Winx Saga: Osud

• Taliansko Fate: The Winx Saga (viac)
všetky plagáty

Víly se učí ovládat svoje magické schopnosti a řeší u toho trable s láskou, soupeří mezi sebou a musí si taky dávat pozor na životu nebezpečné příšery. (Netflix)

hazaba

Sympatické, že britští herci mluví britským přízvukem a je logické, že víly budou hezké. Ale to je jediné, co je na seriálu pozitivní. Výkony herců nejsou nic moc, ale dala bych i průměrné hodnocení, protože mě to docela vtáhlo, ale poslední díl byl tak ubohý, respektive tak špatně zpracovaný, že celý seriál v podstatě zabil. ()

Ben Nevis

Líbilo se mi to, i když žánr nic nového nepřináší. Kouzla, příšery, záporáci a do toho náctiletí spratci zaplaveni hormony. Jde vidět, že seriál cílí na oblibu Harryho Pottera. Spravedlivá ředitelka, která má tajemství, hlavní protagonistka hledá odpovědi za každou cenu atd. Tady jdou ještě dál, takže postavy nejsou od začátku rozdělené na kladné a záporné. Prostě mě to vtáhlo do děje a trpělivě čekám na další díly. ()

fixaman

Nejpovedenější teen fantasy od dob Hunger Games a moje nové guilty pleasure. Neskutečná jízda od začátku do konce a už teď se nemůžu dočkat druhé řady! ()

hEROic

Love fantasy pro puberťáky s překvapivě zajímavým světem. Je tam několik koukatelných odhalení, ale jinak vše naivně a tak nějak narychlo zpracované. Jinými slovy, spousta kýče, ale díky tomu světu se na to přesto dá dívat. 60% ()

ER

Hodně slabé kafé. Už herecké obsazení a jejich výkony odkazují do "low coast čarování". Příběh je banální, děj s trochou magie by ušel. Jak říká jedna z hlavních postav cit.: " A jak se s tím mám ku.va srovnat". ()

Aragorn

Docela dobrá oddechovka. Natož, že jsem jako malý kreslený seriál Winx club nenáviděl, jeho hraná verze se mi líbila. Samozřejmě, je tu spousta klišé, trapných rozhovorů a sprostá slova jsou zde použitá někdy v naprosto nevhodné momenty, ale jinak je to fajn seriál, když potřebujete prostě vypnout mozek. Doufám, že se brzy dočkáme další řady, protože mě zajímá, jak to bude pokračovat ()

Uesbe

SPOILER Jsem ohnivá víla, nesnesu svý muklovský rodiče, jsem zrzavě-bíla, pyroman s pifkou na topiče.....Naše slavná škola kouzel, je v podstatě tutově vojenská, podobnosť s Hogwarts je asi jako, cornichons a znojemská....Mé spolužačky to jsou čísla, jó žádná z nás není jako Amálka, k snídani kolují špeky, a píva proud je normálka....Říďa je ženská k fackování, má stihomam a mozek zelený, nezvládá ani grilování, za vše prý múžou spálení  SPOLIER   Sorryjako, moja čeština je desivá a Hana Zagorová si toto ani nezaslúžila....proste to zo mňa vyvrelo ()

riza-do

Tak trochu víc dívčí, o dost lacinější verze Harryho Pottera, kde je postavám těžké věřit, že jsou takové, jaké se snaží prezentovat. Vlastně je těžké uvěřit všechno, nejen postavy, ale i příběh, kulisy.. Koukatelné je to snad jen kvůli hlavní hrdince, zrzavé vile, která ráda roz/za/pálí všechno kolem sebe. Ale na rozdíl od HP a WizardingWorld zřejmě nejsem pro tvůrce víl cílovou skupinou. ()

