V zajatí zla

• Česko Pavučina (viac)

Osemročný Peter nemôže v noci spávať – spoza stien v jeho detskej izbe sa neustále ozýva záhadné klopanie. Rodičia ho však presviedčajú, že tie zvuky sú len výplodom jeho fantázie. Peter si však nič nevymýšľa a vie, že to, čo počuje, je skutočné. Bojí sa čoraz viac, pretože začína podozrievať mamu a otca, že pred ním z neznámych dôvodov taja niečo strašné z rodinnej minulosti. Môže byť pre dieťa niečo desivejšie, ako keď nemôže veriť vlastným rodičom? (Forum Film SK)

oveckaoa

Kluk co žije s rodiči v nějakém zapadákově slyší ve vedlejší místnosti nějaké zvuky pak slyší i hlasy řekne to rodičům, ale ty mu nevěří. Ve škole ho šikanuje jeden kluk a zastává se ho jen nová učitelka pak to tomu klukovi vrátí a shodí ho ze schodů  tak, že mu zlomí nohu a vyloučí ho za trest ze školy  rodiče ho za trest zavřou do sklepa pak ho pustí a on si vykládá s tím hlasem. Ten mu řekne, že je jejich dcera co ji tam zavřely a  pokud jich naštve udělají mu to taky chce po něm , aby ji vysvobodil než bude pozdě a oni ji zabijí tak ji kluk vysvobodí. Samozřejmě není to tak přímočaré jak se zdá a  ta ´´dcera, je něco jiného do toho tam dojde ten zraněný kluk s kámoši se pomstít (aby tam byla nějaká akce a gore) a  ta učitelka . Má to dobrý děj a atmosféru bohužel v závěru se z toho stane Barbar 2 a podobné horory herecky je to taky dobré ta matka a otec jsou dost divní a ta entita ujde.  Konec je divný a nedává smysl tak, že on to zavřel ono se to dostalo  ven a zabilo ho to?  Jinak český název úplně mimo zhruba dvakrát je tam pavouk a jednou pavučina. P.s. kdyby ta holka byla hororová verze Lociky tak s těmi vlasy by se zasekla už dávno a ne až na koni zvláště poté co tam měla tak malý prostor  60 procent ()

Brain-D

Velmi slibná první polovina, ve které se nám postupně realisticky odkývá děsivé tajemství, které je pak pošlapáno závěrečnou nerealističností. 6/10 ()

TroiMae

The itsy bitsy spider went up the water spout. Down came the rain, and washed the spider out. Out came the sun, and dried up all the rain. So, the itsy bitsy spider went up the spout again. Zábavné. Ano, předtitulková pointa zbytečná (a možná celkově ne ideální dramaturgie... jako bych věděl, co to je...), ale pořád celkově lepší než Kostlivec. A… zlaté pravidlo hororů, za vše můžou děti. Takže se doma člověk nemusí bát :) ()

jefff

Možná trochu přehodnocuji, jenže vidět originální, napínavý a vizuálně neotřelý horor je takový unikát, že nemohu jinak. Zaujal mě už neobvykle pomalý, atmosférický rozjezd natočený civilně a zdánlivě jednoduše. Prostřední část je naopak expresivní a totálně gradující psychohra. Finále je ryzí horor se slušným rozuzlením a pořádnou řezničinou. Dohromady to funguje a už dlouho mě horor v kině takhle nebavil. Za mě zatím jednička roku 2023. ()

