V zajatí zla

• Česko Pavučina (viac)

Osemročný Peter nemôže v noci spávať – spoza stien v jeho detskej izbe sa neustále ozýva záhadné klopanie. Rodičia ho však presviedčajú, že tie zvuky sú len výplodom jeho fantázie. Peter si však nič nevymýšľa a vie, že to, čo počuje, je skutočné. Bojí sa čoraz viac, pretože začína podozrievať mamu a otca, že pred ním z neznámych dôvodov taja niečo strašné z rodinnej minulosti. Môže byť pre dieťa niečo desivejšie, ako keď nemôže veriť vlastným rodičom? (Forum Film SK)

TomX2

Čakal som adepta na jeden z najlepších hororov roku, dostal som mysterióznu nudu. Nestáva sa často, žeby som nejaký film preskakoval, ale tu som inak nemohol. Okrem niekoľkých atmosférických záberov a hudby tu nebolo nič, čo by udržalo moju pozornosť. A nejde ani tak o individuálny problém, ako skôr o to, že je to proste zlé. V tomto roku vyšlo veľa lepších hororov a tento oproti ním nevyniká v ničom. Možno len v tom, že sa v ňom dejú divné veci, ale film môže byť divný aj bez toho, že by bol debilný. A Cobweb debilný je. ()

Praxis

Překvapení a to velmi milé. Zase jeden z těch bububaráků, co mají trojité zdi, ve kterých si staví hnízda pavouci a různé další hnusné potvory. Tahle byla jedna z těch vydařenějších. Stejně tak jako znepokojiví rodiče, co vlastně SPOILER byli ti správní. Anthony Starr aka Homelander vypadá stejně nepříjemně jako v The Boys a paninka Lizzy Caplan aka mamynka není vůbec k zahození. Nu, takhle by to šlo. Hororový žánr dostal milého bratříčka! Takhle ano. 80% ()

raimi odpad!

Nelogická a sterilní kktina. Mainstreamová bastardizace hororu, kdy tvůrci nejdřív prohlížejí v kompu galerie tapet s názvem "horror" a říkají si: "Tak tohle tam dáme a totok taky, a tenhle obrázek je taky cool, šup s tím do filmu.". Takže to pak ve finále vypadá jak kýčovitý omalovánky, jak strašidelnej dům z pouti nepatřičně zasazenej do všedních kulis. Herci jsou do jednoho naprosto příšerní. Ta vykulená mařka v roli matky přehrávala jak o život, Starr zas a znova hraje psychotickýho Homelandera a kudrlinkatej chlapeček, co denně stráví dvě hodiny u kadeřníka, mě neskutečně sral. No a černoška je samozřejmě světice, co kudy chodí myslí jen na klučíkovo dobro, nemá žádnej osobní život, a žije a dýchá jen a pouze pro Kudrlinku. Takže tu opět máme uvědomělou a statečnou single ženu zachraňující dítě z "toxického" rodinného prostředí- zastaralého to bělošského modelu. Meh. Veškerý scény jsou pak jen nahodilý, spousta jich ani nikam nevede a jsou nedořečený. Temná atmosféra se dělá tak, že lidi bydlí v obrovským domě, kterej vypadá jak z muzea, padesát let neupravovanej, okna jsou zatemněný, a svítí se zásadně jen pěti lampičkama porůznu rozmístěnýma po místnosti, aby tam bylo furt pološero. Což je manýra, která mě neskutečně prudí. No, a pointa je prostě srandovní a neuvěřitelná. Ve výsledku jde o vykastrovanej, zwokeizovanej pseudohoror pro mainstreamový publikum. ()

Trevor

Veľmi príjemné prekvapenia, až ľutujem že film nepadol na veľkom plátne, kam chodím čoraz menej nakoľko liberálno-mainstreamovú agitku nebudem finančne podporovať, aj keď mi je jasné že jej to nijako neublíži, ale aspoň ja mám zo seba dobrý pocit. Spolu s Evil Dead a Mackom Pu zatiaľ najlepšie kúsky tohto žánru natočené v tomto roku, podobne ako Čierny telefón prekvapivo dobré vďaka atmosfére, dobrému záveru a stále dobrej Lizzy Caplan. Potvrdzuje sa pravidlo že tie najlepšie horory sa na čsfd pohybujú v rozmedzí 60-69%, jednoducho dokonalé béčko svojho žánru s nulovou diverzitou, teda respektíve jedinou - v podstate jediná kladná postava okrem Petra je pani učiteľka, ktorá je, úplne nečakane v celom filme takmer jedinou postavou inej farby pleti, všetky záporné postavy sú, pochopiteľne, belosi...k tomu už asi niet čo dodať. ()

Miseet

Upřímně, z tohoto snímku jsem opravdu zklamaná. Jevilo se to jako kvalitní počin, tu naději umocňoval ještě podařený trailer, ale..... za nic na světě nevěřím, že to má jen 88 min, strašně se to táhlo a nic zásadního se tam nestalo. Některé scény nedávaly hlavu ani patu. Jediné co mě na tom bavilo byla úča a psycho máti. ()

