V zajatí zla

• Česko Pavučina (viac)

Osemročný Peter nemôže v noci spávať – spoza stien v jeho detskej izbe sa neustále ozýva záhadné klopanie. Rodičia ho však presviedčajú, že tie zvuky sú len výplodom jeho fantázie. Peter si však nič nevymýšľa a vie, že to, čo počuje, je skutočné. Bojí sa čoraz viac, pretože začína podozrievať mamu a otca, že pred ním z neznámych dôvodov taja niečo strašné z rodinnej minulosti. Môže byť pre dieťa niečo desivejšie, ako keď nemôže veriť vlastným rodičom? (Forum Film SK)

Vabr

Pavučina je zkrátka špatná, podprůměrná, nanejvýš průměrná podívaná. Mísí do sebe co nejvíc hororových klišé, co to jen jde (strašidelný barák, šikanovanej hlavní capart, mega divní rodiče, Halloween, pavouci, ustaraná učitelka), a výsledek je potom šíleně levný a béčkový brak. Stejně tak je na tom i celkový vizuál filmu, který se mi neuvěřitelně příčil, se všemi možnými nepovedenými efekty v závěru - na to se fakt nedalo dívat! Film má rozpočet 35 milionů a není to ani trochu vidět! Hrůza! Vůbec nerozumím tomu, jak se něco takového může řadit do hororových pecek letošního roku. Spoilery: Čemu ale taky nerozumím, je ten "strašně velký" zvrat, který jsem částečně odhadl hned v prvních 15 minutách filmu. Neodhadl jsem pouze to, že to bude jeho ségra, lol. Takže mi pak logicky přišlo úplně na palici chování všech zúčastněných. Děcko bylo otravný a hloupý, učitelka se svou ustaraností vskutku neuvěřitelná a rodiče? No ti byli až natolik divní, že byli až divně divní a ani v nejmenším nevzbudili u mě zájem, co se za jejich divným chováním skrývá, nýbrž proč tak šíleně okatě přehrávají. Vždyť to muselo bejt každýmu na míli jasný, že tam něco u nich v domě neklape, šlo jim to úplně z očí wtf. S takovým chováním se divím, že to svoje zrůdný děcko dokázali vůbec utajit tak dlouho. Ještě bych se rád vyjádřil k závěru. Tam sice nadejde na nějakou tu krev a násilí, ale za jakou cenu? Holka je CGI vadná, obličej jak rozzuřenej gremlin a děs nula. Nechápu, že ji pak vůbec dostali do tý studny, když předtím všechny tak OP zabila. Samotněj závěr pak kýč kýčovitý! Och! Vyhodnocení: Příště něco trochu originálnějšího, ty klišé mě fakt ubíjely ()

Daiker

Vůbec jsem nevěděl o čem to bude.... A ani to ze začátku nejde moc poznat. Skvělá Halloweenská atmosféra. Děj je zajímavý a napínavý, herci jsou dobře vybraní. Co se týče samotné zápletky tak jsem čekal něco jiného, závěrečný masakr taky potěšil.... Za mě spokojenost ()

Hellknight12

Úprimne je to krátky horor má len 88 min ale bohaté stačí. Ono ma to síce pár Jumpecarov ale na tomto to vôbec nestojí. Stojí to na príbehu a ak vam hovorí niečo creepypasta a artové filmy, ku ktorým by som dal aj tentoz tak si zhruba viete predstaviť na čom to stojí. Ako atmosféra je klubuk dole. Bohužiaľ asi prvých 20 min sa dá predvídať bez problémov a tiež sa mi páči koniec ale ak by som to nejako uzavrel tak 80% malo to proste na viac ale rozhodne to nieje pre každeho film. pokial nemate rada len cisto atmosfericke horory v ktorych sa sice niečo deje ale nie je to nič z čoho sa mozete posrat ()

ER

Jeden kritik napsal, že Cobweb je jako dílo Stephena Kinga, který v mnohých svých povídkách přetavuje lidská traumata do hororové podoby. Tvůrci Pavučiny to dokonale ztvárňují v příběhu chlapce, který vyrůstá v "podivné" rodině. Šikana ve škole je u takto poznamenaných dětí nasnadě a je pak otázkou času, kdy se situace vyvrbí. A právě to je největší klad filmu, ona plouživá eskalace, která dokáže poutavě a místy napínavě upozornit na vznik těchto problémů. A také Antony Starr, který už v Boys naprosto přesvědčivě ztvárnil manipulativního magora a tady se zjevně toho využívá. Jeho výkon je prostě mrazivý a to se objeví jen na pár minut. I proto naprosto souhlasím s poslední větou Obsahu "A co může být pro dítě děsivější než tohle?". ()