Renie42

Zaujalo mě to z jednoho důvodu a to, že jsem sledovala dříve kreslenou verzi a chtěla jsem vidět, jak se s tím popasovali a vytvořili hranou verzi. Jako bylo to pěkné, ale nějak si tam s těmi postavami dělali co chtěli, Stella byla divná, co jako ta Terra má znamenat? Musa jako myšlenková víla, jako fajn, ale myslím, že měla schopnosti spojené s hudbou a ne že jí dají sluchátka, aby neslyšela ostatní a kde je Tekna? Flora se objevila později a moc jsem se nedočkala těch přeměn na vílu a co ti spálení, nebo jak je přeložili, no chybělo tam spoustu věcí z kreslených Winx a plno věcí si zase domysleli. Jo a když máte rande s dvěma chlapci a není to dokonalé a něco se pokazí, neznamená to, že jste automaticky lesba. Bože proč to tam všude strkáš? Ať si každý dělá co chce se svojí sexualitou, ale ať se to nepodsouvá těm, kteří to nemusí vidět v každém filmu či seriálu. ()

IZFNP

Od teen seriálu o vílach inšpirovaného animovaným seriálikom pre deti som čakala podstatne menej. Netflix si však zarobil na ďalší hit medzi mladším publikom, pretože do projektu investoval, aby nevyzeral lacne, plus opäť raz nesiahol vedľa pri obsadzovaní mladých postáv. Výsledok je tak oveľa menej stupídny, než som čakala, a vlastne som si seriál užila. Scenár nie je dokonalý, občas šuští papierom či je umelo tajomný, ale inak sa jedná o zábavný fantasy počin plný mágie, ktorý si svoju cieľovku nájde. ()

JenYu

Viděna 1. série: Už jsem nejspíš odrostla těmhle teenagerským dramatům, i přesto jsem tomu dala šanci. Příběh mě hned od začátku chytil, bavila mě kouzla, tajemnost a stupňování napětí. Problém jsem však měla s hlavní hrdinkou, se kterou jsem v prvních dvou dílech sympatizovala... avšak později se stala tak nesnesitelnou, že jsem nevěděla, zda to dokoukám. Mnohem více mě bavily její kamarádky! Vytkla bych prvoplánovost (hl. protagonistka je Američanka, setkání s hlavním školním fešákem v prvních minutách seriálu). Hodně mi to připomínalo svět Harryho Pottera (ředitelka školy, učitelé s různými funkcemi, tajuplný les, záporáci i mezi studenty...). Vyhovovalo mi pouhých 6 epizod. ()

SmajdalfCZ1

Měl jsem dnes krapet volnější odpoledne, tak jsem si říkal, že bych zkousl tenhle seriál, jelikož jako malý jsem viděl animák Winx Club, tak jsem si říkal, že jsem zvědavý jak to Netflix dokáže zpracovat. Hned na úvod bylo vysvětleno proč nemají křídla a děj měl celkem spád. Asi díky tomu, že to má 6 dílů tak jsem se u toho seriálu ani nestihl nudit a byl konec. Opravdu se mi to líbilo. Akce tam je dost a CGI je z větší části super, takže mohu doporučit. ()

HNTR

Oddechovka na dva dny. Nebylo to tak hrozný, jak jsem čekal. Ale některý díly se prostě zbytečně táhly... Jedna věc, co mě držela sledovat, že se stalo vždycky něco na konci epizody a to mě přimělo hned pustit další. Závěr seriálu byl pro mě docela nečekaný, ale musím říct, že finální epizodu jsem si užil z celýho seriálu asi nejvíc. Seriál nijak neurazil, ale ani extra nenadchnul... Jsem zvědavej, jestli uvidíme druhou řadu. ()

aktakanamor

Tento seriál mě velmi překvapil, ale pokud si ho chcete užít stejně jako já, nesmíte k němu přistupovat jako k remake animované verze Winx. S animákem to má společné jen pár jmen. ()

