Winx Saga: Osud

• Taliansko Fate: The Winx Saga (viac)
všetky plagáty

Víly se učí ovládat svoje magické schopnosti a řeší u toho trable s láskou, soupeří mezi sebou a musí si taky dávat pozor na životu nebezpečné příšery. (Netflix)

misterz

Jediné čo zaujalo bolo prostredie a vykreslenie toho fantasy sveta a nadstavenie toho, kto je dobrý a kto zlý. V otázkach "prečo?" to už ale bolo výrazne slabšie - nudné dejové odbočky, slabá pútavosť väčšiny dielov, slabo vykreslené postavy, podpriemerná atmosféra.... A navyše mi tá krava hlavná postava (Abigail Cowen) svojim konaním riadne šliapala po nervoch. Podpriemer a istota nanicovatosti druhej série. 40/100 ()

Slartibarkfast odpad!

Zapnul jsem to docela náhodou. Důvod doteď marně hledám. Čest amatérského filmového kritika mi nedala na vybranou. Bylo třeba ten otřesně trapný tyjátr debilních dětí bez originální myšlenky a nápadu dokoukat, nebo zemřít. Jak se ale ukázalo, i koukání na tuhle sračku může zcela určitě přivodit smrt studem a dozajista úmrtí dobrého vkusu. Samozřejmě, že je Winx Saga určena divákům, kteří neumí ještě moc dobře číst.. a myslet. Proto nejsem cílová skupina. Přesto musím říci, že jsem viděl už mnoho naprosto nesmyslných ukrutných pičovin, ale tahle se v žebříčku umisťuje v samotné topce. Uklidnit mne může snad jen vědomí toho, že to má jen šest dílů a další se s trochou štěstí už nikdy nenatočí. 5% ()

Eawy

Rozprávky Winx si dobre pamätám, keďže som ich pravidelne pozerávala zo sestrou. Pamätám si z nich najmä ich farebnosť a také to pravé dievčenské kamarátstvo. Je veľká smola, že tento seriál ani jednu z týchto vecí neobsahuje. Keďže sa neskôr tvorcovia "opravili" a povedali, že sa jedná o seriál "inšpirovaný" detskou sériou, tak by som to prijala. Seriál mi skôr pripomína atmosférou "Sabrinu" "Riverdale" a "Shadowhunters" ako hocičo nové. Problém však leží niekde inde. Najväčším problémom sú postavy. Charaktery sú nedopracované, nesympatické a detinské, aj keď herci vyzerajú (niektorí) dvakrát staršie ako ich seriálové postavy. Ani jedna z postáv mi neprirástla k srdcu. Hlavná hrdinka je veľmi sebecká a síce jej konanie posúva dej, ale nedokážete jej to uveriť. Jediná postava, ktorej pohnútky ako-tak chápete a súcitíte s ňou je Stella. V dôležitých bojových scénach (napr. na konci) chýba atmosféra, hlavná "hrozba" nevyzerá príliš hrozivo a všetko sa vyrieši za niekoľko minút. Pravda je taká, že "tajomstvo" okolo hlavnej hrdinky nikoho okrem nej nezaujíma (ani mňa). A čo je najdôležitejšie, tak Winx - vílam, ktoré majú byť najlepšie kamarátky to kamarátstvo vôbec neveríte.40% ()

Wysch

Teen záležitost v celý svojí (pseudo)kráse. O animovaným předchůdci nevím zhola nic, ale hranej k němu určitě bude mít daleko. Sem tam totiž někomu ujede shit a fuck, občas vystříkne digitální krev, zakouří se tráva, šestnáctiletí chlastají jak o život a sem tam proběhne i letmej polibek, při němž se dvanáctiletým holkám protočí panenky v dávno zapomenutým :rolleyes: smajlu. V každým dílu se zmíní instáč a jiný důležitý věci, který v minulosti zformulovaly charaktery postav. Ty charakteristiky se nemění, kromě jediné postavy nikdo neprojde žádným emočním vývojem, všechno je to nalajnované podle mustru takzvaně na jistotu. Nic tak staršího diváka nepřekvapí. Ale nějak "coming of age" séroš o vílách, který se ve zdejší obměně Bradavic učí ovládnout svoji magii, přece jen aspoň baví svým temnějším já. Jen je škoda, že je to tak blatantní vykrádačka všechno fantasy, protože ve svý temnější podstatě by mohla mít Winx sága i potenciál zaujmout čtyřicetiletýho klacka. Nebo už jsem moc starej a nedokážu tak teen drama ocenit, jak bych možná měl. Ale šest dílů je tak akorát ideálních na to, abych to vydržel a v zásadě to sjel i během těch cca čtyř dnů a klidně do budoucna dal šanci i druhý řadě, která by se klidně mohla jmenovat Fénixův řád. ()

