Boba Fett: Zákon podsvetia

• Česko Boba Fett: Zákon podsvětí (viac)

Boba Fett, kedysi nájomný lovec, objavuje na planéte Tatooine svoje nové ja po boku Fennec Shand. (Disney+)

strikeman

Mnozí tuhle "kulturní vložku" mezi Mandaloriana 2 a Mandaloriana 3 hodnotí níže - je pravda, že je zde asi více "utahaných" momentů, ale ty se občas najdou i v Mandalorianovi, akorát že v sedmidílné sérii je to více poznat než na ploše 24 dílů. Každopádně v mých očích je tento počin v podstatě Mandalorian 2.1. Od děje, přes hudbu, nádherné artovky v závěrečných titulcích, prokreslení jednotlivých charakterů jej prostě chápu i hodnotím jako součást celého toho seriálu... 90% ()

RoneXxXD

"Však neboj, určitě se Boba vrátí v dalším díle v plné síle", říkali, "Určitě na nás chystají něco úžasného v poslední epizodě." říkali. Já vám na to, už fakt se*u. Tenhle seriál je břečka hnoje co NEMĚLA existovat. Již plně chápu frustraci fanoušků Lukea Skywalkera v Last Jedi, je to sviňárna co disney dělá s OG charaktery a mám toho už tak dost. Kde zmizel Boba z druhý série Mandaloriana? Tohle je naprosto neznámý charakter, který nemá s Bobou nic společného. Nejsilnější momenty jsou v ep. 5 a 6 (paradoxně se snad jedná i o první epizody třetí série Mandaloriana), zbytek je nechutný filler co má za úkol zničit poslední neposkvrněný OG charakter. Chápu, že mnoho z vás na toto pozlacený SW hovno bude házet 4/5, ale já na to neskočím. Ačkoliv to chvilkově voní vážně hezky, nenechám se zmást "hraním na nostalgii, protože plot je vlastně o ničem". Jestli je toto opravdu jediné, co aktuální kanón nabízí, tak s podivem se divím, jak reinakrace postavy Boba Fetta, ze kterého je teď seriál Mandalorian, dopadl tak dobře. Protože jestli to byl jen opravdu poslední kvalitní SW zážitek z novějších projektů, tak celá značka je opravdu mrtvá a nezaslouží si již moji, resp. naši pozornost. Pro milovníky fekálů, doporučuji. 40% ()

geek.ondra

Laciná a odporná břečka s nulovým dějem která se snaží svou prázdnost vykompenzovat narážkami pro skalní fandy. Navíc to totálně zabilo potenciál jedné skvělé postavy. Všichni nadávají na Abramse nebo Johnsona ale až tady si Star Wars sáhli na samotný dno. Neskutečný barbarství a hlavně pořádný trapas ()

Urukhaj98

E01-E07: Je celkem zajímavé, že zatímco v druhé řadě Mandalorina byly scény s Bobou Fettem v absolutním topu a divák se ho nemohl nabažit, ve své vlastním seriálu naopak dominují scény se starým dobrým Mandem. Sice se jedná o mírný spoiler, ale je potřeba to říct, aby všichni věděli, že The Book of Boba Fett slouží především jako výplňovka mezi druhou a třetí řadou Manda, navíc vzhledem k ději poměrně důležitá. Sama o sobě jinak Bobova sólovka moc nefunguje, neboť je to hodně slabá gangsterka místy skutečně připomínající ty často zmiňované Power Rangers. Linka s Tuskeny, Cad Bane, epizody s Mandem a finále jsou fajn, zbytek už moc ne. 6/10 ()

papaguy

Dá se na to koukat, ale je to spíš takový výplňkový seriál. Divák musí prominout pár podivností. Absence personálu je až zarážející, když víme, kolik je reálně potřeba různých odborů, úředníků, o městské stráži nemluvě. To pár vylepšených pankáčů na skůtrech nedohoní.:-). K úspěchu tak stačí navštívit starostu a zajít do místní hospody neachat si vyčistit helmu. BBF se nevyhne srovnání s Mandalorianem, ve kterém BBF zatím vychází hůř. Za mě nejhezčí díl seriálu byl ten, ve kterém nastoupil Mando, už to o něčem vypovídá. Docela hezké je žánrové prolnutí s westernem. Mezi nejvýraznější záporáky určitě patří pistolník Cad Bane. ()

aR3Zz

Celkově se mi seriál hodnotí těžko. Na jednu stranu má být celý o Boba Fettovi, na druhou stranu mu ho od třetího dílu zcela ukradly jiné postavy a Boba byl navíc. Vážně - nejdříve Fennec a poslední tři díly patří... však vy víte komu. Nicméně to neznamená, že by se seriál nepovedl, za mne naopak! Jak převzali otěže jiní, líbilo se mi to mnohem více. Takže stačilo celou sérii jen jinak pojmenovat a problém by byl vyřešen. 75% ()

