Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

DragonnCZ

6/10. - 1 díl Mission Impossible nebyl vůbec špatný, i když částma zaváněl nudou. Dvojka je, ale horší. Má nepoutavý příběh, i když zápletka měla ve mě celkem potenciál. Akce byla taky tupě odvedená a celkově film je nuda až na půdu. Uvidím co další díly ze série. ()

UhLee

(6/10). Druhý díl této adrenalinem napumpované série byl již o poznání lepší než ten úplně první. O to více, mi pak vyrazilo dech, že druhý díl Mission: Impossible je docela hluboko v modrých číslech. Nedokážu si to momentálně vysvětlit a možná až časem pochopím, proč tomu tak opravdu je. Nicméně tento díl se zvýšil ve kvalitě v mnoha ohledech. Už mi během sledování nevytékal mozek z hlavy kvůli šíleně komplikovanému scénáři. Takže jsem si na zeď nemusel kreslit myšlenkovou mapu. Tom Cruise tady má docela odlišnou polohu než v předchozím díle. On už není tou lovnou zvěří, ale on je tady spíš ten predátor. Predátor, který předvádí nemyslitelné kaskadérské psí kusy a nebojí se tentokrát sáhnout po zbrani. Nevím, jestli mi tato poloha seděla více, ale akce se mi líbila velice. Slow-motion záběry, byly místy trochu cringe, ale dokázaly to poté vyvážit lahůdkové bojové sekvence. Všichni diváci si určitě všimli pověstných holubic, které byly ve filmu použity a dodávají filmu jedinečný odkaz. Na jednu stranu film působí velice kvalitně, protože tady máme hudbu Hanse Zimmera a dokonce dojde i na mou oblíbenou Metallicu. Tom Cruise je tady zase na vrcholu svých sil. Na straně druhé to místy působí hrozně levně a divně. Pokud mě první díl této testosteronové akční série konkurující Jamesi Bondovi nedokázal přesvědčit o kvalitách této série, tak tento díl to dělá zase trochu jinak. Nevím, jestli by mě tento díl přesvědčil o atraktivitě této série, ale já chci pokračovat už jenom kvůli atraktivně vypadajícím pozdějším dílům. ()

Honzíno

Ne, ne a ne. Po vynikající, pro mě milníkové jedničce je to veliký krok zpátky. Již obsazením Johna Wooa na režisérský post bylo jasné, že to bude akce jako řemen, jenž Woo to mohl dotáhnout uplně někam jinam a zůstal nikde. 90 % akčních scén působí vyloženě komicky - s tím faktem, jak jsou přitažené za vlasy to nemůže fungovat. Mrzí mě to. Přesto dám 50% za tradičně výbornou hudbu (ale celkově z trilogie nejvíce nevyrovnanou), aspoň trochu dodrženou atmosféru, Vinga Rhamese a Tonyho Hopkinse. ()

Shetland

Oproti jedničče jednoduchý a klišovitý děj. Druhý díl je slabší, hlavně díky tomu, že se pokouší o styl alá James Bond,ale nepřidává nic navrch. ()

exhoubus

Co se týče akce, není film až zas tak špatný, chvílemi sice některé záběry vypadají naprosto nereálně a neproveditelně (ale je to přece profesionální agent, takže by se to dalo omluvit), ale asi tak půl hodiny záběrů mi připadá naprosto zbytečných. Pokud mám náladu na akční film, rozhodně mě nezajímá milostný a intimní život postav. Oproti prvnímu dílu (jak už bývá zvykem) kvalita výrazně klesla a film je na mě moc tuctový a plný už ostřílených situací. ()

Lachtaan

Pro fandy lehké špionážní tématiky musí být pokračování hitovky Mission Impossible zajisté poklesem na kvalitě, nechápu ovšem, proč se to tolik odráží na výsledném hodnocení. V rámci akčního žánru jsme dostali mnohem nabitější a exkluzivnější jízdu, než kterou nám o čtyři roky dříve nastolil štáb v pražských ulicích. Nebýt odbytého scénáře, který nakazuje každých 5 minut pomocí rádoby vymožených masek "nečekaně" vytvořit z postavy zcela jinou, byl bych s druhým MI zcela spokojený. Řádný akční bordel ke konci snímku mě jako žánrově nestranného fanouška dost uspokojil, během motohoničky jsem si vzpomněl na hodiny strávené u GTA, kde člověk na zprvu nablýskané silničce skákal na bahnitých plážích a postupně ji decimoval na neprostupném terénu v lese. Tak uvidíme, jaké třešničky na dortu přinesou další díly. ()

