Strašiak

• Česko Kostlivec (viac)

Stredoškoláčka Sadie Harperová a jej mladšia sestra Sawyer sa spamätávajú z nedávnej smrti matky a ich otec Will, terapeut, ktorý sa vyrovnáva s vlastnou bolesťou, im nie je veľkou oporou. Keď sa u nich doma nečakane objaví zúfalý pacient, ktorý hľadá pomoc, zanechá po sebe desivú nadprirodzenú bytosť, ktorá sa priživuje na rodinách a živí sa utrpením svojich obetí. (CinemArt SK)

DJ Rocco iNc

Každý má svojho strašiaka, s ktorým sa musí vysporiadať. Je to určite boj, ktorý človek buď vyhrá alebo tomu podľahne. A ešte, ak vás terorizuje aj skutočný boogyman, máte čo robiť, aby ste ostali nažive. Takto celé by som to asi zhrnul. Väčšina príbehov Stephena Kinga má prevažne psychologický podtext, kde sa hlavné postavy musia vyrovnať alebo sa vyrovnávajú s reálnymi problémami, rovnako ako aj v tomto filme. Ja osobne som spokojný. Niekedy je lepší horor aj ten, ktorý má aj hlbokú myšlienku. ()

Ivoshek

První třetina dobrá, postupně ale příběh sklouzne ke klišé, co jdou vidět v téměř každém moderním hororu. Lekačky jsou fajn, ale nedá se vystačit jen s nimi. A klasicky tu platí, ze nejvíc strachu vyvolává to, co není vidět. Hororem posledních let zůstává i nadále Emptyman.  ()

sedm.1

Ačkoliv současné hororové tvorbě příliš neholduji, a to především kvůli omezující ratingové diktatuře, pocházející především ze strany ziskuchtivých studií, nepovolujících zobrazování prakticky jakéhokoliv explicitnějšího násilí, či krvavých efektů, závadně se podepisujících na ,,čistých a nezkažených´´ teenagerovských dušičkách, tak se i přesto sem tam objeví žánrová podívaná, která mě dokáže zaujmout a oslovit, a mezi takové snímky patří třeba právě The Boogeyman, kterému se to povedlo především díky opravdu až nezvykle velkému množství skutečně fungujících napínavých scén, které tvůrci na diváka chrlí prakticky nepřetržitě od první až do závěrečné minuty a díky čemuž celý film pak působí opravdu zábavně a svižně. Na druhou stranu ale bohužel zároveň Kostlivec disponuje i nemalým množstvím takových prvků, které mi nedovolují ohodnotit tento film více než průměrně. Když tedy pominu onu absenci krve a násilí, tak mezi tyto prvky musím zařadit především fakt nesympatické obsazení, na čele s herečkou v roli ústřední hrdinky, příliš přesvědčivé pak nepůsobí ale ani ostatní jednotlivé tuctové a nezajímavé postavy, dále úplně dobře nemohu ohodnotit ani atmosféru filmu, které chybí jakákoliv výraznost, a co se týče přímo zápletky, tak ta sice nenudí, ale opět doplácí především na to, že se vše točí převážně kolem dětí, takže je dost předvídatelná, a je jasné, že se divák příliš obětí nedočká a ani vývoj, respektive závěrečná pointa nepřinese nějaký šokující zvrat, kde by dostal happyend na prdel. Každopádně i přesto patří The Boogeyman v rámci toho, co současná hororová tvorba nabízí, k tomu určitě lepšímu, pořád je to ale dost málo na to, abych se nebál o budoucnost hororového žánru čím dál víc. ()

moviefreak

S chlapcami z OD VECI K VECI sme sa vybrali pozrieť horor Strašiak od CinemArt SK a legendárneho spisovateľa Stephnena Kinga. Že sa zasmejeme ako to zase Hollywood pototo... Neznámi režisér bez hitu, neznámi herci a kliatba Kinga a jeho adaptacii... A ŠOK!!! Dostali sme vizuálne nadštandardne nakrútený film, s totálne depresívnou atmosférou, ktorá vás okamžite vtiahne, napätie, ktoré vám nedovolí dýchať, žrať popkorn, piť alebo sa sústrediť na čokoľvek iné ako plátno. Áno dej je štandardne Bčko ale herecké výkony a réžia z neho robia jeden z TOP hororov za pekne dlho!!! Monštrum dlho neuvidíme a keď už, ide z neho iba strach, aké mocné je zverstvo!!! Jeho dizajn tiež potešil... Áno, finále už bolo jemne prestrelené ale moje hodnotenie nezmení, takže 8,5/10 a na csfd 4,5/5. Za mňa hororové prekvapenie roka!!! ()

playboxguest

Dlouho jsem neviděla tolik lidí odcházet v průběhu filmu z kina. Úmorná zívačka, která nepřináší vůbec nic nového, vše už bylo viděno jinde a uděláno i mnohem lépe. Vydržela jsem sice do konce, ze zvědavosti, co tím chce básník říci, ale pocitově to byl celkem promrhaný čas. Finální narážka na možnost pokračování ve mně skoro vyvolala depresi. Najednou mi loňský Úsměv, kterej je tematicky v něčem podobný, nepřišel zase tak špatnej. ()

• Film sa natáčal v New Orleans. Natáčacie obdobie trvalo od 21. februára do 13. apríla 2022. (Arsenal83)

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)