BoredSeal

Velmi svižný atmosférický horor, o kterém je nejlepší nic nevědět a nechat se překvapit. Dobré herecké obsazení a místy černý situační humor. ()

M.i.k.e

Příjemný malý horůrek se slušnou atmosférou, který se zpočátku tváří celkem přímočaře, aby divákovi brzo došlo že hodně věcí bude trochu jinak než se zdá. Na konci tomu sice lehce spadne řetěz a asi by bylo lepší kdyby hlavní bubák zůstal skryt, ale nic to nemění na tom, že za ty první dvě třetiny si Cobweb ty čtyři zaslouží…70% ()

bourec

Ty tři hvězdy se jen tak tak udržely. Protože těch posledních dvacet minut nebylo zrovna takovejch, jaký jsem si představoval. Přitom hodinu držej autoři diváka v napětí a očekávání co bude. Takže podle mě je to trochu škoda. Ale v bídě poslední doby to pořád je ucházející. 60%. ()

Lenka.Vilka

Tak tohle byla absolutní pecka! Sice je mi jasný, že ten film pro odležení bude ještě větší pecka, ale proč to sem nenapsat hned. Mám slabost pro tyhle příběhy, kde strašně dlouho není jasné, o co přesně jde, ale zároveň je to celou dobu strašně napínavé a děsivé. Protože kdyz malý divný kluk, kterého navíc ve škole šikanují, začne ve zdi svého pokoje slyšet hlas...je to jeho představivosti, způsob projekce, který mu radí, jak na věci nebo je něco vážně ve zdi? Přece jen, už jenom to, jak vypadá dům, ve kterém bydlí rodina malého Petera...já bych tam večer neusnula nejspíš ani jako dospělá. A potom se začnou dít věci, které jsou absolutní psycho, přičemž se ukáže, co se děje v domě doopravdy. A to bylo, jako že fakt bylo. Aby vše skončilo v brutálním závěru, který je hodně nechutný, až do úplného závěru, který je příjemně děsivý. Skvěle zahrané. Celá rodinka byla uvěřitelná celou dobu a podle toho, jak se odkrývalo, co se dělo. Navíc je Pavučina skvěle natočená. Jak v momentech dětského strachu, tak v děsu prozrazení všeho. Navíc tady nejsou žádný laciný jumpscary, když to k tomu vyloženě vybízí. Hudba perfektně funguje se stupňováním strachu. A při druhém shlédnutí se moc těším, až si vychutnám ty skvělé momenty,  navíc film obsahuje spoustu skvělé práce s kamerou. Vážně povedený film, kde jsem byla napnutá každou minutu stopáže. Říkám tedy: jupí! ()

Sludger

Horor funguje na báze dvojitého zvratu (môže pripomenúť film The Boy), vďaka čomu snímok dokáže prekvapiť a má nás vo svojich rukách, až kým na konci odhalí tajomstvo. Zároveň vie film vytvoriť hustú atmosféru, miestami mi až hrdlo zovrelo (nočná scéna s rodičmi či vypustenie monštra). Podaril sa aj dizajn monštra a to vďaka jeho jednoduchosti. Možno by ešte lepšie fungoval, kebyže ho nikdy neukážu – ponechajú len vlasy a svetielkujúce oči. Taktiež jeho príchod doniesol do filmu krvavú béčkovosť, len škoda, že z nej nevyťažili viac. Najväčším problémom filmu je jeho logika. V snímke narazíme na scény, ktoré po odhalení dejového zvratu stratili zmysel a logiku. Rovnako tak chýbala konaniu postáv „hlava a päta“ (zbytočná premotivovanosť učiteľky a správanie rodičov).  Záver filmu to podškrtol scénou, ktorá bola vyložene hovadina. Cobweb je na jednu stranu príjemne desivý horor, s temnou atmosférou, výbornými hercami a skvelým monštrom, no na druhú stranu je logicky deravý. Druhé Talk To Me sa nekoná. Škoda. ()

dubinak

Super překvápko, na nějž jsem šla do kina naprosto bez jakékoliv vědomosti. Zpočátku jsem si musela zvykat na celý ten prapodivný feel. Pořád jsem přemýšlela, jestli je to takhle schválně, že jsou ty postavy naprosto neidentifikovatelně divné a co se to tam vlastně děje a jestli vůbec příjde nějaký zvrat. Kolikrát je lepší se asi neptat a nechat se unést, protože naštěstí pro mě to mělo vše důvod. Atmosféra byla fakt hustá jak bramboračka, herecky to příspivalo pořád více ke zintenzivnění mých smíšených pocitů a od určitého momentu fungovala i ta hororově efektová stránka, která mě vzhledem k dosavadnímu ději dost šokovalo svoji kvantitou i intenzitou. Řekla bych, že jeden z nejlepších hororových zážitků tohoto roku a přesto, že režisér si ještě bude muset vybudovat svůj podpis a odprostit se od nápadů, které jsme viděli už v pár zvučných kouskách, určitý styl minimálně v tom strašení má a je tam pro to vidět cit. Slušná žánrovka až na ten úplný závěr, který by chtělo ještě dopilovat a minimálně netlačit tolik na pilu. ()