Wolftalon

Plytké, povrchní, banální a opravdu velmi hloupé. Viděl jsem první díl Winx animáku jen tak ze zvědavosti a radši bych to zkoukl celý než znova tohle. Nejdřív jsem si i říkal, že mi to snad ani nestojí za komentář, ale nakonec jsem se rozhodl ulevit svým pohmožděným neuronům a dostat ze sebe všechny stopy tohohle zážitku. Takže bych tuto autoterapii začal tím, že všechny postavy jsou komicky jednodimenzionální, až se tomu jen těžko věří, a jejich unikátní vlastnosti se pravděpodobně dají shrnout do jedný věty. Na Bloom byly nejzajímavější její cringe poznámky v deníku, Terra je tlustá a půlku jejích scén se nic jinýho neřeší, Musa někam přijde, řekne všem, jak se cítí, a odtáhne zase do hajzlu, Aisha jen tak existuje a Stella jako jediná má nějakej vývoj, ač naprosto klišoidní. S vedlejšíma postavama je snad situace ještě horší, například motivace a osobnost černýho týpka byla asi tak stejně nejasná a náhodná jako jeho sexuální orientace. Podobně matka Bloom jednou svoji dceru nenávidí, protože není jako ona, a v další scéně tvrdí, jak ji vždycky podporovala a věděla, že si najde svoji vlastní cestu. No a na to, kolik bylo ve všech dílech romance, byl jedinej smysluplnej vztah mezi Stellou a Skyem. Jinak z traileru by si člověk možná řekl, že se dočkáme i nějaký akce, ale to Vás musím zklamat, nic takového - většina zajímavých věcí se stane off-screen nebo po Skype callu, kde někdo zařve párkrát doslovně a pak i figurativně. Že by to bylo rozpočtem? No, asi jo, protože jak jinak omluvit naprosto absurdní "magický" svět, kde lidi neví, co je Kalifornie, ale znají mansplaining, jedou Instagramy a jezdí Range Roverem. Ale bacha, elektřinu generují magickým zdrojem pod školou nebo podobnou hovadinou :D To je, jako kdyby Hagrid jezdil po Bradavicích v golfovým vozítku a obranu proti černé magii se Harry učil na Macbooku. Takhle trapně zkonstruovanej svět se jen tak nevidí. A aby to bilo trochu míň do očí, tak radši kompletně vynechali všechny futuristický aspekty vílího světa a postavu Tecny, zatímco z cool strážců se stali šampóni, pro který je svetr brnění (jako mám rád svetry, ale do šermířskýho boje bych si je asi nevzal). Někteří herci se ale občas i snažili a dokoukat těch šest dílů plných vaty se nějak dá, jen člověk musí hodit mozek do vysoce úsporného režimu. ()

Modular

To jsem takhle procházel katalogem Netflixu a narazil jsem na seriál, jehož název mi něco silně připomínal. Tak jsem onen seriál zapl, abych se přesvědčil o tom, co to vlastně bylo. A musím říct, nelitoval jsem jediné vteřiny. Z původního seriálu jsem viděl jen málo a i na to málo si dost matně vzpomínám, ale i tak můžu s jistotou říct, že tenhle seriál je mnohem brutálnější, mnohem akčnější a mnohem víc zaměřený na drama, než na "sílu přátelství". A to je jenom dobře. Po první epizodě jsem v Bloom lehce poznával Charlie ze Žhářky, což bylo rozhodně dobře, protože přesně ten typ dilematu byl pro tuto postavu nejzdravější. Postavy kolem jsou sice trošku příběhově ploché a nemají takovou motivaci jako Bloom, ale i tak jsou důlěžité. Celkový děj je určitě zajímavý a scénář je podle mého velmi zdařilý (konec mě dost překvapil - hlavně ta část u pohřebiště), stejně tak herecké obsazení, které, i přes fakt, že jsem je neznal, dost zapůsobili, i když párkrát zaklopýtli. Sountrack byl skvělý a nádherně doplňoval okolní děj, jak už čistě instrumentální část, tak i ta s vokály, připomínajíc mi skvělý hudební doprovod hry Life is Strange. Jednoduše bych doporučil všem fanouškům fantasy, neboť jsem neshledal jediného důvodu, proč by mělo být tímto seriálem opovrhováno. ()

bigmatko

Netflix opäť raz dokázal že nie všetko čo sa točí okolo fantazy má aj zmysel. A tu chýba zmysel nie len samotnému príbehu ale aj celej myšlienke sveta víl, ktorý nemá žiadnu logiku, ktorú do určitej miery musí spĺňať aj vymyslený svet. Postavy sú nesympatické a mňa osobne to ničím nedokázalo zaujať. ()