Kingjiri

Nebýt příchodu Mandaloriana v posledních třech epizodách a pořádně akčního finále, byl by Boba Fett těžká nuda. Co by se dalo odvyprávět za dvě hodinky se tady řeší pět a půl hodiny. Na muj vkus začíná Star Wars univerzum bobtnat až příliš a začíná se tak trochu natáčet jenom proto, aby se něco vydělalo. Hardcore fanoušky SW možná potěšej zase nějaký další nový postavičky a piplání se v minulosti Boba Fetta, ale já se chci hlavně pobavit a neřešit, kdo a proč se zase na scéně objevil. Mandalorian byl přece jenom jiná liga a hlavně univerzálnější resp. zábavnější podivaná pro všechny diváky. Třetí hvězda za Mandaloriana a akční finále. ()

Daiker

Asi jen pro fanoušky Star Wars.... Celkem pro mě zbytečná série, kde mě postavy neoslovili a nezajímali.... Namaskovaná herečka s Flashdance byla fakt k smíchu... No vše se změní, když na scénu dorazí zelený ňuňík.... Finální boj byl divný..... vůbec jsem nechápal, že oni nechápou, že silové pole neprostřelí.... ()

Torgal

Ako hodnotiť seriál, v ktorého dvoch najlepších epizódach (zo siedmich) sa vôbec nenachádza jeho titulná postava? A zaslúžil si vôbec Boba Fett aby seriál niesol jeho meno, keď ako protagonista vôbec nefunguje? Všetky rozhodnutia zaňho robí niekto druhý a keď skúsi niečo sám, zvyčajne to dopadne dosť zle. Nepomáha ani to, že Temuera Morrison hereckého kumštu veľa nepobral a celý čas si vystačí len s jedným kamenným výrazom. Navyše je starý a pôsobí unaveným dojmom. Situáciu nezachraňuje ani príbeh, skôr ju zhoršuje. Ten retrospektívny, ktorý sa vracia k tomu ako sa zachránil z žalúdka Sarlacca a potom žil medzi Tuskenmi má pár pekných momentov, medzi ktorým žiari prepadnutie vlaku, no je to len jednoduchá variácia na klasický príbeh o tom, ako muž z civilizácie nájde nový život v domorodom kmeni. Keďže mu ale chýba poriadne ukončenie, pôsobí prázdnym dojmom. Omnoho horšie je na tom ale príbeh odohrávajúci sa v súčasnosti. Ten sa nám snaží nahovoriť, že Boba Fett je rešpektovaný zločinecký boss na Tatooine, hoci na začiatku seriálu má len JEDNÉHO človeka. Postupom času sa k nemu, hlavne vďaka scenáristovej dobrej duši, pridá zopár ďalších indivíduí, no stále je to len smiešna hŕstka čudákov. Tým kraľuje štvorica sotva odrastených faganov na antigravitačných Vespách s plnými ústami rečí o povinnosti chrániť mesto. Všetko to pôsobí tak prirodzene ako Plačkovej ústočka. Zápletka o boji s nepriateľským syndikátom je za týchto okolností už úplne absurdná. A samozrejme nefunguje ani za mak. Okrem toho tu ale už nič iné nie je. Favreu ako hlavný scenárista už v Mandalorianovi dokázal, že veľké príbehy mu nejdú a toto celé pôsobí ako jedna seriálová epizóda roztiahnutá na niekoľko hodín. A keď už fakt nevedel čím by naplnil už tak povážlivo prázdnu minutáž, tak sem na drzáka šupol dve (výborné) regulérne epizódy Mandaloriana. Tie boli suverénne najlepšie na celom tomto projekte, lebo ako jediné mali sympatické postavy pri ktorých sa má divák o čo zaujímať. Nakoniec si čestnú zmienku zaslúži Robert Rodriguez, ktorý režíroval tri časti a všetky boli s prehľadom najhoršie z celého seriálu. Naháňačka z tretej epizódy by si zaslúžila byť skôr v Spy Kids a svojou kinetikou ma uspávala. No a veľké akčné finále bolo tak prepchané nelogickými sprostosťami (nekonečná streľba do nepreniknuteľných štítov bola naozaj len špička ľadovca) mohlo fungovať len pokiaľ sa človek nezačal zamýšľať nad tým, čo sa deje na obrazovke. Prečo nakoniec hodnotím tak mierne? Hlavne kvôli tomu Mandovi, Raylanovi Givensovi… pardon, chcel som povedať Timothy Olyphantovi a tomu, že ako pravidelný nenáročný program na večer to bolo vlastne celkom fajn. V pokračovaní budúcnosť značky  nevidím, no toto je stále lepšie ako ešte omnoho viac lobotomizovaný Obi-wan. 6/10 ()

