MI5

Veľká Británia, (2002–2011), 77 h 40 min (Minutáž: 50–59 min)

Tvorcovia:

David Wolstencroft

Peter Firth, Nicola Walker, Rupert Penry-Jones, Miranda Raison, Hermione Norris, Matthew Macfadyen, David Oyelowo, Richard Armitage, Raza Jaffrey (viac)

Oficiálně jsou bezpečnostní služba, neoficiálně MI5 nebo prostě jen "pětka". Jejich hlavní úkol: bránit národní bezpečnost Británie. A bezpečnost země může být ohrožena čímkoli. Mezinárodním terorismem, rasismem, fanatismem nejrůznějšího druhu... S tím vším je zapotřebí bojovat - a oni s tím bojují. Nejužší výběr: dva muži, jedna žena a jejich šéf. Tom, Danny, Zoe a Harry. Oddělení je samozřejmě mnohem rozsáhlejší a na některých případech nejen může, ale i musí pracovat větší tým. Tihle čtyři však tvoří jeho páteř. Čtyři lidé, kteří se v zájmu vyšších cílů museli vzdát mnohého, bez čeho si většina z nás nedokáže svůj život představit: rodiny, lásky, zázemí klidného domova. Protože člověk, který se bojí o své nejbližší, je strašně zranitelný. A protože jejich nejbližší by mohli na jejich práci krutě doplatit. Je jen jedna cesta, jak mít obojí - práci i domov: dvojí život. Ani to ovšem není záruka bezpečí. Protože i oni jsou jen lidé a život, který dnes a denně nasazují, mají jen jeden... (oficiálny text distribútora)

Wyder

Dokoukán celý seriál = komplet 10 řad. Oproti americkým seriálům je to daleko uvěřitelnější a hlavně bez těch jejich (USA) nacionalistickejch keců, prezidentů a podobně. Nejoblíbenější postavy: Tom Quinn, Jo Portman a samozřejmě Harry Pearce. Osobně mě nejvíce bavila 2. řada a pak taky 9. řada. Ale celý seriál si stále držel velmi vysoký standard (zrál jak víno)... ()

lemonova

Dobrý seriál s vynikajúcim hereckým obsadením.. musím uznať, že čím ďalej, tým viac ma začína zaujímať. Väčšinou to pri seriáloch býva naopak. ()

ivicudus

Momentálne posledná deviata séria bola sklamaním (Srsly? Don Draper storyarc?), ale inak si seriál drží kvalitu. Len sa na ňom pomaly prejavuje zub času. Čo na Spooks oceňujem, je aktuálnosť a že sa nebojí vraždiť svoje hlavné postavy. Main cast sa vystriedal už asi 3x kompletne a to podľa mňa udržuje seriál čerstvým. ()

pekas

Páni, ono to má tolik dílů? Náhodou jsem jeden viděl na ČT1 (dávají to debilně pozdě). Další týden náhodou druhý a řekl jsem si, hmm hmm hmm, to je netradiční seriál, takový civilní, neamerický. Pak jsem se začal dívat cíleně, no nebudu to protahovat, mám za sebou cca 8 dílů a rozhodně mě tenhle seriál zaujal. Zatím si nechám prostor, až toho uvidím víc, zatím to je rozhodně silných 80%. Po čtyřech měsících nastal čas přehodnotit. Protože abych sledoval pondělí co pondělí čím dál tím hlouběji v noci, kam to ti kreténi z ČT1 víc a víc posouvají na úkor jiných sraček, to už musí stát opravdu hodně za to. A stojí! Párkrát jsem si zabrečel a hlavně pokaždé jsem překvapen, jak mě zase dokázali překvapit! Možná trochu přeháním, ale tentokrát se nestydím dát 100%. ()

Mephisto

Výborný britský seriál o MI5. Skvělé herecké obsazení, výborně napsaný scénář u každé epizody. Takhle by se "detektivní" seriály měly točit. ()

jfaba

Porušuji své pravidlo hodnotit seriál, až jej dokoukám do konce. Viděl jsem sice jen slabou třetinu, ale myslím, že klidně můžu dát ***. Cowley, Bodie a Doyle nebo-li Profesionálové v novém. Oddychovka, sem tam probleskne vážné hodnocení světa a jeho systému, i zločinci jsou proti Profesionálům současní. Jo, dobré je to. Proč to neběží v nějaké tv? A ono to běží (jak jsem si raději zjistil) a na ČT1, ale pro lidi co nepracují a nemusí ráno vstávat! Báječné, naše ČT! EDIT po 3 měsících: Už jsem u konce 9.série a je to pořád za ***. Některé díly lepší, jiné horší, ale to u takových seriálků bývá. Pozitivum, v uvozovkách, že zde nejsou stále stejní Bodieové a Doylové, ale i umírají a přicházejí nové postavy. ()

