V zajatí zla

• Česko Pavučina (viac)

Osemročný Peter nemôže v noci spávať – spoza stien v jeho detskej izbe sa neustále ozýva záhadné klopanie. Rodičia ho však presviedčajú, že tie zvuky sú len výplodom jeho fantázie. Peter si však nič nevymýšľa a vie, že to, čo počuje, je skutočné. Bojí sa čoraz viac, pretože začína podozrievať mamu a otca, že pred ním z neznámych dôvodov taja niečo strašné z rodinnej minulosti. Môže byť pre dieťa niečo desivejšie, ako keď nemôže veriť vlastným rodičom? (Forum Film SK)

Grázl83

Překvapení. Horor kde konečně hrají herci a ne nějaký neumětelský komparz. Rodiče tak skvěle zahráni, že člověk nevěděl zda jsou dobří či špatní. Režie také velmi dobrá, krásně navozuje nepříjemný pocit co se bude dít. Škoda závěru, který postrádal logiku. Pokud má někdo sílu aby utrhnul teenagerovy hlavu, je zvláštní, že se za 10 let nedostane ven přes dřevotřískovou zeď. ()

FOndra

Rád lehce nadhodnotím. Atmosféra jak má být. Herecky výborné a strach z neznámeho funguje. Pointa je sice už známá a ohraná ale fanoušci poctivých hororů budou spokojeni. ()

SpicyNugget

Osmiletý Peter neustále slyší ťukání za zdí jeho ložnice. Když uslyší i hlasy, svěří se rodičům. Ti mu ale tvrdí, že se mu to jen zdá, hlasy jsou v jeho hlavě. Peter ale ví, že je to reálné. Za zdí číhá nebezpečí… Vůbec to nebylo špatné. Temná, ponurá atmosféra, raplovští rodiče, malý a nevinný chlapec. Sama jsem dlouho nevěděla, čemu věřit, ale čuměla jsem a hltala každou vteřinu, abych odhalila, kdo má teda pravdu. Někdo tady zmínil jeden díl Speciálního čarodějnického dílu, okamžitě se vám při sledování vybaví (pokud jste ho teda viděli). Vybaví se ale až na konci, kdy bude odhalena finální pointa. Do poslední chvíle opravdu netušíte nic, konec byl perfektní třešničkou na dortu. Jeden z dobrých letošních hororů. ()

Kushina

Nebylo tp špatné. Mělo to hodně pomalý náběh, ale díky krátší době filmu i docela strmý pád. Finálních 20-30 min se dá docela považovat za scary, což mně udělalo hroznou radost, ale žel bohu otevřený a neucelený konec to kazí. Nevím, jestli tohle dělají režíséři schválně, ale já mám rád konce uzavřené a ne stylem. Skončí to možná tak a možná tak a možná je příšera nesmrtelná, atd... Prostě ji měl v tí díře zalít hašeným vápnem a ende. Tohle mě prostě na hororech sere. Takže 50% ()

Pan.Antonin

Nebylo to vůbec špatné, byť očekávání jsem měl ještě větší. Čekal jsem trochu strašidelnější zážitek, ale musím uznat, že napínavé to bylo a vztah rodiče-dítě-okolí v první půli byl zajímavý. Když ale došlo na lámání chleba, vylezlo ze zdi nic moc monstrum, taková pavoučí vlasatice, která se navíc nechá hodně snadno porazit. Byl to rozhodně neurážející koukatelný film a jeden z těch lepších novějších hororů, ale prostě mělo to na víc. ()

