ASSEMBLEDSK

4.séria (2008-2009): 4. séria ma veľmi sklamala. Dokonca sa mi 2. séria klubu Winx páčila viac a to je čo povedať. Má to veľa zbytočných úsekov napr. v Gardénii. Hlavný záporáci - Čarodejníci čierneho kruhu boli veľmi zaujímaví a najviac som si zamiloval Gantlosa. Nová transformácia Believix je fajn transformácia, ale nebola až tak veľmi super ako Enchantix v 3. sérii. Lovix a Sophix pri konci série boli tiež veľmi fajn. Dej v Gardénii ma v pár momentoch dosť nudil, ale zase posledné epizódy boli veľmi dobré. Nová víla Roxy mala prekvapivo dosť dôležitý a zaujímavý pôvod a príbeh. Kráľovná víl Morgana bola milá a pekne spracovaná, ale Nebula (víla vojny, predtým víla mieru) a Aurora (hlavná víla Severu) mi prišli totálne zbytočné a nezaujímavé. Avšak sa to vôbec netýka Diany (hlavná víla prírody), pretože tá bola dosť mocná a omnoho zaujímavejšia než Nebula či Aurora. Finálny súboj ma dosť sklamal svojím veľmi rýchlym tempom. Musím sa priznať, že mi veľmi chýbali Trix. 4. séria má viacero zaujímavých a prekvapivých momentov avšak veľmi veľa nudných a nezaujímavých momentov... Autori si povedali, že sa dej nebude odohrávať vo fantasy svete Magickej Dimenzie a celý dej presunuli na planétu Zem a to je pre mňa obrovská škoda. Čo musím pochváliť je Intro/Opening hneď na začiatku každej epizódy. Winx Club 4.séria som pozeral v českom dabingu od TV Barrandov. 5/10. 5.séria (2012-2013): Po priemernej 4. sérii sa konečne Winx Club vrátil do starých koľají a smelo prehlasujem, že sériu 5 môžem prirovnať k 3. sérii, ktorá bola za mňa najlepšia zo všetkých. Hlavný záporák Tritannus je podobne ako Valtor rozhodne najlepší a najzaujímavejší záporák vôbec. Dej, ktorý sa odohráva väčšinou pod vodou je veľmi zaujímavý a originálny. Návrat Trix mi prišiel dosť zaujímavý a nečakaný, kedy som si povedal „Oh yes!“ Prvá transformácia Harmonix sa mi veľmi páčila a za mňa je lepšia než Believix. Druhú transformáciu Sirenix som si o trošku menej zamiloval než Harmonix. Bolo veľmi zaujímavé, že sa autori rozhodli dať 2D animáciu spoločne so CGI animáciou v jednom snímku. V príbehu to bolo tak, že 2D animácia bola prevažne stála a keď Winx cestovali do Nekonečného Oceánu animácia sa zmenila na 3D – CGI. Nová transformácia Trix s názvom Temný Sirenix bola temná a zaujímavá. Nový špecialista Roy bol sympatický, ale zase nemal až tak skvelú chémiu s Aishou (Laylou) ako mal Nabu so 3. a 4. série. Najväčšie prekvapenie bolo rozhodne, že sme zistili niečo viac o minulosti Daphne. Malé podmorské strážkyne sa dosť podobali Pixies, ale našťastie nie sú moc cringe a sú zaujímavejšie.  Sirenix mal prekvapivo mnoho vymožeností ako napr. prianie Sirenixu a osobné kúzlo Sirenixu. Finálny súboj bol prekvapivo dosť epický a akčný ako to bolo u 3. série. Winx Club 5.séria som pozeral v českom dabingu od TV nickelodeon. 8,5/10. 6. séria (2013-2014): Na 6. sériu som bol dosť zvedavý, pretože som vôbec nevedel čo sa v nej bude odohrávať a povedal by som, že je na (skoro) kvalitu 1. sérii. Ale zase mňa veľmi sklamal hlavný záporák Acheron, ktorý vizuálne vypadal zaujímavý a vypadal na prvý pohľad veľmi dobre a veril som, že si ho zamilujem ako Valtora a Tritanusa, ale bohužiaľ nie je tomu tak. Druhá hlavná záporačka Selina bola celkom fajn, pretože mala veľmi zaujímavú históriu a spomienky okoľo Bloom, čo som bol veľmi príjemne prekvapený a Trix sú opäť veľmi dobré. Veľmi mňa prekvapilo Legendárium, ktoré má veľmi zaujímavé postavy, ktoré väčšinou prekvapia, najviac ma bavili upíri. Prvá transformácia Bloomix je bez debaty asi najsilnejšia transformácia a možno sa mi páčila viac než Harmonix a Sirenix z 5. série. Druhá transformácia Mythix my už prišla celkom zbytočná a pre mňa to bolo už trošku prehnané, ako autori sa rozhodli, že dajú Winxkám čarovné palíčky, to už bolo až moc prehnané. Opäť sa tu stretne s 2D animáciou spoločne CGI animáciou v jednom snímku. Kmotrička víl mi prišla v pár momentov trošku cringe, ale v pár scénok bola celkom dôležitá. Daphne je už konečne ako človek a ako postava je sympatická a dosť inteligentná a múdra. Dokonca sa vrátili aj Pixies, ktoré našťastie nie sú moc CRINGE ako v 2. a 3. sérii. Finálny súboj nebol tak moc dobrý ako v 3. a 5. sérii, ale bola celkom fajn. Winx Club 6.séria som pozeral v českom dabingu od TV nickelodeon. 7,5/10. 7.séria (2015-2016): Nepamätám si väčšiu nudu, ako pri sledovaní 7.série Winx Clubu. Celý dej a príbeh 7.série je nezaujímavý a zbytočný. Noví záporáci Kalshara a Brafilius sú o dosť lepší ako nudný Acheron z predchádzajúcej 6.série, ale v niektorých momentoch boli dosť trápní a ich diabolský plán bol nezaujímavý. Tak isto ma veľmi sklamali nové transformácie Butterflix a Tynix. Na Butterflix bolo aspoň vidieť, že sa tvorcovia snažili o zapamätateľnú transformáciu a mali prekvapivo aj veľký potenciál, ale bohužiaľ nie, opäť to domrvili! A o Tynixu sa radšej nebudeme ani baviť, to bolo v jednom slove KATASTROFA!!! Zvieratá od Winx (nepamätám si ich názov:)) boli tiež o ničom, okrem Squonga, ktorý mi prišiel dosť vtipný. 7.séria má za mňa najhoršie epizódy z celého seriálu (ako napr. Mission in the Jungle alebo Banana Day) a väčšinou boli tak moc trápne, že som si robil srandu a hovoril som si, kedy tento animovaný teror už skončí. Čo bolo aspoň fajn na 7.série bol návrat Trix, ktorý dej pozitívne zlepšili a samotné finále je tiež veľmi fajn, ktoré nebolo až tak dobré ako v 6.sérii, ale aspoň sa dalo na čo pozerať. 7.sériu si už pravdepodobne nikdy nepustím a tvorcovia mi zničili asi jeden z mojich najobľúbenejších seriálov v detstve, je to hrozné a smutné. Už nikdy viac! Winx Club 7.séria som pozeral v českom dabingu od TV nickelodeon. 3/10. () (menej) (viac)