VLADEK

Proč někdo hlasuje jen na základě toho,že viděl jen pár dílů? 1. série = 70% | 2. série = 80% | 3. série = 90% | 4. série = 90% | 5. série = 90%| 6. série = 70%|| 7. série = 90%| 8. série = 90%| 9. série = 75%| 10. série = 70%|. Určitě doporučuji ke shlédnutí celou 3,4,7 a 8 sérii - není třeba mít nějaké obavy, že byste se nedostali do děje. Ale musím doporučit bez dabingu, ten pro ČT1 za moc nestojí. Závěr už je spíše taková nastavená kaše. ()

Dacsus

Vyborny serial! Co ale naozaj ocenujem, nik tam nikomu nevravi kto stoji na tej spravnej strane barikady a kto nie... Proste je to cisto serial o praci agentov MI5. Oprava: vyssie napisane sa tyka len prvych dvoch serii (a hadam prvych dvoch casti tretej), potom to slo do kytek (teda aspon v priebehu tretej serie, siedmy diel bol vyslovene smiesny - ale mozno tomu este dam sancu). ()

Heywood

Psát recenzi po 10ti letech od skončené série je více než obtížné. Ale dávám 5 hvězd za to, že to bylo tak surové, tak neúprosné, tak vlastně zoufale beznadějné. Politici vesměs ukázka západní mizérie, migranti obdobná mizérie, mocnosti bída bez morálky a špetky cti... prostě reálný svět. Některé díly byly lehce zjednodušené, některé zápletky logicky nedotažené, ale to u takové série je obvyklé. Herecký výběr skvělý (najdete zde skoro všechny herce ze série Sherlocka Holmese), hudba vhodná pro sérii a střih měl v každém díle slušný spád. Odkoukat vše mi trvalo sice dlouho, ale nebylo to marné. Končilo to před Velkým vpádem (2015) a Brexitem. Nebyla tedy v době realizace  ještě povinná tupost politické korektnosti a série se nehemžila LGBT ani progresivisty a grétisty. Dnes by tedy vypadala jinak. A obsahově množná mnohem hůř, protože doba se nezlepšila, ale jenom zhoršila. BBC si za sérii zaslouží uznání. Ale i to uznání patří době dávno minulé. ()

caniferus odpad!

Zrudne skarede herecky UK typu, otrasne ozivenie Bonda studenej vojny, smiesne pribehy. Milujem UK a mam rad ich kulturu, ale toto su podpriemerne zvratky pre nevzdelanych truhlikov, ktori nepotrebuju zahustovat svoje slabe procaky!!!! ()

Zofinka2

Tento seriál mě baví, protože v něm hrají sympatické nebo nesympatické postavy. Vlastně nic mezi tím. Na jedné straně je dobro a na druhé zlo. Jsou mi sympatičtí hlavní představitelé jako je Richard Armitage nebo Hermione Norris. Je nepředvídatelné, co se stane každou minutu a napětí by se dalo krájet. Perfektně promyšlený scénář a herci jako Armitage nebo Norris hrají bezchybně. Kolikrát ani nevím, o co přesně tam běží, přesto je tento seriál pro mě jako magnet. ()

Mischak

S každým dílem, s každou řadou lepší a lepší, konec ještě velkolepější. Z hlediska propracovanosti psychologie postav není co dodat. Matthew MacFayden, Rupert Penry-Jones a Richard Armitage. Peter Firth i ostatní budou nezapomenutelnými agenty MI5. Když jsem kdysi viděla první díl, nevypadalo to, že by se seriál dokázal vyvinout do tak komplexního díla. Ale ano! Svižné, napínavé, někdy nečekané, nemá chybu. Od prvního dílu příběhy gradují a vyvrcholení s postavou Lucase Northa a závěrečné X. řady mě opravdu dostalo! A ano: Tom Quinn je opravdu jen jeden .-) ()

dalia

Překvapilo mne celkově nepříliš vysoké hodnocení tohoto výborného britského seriálu na ČSFD. V průběhu jeho deseti sérií sice došlo ke změně autorů scénáře a k řadě obměn hereckého obsazení, přesto si seriál jako celek udržel po celé toto dlouhé období překvapivě vysokou kvalitu. Za nejlepší považuji série 3-5 a sérii 7, žádný díl ale nepokládám za vyloženě nezdařený. Jednotlivé "týdenní" příběhy nejsou jen napínavé, ale především vždy přinášejí i zajímavá morální dilemata a odrážejí aktuální problémy. Především v prvních sériích byla velmi dobře vystižena ona "nebondovská" a každodenní součást života agentů s jejich vícenásobnou identitou a obtížemi při skloubení práce a osobního života. Postavy jsou velmi dobře propracované a výborně zahrané, pojítkem celého seriálu je nezapomenutelná postava Harryho ve skvělém podání Petera Firtha. Seriál nemá příliš hluchých míst a každou jeho epizodu je možno považovat za ucelené a kvalitní dílko. ()

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

11.10.2010

Zatímco probíhá boj o dvoudílný prolog k Vetřelci (studio 20th Century Fox chce přístupnost PG-13 a rozumný rozpočet, Scott trvá na tvrdém R-ku a rozpočtu 250 miliónů pro oba filmy... a chce si… (viac)