V této animované fantasy se Bloom skamarádí se skupinkou víl, za kterými se pak vydá do tajné a nebezpečné „Kouzelné dimenze“ (Netflix)

dogrose odpad!

Je to Sex ve městě pro holčičky; nadšené malé divačky je třeba odmalička vést k tomu, že nejdůležitější pro ženu je být sexy. K tomu je třeba vymetat krámy s botami a oděvy a sledovat módní trendy. Výtvarně sexistické (dlouhaté nohy, obrovské oči, vosí pas), takže jsou všechny stejné (kdyby byly plešaté a nahé, jsou to kopie). ()

JackBurda

Winx Club není žádná kravina, jak se vám snaží většina uživatelů, kteří viděli tak leda půl reklamy, nakecat. Je to skvělý, akčně/dobrodužný/fantasy/sci-fi seriál, kterému nechybí nadhled, atmosféra a chytře napsané příběhy. Budiž, úvod máme za sebou, jdeme na to. POZOR, OBSAHUJE SPOILERY!!!!!!! 1. série: 100% Bezchybná. Postavy se krásně rýsují, jejich vedlejší příběhy bývají i šokující (Musa a její maminka), humor funguje a akce je celkem svižná a chytlavá. Přeměny hrdinek do vílích podob, ty žeru. Krásná hudba a oslňující animace tuhle kouzelnou proměnu mění na zážitek vysoký úrovně. Záporačky jsou správný mrchy, uměj manipulovat s ostatníma, ničeho se neštítí a jejich plán dává sakra smysl. Celkový příběh je úžo, graduje a graduje, až dojde do akčního finále, který je vrcholem série. mojí oblíbenkyní je Bloom, díky svý komplikovaný osobnosti. Prostě, nevadilo mi pár klišé, nevadily mi ani ty vedlejší postavy bez osobností. Prostě supr seriál. 2. série 60% Ajaj, tady se nám to vymklo. Animace je furt krásná, příběh je ok a nová postava do party je bezvadná. Jenže, celá série je plná zbytečnejch dílů, Darkar je dost slabej záporák, nová moc je pěkně blbá a zákulisí postav je, až na příchozí Aishu, fuč. Navíc se při akci stráááášlivě žvaní, ale jako fakt hodně. Prostě během bitvy, začnou probírat nahlas nepřítelovy slabiny a pomalu přemejšlet, jak na něj. Sérii drží nahoře 1. úvod, 2. nová hrdinka, 3. epická finální bitva, v níž se zárověň bojuje pomocí mečů na zemi a pomocí raket v lodích ve vzduchu. Škoda, bejt taková celá série, byla by skoro jako první. 3. série 95% Zvraty, příběhy, záporák, nevycházející plány, nová a pěkná přeměna. Třetí sérka kopla do vrtule a druhou tak poslala do háje. Akce, ačkoli se vní přád mluví víc, než potřeba, je dobrá, stejně jako v minulých dílech, v ní existuje slovo smrt. Navíc ten záporák, to je pecka. Neustále klidnej čaroděj, co se umí rvát, nebojí se výzev, je furt o krok napřed, svůj cíl vždy získá a nedá se najít. Bomba. Navíc to Bloomino drámo, taky skvělý. Kazí to jen uspěchanej konec, ale jen málo, doplňuje to fakt, že vedlejší postavy konečně jeví známky osobnosti. První série nepřekonána. 4. série 90% Velmi chytře přesunula děj z Magixu do naší dimenze a to ve velkým stylu. Kouzelníci, jsou svině, jako něco, jeden z nich dokonce zabije jednu z postav. Winxky pořád milý holky, Roxy je taky v pohodě, jen ti kluci tu mají prostor, jen aby se s holkama hádali, což mi přijde škoda. Byl tu prostor pro víc emocí, než vztek a usmiřování. Akce alá třetí série, příběh perfektní, ale to s kapelou byla krávovina. Zvraty, ty jsou velmi pikantní, proto žádný neřeknu. Podařená série. 5. série 95% Odehrává se v oceánských hlubinách, takže plus. Záporáci jsou skvělí, plus. Akce už není tak ukecaná a přibyla i ruční akce, plus. Tak proč jen 95? Páč se tu blábolí o ekologii a to mi do dobrodružnýho ducha série nesedlo, navíc mi ten další ,,kluk pro Aishu'' neseděl, prostě se bojeví a po pár dílech se milují, MOC OKATÝ. 6.série. 90% . Samý intriky, záporáci, dokonalost sama, Daphné je fajn a cestování po našem světě při hledání, perfektní. Legendárium přineslo navíc zajímavý koncept, který se povedlo chytře zpracovat a vytvořit tak správnou porci dobrodružství. Bohužel se pak něco zvrtne a ději úplně hrábne, hudební štít, rumplcimprcampr, svatba, prostě tomu přeskočí. Ovšem i přes to furt skvělý pokoukání. Seriál pecka, další sérky se sice bojim, ale asi ji taky zkouknu. PS: Hlavní hrdinky jsou kočky, hlavně Bloom, Flora a Stella.(hold jsem asi úchyl :-) ) () (menej) (viac)