vrch07256732

Teda ja tu nechcem nejak obhajovať tento druh seriálov, ale z druhej strany večných zástancov Kremienka, Krtka a Rumcajsa by som rád upozornil že doba odvtedy sa posunula inam a tento druh seriálov je určený pre dospievajúce nácť ročné dievčatá. V dobe krtkov a rumcajsov u nás bohužiaľ pre túto vekovú kategóriu bola určená pionierska šatka resp. zväzácka kravata. Alebo nejaký hraný seriál typu Spadla z oblakov. S týmto v súčasnosti bohužiaľ nácť leté dievčatá neoslovíte - lebo všetko sú to snímky z 60-70 rokov. Máme 21 storočie haló - a to netvrdím že tento štýl života obhajujem ale žijeme bohužiaľ v konzumnej dobe. A decká chcú byť IN a ísť s dobou. Alebo sa treba presťahovať na Kamčatku tam poznajú len Rozprávku o Snehovej kráľovnej. ()

Danulinda odpad!

To, co dnes dávají tvůrci pohádek dětem na talíř, je opravdu jedna velká ostuda a hanba. Všude je sice spousta lesku a barev, honosné šaty jako např. zde apod., avšak náplň pořadu je zcela nulová a dětem do života nic-nepřinášející. A argumenty typu, že "to děti sledují", eventuelně, že "se jim to líbí" - a co jiného mají sledovat, když většina současných pohádek je pouze bída a utrpení. Naštěstí já mám v archívu staré dobré Rumcajse, Křemílky atd., kde ještě kvalita zajímavého děje nepotřebovala mít kolem sebe ohromující šaty, aby se vůbec bylo na co dívat, a kde se dětská fantazie a mravní návyky mohly rozvíjet, namísto současného tzv. oblbování mozkových závitů mnoha barvami, módními doplňky - tedy pouze a jen povrchnostmi. ()

Manarit

Seriál plný barev a lesku, někdy až téměř moc. Přesto hezký a občas i nečekaný, když se například dotkne tématu adopce a následného žití s oběma rodinami. U nové řady docela hodně pokročila grafika a je trochu ostřejší, než pohádkové předsérie, kde se neumíralo atd. Na druhou stranu, narozdíl od 3 a 4 řady tahle už trochu těží z vody a občas mám pocit, že jde skutečně jen o prezentaci šatů, kostýmů a bot. Hlavní hrdinky povyrostly a na vysokých jehlách už chodí skutečně všude, včetně lesů a koupání. Ale upřímně, Winx se nikdy nesnažily tvářit jako nic jiného, než seriál běžící za účelem prodeje doplňkových předmětů, a na to, že běží už deset let, je to moc hezká podíváná, když se podívám na mnoho současných kousků působících dojmem, že rozpočet byl dolar. A když už nic, asi by mi neuškodilo, kdyby mě před těmi desety lety Stella naučila stylizovat oblečení :D ()

• V 6. sérii, epizóde 17 Winx pri transformácií povedia "Sirenix." V zapätí sa však transformujú na Bloomix. Toto nie je chyba českého dabingu ale toho anglického, podľa ktorého sa robili všetky ostatné dabingy. Anglický dabing bol avšak neskôr upravený a táto chyba bola odstránená. Bohužiaľ, ostatné dabingy z celého sveta túto chybu neopravili. (BLEEDER)