Mare z Easttownu

• USA Mare of Easttown

V minisérii Mare z Easttownu sa predstavuje Kate Winsletová v úlohe Mare Sheehanovej, detektívky z pensylvánskeho mestečka. Kým Mare vyšetruje miestnu vraždu, jej vlastný život sa pomaly rozpadá. Príbeh, ktorý skúma temnú stránku uzavretej komunity, je autentickou výpoveďou o tom, ako rodina a dávne tragédie ovplyvňujú našu prítomnosť. (HBO Slovakia)

bonovox

Skvelá mini seria z produkcie HBO. Nie je to len kriminálka ale je to hlavne ľudský príbeh o žene, ktorú sám život neustále tlači k zemi a jedno trápenie za druhým nemá konca. Dokonalá Kate Winslet a k tomu verne vykresleny život v komunite, kde každý každého pozná. Jeden zo seriálov roka... ()

Franki69

Opět nadstandardní krimisérie, na které má HBO nejspíš patent. Nepopiratelnou hvězdou je Kate Winslet, které tu maloměstským životem obouchanou kriminalistku s mnoha osobními i psychickými problémy věříte od první minuty. Sedmidílná Mare z Easttownu nabízí přesvědčivé sociální drama s hutnou krimi zápletkou. Nenechte se odradit prvním dílem..oproti dalším se může zdát, že se fakt vleče..ale expozice děje a náčrty postav i rozehrání situací jsou opravdu precizní a pro pozdější pochopení opravdu důležité. Jen jich je hodně, příběh má hodně postav a scénárista je v sedmi dílech dovedně provede malým peklem. Každej jsme už asi kriminálek viděli dost. Na kterou si ale i po letech vzpomenete? Mare z Easttownu pro mě patří k těm, které si vybavím i po letech..stejně jako Pustinu nebo Sedmilhářky. Dáváme s přítelkyní shodně za 100% ()

Veber

Dost s*aček na jedno městečko a na jednu ženskou. Asi nejlepší v rámci žánru co jsem viděla od 1. řady Temného případu. Moc hezky rozpracované psychologické linky a samotný případ (vlastně dva) také zajímavé. Skvělá Kate Winslet i ostatní. Na každou epizodu jsem se těšila. ()

Filans

No kde začít. Celý seriál by mohl být kratší a bez některých postav, které absolutně v příběhu neplní žádnou zásadní úlohu a doslova kazí tempo seriálu. Frank ( ex-manžel Mare) je za mně docela dost zbytečná postava v seriálu a je obviněn na začátku, kde je podezřelí, že je otec zavražděné dítěte. Po zbytek seriálu se znova žení s Faith a tady jeho úloha končí. U něj si dokážu představit, že by se v seriálu objevil 2 krát mín. Siobhan (ŠOBÁN) (dcera Mare) je lesbička, která v seriálu plný maximálně kvotu. Kdybych v seriálu vzal všechny vztahy hlavních postav, že s nimi chodí, tak se dostanem 2 homosexualním a 3 heterosexualním vztahům. Za mně uplně zbytečná postava, která v seriálu nic nepřidává a jenom natahuje děj co to nejvíc jde. Freddie je černý feták, který během seriálu se vydává za únosce Kate a okrádá svoji černou sestru o peníze aby si mohl koupit drogy. Tahle postava ukazuje, že černý to v Americe nemají lehký :) Za mně docela zbytečná postava, ale chápu tvůrce seriálu, že na tuhle problematiku chtěli upozornit. Zde se to dá pochopit.  Kdyby se seriál  jenom zabýval hlavním dějem a to je případ mrtvý a únosu 2 žen.  Tak tento seriál bych doporučil všem, ale doslova první polovina nebo spíš 2/3 seriálu se zabývají většinou jinačí tematikou než vyšetřovaní případu. Seriál mně v některých částech doslova nutil ho vypnout a já násilím se ho snažil do koukat do konce  abych věděl kdo je viníkem. Za mně některé díly jsou prostě katastrofa, kde se v předchozím dílu dozvíte něco nový ho o případu a následujícím dílu se spíš řeší nějaký spor postavy místo toho aby se děj napojil na předchozí díl. Tento styl vypravovaní by se hodil pro 3 postavy a ne pro 5-14 postav.  Kdyby se měl vyjádřit hercům tak Kate Winslet  (Mare), Evan Peters (Colin Zabel), Julianne Nicholson (Lori) v seriálu úplně září hereckými výkony.  Seriál bych ohodnotil první polovinu 70%, kde děj byl enormně natahován vším ne řešením případu. Druhou polovinu nebo spíš poslední 3 epizody, kde se začal jenom řešit případ bych odhodnotil 85%. Celému seriálu bych dal 8/10. ()

halberdier

Každý rok mezi obrovským množstvím seriálů/ minisérií vzikne pár děl, které ční nad všemi ostatními. Letos se mezi ně určitě zařadí Mare of Easttown, který funguje jednak jako skvělé drama, stejně tak jako dobrá kriminálka. Všichni herci jsou dobří, ale nad všemi vyniká skvělá Kate Winslet. Atmosférou  a pojetím mi tato série připomněla taktéž vynikající Tři billboardy kousem za Ebbingem. (9/10) ()