Adramelech

Seriál na mě natolik zapůsobil, že se mi propašoval i do snu. Dne 20. srpna 2019 jsem na webu shlédnul několik epizod Winx Club. Následujícího dne odpoledne jsem usnul a zdálo se mi, že jsem se ocitl v čarodějnické škole. Pomyslel jsem si (v tom snu), jestli jsem se náhodou nedostal do nějakého pohádkového barda, zatímco mé mrtvé tělo je zhroucené u počítače. Ale cítím, že ne, je to jenom sen, byť jaksi divný. Od doby, v níž se odehrával děj seriálu, se v Magixu dost věcí změnilo. Kupříkladu akademie pro víly a škola pro čarodějnice se sloučily v jeden vzdělávací ústav, kde obě skupiny studují společně. Koukám po studentkách, jsou to vesměs samé čarodějnice. Všechny postavy mají šmrnc kresleného filmu, jenom já jsem tam (nebo se tak aspoň vidím) ve své současné podobě a věku, a co hůře, ve své současné zdravotní kondici, ba dokonce ještě v mnohem horší formě než ve skutečnosti. Můj statut je nejasný, zřejmě tam nějak vypomáhám. Hlavně vařím polévku pro draka, lépe řečeno pro dráčka, jelikož drak, o kterého se starám, je sotva čtvrtmetrová ještěrka, ale překrásně pohádkového zjevu. Dračí polévka se připravuje z několika druhů zeleniny, z nichž některé se musí vařit a jiné se na závěr přidají syrové, načež se polévka ochutí dračím kořením. Je to poměrně snadný úkol, ale není snadné na něj nezapomenout. Samozřejmě jsem zase zapomněl. Dráček na sebe vezme podobu dítěte a připomene mi, že má hlad. Napadne mě, že když má teď ruce, tak by si polévku mohl uvařit sám. Uvědomím si však, že v lidské podobě dokáže zůstat jen chvilku. Dobře ví, že kdyby se kolem mne motal v dračí podobě sebevíc, tak mě myšlenka, že je třeba ho nakrmit, nenapadne. Jdu vařit. Někde mám připravené ingredience: jedna menší cibule, půl salátové okurky atd. Kam jsem je jenom dal? Ploužím se objektem a hledám. Konečně jsem všechno našel. Bylo to v jednom šuplíku. Tak teď musím nakrájet zeleninu, což je docela fuška. Přitočí se ke mně Noira – v kresleném provedení vypadá fakt originálně – a nabídne se, že by mi pomohla s krájením cibule. ()

Olík

Určitě nejsem fundovaným Winxologem a v pointě jsem seriálu viděl jen několik pár minut, když u mne na prázdninách byli mé malé neteře, ale tohle?!?! Když jsem byl já v cílovém věku tohoto „čarodějnického“ seriálu byli mými hrdiny Tom a Jery, Čtyřilístek, kačeři z Kačerova nebo Šmoulové a ačkoliv Šmoulinka taky určitě nechodila v oteplovačkách, tak mi hlava nebere, proč se dnešním malým děvčátkům dávají za vzory prostitutky (pro jistotu jsem zvolil lehčí slovník) v minisukních těsně pod zadek a kozačkách ke kolenům. Nezačínají již tady některé z pozdějších problémů dospívajících slečen???????????? ()

Manarit

Po shlédnutí více sérií musím své hodnocení změnit. První série je opravdu strašná, za víc jak jednu hvězdičku by nestála. Hlavní postavy jsou tam natolik přehnané, že se na to až nedá dívat (mají to být děti, ale postavu mají dospělou, šatečky kratší než trička a makeupu víc než Sephora), nicméně se to nejspíš ujalo a na další řady šlo výrazně víc peněz. Animace se skutečně o dost zlepšila, dokonce to přestalo vypadat, že vypadávají záběry. I děj se rozkulhal a pokud máte rádi opravdu pestrou paletu barev, je to hezké. Musím říct, že nakonec jsem si Winx oblíbila, ale dívat se na první série bych nemohla. Přesto, stále bych asi vytkla přehnanost hlavních hrdinek. Zlepšená animace sice odstranila proporce typu 'velká prsa, nohy stejně silné jako ruce, veliká hlava,' ale pořád je tu trend pasu o šířce krku, nohy o délce dvojnásobku postavy atd... ale hezky se na to dívá, je tu plejáda roztomilého oblečení a také už to nevypadá jako vykrádačka Witch a špionek. A opět je tu svět, kde dobro vždy zvítězí a na pomoc přispěchá všemoudrá ředitelka vílí školy: ) ()

• Žádná z postav nemá příjmení. (JackBurda)
  • Keď televízia Nickelodeon odkúpila autorské práva pre tento seriál, urobila vlastný dabing na tretiu a štvrtú sériu. Pri prvej a druhej sérii sa rozhodla urobiť úplne nové epizódy nazvané "hodinové špeciály." Upravili a výrazne skrátili príbeh originálu tak, že prvú sériu rozdelili do troch špeciálov a druhú iba do jedného. Sú to: Vítejte v GardéniiPomsta Trix, Bitva o Magix a Fénix ze stínů. (BLEEDER)
  • Layla se v originální verzi seriálu jmenuje Aisha, v českém dabingu jí tak říkají až od páté série. (JackBurda)