Dado

Úvodné minúty venované hlavnému hrdinovi a jeho novej „Huntgirl“ sú utrpením tak obludných rozmerov, že pred ich zopakovaním by som dal prednosť hoci aj dvojhodinovému remixu najväčších hitov posledného leta. Dianie, ktoré po nich nasleduje, sa síce len sotva môže pýšiť originalitou či scenáristickou zručnosťou, no aspoň úspešne dokázalo zamestnať moju myseľ, ktorá sa dovtedy vážne pohrávala s myšlienkou vzdať sledovanie celého filmu. To však samozrejme nič nemení na skutočnosti, že ide o maximálne o efektnú zlátaninu, po ktorej snáď ani tí najväčší optimisti neverili, že sériu čaká v novom tisícročí svetlá budúcnosť. (40%) ()

BROKEN_

VYNIKAJÍCÍ! Sérii Mission: Impossible miluju, a i když má dvojka nejslabší hodnocení ( pro mě zcela nepochopitelně ) mám ji rád. Režisér John Woo dodal po prvním díle svěží šťávu téhle sérii, a jeho akční scény jsou TOP. Zpomalovačky, holubice, sexy záběry, a hlavně, hudba Hanse Zimmera dodávají filmu výbornou podívanou. Tom Cruise je jako vždycky super. Hrozně se mi líbí že záporák přemýšlí jako Hunt, a proto Ethan má v jedné pasáží těžkou situaci, jen aby v závěru vytřel záporákovi zrak. Díky adrenalinovému ději, zajímavé zápletce a závěru, je druhý díl SKVĚLÝ. Soundtrack - ( https://youtu.be/ypWmjiBJ4fo, https://youtu.be/x11NURuaPwQ ). ()

lennyd

Bylo to tu již několikrát - aby hrdina mohl prokázat své kvality, nejdříve potřebuje svého zloducha. To platí i v oboru mikrobiologie - nač by byl skvělý lék, pokud by nebyla hrozba, které by mohl zabránit. Stejné je to se zákeřným virem Chimérou a lékem Bellerophonem - akorát se oboje dostane do rukou Seana Ambroseho (Dougray Scott), který s lékem (a hlavně s virem) má jiné cíle. A to nemůže zvláštní agent Ethan Hunt (Tom Cruise) nechat jen tak. Do týmu si tentokrát opět přibere počítačového hackera Luthera (Ving Rhames), ale také bývalou Ambroseho lásku, Nyah (Thandie Newton). A opět se rozjíždí akce o záchranu (minimálně) celého světa ... Tom Cruise opět skáče, běhá, střílí, kope, létá - tak jak to zvláštní agenti dělají, a nikoho nenechá na pochybách, kdo je tu pánem - zvlášť když jeho "hlavní" soupeř je takový obyčejný (přijde mi, že jej zastínil i Bad Man #2 - Hugh Stamp). Ale druhý Mission Impossible má i jinou stránku, odlišnou od té akční - a to romantickou. Křehká Thandie Newton byla trefou do černého, je prostě k sežrání. Nicméně jsem byl přece jen trochu zklamaný, obrovský rozpočet se ve filmu kamsi ztratil (i když závěrečná auto-moto honička byla skvělá) - ale John Woo už možná trochu stárne. Nicméně své oblíbené opeřence si opět neodpustil :) ()

Iroquaise

Vezmu v potaz fakt, že Tom Cruise - producent chce mít každý díl série jiný. A to se mu opravdu dařilo a daří. Zejména po tísnivě komorní, oldschoolové jedničce je to opravdu posun. Jenže nelze nevidět, že Woo coby režisér s velmi specifickou poetikou se k dané žánrové kategorii hodí jen částečně. Schopnost natočit dobrou, moderní a stylovou akci totiž není všechno. Wooův dramatický ( chtělo by se říct až fanatický) patos, důraz na melodramatickou složku vyprávění, zpomalování dílčích obrazů i toku narativu a práce s místy až sakrální symbolikou sem jednoznačně nepatří. Ale budiž, byl to pokus. Pořád ten film lze vnímat mimo kontext série dobrodružství s Ethanem Huntem - čili jako další snímek z fimografie Johna Woo. Problém je v tom, že druhá Mise selhává souběžně na obou bojištích....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/06/mission-impossible-2-2000.html ()

danoo

Nie príliš nápaditú zápletku nevyvažujú ani energické akčné scény či kasting, navyše Tom Cruise a tá jeho BOHOROVNOSŤ možno niekomu imponuje no mne nie. ()

Javad

John Woo sa tu naozaj vybláznil a vôbec nešetril množstvom efektných spomalovačiek a akčných scén ktoré sú prehnané ako sa len dá, ale v kine som sa vtedy bavil... ()