LND

Guilty pleasure. Je tady úplně všechno! Sexy víly, namakaní nagelovaní bojovníci, meče na zádech, náležité mystérium, temná minulost, šokující odhalení, obludy, efekty, blbý kecy, chytrý kecy, postavy tvářící se přísně a postavy tvářící se ublíženě. Oceňuji, že se seriál snaží přiblížit současným dětem. Důkazem budiž nejen vysoká koncentrace zpráv na mobilu a prohlížení Instagramu, ale také fakt, že během večírku v kouzelné škole pro víly se pije pivo, hraje beerpong a hulí tráva. Vůbec bych se nebál ještě víc přitlačit na pilu s nezáměrným humorem. Kdyby se to nebralo tak vážně, je to perfektní. ()

Chen

Zajímavější, než jsem čekal. O původním Winx vím jen to, že je to jakási vílí animovaná záležitost, ale tohle je překvapivě dospělé, někdy temné a docela svižné. Sabrinina děsivá dobrodružství skončila a tohle není plnohodnotná náhrada, ale docela slušná náplast ano. ()

M.i.k.e

víc než cokoliv mi Winx připomínají nedávno skončenou Sabrinu.Koukat se na ně dá,psychickou újmu nezpůsobí,ale po celou dobu sledování sem měl pocit že se tu opět úspěšně mrhá potenciálem.Podobně jako u Sabriny je tu moře možností jak z toho udělat něco víc než jen další teen sérii s ukňouranou blbkou v hlavní roli.Opravdu nechápu tu nálepku přístupnosti 16+,protože tady prostě není vůbec nic proč by to nemělo být nepřístupné a hádám že tu ani není nic co by dnešní šestnáctileté vůbec zajímalo.Nezbývá tak čekat,že se jednoho dne objeví podobný seriál,který se toho nebude bát a nabídne i něco navíc...60% ()

viperDavid

Já mám takové jednohubky rád. Abigail je fakt kočka ale fakt je, že u Sabriny jsem si jí téměr nevšímal. Tady ji dali větší roli a i když je jasné, že na "pořádnou" herečku ještě nemá, je na co se koukat. Asi se i podívám na další sérii, pokud bude. ()

YumiOkami odpad!

tohle neni winx club - tohle je riverdale. co tam kurva dela ta tlusta? a proc maji tak hnusny moderni outfity? fuj, fuj, fuj. netflix zas a znova nici dobre napady - ja bych treba winx club brala ve hrane podobe.. jen kdyby to nebyla takova sracka. mozna to jen beru vic negativne, protoze winx club byl moje detstvi, ale i tak... CO TO JE??? ()

Jaro.Krafcik

Ak si odmyslím otrasnú animovanú verziu winx clubu, tak toto bolo úplne niečo iné. Take fantasy pre teen komunitu. Jednohubka ktorá aj celkom rýchlo zbehla a veľa spravilo šesť epizód a hlavne skvelý dabing. Navyše na hlavnú herečku sa ozaj dobre pozeralo. Očakávajme teda druhú sériu a možno miernu konkurenciu pre čarodejku Sabrinu. 3* ()

haluska11

Úchyláci na předělávky animáků na hrané filmy a recesističtí milovníci teen dramat by si Winx neměli nechat ujít. Je to nesmírná závisláčina a obsahuje všechno, co by člověk od podobné adaptace čekal: špatné herecké výkony, snahu adaptovat se na svět sociálních médií (tj. Instagram nebo Snapchat v každé třetí větě), inspiraci světem Harryho Pottera, bizarně nesmyslné milostné pletky a uražené puberťáky. Vesměs to je vlastně hrozně zábavná podívaná, pokud ji člověk nebere vážně. Zajímavě zapadá do fenoménu modernizovaných pohádek a útočí na vnitřní nostalgii děcek 21. století. Nejbizarnější moment : scénárista jménem Speed Weed v závěrečných titulkách ()