Nix

Tenhle další počin od Favreau mne nadchl. Já jsem byl spokojený se vším, i vsuvkami Manda, protože vidět spolu Manda a Boba zase i s Rancornem v akci, to stojí za to. Perfektní vizuál a já osobně jsem nenašel slabší díly, bavil jsem se v každý epizodě. Je pravda, že některé se od sebe liší a jsou některé založené více na dialozích, ale když jsou dobře napsaný, nevidím v tom problém. Nejsem znalec téhle postavy ani obecně velký znalec světa SW, ale naprosto mne svět nadchl, skýtá se v něm tolik dalších možností, snad bude jeho potenciál plně využit. Já nemůžu jinak než to tam zase napálit, tohle je přesně pro mne. ()

junglewar

Antidrogo boba? To bylo hodně špatný! 3 a posledni epizoda absolutní lobotomie.. 5 a 6 nepočítám tam to bylo za 10/10 ale patřilo to trochu do jiný série. ()

Sharpooter

Tohle bylo opravdu amazing dílo. Příběh byl skvělý, soundtrack nepopsatelně skvělý a postavy, tak ty byly úžasné. Musím říct, že jsem na tento seriál neměl žádná očekávání. Na to, že jsem velký fanoušek Star Wars jsem neviděl žádnou ukázku, nečetl jsem si žádnou recenzi a možná i proto bylo tohle dílo nádherné překvapení. Boba Fett byla postava, se kterou jsem neměl žádný vztah. Když jsem v posledním díle (sequely pro mě neexistují) viděl, jak Bobu žere Sarlacc, tak mi to bylo upřímně jedno. Nikdy jsem tuto postavu neměl v oblibě, ale to se tímto seriálem změnilo od základu. Příběh prvních dílů se odehrává ve dvou časových linkách. V přítomnosti a minulosti. Linka v minulosti byla bezchybná, možná trochu crazy. Přítomnost byla taktéž skvělá, ale trochu mi vadila finální bitva v posledním díle, která mohla být určitě zpracována o něco lépe. Tento seriál je zatím určitě jedno z nejlepších děl, které jsem zatím viděl. Samozřejmě na Mandaloriana tento počin nemá, ale i přesto jsem si ho užil. Trochu mi vadilo, že v jednom a půl díle Boba vůbec nebyl a seriál se stočil opět na Mandaloriana. Byla to sice pěkná vsuvka, ale dle mého tady neměla co dělat stejně jako postavy, které v těch dílech vystupovaly, i když bylo pěkné je vidět. Celkově jsem si všech sedm dílů užil. Trochu je škoda toho jednoho dílu, kdy se seriál mohl opět přejmenovat na Mandalorian a pak dílu, kdy se nikdo do nikoho neuměl trefit, ale to je jen maličkost. Samozřejmě doporučuji jak všem fanouškům hvězdných válek, tak i běžným divákům. 9/10 ()

Psycho.R

Jednotlivé díly kolísají podle toho, kdo je režíroval. O Bobově dětství se moc nedozvíme, i když tam jsou stále odkazy. Krom toho si dva díly ukořistí pro sebe Mando, na úkor samotného Bobíka,což je, podle mě škoda, rád bych se dozvěděl víc o titulní postavě. ()

Tygger

Úplně bizarní dílo.. Drží si to kvalitu výpravy a soundtracku z Mandaloriana i úctu ke Star Wars kánonu, ale samotný příběh o Boba Fettovi je povrchní a o ničem - není tam ani jedna zajímavá postava s hlubším charakterem a vývojem, jen se postupně dějí věci. To bizarní na tom ale je, že po 4 dílech seriálu o Boba Fettovi najednou následují dva díly seriálu Mandalorian, z nichž ten druhý je z většiny přerušen krátkým filmem o Lukovi.. Celé to působí jako obrazově líbivá přehlídka akčních figurek, kde je jenom tolik příběhu, aby opodstatnil jejich angažmá. ()