Rian_witcher

V téhle minisérii není špatně prostě vůbec nic.  Ani v jednom ze 7 dílů se člověk nenudí. Psychologie postav je úžasná, výběr herců excelentní a scénář vás nenechá do poslední chvilky vydechnout. Nic není černobílé a kdo je vlastně padouch a kdo hrdina??? Když rozehraje svůj part Oskarová herečka Kate Winslet, je v roli rozervané detektivky absolutně uvěřitelná. Za mě 10 z 10. ()

hufnagel

Som už starým fanúšikom filmov a seriálov a posledné dva roky sa toho nič moc nenatočilo,ale to čo zahrala Kate Winslet v tejto minisérii, to sa už málokedy dnes vidí.To už ani nebolo hranie,ale úplné vžitie sa do postavy detektívky Mare.Pomohol tomu aj geniálne a detailne spracovaný scenár a nádejný režisér.O všetkom hovorí mimika tváre hlavnej postavy,cez ktorú vyjadruje skutočnú neuveriteľnú hĺbku pocitov a beznádeje.Tempo je zámerne pomalé,mne absolútne vyhovovalo.Dej doplňujú aj kvalitné vedľajšie postavy.Jednoducho masterpiece. ()

Anusak

Ultimátní herecký výkon Kate Winslet a konečně normální ženská jako hlavní postava se svými chybami a nesnesitelnostmi v mainstreamu, a skvělá detektivka. Ovšem bez Kate by byla poloviční, na poli žánru krimi se stanou nebo stali legendami jiné série. ()

Dawe2

Wow! Tak tohle byla neuvěřitelná jízda, něco tak výborného a originálního jsem už dlouho neviděl. Tohle je detektivní klenot. Tady prostě funguje vše. Velké doporučení, dobré hodnocení je zde oprávněně. ()

Kozlowski8

Psychologická minisérie, v níž je poutavě vystavěná kriminální zápletka spíš jen pozadím té psychologické roviny, která brilantně rozebírá vztahy lidí v maloměstské komunitě a hlavně osobní život a rozpoložení hlavní hrdinky. Minisérie Craiga Zobela nenabízí lavinu akčních scén, střílení, ani dechberoucí chvíle napětí, avšak děj příběhu je vyprávěn velice chytře, se spoustou minizvratů a falešně nastolených vodítek, takže diváka drží v neustálém napětí z očekávání dalšího vývoje a do toho je mu servírována atmosféra maloměsta a propletenec složitých mezilidských vztahů a nálad místních lidí a samotná postava Mare, sužovaná traumaty po nedávné rodinné tragédii. Kate Winslet využila nabídnutý prostor a představila své dokonalé herecké umění v celé kráse, ve všech polohách. Kromě ní se ale velice dobře činili i ostatní herci. Velice se mi líbila například Jean Smart v roli krásně napsané postavy Mareiny matky. Jejich vzájemné dialogy a špičkování mne hodně bavily. Moc hezký zážitek. 85 %. ()

mouzi

Dost dobrá záležitost. Akorát nevím, jestli jsem nedával pozor a nebo tam byla chyba při obvinění Johna, když se vůbec neřešila vražedná zbraň (kde ji vzal, případně kde zmizela). Jinak Kate Winslet perfektní, možná jsem ji začal i mít rád. ()

Ironhead

Tuhle sérii od HBO jsem dal doslova na jeden nádech. Jde o žánr, který HBO umí a navíc opravdu všichni jsou tu skvělí, včele s Mare (Kate Winslet). Jenže v posledním díle s rozuzlením přišly tak moc veliké trhliny v logice případu, že jsem na to nevěřícně koukal a říkal si sakra proč, proč to někdo napsal takhle a proč to nikoho ze štábu při natáčení netrklo. *spoilers alert* *spoilers alert* *spoilers alert* Aneb když starý pán nasměruje konečně Mare k pravému vrahovi tím, když jí vypráví o tom, jak se mu ze zamčené kůlny z krabice v šuplíku pracovního stolu ztratila zbraň a pak se tam zase objevila zpátky s chybějícími náboji. A následně když onen pachatel vypovídá, že tu zbraň ukradl v noci a ještě téže noci ji na to samé místo vrátil. WTF, starý pán asi těžko chodí o půlnoci kontrolovat do kůlny svou dekády uloženou/odloženou zbraň. Tohle prostě naprosto nesedělo a podkopalo to celou logiku vyšetřování. Druhý (a ne poslední) velký renonc byl v tom, že na začátku vyšetřování tvrdili, že oběť nemohla dojet na místo činu na kole, protože to bylo moc daleko. Na konci se ukáže, že vrah zvládl stejnou cestu na kole dokonce 2x a to tam i zpátky včetně krádeže a navrácení zbraně. To bylo další velké WTF. Takže tyhle příběhové a scénáristické nesmysly nakonec shodily celou do té doby poměrně kvalitní detektivní linku. *velká škoda* Protože když v detektivce vůbec nefunguje detektivní linka díky scénáristickým nesmyslům, je to na facku. ()