psychoJoa

Co se teen-fantasy žánru týče, je to boží a vysoký nadprůměr - proč, ptáte se? Především bych ocenila scénář - ten mi totiž ve většině takových počinů hrozně vadí (většinou je totiž nedostatečný, nudný a nenavazuje, jen vyplňuje čas). Tady jsou super puberťácký dialogy a člověk se i zasměje! Dále bych ocenila charaktery postav, dávají smysl, nelogicky se nemění... o ano, konečně! A co je nejlepší? Vždy mi vadí, když se ve světě magie nastaví pravidla, která pak ten svět stejně poruší (moc se nevyužije, když by mohla nebo naopak najednou se může využívat až moc) - tady to zatím všechno svá pravidla dodržuje a z toho jsem prostě nadšená! Chci dvojku a to hned! ()

Asmodin

Koukatelné. S původním animovaným seriálem toho moc společného nemá, přesto se něco najde. Závěrečnou přeměnu mohli udělat hezčí. Líbilo by se mi, kdyby víc kopírovali původní seriál. Asi nemá cenu, aby se na seriál dívali ti, co neznají předlohu. Ve 2. řadě je sice hezké, že tvůrci chtěli jít s moderním proudem a zařadili mezi hrdin(k)y i homosexuály, ale zároveň se dopouštějí i kategorizace, že všechny nesympatické postavy jsou homo a že všichni náctiletí musí mít partnera a že střídání partnerů je normální... na tomhle přece není nic reálného nebo normálního. ()

Prochy38

Špatné určitě ne. Dokonce z tohoto trendu, kdy jsou všechny tyto seriály opravdu úplně stejné, jen si tam navlečou malinko jiné prostředí, jde o nadprůměr. Ale je to pořád a pořád a pořád to samé a dokola. Nevím. Asi je to tím Netflixem, který si myslím, že hlavní sledující jsou prostě děcka 12-17 let. Škoda, protože Netflix stojí peníze a my, co to platíme máme někdy problém najít seriál, který by se tomuto trendy aspoň trochu vymykal. Ale to jsem si jen trochu postesknul. Prima hlavní postava, jinak jedno obrovské klišé. ()

Flopik

Winx som sledoval ako malý tak som tomu musel dať šancu, no a výsledok ? Naprostá spokojnosť, bál som sa, že to bude príliš detské ale ono je to presný opak. Výborné fantasy ktoré nemá problém aj pritvrdiť v pár drsnejších scénach, dialógy nemajú problém byť občas vulgárnejšie a chválim aj vizuál. Herecké obsadenie mi parádne sadlo a každá jedna časť mala niečo do seba. Netvrdím v pár miestach je to veľmi hlúpučké, Bloom a jej hľadanie odpovedí keď prišli vážnejšie problémy bolo troška otravné ale inak nemám čo vytknúť. Je to skôr teen seriál ale ja také môžem. Škoda že séria má tak málo častí nakoľko to ide za mňa prirýchlo a prijal by som podrobnejšie rozprávanie deja. Posledná časť navnadila a ja sa neviem dočkať 2 série, u mňa za plný. Stella zatiaľ najlepšia postava. ()

Bozvav

Jde sice o klasický počin pro puberťačky, ale přesto se na něj dá koukat. Holk se jako malé dívaly na animovanou verzi, byť je více bavily Wtch. Za mne, kdyby to smrskli do dvou dílů cca tak na tři hod., vynechaly hromadu balastu a blíže přiblížily motivaci Rosalind, tak dám alespoň o hvězdu výše. Obsazení ujde, člověk si na ně musel zvyknout, kouzla v pohodě, hudba průměr, což je za mne i seriál. Televizní průměr, tedy 50%. ()

Monisek

Za me teda spis nic moc... Nezajimavi herci, jejichz vykony jsou fakt slabe a celkove slabota. Nektere veci by potrebovaly vice prostoru a nektere ho naopak dostaly zbytecne moc. Nevyvazene a dosti ubijejici... ()

hazaba

Sympatické, že britští herci mluví britským přízvukem a je logické, že víly budou hezké. Ale to je jediné, co je na seriálu pozitivní. Výkony herců nejsou nic moc, ale dala bych i průměrné hodnocení, protože mě to docela vtáhlo, ale poslední díl byl tak ubohý, respektive tak špatně zpracovaný, že celý seriál v podstatě zabil. ()