Ceberus

Boba Fett udržuje stejnou laťku kvality, jakou měl bráška Mandalorian - kvalitní vizuální efekty, děj lokálního charakteru bez galaktických následků a jedinečné zajímavé postavy (tuskenská válečnice, wookie Krrsantan, pistolník Cane a další, včetně pár navrátilců z Mandaloriana). Tvář Temuera Morrisona narozdil od Pascala v Mandalorianovi dostává značný prostor - přemýšlím, zda je to tím, že si na to Morrison dal pozor při sepisování smlouvy, když viděl Mandaloriana, anebo je to prostě tím, že Morrisonova tvář je známá z filmů, tak by byl hřích ho neukazovat. ()

waska

Jako takhle, nebylo to špatný. Řekl bych dokonce, že hodně dobrý. Svět Star Wars v předaleké Galaxii je obrovský, že tam můžeme narazit na ledasco. Ale.. čekal jsem prostě tak nějako trochu víc. A v nečem možná trochu míň.. Třeba ta pubertální ochranka nesympatických adolescentů. Ty jsou tam vyloženě navíc. A škoda je, že nejlepší na Boba Fettovi je vlastně Mandalorian, Luke Skywalker a baby Yoda. ()

Wyrdas

Přestože Zákon podsvětí v mém hodnocení dopadl stejně, jako Mandalorian, bezpochyby se jedná o lepší seriál. Je surovější, drsnější, uvěřitelnější. Méně pohádkový, méně "holčičí"... A vlastně ho táhnou dolů až díly, které prakticky patří do onoho druhého seroše. Bez nich by se jednalo o pětihvězdičkový počin.  Každý, kdo by si myslel, že filmy 7-9 zabili Star Wars navždy, každý takový zde zajásá. Universum stále žije a stále má naději. Ačkoli uznávám, že hodně zde sehrálo svou Sílu i nostalgické vzpomínání na Star Wars filmy z přívětivějších dob. Tedy ty původní. ()

D.awi.d

Plusy: Je to lepší než Epizoda IX, je to ze světa Star Wars a není tam jen Fett. Mínusy: Je to hlavně o Fettovi, který na Tatooine zakládá první skautský oddíl a jde příkladem. Jedna hvězda je automatická za Star Wars reálie, ale předpokládám, že nefanoušek by na to stejně nekoukal. ()

DaweForeman

Tohle mi přijde trochu jako hašení požáru po Mandalorianovi, přípravu na další počiny z tohoto univerza a trochu vyřešení některých věcí, kterými se nechtějí později autoři už zabývat. Trochu nechápu, proč to nazvali tak, jak to nazvali, protože se snad jen půlka seriálu zabývá Bobou Fettem, kdy zbytek je čistokrevné pokračování Mandaloriana. Nejvíce jsem si asi užil první díly, kdy ony flashbacky Boby vyprávěly celkem zajímavý kmenový příběh (něco na styl kovboje, který se objevil u Indiánů) a o tom, co se dělo na Tattooine po zkáze Jabby. Zbytek mi přijde buď jako splatlanina střípků z různých trendů. Zaprvé přeháněli to s tím, kdo je tedy mrtvý a kdo není (to mi přišlo jako jeden velký mínus, kdy bych pochopil ještě, kdyby to použili pouze jednou, ale tímhle opakování dali trochu najevo, že nikdo vlastně nemusí umřít). Modeři jsou dalším prvkem, který by tu neměl být, kdy si vypůjčují určitý moderní "trend" zaměřený na teenagery, který mě akorát všude rozčiluje, a navíc samotný modeři jsou chodící kontradikcí. Když už je zmiňuju, tak po vizuální/technické stránce mě zarazila scéna honičky moderů na jejich příšerně nadesignovaných mašinách a asistenta radního, která vypadala opravdu prkenně. Po designové stránce se jim také nepovedl jistý žoldák, který se objeví na konci. U konce je pak očividně vidět narážka na King Konga. Ohledně konce bych ještě zmínil snad onen souboj, kdy těžká technika se jim po vizuální stránce opravdu povedla, ale zase na druhou stránku závěrečný souboj mi přišel tak trochu podivný a zmatený, kdy tam jisté postavy pobíhaly jak splašené slepice, kdy to nemělo určitou finesu. Co bych opravdu pochválil je ona pokračující snaha propojit veškeré počiny ať už hrané, animované nebo knižní dohromady a dále opravdu povedený soundtrack od Ludwiga Göranssona - i když by se dalo říct, že si aranžuje určité předchozí hudební tracky dohromady. Akorát se mi nelíbil naaranžovaný ústřední track na konci posledního dílu, kdy tam zakomponoval jméno Boba Fetta. Obecně tenhle počin úplně neurazí, kdy se člověk může vrátit do onoho univerza, ale Disney provedení z toho nedělá moc úžasný zážitek. ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023