Easykill

Tak tohle bylo taky docela milé překvapení. Už od začátku to působí celé zvláštně a chování postav či vývoj příběhu je podezřelý. Takže je jasný, že v cajku tady není vůbec nic. Rodiče jsou správně Sick a synáček správnej bulánek. Tohle vyvolává parádní atmo ke, které hraje pofidérní music. A tak málo stačí ke štěstí aby to fungovalo a ono funguje! Má to samozřejmě pár mínusů, ale co dneska ne? Ve srovnání s těma sra*kama Co vychází je tohle dost vysoko. Bubáka trochu zpizdili, ale díky bohu je ho tam málo. Blbý, že konec to posílá někam jinam než jsem čekal, ale i přesto cením. ()

taibrek

Ako pozerať sa na to dá, ale žeby som šiel z toho robiť trhák roka tak to nie. Slabé herecké výkony pokazili všetko čo sa dalo. Načo robiť takúto príšeru kdesi v stene. Stačilo, aby to bola nejaká týraná dcéra, ktorá sa chce pomstiť rodičom a stačilo by to.... Načo vymýšľať zbytočné príšery ? ()

Isobel

Jak píší jiní: až do poslední třetiny nejlepší věc roku. Zejména kvůli výkonům Lizzy Caplan a Antonyho Starra. Zbytek mě zklamal a lustrovala jsem při něm Insta. ()

obedovapauza

Taťka Homelander a šeredná Locika. Malý Peter žije společně se svými rodiči ve starém rodinném domě, před kterým se nachází pole plné dýní, takže na první pohled esteticky ideální horor pro začátek podzimu, nemyslíte? Nehledě na to, že malý Peter začne před spaním za zdmi svého pokoje slýchat podivný dívčí hlas volající o pomoc. Po tom, co své děsivé zážitky sdělí rodičům je chlapci pouze sděleno, že má příliš bujnou fantazii a vše se odehrává jen a pouze v jeho hlavě. Jeho děsivé noční příhody však nepřestávají a on začíná cítit pochybnost k tomu, co mu rodiče celou dobu tvrdí. Po tom, co záhadná dívka za zdí začne naléhat, aby rodičům nevěřil a pustil jí ven, už skutečně netuší, komu může věřit. Lidičky, k tomuhle filmu stačí asi jenom jedna poznámka: bylo to dobré, dokud jsme nevěděli, o co přesně jde. Půlku filmu nás příjemně napínají, že se nemůžeme dočkat, až nám sdělí pravou pointu dívky za zdí a tajemných rodičů. Jenomže když už na to dojde, je to jen zklamání a trochu i fuj a wtf. Postrádám smysl a vysvětlení původu hlavní příšery, jak vzhled tak její schopnosti. Těšila jsem se na psychologický horor, dostala jsem šerednou Lociku. Plusový bodík pro Antonyho Starra v podání otce. Po roli Homelandera jsem ho zde místy nezvládla brát vážně, přesto se své role ujal dobře. (by Kristýna) ()

Ace.A.T.L.

Hodně fajn. Byla super změna, že se film rozjíždí a graduje. Plno filmů dnešní doby to má naopak. Navnadí, začne skvěle a pak spadne. Tohle bylo tak jak má bejt. Potvůrka jedna potěšila. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Jandecka

Až na pár stupidních scén (monstrum za 15 let nerozbije zeď a pak přijde učitelka a rozseká ji tyčí, apod.), to byl jeden z mála hororů, které mají hlavu a patu. ()

Baru.Class

Kromě dvou luxusních lekaček (který ale už byly vidět v traileru) to nebyla zas taková hitparáda. Mělo to dost pomalej rozjezd, dobrej, ale lehce předvídatelnej twist a zakončení mě taky úplně neoslnilo. Každopádně je to ale decentní horor, u kterýho nelituju, že sem na něj šla do kina. ()

Lesazrk

Mám pocit, že som sa od druhej polovice pozerala na úplne iný film, ktorý bol poriadne pritiahnutý za vlasy (žena, ktorá je vo veku svojej matky, ktorá ani nevyzerá ako človek a má nadprirodzené schopnosti každého v sekunde zabiť ale nevie si otvoriť klietku). Keby tam bola jeho sestra mŕtva a zamurovaná a celé toto rodinné tajomstvo by vyšetrovala polícia, bola by to chuťovka. ()

Filmantomas

Fakani mě nudí a v hororech dvojnásob. Jen v hororech podle Kinga je dám, ale tam to často vynahrazuje skvělý příběh, který Pavučině prostě chybí. ()