blackkocour

Obešel by se americký horor bez napuštěných domů plný nadpřirozena, duchů a pradávného zla? Možná ne, ale minimálně každý má temnej basement,[tak viděli jste snad Sám doma, ne?], takže by se logicky nedal takový horor točit v králíkárně, a s družením vlastníků. Rodinka, která si střihla Amittyvilský masakr, v čele s Homelander, u kterého beru zpět, že musí bejt v reálu velkej kliďas, plus ta mamča, kterou jsem podle mě zahlédl v dobrém péčku, ale to nemám podkládané, každopádně, kdyby nestrašil duch určitě by taťulda všechny vystřílel, ať už kvůli stejnému důvodu, že dostal znamení od Boha, a nenechal chudáka kluka přivázaného ve sklepě jako čokla. Jak jsem už říkal dávno, kdyby se ty interiéry používal cement a sádra, a ne ubohý karton, tyhle horory by se už natočily, ale zásadní pravidlo, všechny levné nemovitosti se staví na posvátném indiánském pohřebišti, je to jasný jak darda do koulí..  ale jinak fajn bafando, ale Homelandere, kdybys na pavoukovce vytasil svoje laserové oči, mohlo být o 88 minut méně nepotřebného materiálu, ale arachnofobikům se to bude líbit. #podzimnísklizeň [2023] 🕸️🕷️ ()

Kienast

Nejprve bych pochválil výbornou atmosféru, skvělé herce, kameru a hudbu, má to velmi povedené strašidelné momenty, bohužel tomu podraží nohy nelogika, slabší efekty a uspěchaný závěr. Snaha se ovšem cení. 6/10 ()

666Carnage

A tomuhle já říkám příjemné překvapení. Film je natočen velmi ponuře, neví se kdo je vlastně kdo. Jestli je mamka s taťkou fakt párek psychopatů nebo jestli jen synáček nemá bujnou představivost. Hutná atmosféra a zajímavé finále, které sice trošku přibrzdilo tuhle jízdu, ale to nic nemění na tom, že jsem o filmu věděl prakticky fň a dostal parádní hororovou jesnohubku. Navíc v těch kvalitnějších je teď pomálu a tohle je určitě jeden z těch lepších a zajímavějších hororů. 75% ()

KoRner

Výborný, aj keď trochu predvídateľný napínavý horor. Má to pomalší rozjazd, ale čím bližšie to je ku koncu, tým to chytá väčšie grády. Vystupuje tu toľko vyšinutých postáv, že mi ani nevadilo množstvo ich iracionálneho správania. Homelander ako despotický otec bola dobrá voľba, ani matka však vôbec nezaostávala a sú fakt odporní. Jasná voľba do rebríčka naj hororov roku a možno aj viac. ()

borec999

Opatrné nadšenie niektorých užívateľov nezdieľam. Dej pôsobí snovo, väčšina udalostí je in medias res a vytrhnutých z kontextu (nič sa nedovysvetľuje). Kamera a aj herci (Peter ale aj jeho rodičia) sú síce na žáner nadpriemerní, no logicky (celá línia s učiteľkou a jej správaním je na facku) a aj hororovo (nefunkčné ľakačky a za mňa osobne aj pomerne dosť scén s vlažnou atmosférou) Cobweb hapruje. Niektoré načrtnuté motívy (domáce násilie, trauma, vyrovnávanie sa s nimi) držia pozornosť, no slušný potenciál zakopáva do zeme záver, v ktorom to už logicky ide celé úplne do prdele. A navyše sa spätne po dopozeraní nemôžem zbaviť dojmu, že scenár vznikal spôsobom: príšerku inšpirujem Lights Out, jednu vec si zoberiem z Chlapca, ďalšiu z Babadooka, dáme to na Halloween a potom... potom zrejme scenáristi zabudli, že by bolo dobré aby to v závere aspoň trocha držalo pokope a divák vedel odpovedať aspoň na základné otázky. Za už spomínanú kameru, hercov, občas slušnú atmosférou či scény, ktoré sa mi zapísali do pamäti (dochutenie polievky škoricovou arómou a sestrino privítanie maskovaných koledníkov), to na 3* udržím, ale naozaj s odretými ušami. 50% ()

iXtr3m3

Prekvapivo remeselne zručná "podívaná", ktorej nohy podráža fakt, že nie je to nič extra originálne. Príšerka je fajn, technicky je to fajn, herecky podobne, len sa nemôžem zbaviť pocitu, že toto sme tu už videli a nie raz. ()