A.Fish

Konečně horor s rozumnou stopáží, zajásal jsem, páč nynější trend natahovat horory do dvou hodin a více je naprostá blbost. Ale? Tenhle dokáže nudit i při necelé hodině a půl. Snad nikdo nemohl tento vývoj příběhu nečekat. Mám pocit že na poli hororů už se opravdu nic vymyslet nedá... ()

Deyw

Strasne super vec, takovej koktejl zanru jsem dlouho nevidel..film si vas taha az do konce, kdy po kazdych 30min switchuje a vy mate drzku otevrenou..homelander tu jede totalniho zmrda a je radost ho videt konecne i v nejakym top filmu..jsou to strasne nabity a silny 3hvezdy --> film tahne dolu malej rozpocet a cgi monstra.. ps: zkurvena zed! ted to slysim taky! ()

Immortal17

Už je to celkem dlouho co jsem napsala poslední recenzi k filmu. Možná bych to dnes mohla malinko napravit. Co se týká snímku Cobweb, milujeme filmy a seriály s Halloweenskou tématikou již odjakživa co si vzpomínám. Začalo to sledováním seriálu R.L. Stina "Husí kůže", kdy jsem byla přilepená u televize téměř nepřetržitě až mě máma napomínala, ať nekoukám na takové hrozné věci, že budu mít v noci noční můry. Oproti tomu co ale sleduji dnes to byl ale jen slabý odvar. Čím horší tím lepší přeci. Jestlipak víte co byl můj první horor který jsem viděla? Bylo mi asi 13 a byl to Nightmare On Elm Street. Od té doby řekněme, že jsem se hororovým žánrem stala přímo posedlou. Jak filmovým zpracováním od české bizarnosti "Někdo tam dole mě má rád", přes japonský vskutku groteskní "Grotesque" až přes béčkový americký krvák "Terrifier", tištěnou formou Stephena Kinga, Lovecrafta a Stina, tak herním světem kdy mě naprosto uchvátil Silent Hill a Resident Evil. Ale to jsme drobet odbočili, vraťme se k filmu Cobweb. Jak jsem již zmínila, milujeme filmy s Halloweenskou tématikou, ani tady to nebylo jinak. Ta atmosféra má zkrátka něco do sebe, závidím USA, Irsku, Austrálii a jiným zemím tento úžasný den kdy je hmatatelná pomyslná hranice mezi světem živých a mrtvých. Dějová linie ve filmu mě celkem dost oslovila, jen mě trochu mrzí, že zde nebylo vysvětleno proč vlastně se ona osoba narodila jak se narodila, každopádně jsem nečekala takový spád, ale o to víc jsem byla překvapena. Příběh vnucuje divákovi se zaměřit na hlavní postavy, já si celou dobu říkala - A kde je pointa? Ano, divák skutečně vnímá po téměř celý čas filmu zlo kde vlastně ani není a na závěr vyplivne tak nehorázný obrat, že se jeden nemůže odtrhnout od obrazovky. Wow! Nechci toho příliš prozrazovat, víte, že nerada spoileruji co se týká filmů, protože to nemohu vystát ani já sama, rozhodně však apeluji na fanoušky hororového žánru, že patří na jejich seznam filmů "chci vidět" a věřím, že vám tato zajímavá věcička zpestří večer jako mě bez ohledu na to, že to nebyl úplně krvák v jakých si libuji nejvíc. Za mě slušných 4/5, snaha ohromit diváka se cení. „It's taste like cinnamon!“ ()

Cedr

Skvělá kamera a naprosto dokonalá, byť relativně jemná, nadčasová stylizace. Atmosférické až na půdu i přes relativně banální námět plný tradičních klišé. Klišé však fungují a jsou vyladěny k žánrové dokonalosti. Škoda nepochopitelně odfláknutého závěru, kdy prostě scénář už nevěděl kudy kam. ()

Aargh

Nemůžu jinak než konstatovat, že přední recenzenti CSFD jsou úplní kreténi, protože bez váhání spoilerují hlavní twist ze dvou třetin filmu. Nečtěte tady nic! ()

BROKEN_

Výborně natočený, skvěle zahraný (Antony Starr a Lizzy Caplan jsou perfektní) horor. Během sledování první poloviny jsem si říkal, že tohle má nakročeno velmi dobře. Pak, ale se film dostane do závěrečné třetiny a celé to začne být děravý, nelogický. Říkal jsem si na konci jestli tohle myslí tvůrci vážně. Dokonce jsem se v jeden moment musel zasmát. Pavučina je ve finále zklamáním, ale jedná se o fajn záležitost na kterou by se určitě divák, který má rád horory měl podívat. Jen to bohužel po stránce scénáře selhává. P.S. Závěrečná scéna je shit. 6/10 ()