Winx Saga: Osud

• Taliansko Fate: The Winx Saga (viac)
všetky plagáty

Víly se učí ovládat svoje magické schopnosti a řeší u toho trable s láskou, soupeří mezi sebou a musí si taky dávat pozor na životu nebezpečné příšery. (Netflix)

Patrik.Macek odpad!

Tento seriál mohl být dobrý, mohl být špatný, ale takto otřesný? To jsem nečekal. Příběh a svět je nezajímavý. Původní animované verze přenáší diváka do barevného fantazy-scifi vesmíru, kde tým puberťaček (s výraznou diverzitou už v té době) řeší svá melodramata a zároveň chrání svět od různých zlých monster a čarodějů. Zde jsou postavy nesympatické, neoriginální a to jak vizuálně svým oblékáním, tak i osobnostmi. Mnoho postav bylo odškrtnuto z původní adaptace Winx Clubu (jako Flora, Faragonda, Trix, Specialisti a čarodějky) a mnoho bylo záhadně přeobsazeno novými jinými postavami, jenž podstatě slouží jako postavy v animované verzi, ale nesmírně zaostávají v porovnání. Svět, kde se odehrává příběh je nejspíš pokusem inspirace mezi Harry Potterem (se škoským prostředím) a Pánem prstenu (s pokusem nad výrazně jinou geografiíí). Bohužel pro diváka je tento magický svět velký jako studio, kde se natáčí. Přesto, že se příběh odehrává v jiném světě, postavy jsou NEUSTÁLE na facebooku a instagramu. Používají hlášky z filmů. Mají s námi naprosto schodnou technologii a rozlišení našeho světa a jejich nefunguje ani na papíře, natož na kameře. Celkově bych tento seriál nutně nemusel porovnávat s původní animovanou verzí, nebotˇ z ní si vzala pouze jména některých postav a míst, nic víc. Hodnotím tento seriál coby fanoušek  seriálů, a tohle je nejhorší teen drama a zároveň i fantasy seriál co jsem kdy viděl. A to koukám na Riverdale. ()

Gamora

Já nevím, není to špatný ale ke kvalitnímu snímku to má daleko. Nikdy jsem nebyla velká fanynka Winx clubu, a když jsem se dozvěděla že bude Netflix hraná adaptace věděla jsem že z toho nic moc nebude, ale kupodivu seriál překonal mé očekávání. Oproti animovanému seriálu se snaží být víc temný, ale ve skutečnosti jen někdo řekne nějaké sprosté slovíčko, někde ukápne kapička CGI krve nebo začne hrát vážná hudba ve scéně která se odehrává v noci abychom se jakože báli. Postavy jsou až na výjimky fajn, a i herci nejsou zlý, zato na efektech se tu zjevně šetřilo, protože finále první série vypadá otřesně. Seriál zřejmě míří na holky které na původním animovaném seriálu vyrůstaly, ale i na ty co o Winx clubu nikdy neslyšeli. Je to průměr, ale něco na tom mě nutilo vždy pustit další epizodu. ()

Dory009

Winx saga: osud mě moc nepřekvapilo, ale  trochu jsem to čekala. Každopádně vizuální efekty celkem dost špatné, herecký výkon také nic moc, a obsazení postav, mi úplně také moc nesedlo. Po prvním díle, mi bylo jasné co se stane, kdo je zaporák a kdo klaďas. Asi jediné pozitivum, co tam bylo, bylo prostředí které zaujalo. No prostě dost podprůměrný  fantasy seriál. ()