Bobik9

Ani po druhém díle nemohu stále přijít Mission Impossible na chuť. Tom Cruise se mi jako herec nelíbí a navíc tady v tom snímku mi nehorázně vadily jeho neustále zářivé a vlající vlasy. Jinak bylo obsazení docela slušné. Příliš dlouhé, příliš předvídatelné a děj šel postupem dolů a dolů a dolů až skoro na dno. Výtěčná hudba Hanse Zimmera nemohl zachránit topící se loď ohraných situací, které byly slepeny do jednoho bezduchého a jednoduchého filmu. Doufám, že následující filmy budou kvalitnější. ()

anli

Druhou misi přebírá husťák John Woo a ač jde v akčním žánru o prvotřídního režiséra,tahle agentova mise mu zřejmě moc nesedla.Nemůžu říct,že by film byl vyloženě špatný-to vůbec ne!Akční styl,filmařský rozhled a obraz,včetně třeba zpomalovaček,zvládá režisér bravurně a jeho styl je opavdu nezaměnitelný.Stejně tak skvělé akční nápady a vůbec akční sekvence a koncepce scén je vizuální pastva pro oči,i když je tu akce samotné možná trochu příliš a také je trochu nepřehledná,což je dáno režisérovým rozmachem a megalomanstvím,které ukočírovat není asi jednoduché.Co je ale velmi bídné je scénář,samotný příběh,který mě vůbec nepřipadl jako superšpionážní a nějak se vytrácela i samotná atmosféra filmu.Což trochu zamrzí,protože jsme se přece dost těšili,že?Tom Cruise je standartně slušný a stále příjemně působící agent a snaží se zachránit,co může,ale i tak to někdy nestačí a film ztratí tempo a dech.Hodně také pomáhá hudba Hanse Zimmera a opravduu skvělý záporák v podání Dougraye Scotta.Místy byl trochu předvídatelný děj a opět spousta zbytečných klišé.Takže celkově vzato jsem byl nakonec jakž-takž spokojen,ale jde o nejslabší díl zatím čtyřdílné série.Po chvíli váhání dávám díky akci a hudbě slušně vyhlížejících 60% a snad se třetí misi zadaří lépe,co Ethane? ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Nebudeme to protahovat, M:I2 není dobrým snímkem a plně chápu, že jsou lidé, kterým se vůbec nezamlouvá... Ale... Ale já jsem nějak schopen ho akceptovat. Zamlouvá se mi koncept, kdy původní filmová Mission: Impossible tetralogie jde cestou mé úplně nejoblíbenější filmové série - Alien. Každý díl jiný režisér, každý díl naprosto jiné uchopení látky a světa jemu zadané frančísy a proto je série tak barvitá a rozmanitá (na žádné "trilogy creds" se tu rozhodně nehraje). John Woo byl v roce 2000 na vrcholu popularity, Hollywood mu "ležel u nohou" a on si vytesal obří monument, pohřbívající a zároveň glorifikující jeho akční styl. Minimálně finální honička je překrásnou vzpomínkou na poctivou kaskadéřinu let devadesátých. Pokud chcete sledovat spíše film Johna Woo než epizodu ze série M:I můžete se královsky bavit. Je zajímavé, že nedávno jsem zde psal podobný komentář o prvním díle. Je to hlasitý díl, je to ten nejhloupější díl, je to díl, který nejvíce zastaral, ale je to to ošklivé káčátko, které musím bránit. Thandie Newton už nikdy nebude tak sexy. Nevím jak moc je John Woo zodpovědný, za tlačení svých trademarkových hudebních motivů, ale je dost možné, že jsme tu našli naprosto nejhorší originální hudbu Hanse Zimmera. 60 % ()

elanius

(76/2018) / S prehľadom najslabší diel série. John Woo a Rob Towne mali ťažkú úlohu niekam s M:I svetom pohnúť. Ono dosť záleží kedy sa dvojka hodnotí. 4 roky po jednotke v roku 2000 by hodnotenie asi dopadlo o dosť lepšie ako teraz po dopozeraní celej série. Nastoluje sa tu ale trend, ktorý s obmenami a vylepšeniami funguje doteraz. Hlavný záporák je oproti jednotke jasne definovaný, nastupuje osudová žena a dôraz na partiu okolo Ethana Hunta. Mission: Impossible II nie je prepadák, len už musí bojovať s časom a stúpajúcov kvalitou série. (6/10) ()

noriaki

Čekal jsem, že si v potitulkové scéně John Woo stáhne masku a ukáže se, že film režíroval Simon West. Tenhle mišmaš zpomalovaček, rádoby efektních scén, hloupého scénáře a unylého herectví má totiž přesně jeho rukopis. Bohužel se podobá jeho horším pokusům. Dvojka Mission Impossible se strašlivě táhne a nemá moc co nabídnout. Konec jsem vyhlížel už někde před polovinou a ta druhá půlka svou existenci neospravedlnila. Nejhorší díl série, a jede si v tom svou vlastní ligu. ()

JohnSmith

Kde jsou ty časy, kdy Woo točil v Hong Kongu. Svůj styl si ponechal,ale nejspíš mu američtí producenti pěkně přistřihávají křídla. MI 2 není špatný film, jen je roztahaný, zdlouhavý a trochu děravý.Jediné čím se zápory tohoto filmu dají kompenzovat jsou moc pěkně natočené akční sekvence a obrazová stránka vůbec. Bohužel je těch akčních sekvencí velice málo a to na lepší hodnocení prostě nestačí ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)