Winx Club: Výprava do strateného kráľovstva

• Česko Winx Club - Výprava do ztraceného království (viac)

Před šestnácti lety se nejmocnější bojoví mágové Magické dimenze obětovali, aby porazili Zlo. Nyní je osud království v rukou mladé dívky Bloom, víly Dračího plamene. Doprovázena svými kamarádkami z Winx Clubu, musí Bloom čelit té největší výzvě: vstoupit do hlubin temné dimenze a bojovat proti zlu, aby přivedla své rodiče zpět k životu a odhalila záhadu spojenou s jejím původem. Uspějí Bloom, Flora, Stella, Layla, Musa a Tecna a porazí ty nejděsivější stvůry z nočních můr? Naleznou opět posledního krále Sparxu? Podaří se Bloom zachránit ztracené království a stane se princeznou Sparxu? Osud celé Magické dimenze je v rukou šesti statečných dívek. (oficiálny text distribútora)

ASSEMBLEDSK

Úprimne čakal som o dosť horší snímok, ale ako celok je Winx Club: Výprava do Ztraceného Království fajn a aj celkom prekvapil, ale je to čistý priemer. Má niekoľko problémov... Za prvé CGI nieje dokonalé a pôsobí lacne (dokonca aj prvé Toy Story vyzeralo o dosť lepšie.) Za druhé: niektoré postavy vyzerajú vizuálne nesympaticky a za tretie: strašne mi vadila Stella. Na to, že ju mám v seriáli veľmi rád, tak tu mi prišla trápna a prehnaná. Hagen mi prišiel veľmi zaujímavý a teším sa, kedy ho v seriáli (možno aj vo filmoch) opäť uvidím. Hlavná záporáčka tohto filmu, Mandragora (čarodejnica hmyzu) mi prišla fajn a vyzerala veľmi strašidelne. Je škoda, že sme sa o nej nedozvedeli niečo viac. Transformácia Enchantix (3D verzia) sa mi veľmi nepáčila, hlavne preto, lebo neobsahovala pôvodnú pieseň Enchantix z 3. série seriálu Winx Club. Finále tohto filmu je ukončenie celého hlavného príbehu Winx Club na ktorý sme čakali celé 3 série od roku 2003. 5/10 ()

St0ne

Bez mučení se přiznám, že jsem neviděla ani jeden díl seriálu. Vstávat o víkendu ve čtvrt na osm jen kvůli seriálu, navíc takovému (!) opravdu nebudu. Film mě tedy zastihl naprosto nepřipravenou. Šest barbínek s motýlími křídly oblečených do sexy oblečků podle nejnovější módy, „morfují“ jako Power Rangers, mají malá modrá zvířátka, pidi víly s velkou hlavou a šest nagelovaných slizounků, co jim se světelnými meči pomáhají bojovat (nejen) proti hmyzí čarodějnici… To všechno vyvedené v jedovatých barvách cukrové vaty. Malým fintivým holčičkám se to zřejmě bude líbit (snad se nebudou snažit mít po vzoru víl obvod pasu 20 cm…), ale všichni ostatní by se měli Winx Clubu zdaleka vyhnout. 25 % ()

JJ.Gibson

Poslední dobou zažívám nějaké manga období a tak mé oko spočinulo i na Winx Clubu. Sledování 6ti diskofilních víl, bylo fakt hardcore!!!! Žádný sladší film jsem v životě neviděl, miliony barviček, srdíček, světýlek. Šmankote, bylo toho vážně strašně, strašně moc! Vše pečlivě zabalené v absolutně nezkažené, sprostým slovem neoslovené krustě z cukrové vaty. Pro děvčátka od 2 do 6 let, určitě trhák, pro všechny ostatní zbytečnost... ()

NinadeL

AGAMENON by rád patřil do exkluzivního klubu, se kterým Winx srovnává, bohužel si nechal při sledování Barbie filmů doma soudnost a neodhalil základní věc. Totiž to, že ty jsou na rozdíl od Winx velice dobře vstřebatelné v jakémkoli věku a vhodné jsou pro obě pohlaví... Ale na to to chce pročítat anglické weby, nikoli ty české. Samotnou Výpravu do ztraceného království pak považuji za akceptovatelný doplněk k seriálu, který jeho věrné divačky (předškolačky) v pohodě přijmou. Neřeší dokonce ani změnu animace a dějem jsou nadšeny. ()

choze

"BYLO NEBYLO, V PŘEDALEKÉ MAGICKÉ DIMENZI ŽILA OBYČEJNÁ POZEMSKÁ DÍVKA, KTERÁ ŘÍZENÍM OSUDU ZJISTILA, ŽE JE VÍLA A PRINCEZNA." Ještě jsem se tomu nedochechtal a už to do mě pral úžasný ústřední song, po kterém přišel kalibr nejtěžší - morfing hrdinek do jejich vílích podob, při kterém jsou nahé, ale jejich partie barbínovských proporcí zakrývá oslnivé světlo, a bitva s armádou zlých robotů, prokládaná povykováním, ve kterém pro zapamatovatelně (ne)kvalitní hlášku není místo. Těchto prvních pár minut pobytu v oné veskrze magické dimenzi (ještě teď mám v puse pachuť umělé hmoty), kde je magické snad i to poslední psí hovno v trávě, mě vzdor její zoufalé neoriginalitě (W.I.T.C.H. + STRÁŽCI VESMÍRU + ?) slušně nakoplo, ale pak akce ustoupila, začalo se zhusta blábolit o tom, jak člověk respektive víla musí naslouchat svému srdci a bylo po psině. Vychovávat děcka podobnejma kydama, který navíc vzdychají charakterově dokonale plochý postavy, to je zvrácený. ()

• Děj je zasazen do událostí odehrávajících se po třetí sérii seriálu Winx club (od r. 2004). (JackBurda)
  • Bloominej planéte sa v tomto filme hovorí Sparx, i keď podľa originálneho seriálu Winx Club (od r. 2004), by sa táto planéta mala volať Domino. Je to kvôli tomu, že americká televízia 4Kids predabovala pôvodný seriál a zmenila niekoľko názvov vrátane Domina. Presne tento istý problém sa nachádza aj vo filme Winx Club: Magické Dobrodružství (2010). (BLEEDER)
  • V českom znení vyšiel tento film roku 2008. Vtedy bola v češtine nadabovaná iba prvá séria originálneho seriálu. (BLEEDER)