Hellierer

Trocha španělské pohádky, špetka Barbara, démonické herecké obsazení a vtahující atmosféra. Pavučina je příjemným překvapením, které žánrového fanouška potěší tím, jak je poctivé a dokáže překvapit. Nervy byly. ()

samkko

Povrchní slátanina všemožných hororových triků a klišé, na kterou v roce 23 už kdekoho přechází chuť. Koukatelné to je a společně s příjemnou kamerou a rychlým spádovým rozjezdem to jsou jediné pozitivní prvky snímku. Film, jakoby se vás snažil za každou cenu, v každé minutě něčím překvapit, šokovat nebo jen držet v hustém napětí. Z traileru si možná řeknete, že se mu to i podaří a Cobweb se tak začlení mezi hororové špičky podobného typu: Hereditary/Babadook, avšak v praxi je Cobweb jen krok a pád do naprosté průměrnosti, tvořené zmíněnými klišé, které jsou místy hodné poklepání na čelu a subžánrovou neurčitostí, kdy se snímek chvíli chová jako spirituální horor, pak jako psychologický a ke konci máte pocit, že koukáte na béčkový slasher. Zrovna tohle by sice na škodu být nemuselo, avšak to pouze za předpokladu, že by se jednalo o úplně jiný film s lepším a promyšlenějším zpracováním. ()

mira.l odpad!

Dlouho, předlouho už jsem neviděl Lizzy Caplan. A možná to tak mělo zůstat. Vůbec o nic bych nepřišel. A fakt mě "baví" ty americký baráky, který se dají odvézt na podvalníku za náklaďákem a přitom jsou plné tajemných zákoutí, nepoužívaných místnůstek a v suterénu mají kobku hodnou atomového krytu. Či v tomto případě spíš připomínající hradní studnu. Nemluvě o tajemných příčkách, za kterými není vůbec nic kromě myší, prachu a nějakého toho uvězněného mulisáka, který kouše, saje, rdousí na potkání a přitom není schopen ten papundekl rozmlátit. Jo a Pítre, nech se ostříhat, jseš zarostlej jako Ezop!! :) ()

RAFT

Dobrá ,pěkně ,dobrá temná atmosféra.Rodiče vyšinutí,za zdmi jim žije ještě jedno dítě.No ,odpočinkový horor.60% ()

neo250

Prva hodinka rodinna drama, ktora pozornost moc nepritiahne. No po tom to pride a zacne slapat a hned to skonci. Tych 60% si to zasluzi. ()

movemat

Logika tu dostala taký brutálny preplesk, že zatienila aj slušného záporáka aj skvelý casting rodičov. Najhororovejšia pasáž bol len snový výjav a to pre horor neviem či je dobrá vizitka. Celkovo priemer. ()

Najt

Velice solidní hororové překvapení. Hlavním hrdinou je dítě, to slyší hlasy, vypadá to, že blouzní a sužují ho ošklivé sny a paranoidní představy. Rodiče mu nevěří. Jenže po čase je jasné, že zvuk vycházející z útrob stěn je reálný. Rodiče se změní a možná skrývají děsivé tajemství. Je nutné si říci, že herecky to je parádní, stejně tak technické zpracování, práce s kamerou i efekty. Filmem provází silná ponurá atmosféra, a když film vyloží karty na stůl, dostaví se i slušný horor. Příběhově je to zajímavé, postupem se odhaluje tajemství, charaktery se mění a minimálně dva, nebo tři záběry byly fakt creepy. Jenže konec tomu nedodá ty správné grády a atmosféra, kterou film celou dobu tak pečlivě buduje pak utne poslední dvě minuty před koncem. Záběry na monstrum jsou taky povětšinou času jen mihotající ale jednou a detailně se podíváte až ke konci. Co vadilo mě osobně byl fakt, že jsem se o té entitě nedozvěděl vůbec nic a film skončil naprosto otevřeně, ale jinak se dá tohle považovat za triple A horor. ()