chup44

4 ale veľmi na hrane. Bohužiaľ ma to nedostalo do kolien, ale to sa mi stáva veľmi veľmi málo s nejakým seriálom. Každopádne, zaujímavá miniséria. ()

taibrek

Príde mi ako keby nikto v tom meste nemohol byť šťastný... Každý jeden obyvateľ mestečka Easttown zažíva v podstate ťažký osud. Kate winslet to zase dala na 1*. Pekný príbeh a čo musím vyzdvihnúť to postupné vyriešenie každej zápletky. Niekedy sa stáva , že všetko podstatné sa udeje v poslednom diely seriálu. Za mňa môžem len odporučiť. ()

Hnillard

Také 7th Haven skrížené s nejakou tou malomestskou detektivkou. Mám veľké problémy či dať 3 alebo 4*. Na jednej strane tu cítiť kvalitou, pekná atmosféra maloměsta, extrémne vynikajúca Kate. Na druhej strane niektoré veci tam pôsobia příliš okate a našroubované a veľakrát ma tie medziľudské problémy nezaujimali. Fakt veľakrát chýbalo už len aby prišiel reverend Cambden. Navyše aj detektívna linka má podivuhodné náhody a berličky aby sa úspešne vysvetlila. Plus nevierohodna a slabo vysvetlena časť s unesenými ženami.Vo výsledku mi príde že to kľudne mohli byť aj o 2 diely kratšie keby vyhádzali postavy ktoré nemali žiadny prínos do pribehu !!!Spoiler!!!: Môj tajný tip na vraha nevysiel. A to ,že vrah bola dcéra Mare , Siobhan. Myslel , som že Siobhan si dala v minulosti tajne prioperovat penis a ona je tým záhadným otcom toho dieťaťa. A že ona tým pádom bola aj vrahom. Navyše bola jedna z posledných čo boli s obeťou v kontakte. Škoda no. ()

c.lotus

O tom, jak všichni máme životy kolikrát převrácené vzhůru nohama a jeden o druhém to ani netušíme.  O tom, že nikdy není pozdě, ale někdy je přece jen "ten" čas. O tom, že... Je to drsné, je to milé, je to napínavé, je to něžné, je to sprosté, je to vtipné a všeho tak akorát. Většinou seriály nehodnotím, ale u této minisérie musím udělat výjimku. Možná to bude i tím, že změna, kterou zejména v druhé polovině postava Kate Winslet prožívá, tak nějak to do zimy patří a k přerodu vybízí... ()

WugWugs

Výborné ako dráma, otrasné ako krimi//detektívka. Celé to drží nadštandardná HBO produkcia a herectvo. Nerozumiem tomu poklonkovaniu sa scenáristovi, lebo namiesto aspoň trochu uveriteľného vyšetrovania tu máme postavy, ktoré všetky vedia viac ako polícia, všetky vynikajúco klamú a polícia, ktorá zatýka a prepúšťa hala bala, im to žerie. SPOIL Blond tínedžerka je asi najlepší príklad - každý druhý diel len tak príde s niečím novým, nevadí že ide o vraždu, pokojne klame, zamlčuje, zase klame, ničí dôkazy, a zase sa priznáva a "polícia" len hlúpo prikyvuje. Handrová polícia síce nájde odrazený projektil vo veľkom parku, ale nemá potrebu prehľadať izbičku (2x3m) obete plnú detsky ukrých denníkov. Nedá sa to brať vážne, len toľko k bravúrnemu scenáristovi. Ale ako dráma o tom, že všetci klamú - viď prvá veta. 3.5 ()

pájap

No Teda,pokud takhle vypadají rodiny v Americe, tak bych tam teda žít nechtěl ani náhodou Kate hraje parádně, stejně jako ostatní. Zatím shlednuty tři díly,brzy napíšu vic.Hotovo,konec seriálu. Jasných 5. Chyby tam jsou ale kde ne?? Rozuzlení super. HBO !!! Chci další seriály. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

03.01.2022

Herečka Kate Winslet (Titanic, Steve Jobs) a tvůrci seriálu Mare z Easttownu režisér Craig Zobel (Z for Zachariah) a Brad Ingelsby (scenárista Cesty zpátky) už za svůj seriál několik prestižních… (viac)