Mimomisu

Kdo má nakoukáno, tak ho to moc nepřekvapí. Od jedné scény v první třetině jsem tušil, jak by to mohlo dopadnou a trefil jsem to přesně. Závěrečná naháněčka šla asi udělat líp, ale bylo to relativně fajn po prvních dvou třetinách, kde šlo hlavně o atmošku. Uplný zývěr zklamal, nic proti otevřeným koncům, ale tohle nelogické utnutí bylo mimo. 50%, ale hlavně za atmosféru. ()

bobstock

Slušná prvotina Samuela Bodina. Skvělá práce s atmosférou okolo smutného asociálního chlapce, kterému rodiče zvlášť nijak nepomáhají. V konečné gradaci se dočkáme tajemného tvora za stěnou i upadlé hlavičky. Ruce před ksicht jsem si párkrát dal a to je známka dobré práce v tomto náročném žánru. 70% ()

Flopik

Tuto pálim plnú paľbu. Začne to ako klasika, niečo klopká v stene, zrazu je z toho hlas a zrazu, tí čo videli vieme čo. Do toho si pridajte skvelo zahratých "psycho" rodičov, Lizzy a Antony na výbornú, bolo nepríjemné to sledovať. Atmosféra nemala chybu a pri otváraní miestnosti za hodinami som sa reálne bál čo odtiaľ vylezie. Reálne prvá a naozaj skvelá hororová scéna príde až v 40 minúte, dovtedy je to však atmosferická podívaná, kde napätie sa dá krájať. Celkové vygradovanie mohlo byť lepšie, ale ja beriem aj toto, popravde dlho som už nevidel poriadny horor a tento zvládol všetko. Je tu aj celkom krvi, lakačky fungujú parádne ( je ich minimum) no a presne takto si predstavujem horor s témou ( niečo je v stene), nie zase nejaký vychrtlý onanista. Finále ako hovorím má diery a slabšie chvíle, ale táto potvora mi teda husinu nahnala. Troška to pripomenulo Barbarian, ktoré bolo ale kvalitnejší. Palec hore a 5* zaslúžene. ()

ROCK,THE

Tak přátelé, akorát jsem došel z kina z premiéry tohoto nového snímku od producentů TO a Barbar s názvem Pavučina. Očekávání bylo naprosto na maximu a dostal jsem víc než jsem čekal! Naprosto skvělý atmosférický horor se skvělým thrillerovým nádechem. Zkrátka zde máme chlapce jenž je šikanován a tak si zřejmě ve fantazii vykouzlil hlas ve zdi ale ono to až tak imaginární hlas být nemusí, a chlapec se s tímto hlasem zbližuje dál a dál a tím rozklíčovává postupně temná tajemství své rodiny. Velmi zajímavý příběhový horor který nadchne nejednoho hororového fajnšmekra, hned vedle Insidious je to nej horor tohoto roku. Musím vypíchnout skvělý zvuk kde slyšíte každé prasknutí parket či skřípání provazu. Hudba je naprosto úchvatná a skvěle zapadající do tak dobře natočených scén. Kamera je další klenot, jelikož každý úhel a kompletně každá scéna je nejenže skvěle natočena ale i nádherné a temné nasvicena. Casting nemohl být lepší a všichni byli víc než uvěřitelní ale jedno jméno musím vyzdvihnout a to Antony Starr alias náš všemi milovaný Homelander a ano tady z něj ten Homelanderův feeling úplně vyzařoval a to jsem si naprosto užíval. Takže pokud máte rádi kvalitní atmosférický a příběhový horor tak neváhejte s návštěvou kina jo to je prostě…PAVUČINA…Mé hodnocení: 8/10 ()