoff alebo minimálne silná inšpirácia excelentnej videohry The Last of Us. Príbeh odkazujúci na reálny hubovitý vírus Cordyceps by sa ešte dal, ale to že slepí mutanti vo filme sú prakticky kópie 1:1 Clickerov z hry je už trošku drzé. Nie len vizážou ale aj ich charakterickým zvukom. To už smrdí porušovaním autorských práv. Ale tieto veci nechám na iných. Je to v podstate jediná vážnejšia výčitka na tomto skvoste. Film má pre niekoho nudný príbeh a pomalé tempo, kde sa nič také hrozné nedeje s čím sa dá trošku aj súhlasiť, ale má natoľko pre mňa pohlcujúci audiovizuál a niekoľko vypiplaných a kreatívnych scén na čele s ukončením postavy Gabi na konci filmu, že musím ísť hore z troch mega silných hviezd na štyri. A aj vzhľadom na pár uletencov, čo tu tomu nadelili odpad. Po všetkých tých sterilných, bezduchých a plytkých hororoch z Ameriky bol toto balzam na dušu. ()

BlondJames

Ti, kteří mají rádi filmy, které odsýpají, tak se určitě budou místy nudit, protože kamera si zde hraje s divákem pomocí zdlouhavých scén, záběrů a ponuře příjemné hudby. Což samozřejmě nezkousne každý, zvlášť když jde o horor. Každopádně já tyhle filmy ála PŘÍRODA vs ČLOVĚK miluji, a jakožto skalní fanoušek přírody (samozřejmě nefandím lidskému utrpení, ale když si příroda dělá pořádek pomocí přírodních katastrof, tak se nemůžu ubránit souhlasnému přikyvování namísto hysterie a pláče).. A tenhle milý art mě potěšil, samozřejmě bych to zrychlila, vymazlila postavy a jejich příběh a z přírody udělala ještě většího netvora a "zbraň" potom by to určitě zaujalo větší publikum... Ale za mě 4 hvězdy s přehledem ♥ ()

veverysiak

Celkom vtipný námet, ktorý bol v tomto spracovaní doprtený skoro všetkými profesiami, pokiaľ by som sa mal na základe odsledovania tohto lesného dobrodružstva stať ekoaktivistom, tak budem radšej žrať mäso v betónovej mestskej aglomerácii, takže 15%. ()

Grázl83

Příšery plne vykradene z PS hry The last of us včetně zvuků, i samotná zápletka s houbami pochází z této hry. Jinak celkově koukatelny průměr. ()

brasek

Žiaľ príbeh je veľmi nudný, bez tempa a dynamiky. V lese počas noci sú všetky zvuky desivé a na tomto fakte však horor nemožno zakladať. ()

Kushina

Boha, to nedávalo žádný smysl. Houbičkové šílenství....Nevidím v tom žádný hlubší point, ani smysl. Nic nedávalo smysl, kurva a k tomu to nebylo ani strašidelné. K čemu takový film o příšerách vlastně je? 30% ()

AmunRa

Vědec pološílený po smrti manželky zůstane se synem v pralese a najde si opravdu děsivou přírodní bohyni. Do toho mu nečekaně vpadnou dva členové lesní stráže vyměňující fotopasti. Opravdu minimalistický artový horor si vystačí se čtyřmi postavami, z nichž jedna se na plátně dlouho neohřeje. Naštěstí tentokrát mají styl a příběh vyrovnanou váhu a vzniká dobře dívatelný film s množstvím zajímavých záběrů přírody odkazujících na Luca Bessona a snově-halucinačních vizí. Děsivosti dodává jak stylizace a detaily spór a hub, ale i pohybující se stromy a nečekaně působiví pololidé, kteří spíš připomínají posednuté ďáblem. Vcelku zajímavé, ale nevidím žádnou proklamovanou žánrovou revoluci ani vyloženou filmovou bombu. ()

Milo384

Zajímavý námět, hned od začátku mě to vtáhlo do děje. Horor je to spíše okrajově. Pěkně udělaní houbový mutanti. Film doporučuji vidět a udělat si vlastní mínění. Je prostě jiný. ()

Accuphose

Se zvukama a s partou německejch skautů v honbě za bobříkama za zády - z toho se bič neuplete. Ze začátku to vypadá jako příručka pro bio-eko fanatiky, nicméně pak se film snaží různými metodami o poetické až artové vyznění. Každopádně si film zaslouží hvězdičku za odvahu, a druhou za kameru nebo triky - jak chcete... ()

vinducha

Jihoafrický prales a houbový Kuba , totiž páreček . Mě se to teda líbilo dosti , ale pochopím , že to opravdu není pro každého . ()

Miroslav.Zac

Na africké poměry jistě nadprůměrný film, ale na ty evropské je to jen lehce nad průměrem. Mimochodem, to, že se to odehrává někde na jihu Afriky, bych z filmu vůbec nepoznal. Kdybyste mi řekli, že je to třeba Austrálie, kýval bych hlavou a poznamenal něco jako: jo, to je vidět. Žánrově bych film označil asi jako ekobodyfolk horor, čímž dali autoři patrně najevo, že splácali dohromady všechno, co momentálně frčí... ale... funguje to. Je to místy nechutné, místy zvrácené a správně halucinogenní, ale strašidelné už moc ne... jo a hlavní hrdinka je hororově sexy a má pěkný... ()

DyingAngel

Tomuto niet čo vytknúť - neskutočne originálne, metaforické, miestami nervy drásajúce, nádherné. Krásna metafora na túto zvrátenú dobu. Príroda dáva a príroda berie. Hubovité monštrá sú tu len pomyselnou čerešničkou na torte. Niekedy si dám túto jazdu zas. ()

lineker

Spórovitá halucionegení extáze z Jižní Afriky, která nesedne každému. Přinejmenším je to film k zamyšlení a závěrečný záběr to hezky podtrhuje. ()

goauld

Houba sem, houba tam, houba kam se podívám...:-) No... snímek byl silně halucinogenní, asi tak jako ty houbičky. Celkem jsem nechápal, co tím chtěl jako básník říct, ale je fakt, že přítomnost v daném lese může být pro jedince neznalého věcí poněkud nebezpečná :-) Máma megahouba, táta její obdivovatel. Synáček se né a né rozhodnout, jakou houbu si zamilovat a do toho ta -strážkyně lesa-... (ta bude taky houba... chce to jen čas ;-) ()