TOMEK17

7,5/10. První dojem z Cobweb je, že má dobrou dějovou linii od začátku do konce filmu. Režisér Samuel Bodin odvádí skvělou práci na každém detailu z filmu, který nechci prozrazovat, který má důležitou symboliku. Herecké výkony všech jsou skvělé, že je to opravdu strašidelný film, na který se dá dívat. Nicméně konec byl v pořádku, protože z filmu samotného se toho moc nevyřešilo a zůstali jsme u cliffhangerového konce. Když jsem se šel podívat na trailer, že je od stejného producenta, který natočil Barbar. Cobweb dává filmu barbarský pocit, jakmile ho uvidíte. Celkově je Cobweb dobrý svými hereckými výkony, příběhem a hororem. Doporučuji sledovat Pavučinu v kinech. ()

Mamlas odpad!

Duchařina pro děti. V hlavní roli submisivní chlapeček. Rodiče magoři, ve škole šikana, doma bubák ve zdi. Zkrátka život na hovno. Dějově to neobsahuje téměř nic, atmosféra nulová, pokud už to konečně vypadá na gore, tak vše mimo kameru, z dálky a potmě. Ono je to vlastně z 90% celé natočeno potmě, takže je hovno vidět pořád. Jen jsem tak seděl a klikal stále dopředu, bo to bylo nudné jako prase, navíc tisíckrát ohrané a nezajímavé téma. Pak nastal konečně konec a ten nestál taky vůbec za nic. Jako celé tohle flusum. (6%) ()

XXXXXXXX

Cocotníček s Krávamůrkou se snaží žít americké psycho na předměstí Vidlàkovic.Sprostá a neoriginální vykrádačka, kde zaujala snad jen Samara Satanoviç v hlavní roli. ()

SAINTS

Cobweb je atmosferický  horor chýba mu však originálny nápad. Dejový zvrat snímky divák uhádne už na začiatku, a preto sa žiadneho prekvapenia nedočká. Práve to je najväčším sklamaním celého filmu- ak by sa s ním režisér trocha viac pohral, mohlo vniknúť celkom zaujímavé dielo. Dej má niekoľko logických trhlín, a navyše pripomína množstvo iných hororov. Film môže uspokojiť priemerného diváka, zarytého hororového fanúšika však sklame. ()

Mr.Ward

Tvůrci filmu TO a hlavně pro mě naprosto skvělého hororu Barbar, přicházejí s dalším svým počinem - Pavučina. To jsem si nemohl nechat ujít. Ale dojmy mám smíšené… Ano, třičtvrtě filmu je takřka perfektní, zase si tu s námi hrají, člověk neví co má čekat, a několikrát se směřování filmu dost otočí. Ke konci si ale tvůrci vybrali dost jednoduchou cestu a po posledním “šoku” přichází celkem nudné finále, které celý film poměrně shazuje. Nakonec tu tedy nemáme další masterpiece jako byl Barbar, ale stále velmi slušnou žánrovku, která je v rámci hororu hodně nadprůměrná, atmosférická (skoro žádná lekačka? Yes!), matoucí a krásně natočená. ()

hrumsrt

A najednou se odněkud vynořila, žádné kino, žádný stream, jen Pavučina... Chris Thomas Devlin si dal druhé rande s hororovým žánrem a tentokrát z toho nebude jen kontroverzní předělávka.. Pavučina je totiž horor, který vidět chcete! Rodinka, kde se Homelander a Virginia Johnsonová tváří jako ideální rodiče, dokud jejich synáček nezačne poslouchat, co nemá.. Ovšem nejde o hlasitější projevy lásky rodičů, nýbrž o přehnanou starost, že by si synáček mohl myslet, že klepání ve zdech, není jen klepání. A jako na potvoru vše změní Halloween.. Pavučina mě bavila dokud vás zamotává do svojí atmosféry, v níž si vychutnáváte každé šustnutí či klepnutí, dokud přemýšlíte, co mají ti rodičové za problém.. Jenže když vám příběh začne dávat odpovědi, došel jsem zklamání, které ve mně nakonec vyvolávalo daleko více otázek.. Pavučina je děsivá ve svých hrách s nepolíbeným divákem, který touží po zorientování, ale když mu podá ruku, aby mu ukázala cestu, už je ho schopná vést leda někam "do pryč".. Vynikající hra se stíny, ruchy, ale když se vyjde na světlo můžou některé prvky působit až směšně levně.. Škoda finální třetiny, do té doby se rýsoval hororový zážitek roku.. 70% ()